Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

petrskoc

Další hloupá, nevtipná, nefunkční a zmatená komedie, která neví, čím vlastně chce být. Co mi měl příběh říct? Co jsem si z toho měl odnést? Vždyť i komedie se dají dělat tak, aby divákovi něco předaly! Will Ferrell tu neměl co hrát, promarněný potenciál Vince Vaughna, Luke Wilson herecké poleno. Nemastné, neslané. 90 minut jednotlivých scén nějak poslepovaných dohromady bez většího přesahu - a pozor, i toho komediálního! Dynamika žádná. 1 hvězda za titulkovou scénu, kterou jako by napsal a režíroval někdo úplně jiný. Škoda, že takto vtipný nebyl i zbytek filmu. Nudil jsem se a každou chvíli film pausoval. ()

(Z)denny

Jednoduchá, lehká komedie, plná skvělých hlášek, která opravdu pobaví.. A nahý Will Ferell, který joguje městem až do tělocvičny.. Prostě neskutečný ()

waits

Co byste tak asi čekali od trojice Ferrell, Vaughn, Wilson? Že víte? Taky to dostanete. Obvyklou dávku fórů, z nichž některé jsou vtipné, některé méně a některé jsou, alespoň pro mě, už na hranici trapnosti. Uvolněný scénář dovoluje vedle sebe nechat zaznít Metallicu, Duran Duran a Simona s Garfunkelem. Dobrosrdečný Ferrell, svěřující se psychologovi pred manželkou se svými sexuálními postřehy: "Přece tady jsme v hnízdě na strome důvěry, ne?.":) ()

sedlo03

Nijak zvlášt perfektně jsem se u toho nebavil. Nebylo to špatné ale po přečtění komentářů jsem čekal víc. Tak trochu teen comedy bez teenagerů. 60% ()

Chosé85

Skvělá komedie, minimálně nadprůměrná. Dva týpci, jeden se právě oženil, druhý již má dítě, kteří se pokusí svého kámoše dostat z rozchodové deprese. Párty, alkohol a nahá prdel. Do toho skvělá trojka Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn. ()

Yokolobuna

Stupidní, na mnohých místech naprosto nelogický a tragický, scénář. Tak by se prakticky dal tenhle kousek shrnout. Upřímně svítící 67% vážně nechápu. Párkrát to sice úsměv vykouzlí, ale omáčka okolo je skoro nekoukatelná. Wilson je ve filmu nesympatický blbeček. Založí bratrstvo, které stojí úplně za hovno, jen musí posluhovat kmotrovi, co pobral charisma asi jako konvička na zalévání kompostu. Vedlejší linka s Ellen Pompeo je pak naprosto zbytečná, nudná a nechutně předvídatelná. Velké zklamání a solidně prošustrovaný čas. Ferrell prostě film s imbecilním scénářem nezachrání. Takže jedna a půl hvězdy za Ferella a zbytek za kozy. ()

dee.n

Nemohu si pomoci, ale já tuhle komedii prostě můžu. Úplně super odreagovačka. Na filmy se často víckrát nedivám, ale tohle jsem viděla potřetí a nelituji. Trojka Wilson, Ferell a Vauhgn funguje na výbornou a tyhle komiky já vyhledávám a filmy s nima mám ráda. Jsou to takové snímky, u kterých si vždy říkám, že během natáčení si také museli užít neskutečnou legraci a ta se přenese i na mě, coby diváka. Samozřejmě, není to kdovíjaký filmový průlomový počin, ale příběh tří více či méně sympaťáků, s fajn hudbou a mnoha povedenými vtípky. ()

husokachna

Už u Road Tripu byl konečný výsledek o řád výš, než by děj (scénář) naznačoval. Stejně tak Old school je o ničem, milostná zápletka nesmyslná, v podstatě neexistuje, dramatický oblouk je totální klišé. A tak i s ohledem na další kinematografii, je asi třeba "vinit" Phillipse režiséra, kterej když dostane správný spoluhráče před kamerou, tak umí zázraky. A tak je Old school příjemná pohodová komedie, kde se ústřední trojka fajn doplňuje (i když samozřejmě neřízená střela Ferrell si to tak trochu krade pro sebe jako vždy....ale je krásně vidět, jak může být Ferrell osvěžující, když na něm není postavenej celej film a jak se může zajídat, když všechno stojí na něm...), pěkně to celý odsýpá a třešničkou na dortu je pak pár páradně absurdních momentů, u kterých jsem já osobně řval smíchy (celá scéna s uspávací injekcí je geniální). Celkově? Rád si to dávám vždy po čase znovu jako odpočinkovou výplň a dobře se bavím. Slabší čtyři znovudarovatelné domácí pekárny. ()

Rehooo

Milé překvapení, že i taková klasická teen komedie se dá natočit trochu jinak. Stačí když hlavní postavy zestárnou o deset let a máme tu rázem originální a vtipnou komedii. U které se budete dobře bavit. ()

jorgus

lehce nadprumerna komedie, kde na par vydarenych gagu pripada nekolik lehce usmevnych a nekdy bohuzel i dlouhe minuty bez spetky humoru...:) ()

sandinista

Taková crazy trapárnička. Nic náročného. Oddychovka. Párkrát jsem se docela zasmál. Will Farrel coby Frank the Tank mě hodně pobavil. 1080p ()

zdeny99

Příjemně laděná odpočinková komedie se spoustou známých herců a především se super hláškami a nezapomenutelnými scénami. Luke Wilson a Vince Vaugh jsou skvělí. Ovšem Will Ferrell je fantastický! [9486. hodnocení, 304. komentář, 66%] ()

SpeedyCZ

Velice povedená komedie. Elisha jako vždy okouzlila:) a Will Ferrell ani nemusí mluvit, stačí když se objeví na plátně a už se smějete ;-) 70% ()

wakeup

Takovej trip po tricitce bych si taky chtel hodit. Trosku parodie na Fight Club a zinteligentneni humoru teenagerskych komedii. ()

Puol

Frat Pack vcelku nesklamal. Zasmial som sa hlavne v prvej polovičke, potom to už stráca dych a nasleduje klasicky trapny záver. Jemný precítený herecký prejav Willa Ferrella je opäť nepriehliadnuteľný. ()