Reklama

Reklama

Mr. Robot - Série 1

(série)
USA, 2015, 8 h 5 min (Minutáž: 45–62 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Ve dne klaďas, v noci padouch. Kancelářského IT bezpečáka naverbuje tajemná hackerská skupina, která chce srazit na kolena globální korporaci. (Netflix)

Recenze (36)

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Are you a one or a zero?" _____________ Prvotriedna definícia pojmu kritika spoločnosti, ktorá poriadne bije do očí, no aj napriek tomu je mimoriadne uveriteľná, čím vytvára dojem, že divák sa pozerá na niečo skutočné. V celej prvej sérii panuje istá Fight Club atmosféra (hlavne v dejových linkách s Elliotom), ktorá je perfektne dotiahnutá, svojim realistickým vizuálom mi doslova vyrazila dych a niekoľkokrát mi vlepila silnú facku, keď som si uvedomil v akom svete to vlastne žijeme... Úvodná epizóda ma absolútne pohltila, potom prišlo menšie spomalenie, ale šiesta časť s hackovaním väzenia ma opäť úplne dostala a odvtedy som sa od pozerania už nedokázal odtrhnúť. Keď v epizóde č. 9 zaznela cover verzia skladby Where is my Mind? veľmi som sa potešil, pretože práve vtedy mi tento seriál najviac pripomenul Fight Club. No, a finále určite splnilo svoj účel, je vidieť, že tento seriál bude stále posúvať svoje hranice a ja sa toho už teraz nemôžem dočkať... Ďalej by som rozhodne vyzdvihol aj soundtrack, málokedy sa mi stáva, že by ma nejaká seriálová hudba dostala už počas pozerania prvých epizód, ale Mr. Robotovi sa to podarilo. Jeho soundtrack predstavuje v kombinácii s kamerou bezchybný audiovizuálny M4ST3RP1ECE! Je mi jasné, že v ďalších sériách bude tá úroveň ešte oveľa vyššia, takže sa budem naozaj snažiť, aby som sa k tomu dostal, čo najskôr, tento seriál ma naozaj chytil a aj napriek tomu, že nie je pre každého, tak mne jeho prvá séria sadla výborne a preto jej nemôžem dať menej ako 9 harddiskov z 10, nejdem k tomu písať už nič viac, rovno začnem pozerať druhú sériu. _____________ "Give a man a gun and he can rob a bank... Give a man a bank and he can rob the world." ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak u tohohle seriálu mě fakt bavilo počkat si na další díl v očekávání, s čím na mě, na diváka, vyrukují autoři nyní. Počátek s hackováním, samomluvou k divákovi, depresivní atmosférou s mimoňěm se schopnostmi nad chápání ostatních, jenž chce přinést revoluci se "svou" partou, která se následně díky Tyrellovi a drogovému dealerovi přenesla bohužel trochu někam, kde mě to "přestávalo brát", ale následný dějový převrat /(to ani nebyl zvrat), který ve všem dosavadním udělá značný magvlajs, mě zase donutil to sledovat dál. No a když už... tak zas víme prd, krom další kapky do moře konspiračních teorií. Druhá série bude, takže počkáme, jak moc bude Elliot poslouchat svou rodinku ;) ()

Reklama

CinemaRanger 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hackerský Klub rváčů. Pilot byl dokonalý a navnadil na další epizody. Bohužel poté se seriál roztříštil na několik dějových linek, z nichž většina mne moc nezajímala a i trochu nudila. Primárně mě zajímala pouze hlavní linka s Elliotem, protože měla výbornou atmosféru Fight Clubu, hromadu napětí a Rami Malek je herecký virtuóz. Navíc musím pochválit hudbu a kameru. Tyto dva elementy dělají z tohoto seriálu audiovizuální porno. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po zhlédnutí první série se cítím nadšen. Naprosto fantastická výprava mezi Elliotovy zblázněné neurony. Ani pořádně nevím, co mám začít chválit nejdříve. Seriál pojednává o věcech, které jsou mému srdíčku neskonale blízké, tudíž jsem jakousi spokojenost z mé strany očekával již před zhlédnutím úvodního dílu. Moje očekávání byla však zbytečně nízká, neboť tvůrci si nachystali pro diváky záležitost takřka až nadčasovou. Seriálu nemám co vytknout. Nechybí zde pořádné zvraty, nechybí zde luxusní depresivní atmosféra, kterou naprosto dokonale dokresluje fantastická hudba, která je jedním z naprosto nejluxusnějších prvků celého seriálu. Postava hlavního hrdiny mi je neskutečně sympatická, protože se jeho určité charakterové rysy shodují s těmi mými. Další postavy jsou rovněž povybírány skvěle. Děj naprosto skvěle zobrazuje takovou menší kyberválku. Dále musím hrozně pozitivně ocenit, že seriál si nevymyslel vlastní operační systémy a vlastní síťové aplikace, nýbrž sáhl po tom, co se skutečně používá a jak se nastalé situace či problémy skutečně řeší. Je to opravdu velice realistické a drtivou většinu zobrazených věciček, jsem měl již možnost si ve svém životě osahat a vyzkoušet. Za tohle skládám seriálu velkou poklonu. A v neposlední řadě musím také vyzdvihnout časté rozhovory hlavního hrdiny k divákům. Seriál z vás dělá dalšího člena děje, tím pádem vás dokáže mnohem intenzivnější vtáhnout a nepustit. Jsem zvědav, s čím přijde příští série. Už teď se moc těším. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série zatím trochu rozpačitá. Malek je fajn, hackerské scény zajímavé a nejedna scéna skutečně napínavá. Na druhou stranu mi přišlo, že se zde rozvádí až moc témat a psychické problémy hlavního hrdiny jsou zde také vyzdvihovány více, než bylo třeba a vznikalo tak až zbytečně moc matoucích scén. Kdyby byl seriál přímočařejší v hackerském tématu, byl bych spokojenější. Ale druhou sérii ještě zkusím. ()

Galerie (129)

Zajímavosti (3)

  • Když Gideon Goddard (Michel Gill) ke konci epizody volá administrátorovi v Dullesu, jeho mobilní telefon je offline. V notifikační liště je vidět symbol režimu letadlo. (Pavian)
  • Elliot v budově Steel Mountain instaluje za ovládání termostatu Raspberry Pi, což je levný počítač tzv. velikosti kreditky. Termostat je připojen pouze jedním UTP kabelem, jedná se tedy o PoE (napájení po Ethernetu) termostat a v instalační krabici není dalšího napájení. Ve skutečnosti by se při úspěšném napájení Raspberry Pi rozblikaly LED diody, avšak tento kus nemá PoE modul a musel by být napájen externím 5V zdrojem s konektorem microUSB. Taktéž není ve slotu SD karta, takže zařízení ani nemůže naběhnout. Avšak způsob provedení zapojení odpovídá skutečnosti, jen rozpletením jednotlivých žil kabelu ztrácí linka na kvalitě a u delších vzdáleností pak nemusí být funkční. Žlutý stripper, nástroj na odizolování kabelu, je běžně k těmto účelům používán právě v této podobě. (Pavian)
  • V epizodě můžeme spatřit scénáristu a režiséra Sama Esmaila, při scéně v metru a při přeměně Elliotovi (Rami Malek) identity. (ČSFD)

Reklama

Reklama