Zastavte vymírání

The Singing Planet

(neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hong Kong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

-5* nezbývá mi než podpořit 5 hvězdičkami další film režisérské dvojice P&D zabývající se ochranou životního prostředí. Stejně jako u filmu Zátoka se týká opět mořskými živočichy a názorně ukazuje jak člověk tento ekosystém ničí a jaké to má následky. Nejen že proti tomu bojuje, ale opět navrhuje i smysluplná řešení nápravy. A i když se nás toto téma přímo nedotýká, je myslím dobré vědět, co se děje a být na pozoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.12.2017)

Tak predovšetkým je na tomto dokumente vidieť obrovské úsilie a vynaloženú mravenčiu prácu ochranárov, tak ako aj celkom široký záber v rámci možností obmedzeného času, ktorý dokument trvá. Nie len, že sa snažia o ochranu zvierat, ale snažia sa aj o uvedenie do chodu určitých alternetív pre ľudí, ktorí sa podieľali na love ohrozených druhov a záviseli na tomto deštruktívnom životnom štýle. Preto sa zóny lovu menia na turistické, kde máme možnosť tieto živočíchy sledovať, miesto aby sa masakrovali po tisícoch. Ochranári tu nachádzajú a dokumentujú pašerákov volne žijúcich zvierat a to predovšetkým v ČÍNE! kde je to skutočne veľmi nutné, ale aj dosť riskantné. Zaoberajú sa osvetou, ako v Amerike tak aj v krajinách tretieho sveta. Zatvárajú podniky, ktoré sa podieľajú na love ohrozených druhov pomocou premietania ich nelegálnej činnosti na obrovskej obrazovke, umiestnenej priamo pri vchode do daného podniku, po dobu niekoľkých dní. Úžasní ľudia, ktorých mená som ani nepoznala, vážne vykonávajú neuveriteľný kus obetavej práce bez akéhokoľvek nároku na odmenu či vďačnosť ostatných. Snažia sa svetu povedať, že naša planéta nie je náš nepriateľ, práve naopak, že je naším jediným priateľom v pre nás inak nehostinnom vesmíre. Naším útočiskom a domovom a my preto musíme začať počúvať a musíme vidieť čo všetko jej sposobujeme a zmeniť naše stereotypy. Nepochybujem, že aktivistom a dokumentaristom skutočne záleží na každom jednom zvierati, na každom kúte našej Zeme. Preto mohol vzniknúť tento veľmi cenný a po informačnej stránke hodnotný dokument, ktorý vám teraz vrelo doporučujem. Veľmi sa mi páči motto - "Celá Zem spieva, len my sme prestali počúvať". Tak možno, keď si tento dokument pozriete posunie vás správnym smerom a zbaví vás hluchoty...(31.5.2016)

Naprosto :´(soucítím s těmito tvory-lépe řečeno taktéž obyvately naší planety, ke kterým se naše rasa Aneb lidský zrůdný predátor chová v nejhnusnější podobě jaké může a likviduje ještě zbytky teho krásného mála, co nám zbývají...ty zmeráky, jež bez sebemenší známky lítosti, ať už z jakéhokoli důvodu decimují takřka bezmocné živočichy, bych naopak já rozemlel na masokostní moučku atd./ani nechci zauvažovat jaké individua(pro jejich lepší budoucnost?) vyrostou do příští generace z děcek, zobrazených v oné "vesnici na vybíjení mant".V určitých momentech jsem skutečně byl na pokraji slz a vůbec se za to nestydím ba naopak, a tak si i skoro říkám že té naší populaci by prospěla jenom další fáze vymírání_ třebas po avizované katastrofě globálního rozměru nejrůznějšího druhu, jenž dříve či později s jistotou určita nastane, a začlo sa z uvědomováním hodnot svým způsobem odznova;také sem hrozně spíš zvědav, kdy v hlavnějších časech nejznámnějších TV někomu zodpovědnému s charakterem konečně sepne a místo neskutečného množství úrovně 0 jakožto blábolovolovin tyto nahradí jedněmi z nejprioritnějších záležitostí téhle nemilé doby a uvolní své možnosti bezpochyby k tomu, kam mají směřovat!(1.1.2017)

Po dlouhé době ohromně působivý dokument, který donutí snad každého diváka se na chvíli pozastavit a zamyslet se nad tím, kam vlastně lidstvo pomalu ale jistě spěje, a jak se chová k Matce přírodě (pokud už to samozřejmě neudělal dříve). Nejvíce mě dostaly záběry týkající se žraločích ploutví a lovu mant - nejsem sice vegetarián, takže maso si občas dám, ale co je moc, to je moc. Film má jak poučnou, tak apelativní funkci, přičemž obě jsou vskutku výrazné i důrazné. Zkrátka velice sugestivní devadesátiminutový pohled na (nejen) současnou situaci a poměry mezi lidmi a životním prostředím, který mě rozhodně nenechal chladným.(8.5.2016)

Přesně takový dokument bych sám natočil. Shrnuje všechny nejzásadnější problémy na tomto bitevním poli. Nuceným sledováním tohoto dokumentu bych trestal všechny ignorantské duše. Je to prostě brutálně akutní a už nebude někdo jiný, kdo by to řešil místo nás! Jako společnost se nedokážeme semknout a spolupracovat ani na základních věcech, takže si nedělám iluze, leč každá statečná akce má svůj smysl. 11/10(24.11.2018)