Zastavte vymírání

The Singing Planet

(neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hong Kong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

Po dlouhé době ohromně působivý dokument, který donutí snad každého diváka se na chvíli pozastavit a zamyslet se nad tím, kam vlastně lidstvo pomalu ale jistě spěje, a jak se chová k Matce přírodě (pokud už to samozřejmě neudělal dříve). Nejvíce mě dostaly záběry týkající se žraločích ploutví a lovu mant - nejsem sice vegetarián, takže maso si občas dám, ale co je moc, to je moc. Film má jak poučnou, tak apelativní funkci, přičemž obě jsou vskutku výrazné i důrazné. Zkrátka velice sugestivní devadesátiminutový pohled na (nejen) současnou situaci a poměry mezi lidmi a životním prostředím, který mě rozhodně nenechal chladným.(8.5.2016)

Silně politická agitka, která se ani zdaleka nepřibližuje k fenomenálnímu předchůdci Zátoka, snímku který dokázal téměř překlenout mezeru mezi dokumentárním a fiktivním snímkem a bavit snad každého kdo se kolem nachomýtl. Oproti cílevědomé Zátoce je Zastavte vymírání jen snůžkou různých témat, náhodně k sobě poskládaných. Ta pověstná celistvost mi chyběla, nikdo jistě nepochybuje o dobrých úmyslech zachycených aktivistů, ale v takovémto (ne)filmovém podání mi jejich poselství přijde kontraproduktivní. Pokud hledáte sugestivní dokument o vztahu lidí a zvířat na této planetě, sáhněte raději po atmosférických Pozemšťanech, ale předem varuji, sám jsem je znechucením nedokoukal. 50 %(24.3.2016)

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé.(29.4.2016)

Zaujalo ma, ako jedna odborníčka hovorila, že o 200 rokov sa ľudia budú pozerať na túto dobu a jej spoločnosť a budú sa pýtať, ako sme niečo také mohli dopustiť. Neviem prečo si myslela, že ľudia v budúcnosti na tom budú v tomto ohľade lepšie ako my. Snáď asi len preto, že už nebudú mať čo poškodzovať, ničiť, ťažiť, rúbať a hlavne zabíjať.(3.2.2017)

-5* nezbývá mi než podpořit 5 hvězdičkami další film režisérské dvojice P&D zabývající se ochranou životního prostředí. Stejně jako u filmu Zátoka se týká opět mořskými živočichy a názorně ukazuje jak člověk tento ekosystém ničí a jaké to má následky. Nejen že proti tomu bojuje, ale opět navrhuje i smysluplná řešení nápravy. A i když se nás toto téma přímo nedotýká, je myslím dobré vědět, co se děje a být na pozoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.12.2017)