Zastavte vymírání

The Singing Planet

(neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hong Kong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

Naprosto :´(soucítím s těmito tvory-lépe řečeno taktéž obyvately naší planety, ke kterým se naše rasa Aneb lidský zrůdný predátor chová v nejhnusnější podobě jaké může a likviduje ještě zbytky teho krásného mála, co nám zbývají...ty zmeráky, jež bez sebemenší známky lítosti, ať už z jakéhokoli důvodu decimují takřka bezmocné živočichy, bych naopak já rozemlel na masokostní moučku atd./ani nechci zauvažovat jaké individua(pro jejich lepší budoucnost?) vyrostou do příští generace z děcek, zobrazených v oné "vesnici na vybíjení mant".V určitých momentech jsem skutečně byl na pokraji slz a vůbec se za to nestydím ba naopak, a tak si i skoro říkám že té naší populaci by prospěla jenom další fáze vymírání_ třebas po avizované katastrofě globálního rozměru nejrůznějšího druhu, jenž dříve či později s jistotou určita nastane, a začlo sa z uvědomováním hodnot svým způsobem odznova;také sem hrozně spíš zvědav, kdy v hlavnějších časech nejznámnějších TV někomu zodpovědnému s charakterem konečně sepne a místo neskutečného množství úrovně 0 jakožto blábolovolovin tyto nahradí jedněmi z nejprioritnějších záležitostí téhle nemilé doby a uvolní své možnosti bezpochyby k tomu, kam mají směřovat!(1.1.2017)

Silně politická agitka, která se ani zdaleka nepřibližuje k fenomenálnímu předchůdci Zátoka, snímku který dokázal téměř překlenout mezeru mezi dokumentárním a fiktivním snímkem a bavit snad každého kdo se kolem nachomýtl. Oproti cílevědomé Zátoce je Zastavte vymírání jen snůžkou různých témat, náhodně k sobě poskládaných. Ta pověstná celistvost mi chyběla, nikdo jistě nepochybuje o dobrých úmyslech zachycených aktivistů, ale v takovémto (ne)filmovém podání mi jejich poselství přijde kontraproduktivní. Pokud hledáte sugestivní dokument o vztahu lidí a zvířat na této planetě, sáhněte raději po atmosférických Pozemšťanech, ale předem varuji, sám jsem je znechucením nedokoukal. 50 %(24.3.2016)

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé.(29.4.2016)

-5* nezbývá mi než podpořit 5 hvězdičkami další film režisérské dvojice P&D zabývající se ochranou životního prostředí. Stejně jako u filmu Zátoka se týká opět mořskými živočichy a názorně ukazuje jak člověk tento ekosystém ničí a jaké to má následky. Nejen že proti tomu bojuje, ale opět navrhuje i smysluplná řešení nápravy. A i když se nás toto téma přímo nedotýká, je myslím dobré vědět, co se děje a být na pozoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.12.2017)

• Wiikii

Udělat z lidstva příčinu šestého masového vymírání je extrémě přehnané. A tento dokument přehání v mnohém, pomale 2/3 informací jsou nějakým způsobem (více či méně) poupraveny tak, aby zaujaly diváka a předali mu jejich představu o evoluci a životě kolem nás. Naštěstí nic není tak horké jak se snaží zde ukázat. ... Ale také to nemění nic na tom, že 1/3 informací je znepokojivá pravda a mělo by se něco dělat. .. Leč na masové vymírání je i člověk krátký a pokud se opravdu začne dít, tak k tomu bude zapotřebí vulkány, zemětřesení, meteorit, extrémní změna klimatu, výbuch supernovy, atd... .. (P.S.: S tou kamerou co "vidí" oxyd uhličitý si dělají srandu, ne?! :D) .... HODNOCENÍ: 33,3% (2*)(14.11.2017)