Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Louie Psihoyos, tvůrce oscarového filmu "Zátoka", je zpět s novým přelomovým dokumentem "Zastavte vymírání". V tomto novém pořadu se Psihoyos a jeho tým aktivistů pokusí odhalit dvě hlavní hrozby, které ohrožují divokou zvěř po celé planetě. Za prvé je to mezinárodní obchod s divokými zvířaty a podvodné léky a přípravky, které jsou prodávány veřejnosti na úkor zvířat, jež na této planetě žijí už miliony let. Druhá hrozba se nachází všude kolem nás. Jsou to skryté emise uhlíku a překyselené oceány, které zabíjí živé organismy. Díky nejmodernějším technologiím odhalíme, že velké ropné společnosti nechtějí, aby se o těchto skutečnostech vědělo. Psihoyos se nám pokusí ukázat, jaký dopad má naše chování na planetu a co je potřeba udělat, abychom zajistili vzkvétání našeho světa pro budoucí generace. (Animal Planet)

(více)

Recenze (34)

whack 

všechny recenze uživatele

Jeden z najsilnejších dokumentov čo som kedy videl. Je tam plno brutálnych scénok, ale tá s vtákom ktorý spieva pre svoju potenciálnu družku, ktorá neexistuje, lebo je posledný, ma definitívne dostala. Spev posledného vtáka. Hrôza. Zimomriavky. Tie zábery, čo púšťali z projektilu na tie budovy... sila. Ľudia sa zastavia, zhrozia, niektorým vypadne slzička, potom sa zoberú, idú domov a všetko je po starom. Pýtate sa "A čo majú akože robiť?!" Nežerte mäso, preboha! Väčšina z týchto druhov, čo vymiera, žije v horiacich pralesoch, ktoré podpaľujú rančeri a farmári, aby mohli vzniknúť ďalšie pastviny a polia na pestovanie kŕmnych plodín pre hospodárske zvieratá. Taktiež sa môžte zapojiť k rôznym neziskovkám alebo aspoň podporiť ich kampane. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Tak predovšetkým je na tomto dokumente vidieť obrovské úsilie a vynaloženú mravenčiu prácu ochranárov, tak ako aj celkom široký záber v rámci možností obmedzeného času, ktorý dokument trvá. Nie len, že sa snažia o ochranu zvierat, ale snažia sa aj o uvedenie do chodu určitých alternetív pre ľudí, ktorí sa podieľali na love ohrozených druhov a záviseli na tomto deštruktívnom životnom štýle. Preto sa zóny lovu menia na turistické, kde máme možnosť tieto živočíchy sledovať, miesto aby sa masakrovali po tisícoch. Ochranári tu nachádzajú a dokumentujú pašerákov volne žijúcich zvierat a to predovšetkým v ČÍNE! kde je to skutočne veľmi nutné, ale aj dosť riskantné. Zaoberajú sa osvetou, ako v Amerike tak aj v krajinách tretieho sveta. Zatvárajú podniky, ktoré sa podieľajú na love ohrozených druhov pomocou premietania ich nelegálnej činnosti na obrovskej obrazovke, umiestnenej priamo pri vchode do daného podniku, po dobu niekoľkých dní. Úžasní ľudia, ktorých mená som ani nepoznala, vážne vykonávajú neuveriteľný kus obetavej práce bez akéhokoľvek nároku na odmenu či vďačnosť ostatných. Snažia sa svetu povedať, že naša planéta nie je náš nepriateľ, práve naopak, že je naším jediným priateľom v pre nás inak nehostinnom vesmíre. Naším útočiskom a domovom a my preto musíme začať počúvať a musíme vidieť čo všetko jej sposobujeme a zmeniť naše stereotypy. Nepochybujem, že aktivistom a dokumentaristom skutočne záleží na každom jednom zvierati, na každom kúte našej Zeme. Preto mohol vzniknúť tento veľmi cenný a po informačnej stránke hodnotný dokument, ktorý vám teraz vrelo doporučujem. Veľmi sa mi páči motto - "Celá Zem spieva, len my sme prestali počúvať". Tak možno, keď si tento dokument pozriete posunie vás správnym smerom a zbaví vás hluchoty... ()

Reklama

schizmo 

všechny recenze uživatele

"Na tomto záznamu zpívá sameček Moha zpěvavého, je poslední svého druhu. Zpívá samičce, která nikdy nepříjde. Je úplně sám. A nyní utichl i jeho hlas". "To, co jsem našel, bylo hrozné. Na mělčině se třpytil nádherný Žralok rezavý, měl uřezané všechny ploutve. Snažil se plavat, ale nemohl. Zlomilo mi to srdce...". "Rejnok Manta bojoval o život hodinu, domorodec bodl to zvíře rovnou do mozku a ono začalo šílet. Viděl jsem jak mi před očima mizí jeho duše...". Tohle a spoustu dalšího najdete v překrásném dokumentu, který emotivní a bolestnou cestou mapuje lidský podíl na systematickém vymírání druhů. Od autora oskarové Zátoky! ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé. ()

Wiikii 

všechny recenze uživatele

Udělat z lidstva příčinu šestého masového vymírání je extrémě přehnané. A tento dokument přehání v mnohém, pomale 2/3 informací jsou nějakým způsobem (více či méně) poupraveny tak, aby zaujaly diváka a předali mu jejich představu o evoluci a životě kolem nás. Naštěstí nic není tak horké jak se snaží zde ukázat. ... Ale také to nemění nic na tom, že 1/3 informací je znepokojivá pravda a mělo by se něco dělat. .. Leč na masové vymírání je i člověk krátký a pokud se opravdu začne dít, tak k tomu bude zapotřebí vulkány, zemětřesení, meteorit, extrémní změna klimatu, výbuch supernovy, atd... .. (P.S.: S tou kamerou co "vidí" oxyd uhličitý si dělají srandu, ne?! :D) .... HODNOCENÍ: 33,3% (2*) ()

Galerie (15)

Související novinky

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)

Reklama

Reklama