poster

Zastavte vymírání

 • Česko

  Zastavme vymírání

 • USA

  Racing Extinction

 • anglický

  The Singing Planet

  (neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hongkong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

 • Wiikii
  **

  Udělat z lidstva příčinu šestého masového vymírání je extrémě přehnané. A tento dokument přehání v mnohém, pomale 2/3 informací jsou nějakým způsobem (více či méně) poupraveny tak, aby zaujaly diváka a předali mu jejich představu o evoluci a životě kolem nás. Naštěstí nic není tak horké jak se snaží zde ukázat. ... Ale také to nemění nic na tom, že 1/3 informací je znepokojivá pravda a mělo by se něco dělat. .. Leč na masové vymírání je i člověk krátký a pokud se opravdu začne dít, tak k tomu bude zapotřebí vulkány, zemětřesení, meteorit, extrémní změna klimatu, výbuch supernovy, atd... .. (P.S.: S tou kamerou co "vidí" oxyd uhličitý si dělají srandu, ne?! :D) .... HODNOCENÍ: 33,3% (2*)(14.11.2017)

 • neoBlast
  ***

  Silně politická agitka, která se ani zdaleka nepřibližuje k fenomenálnímu předchůdci Zátoka, snímku který dokázal téměř překlenout mezeru mezi dokumentárním a fiktivním snímkem a bavit snad každého kdo se kolem nachomýtl. Oproti cílevědomé Zátoce je Zastavte vymírání jen snůžkou různých témat, náhodně k sobě poskládaných. Ta pověstná celistvost mi chyběla, nikdo jistě nepochybuje o dobrých úmyslech zachycených aktivistů, ale v takovémto (ne)filmovém podání mi jejich poselství přijde kontraproduktivní. Pokud hledáte sugestivní dokument o vztahu lidí a zvířat na této planetě, sáhněte raději po atmosférických Pozemšťanech, ale předem varuji, sám jsem je znechucením nedokoukal. 50 %(24.3.2016)

 • Stanislaus
  *****

  Po dlouhé době ohromně působivý dokument, který donutí snad každého diváka se na chvíli pozastavit a zamyslet se nad tím, kam vlastně lidstvo pomalu ale jistě spěje, a jak se chová k Matce přírodě (pokud už to samozřejmě neudělal dříve). Nejvíce mě dostaly záběry týkající se žraločích ploutví a lovu mant - nejsem sice vegetarián, takže maso si občas dám, ale co je moc, to je moc. Film má jak poučnou, tak apelativní funkci, přičemž obě jsou vskutku výrazné i důrazné. Zkrátka velice sugestivní devadesátiminutový pohled na (nejen) současnou situaci a poměry mezi lidmi a životním prostředím, který mě rozhodně nenechal chladným.(8.5.2016)

 • M1k9
  *****

  Přesně takový dokument bych sám natočil. Shrnuje všechny nejzásadnější problémy na tomto bitevním poli. Nuceným sledováním tohoto dokumentu bych trestal všechny ignorantské duše. Je to prostě brutálně akutní a už nebude někdo jiný, kdo by to řešil místo nás! Jako společnost se nedokážeme semknout a spolupracovat ani na základních věcech, takže si nedělám iluze, leč každá statečná akce má svůj smysl. 11/10(24.11.2018)

 • Khalesi
  *****

  Tak predovšetkým je na tomto dokumente vidieť obrovské úsilie a vynaloženú mravenčiu prácu ochranárov, tak ako aj celkom široký záber v rámci možností obmedzeného času, ktorý dokument trvá. Nie len, že sa snažia o ochranu zvierat, ale snažia sa aj o uvedenie do chodu určitých alternetív pre ľudí, ktorí sa podieľali na love ohrozených druhov a záviseli na tomto deštruktívnom životnom štýle. Preto sa zóny lovu menia na turistické, kde máme možnosť tieto živočíchy sledovať, miesto aby sa masakrovali po tisícoch. Ochranári tu nachádzajú a dokumentujú pašerákov volne žijúcich zvierat a to predovšetkým v ČÍNE! kde je to skutočne veľmi nutné, ale aj dosť riskantné. Zaoberajú sa osvetou, ako v Amerike tak aj v krajinách tretieho sveta. Zatvárajú podniky, ktoré sa podieľajú na love ohrozených druhov pomocou premietania ich nelegálnej činnosti na obrovskej obrazovke, umiestnenej priamo pri vchode do daného podniku, po dobu niekoľkých dní. Úžasní ľudia, ktorých mená som ani nepoznala, vážne vykonávajú neuveriteľný kus obetavej práce bez akéhokoľvek nároku na odmenu či vďačnosť ostatných. Snažia sa svetu povedať, že naša planéta nie je náš nepriateľ, práve naopak, že je naším jediným priateľom v pre nás inak nehostinnom vesmíre. Naším útočiskom a domovom a my preto musíme začať počúvať a musíme vidieť čo všetko jej sposobujeme a zmeniť naše stereotypy. Nepochybujem, že aktivistom a dokumentaristom skutočne záleží na každom jednom zvierati, na každom kúte našej Zeme. Preto mohol vzniknúť tento veľmi cenný a po informačnej stránke hodnotný dokument, ktorý vám teraz vrelo doporučujem. Veľmi sa mi páči motto - "Celá Zem spieva, len my sme prestali počúvať". Tak možno, keď si tento dokument pozriete posunie vás správnym smerom a zbaví vás hluchoty...(31.5.2016)