Zastavte vymírání

The Singing Planet

(neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hong Kong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

Nemám to rád, když mě takovéhle filmy přimějí cítit se špatně a provinile. Díky Racing Extinction jsem se ale nad sebou vážně musel zamyslet. Psihoyos pochopil, že aby apel v jeho dokumentu zafungoval, musí se v něm věci ukazovat brutálně. Díky tomu je tento film silnější než nedávný DiCapriův projekt. Obávám se však, že arogantní zabedněnec (kterých je hodně a občas si připadám, jako bych mezi ně taky patřil) po zhlédnutí svůj postoj nezmění a bude dál nazývat bláznem člověka, který se stará o budoucnost Země. Také se obávám, že člověk, který by svůj postoj třeba i změnil, film neuvidí, jelikož nemá vůbec žádnou reklamu. Být si vědom globálního problému je jedna věc, řešit ho už je ale těžší. Se svou leností toho já moc nevyřeším, ale je lepší zapálit jednu sirku než nadávat na tmu. 95%(27.8.2017)

Je to trpký pocit byť človekom. Hlavne po videní takéhoto dokumentu. Dobrá ukážka toho, že pár ľudí s kamerou dokáže drasticky narušiť trh nejakej suroviny zvýšením povedomia konzumentov a tlakom na autority. Chcel by som vidieť viacej podobných filmov zameraných na ostatné druhy o ktorých sa tu nerozprávalo.(12.4.2017)

Vďaka týmto ľuďom si možno raz otvoríte doma okno, a budete aj naďalej počuť štebot vrabcov, či pôjdete na prechádzku niekde k rieke, či zátoke, a v ňom budú aj naďalej ryby, nie len skládky odpadu korporačných megafiriem. Tieto dokumenty sa žiaľ nedostanú do denného vysielania bežných televíznych staníc, pretože poukazujú na krutú pravdu. Avšak kto chce nájde si cestu, k pravde. Je mi ľúto, čo sa deje. Raz budeme, neviem kým, možno len históriou odsúdení, čo sme ako druh napáchali voči iným živým tvorom. 100%(5.3.2016)

Naša planéta sa rúti do sračiek a ľudstvo spolu s ňou. Zaujalo ma, ako jedna odborníčka hovorila, že o 200 rokov sa ľudia budú pozerať na túto dobu a jej spoločnosť a budú sa pýtať, ako sme niečo také mohli dopustiť. Neviem prečo si myslela, že ľudia v budúcnosti na tom budú v tomto ohľade lepšie ako my. Snáď len preto, že už nebude ani čo poškodzovať, ničiť, ťažiť, rúbať a hlavne zabíjať.(3.2.2017)

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé.(29.4.2016)