Zastavte vymírání

The Singing Planet

(neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hong Kong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé.(29.4.2016)

-5* nezbývá mi než podpořit 5 hvězdičkami další film režisérské dvojice P&D zabývající se ochranou životního prostředí. Stejně jako u filmu Zátoka se týká opět mořskými živočichy a názorně ukazuje jak člověk tento ekosystém ničí a jaké to má následky. Nejen že proti tomu bojuje, ale opět navrhuje i smysluplná řešení nápravy. A i když se nás toto téma přímo nedotýká, je myslím dobré vědět, co se děje a být na pozoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.12.2017)

Po dlouhé době ohromně působivý dokument, který donutí snad každého diváka se na chvíli pozastavit a zamyslet se nad tím, kam vlastně lidstvo pomalu ale jistě spěje, a jak se chová k Matce přírodě (pokud už to samozřejmě neudělal dříve). Nejvíce mě dostaly záběry týkající se žraločích ploutví a lovu mant - nejsem sice vegetarián, takže maso si občas dám, ale co je moc, to je moc. Film má jak poučnou, tak apelativní funkci, přičemž obě jsou vskutku výrazné i důrazné. Zkrátka velice sugestivní devadesátiminutový pohled na (nejen) současnou situaci a poměry mezi lidmi a životním prostředím, který mě rozhodně nenechal chladným.(8.5.2016)

"Na tomto záznamu zpívá sameček Moha zpěvavého, je poslední svého druhu. Zpívá samičce, která nikdy nepříjde. Je úplně sám. A nyní utichl i jeho hlas". "To, co jsem našel, bylo hrozné. Na mělčině se třpytil nádherný Žralok rezavý, měl uřezané všechny ploutve. Snažil se plavat, ale nemohl. Zlomilo mi to srdce...". "Rejnok Manta bojoval o život hodinu, domorodec bodl to zvíře rovnou do mozku a ono začalo šílet. Viděl jsem jak mi před očima mizí jeho duše...". Tohle a spoustu dalšího najdete v překrásném dokumentu, který emotivní a bolestnou cestou mapuje lidský podíl na systematickém vymírání druhů. Od autora oskarové Zátoky!(30.10.2016)

Zaujalo ma, ako jedna odborníčka hovorila, že o 200 rokov sa ľudia budú pozerať na túto dobu a jej spoločnosť a budú sa pýtať, ako sme niečo také mohli dopustiť. Neviem prečo si myslela, že ľudia v budúcnosti na tom budú v tomto ohľade lepšie ako my. Snáď asi len preto, že už nebudú mať čo poškodzovať, ničiť, ťažiť, rúbať a hlavne zabíjať.(3.2.2017)