Zastavte vymírání

The Singing Planet

(neoficiální název)

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA / Čína / Hong Kong / Indonésie / Mexiko / Velká Británie, 2015, 84 min

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé.(29.4.2016)

Silně politická agitka, která se ani zdaleka nepřibližuje k fenomenálnímu předchůdci Zátoka, snímku který dokázal téměř překlenout mezeru mezi dokumentárním a fiktivním snímkem a bavit snad každého kdo se kolem nachomýtl. Oproti cílevědomé Zátoce je Zastavte vymírání jen snůžkou různých témat, náhodně k sobě poskládaných. Ta pověstná celistvost mi chyběla, nikdo jistě nepochybuje o dobrých úmyslech zachycených aktivistů, ale v takovémto (ne)filmovém podání mi jejich poselství přijde kontraproduktivní. Pokud hledáte sugestivní dokument o vztahu lidí a zvířat na této planetě, sáhněte raději po atmosférických Pozemšťanech, ale předem varuji, sám jsem je znechucením nedokoukal. 50 %(24.3.2016)

Vďaka týmto ľuďom si možno raz otvoríte doma okno, a budete aj naďalej počuť štebot vrabcov, či pôjdete na prechádzku niekde k rieke, či zátoke, a v ňom budú aj naďalej ryby, nie len skládky odpadu korporačných megafiriem. Tieto dokumenty sa žiaľ nedostanú do denného vysielania bežných televíznych staníc, pretože poukazujú na krutú pravdu. Avšak kto chce nájde si cestu, k pravde. Je mi ľúto, čo sa deje. Raz budeme, neviem kým, možno len históriou odsúdení, čo sme ako druh napáchali voči iným živým tvorom. 100%(5.3.2016)

Naša planéta sa rúti do sračiek a ľudstvo spolu s ňou. Zaujalo ma, ako jedna odborníčka hovorila, že o 200 rokov sa ľudia budú pozerať na túto dobu a jej spoločnosť a budú sa pýtať, ako sme niečo také mohli dopustiť. Neviem prečo si myslela, že ľudia v budúcnosti na tom budú v tomto ohľade lepšie ako my. Snáď len preto, že už nebude ani čo poškodzovať, ničiť, ťažiť, rúbať a hlavne zabíjať.(3.2.2017)

Po dlouhé době ohromně působivý dokument, který donutí snad každého diváka se na chvíli pozastavit a zamyslet se nad tím, kam vlastně lidstvo pomalu ale jistě spěje, a jak se chová k Matce přírodě (pokud už to samozřejmě neudělal dříve). Nejvíce mě dostaly záběry týkající se žraločích ploutví a lovu mant - nejsem sice vegetarián, takže maso si občas dám, ale co je moc, to je moc. Film má jak poučnou, tak apelativní funkci, přičemž obě jsou vskutku výrazné i důrazné. Zkrátka velice sugestivní devadesátiminutový pohled na (nejen) současnou situaci a poměry mezi lidmi a životním prostředím, který mě rozhodně nenechal chladným.(8.5.2016)