• Crocuta
  **

  Snímek zjevně natočený na motivy exnerovky Václava Erbena "Efektivně mrtvá žena". Postavy se liší, výchozí situace, vražedný motiv a prostředí tiskové agentury jsou totožné. Bez kapitána Exnera to ale nějak není ono.(6.8.2007)

 • LiVentura
  ****

  Skvělá kriminálka z let dávno minulých na motivy slavné knižní predlohy, i ta míra tehdejší prodejnosti mi nevadila... Hudba a prostředí dost slušně na nadprůměr.!(19.12.2006)

 • Gilmour93
  **

  Na úvod se zamysleme nad tím, co mají společného vyšetřovatel Oldřich Vlach a Sherlock Holmes. Lulku ano, dedukci rozhodně ne.. Autoři nám rafinovaně nahodí udičku, že za vraždou nebohé ženy stojí Eda Cupák. Hovoří zapáleně o emigraci, nemá rád zákazy, potkává zahraniční delegace, zkrátka ideální kádrový profil vraha, ale ouha, on za tím nakonec někdo jiný s úplně stejným kádrovým profilem! Druhý detektiv Franta Němec to zahalen v dýmu rozlouskne za necelých 48 hodin a přitom trpce lituje, že to trochu nenatáhnul, aby ještě nemusel domů za tou svou vzteklou fúrií.. Za pár hodin si budu pamatovat pouze nekonvenční hudební aranžmá a obraz klauna Krustyho kdykoliv promluvil Jiří Bruder..(9.12.2016)

 • Tommassi3
  *

  "No, tak si to nechte, když jste takovej tajnej !!" ;)(23.7.2016)

 • rt12
  **

  Herci i námět by celkem ušel, ale jinak......? Pan Hanibal tomu moc nepomohl. Jeho výtvor byl nudný, chvílemi až trapný.(27.3.2014)

 • - V úvodu filmu jede Volha řízená Karlíčkem (Jiří Zahajský) po estakádě z Vysočan na Prosek. V té době měla svítící zábradlí. (jis)

 • - Když tým vyšetřovatelů čeká před kinem na podezřelého, lze spatřit plakát k právě promítanému filmu, kterým je snímek Křidýlko nebo stehýnko (1976). (korbitch22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace