Reklama

Reklama

Ready Player One: Hra začíná

  • USA Ready Player One (více)
Trailer 3
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

(více)

Diskuze

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Standic1

To ano, ale nejsem si vědom, že by autor byl veden jako scénárista - ať se film povede, nebo ne. Tady mi to přijde jako jeden z mála případů. Rarita je třeba Zmizelá, kdy si autorka napsala scénář úplně sama :)

na příspěvěk reagoval Standic1

Standic1

Standic1 (hodnocení, recenze)

Nevka

No snad máš pravdu, víš jak to bývá... U většiny filmů podle knižní předlohy je to tak, že s nimi autor přímo spolupracoval a sám autor to potvrdí až ve chvíli, kdy je film úspěšný, v opačném případě řekne, že byl u zrodu, ale s velkým množstvím myšlenek úplně nesouhlasil :P :) Ale já rozhodně doufám a věřím, že to bude stát za to :)

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Standic1

Oni udělali chybu, že to odsoudili brzo. Potkal jsem knihu v Levných, ale nechtěl jsem zase něco, co nebude mít dostupné další díly. Teď už je nové vydání ve standardní cenové hladině. Jinak jsem koukal, že se Ernest podílel na scénáři, což je rozhodně pozitivní.

na příspěvěk reagoval Standic1

Standic1

Standic1 (hodnocení, recenze)

ESNYR

Hhhh, no kéž by to byla pravda :o) já ji cca před třemi lety dostal jako dárek a bylo to celkem nedostatkové zboží a 30 Kč rozhodně nestála, cena se pohybovala tuším stejně jako dnes, něco kolem 300-400 Kč. Nicméně není pravda, že o ní nikdo nevěděl. Pokud jsi fanoušek žánru a že jich v ČR je, tak ti taková pecka neuteče. Pro ty, kterým se kniha líbí, tak doporučuji autora Sergeje Lukjaněnka, a to "Bludiště odrazů" a "Lživá zrcadla", taky velmi zajímavý pohled na virtuální realitu :o)

Co se týče filmu, tak to Steven nemá vůbec lehké, kniha je totiž ve všech ohledech dokonalá a dostat tohle do filmové podoby... no nevím nevím. Zatím mi to bohužel připadá jako digitální bordel, který má ohromit pouze na efekt, ale to důležité bude bohužel postrádat, ale nebudu předbíhat, i tak si premiéru nenechám ujít :o)

na příspěvěk reagoval Nevka

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Urcite nejsem fanousek ani Prichozich ani Interstellar jenz povazuji za hodne trapny :D

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

 Coze, valka svetu je mozan nejlepsi sci fi vsech dob, pro me teda ursite jeden z nejlepsich.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Před 2 - 3 rokama kniha, o které nikdo nevěděl a byla prakticky ve "výprodeji" za pár korun (bratr ji myslím kupoval za 30 korun nebo tak nějak) Dnes jsem se díval na její cenu a prodává se okolo 400 korun.

Na film se těším. Už jen to herní prostředí mě láká. Z trailerů jde vidět že se nesnaží o žádné realistické ztvárnění postav ale má to ten herní kreslený styl. Navíc Železný obr ............. DeLorean ...........  takže jdu určitě do kina :)

na příspěvěk reagoval Standic1

Příspěvek byl smazán administrátorem.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Nenútim ho čítať v slovenčine, ani v angličtine. Napríklad dvojicu kníh z jednej série kníh pre mládež v angličtine prečítal, pretože v slovenskom ani českom preklade vtedy ešte nevyšli. Nebudem mu ale kupovať 400 stranovú knihu v angličtine s tým, že ak si ju neprečíta v angličtine, tak ju nebude čítať vôbec... alebo o čom vlastne píšeš? (A prečo sa s tebou vôbec bavím?)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Související novinky

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (více)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (více)

Reklama

Reklama