Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Životopisný / Válečný / Historický / Drama

USA / Austrálie, 2016, 139 min

Nejdřív sledujeme starosvětsky podané dospívání mladého Dosse, kde se mi líbila hezká Teresa Palmer a výbornej Hugo Weawing jako jeho ožraleckej otec - válečnej veterán. Pak se to přesune do vojenskýho výcvikovýho tábora, kde válí Vince Vaughn jako jejich drsnej a nahláškovanej seržant a zároveň se seznamujeme s dalšíma vojákama z budoucí čety, což jsou většinou sympaťáci (dobrej byl Hollywood, když se tam musel třeba rochnit v bahně nahej a Vaughn na něj u toho řval zvrhlíku) a vy víte že většina jich pak chcípne a budete naštvaný. No a poslední třetina je Okinawa, což je kapitola sama pro sebe, která ve válečném žánru nemá asi obdoby. Už jak tam totálně zesraný strachy vyšplhaj a choděj tam v mlze kolem rozsračkovanejch mrtvol a netušej kde se ukrejvá nepřítel, tak to má fakt hororovu atmosféru a člověk ví, že se to zvrhne v jatka, ale v jaký?! Vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana je proti tomu hodně slabym čajíčkem, tohle co do intenzity. syrovosti a přehlídce gore explicitní brutality srovná do latě asi všechny válečný filmy dohromady. Jinak ale na 100% to úplně neni, největší slabinou byla asi hlavní postava, která mi občas fakt lezla na nervy a říkal jsem si že čumí jako debil nebo sem trochu chápal když dostal v táboře naložíno od ostatních vojáků. A když na konci zachraňoval na nepřátelskym území zraněný, přišlo mi to trochu jak z Forresta Gumpa ve Vietnamu. Mel Gibson je ale fakt hustej borec a dal bych si od něj hned něco dalšího. 90%(14.11.2016)

Bezchybný válečný film s nezvyklým vojákem hrdinou a taky asi nejkrvavější vřava od RAMBO čtyřky, která navíc trvá dobrou třetinu celý stopáže. Garfield mě vůbec poprvé zaujal a sem se dobře hodil, příjemná je trojice Vaughn, Worthington, Weaving, jsem moc rád že je Gibson zpátky! Víc mě nenapadá, snad jen že kdo si tu stěžuje na patos tak bude asi dobrej kretén. P.S. má někdo ponětí co je to za černobílý film jak šli na rande do kina, není-li fake?(18.1.2017)

Az na zaverecny sanky, fotbalek s granatem a par desitek scen to bylo celkem fajn(27.1.2017)

Niektoré momenty vyznejú zjednodušene a nedomyslene, ale emocionálne film funguje. A tak čistá práca s cukrlátkovo zlatohollywoodským vizuálom vždy poteší. Statočné srdce ale išlo hlbšie do konfliktu postáv, a rebélia hlavného hrdinu bola vášnivejšia. Hacksaw Ridge oproti nemu zostáva "iba" pekne uhladenou vojnovou drámou, pritvrdenou zakrvavenými vnútornosťami a stovkou drsných priestrelov. Garfield dobrý, zatiaľ jeho najlepšia rola.(30.11.2016)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $67,209,615 Tržby Celosvetovo $175,302,354Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Mel Gibson je späť v plnej jemu vlastnej kráse!!! A natočil film roka 2016! Takmer také Údolie tieňov 2. Je až neskutočné, čo dokážu jeho zlaté režisérske ruky po 10 ročnej odmlke, klobúk dolu, takéto veľké veci dokáže len druhý veľký režisérsky mág ako je James Cameron, bez spechu si dať prestávku a potom usadiť diváka a nechať ho hltať veľkými dúškami úžasný príbeh. A to dokonca aj keď tam napchá na kvantá pátosu, romantiky či kresťanstva ale všetko tak skĺbené, že to funguje bez toho aby divák vôbec aspoň na moment trpel. Herci na prvý pohľad by mali v danom obsadení škrípať, hlavne sladká Teresa Palmer či komik Vince Vaughn ale heh, toto je Gibson a ten vie s každého vyždímať to najlepšie, všetci, tu sedia v daných úlohách neskutočne dobre, dramatické linky, sekvencie, striedajú pravidelné odľahčené a všetko je tak vyvážené až som nechápal. Gibson proste predviedol kus dobrého režisérskeho remesla. Dokonalý film a jeden z top vojnových zo silným posolstvom aj keď kresťanským. /videl v kine: 100%/(18.11.2016)

• - Natáčanie začalo 29. septembra 2015 a trvalo 59 dní. (MikaelSVK)

• - Ve filmu se Desmond (Andrew Garfield) seznámí s Dorothy (Teresa Palmer) coby zdravotní sestřičkou. Ve skutečnosti ale se jí ale stala až po válce. (Novotnak98)

• - Pri lúčení Desmonda (Andrew Garfield) a Dorothy (Teresa Palmer), počas odchodu na front, sedí Desmond pri okne na ľavej strane autobusu. Pričom hneď s najbližším záberom už sedí na strane šoféra, a teda na pravej strane autobusu. (Wargoo)