Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Životopisný / Válečný / Historický / Drama

USA / Austrálie, 2016, 139 min

Černá ovce Hollywoodu natočila povedenou krvavou řezbu. Porcování jde Melovi opravdu dobře, nenudí ani romantická linka ba naopak. Oprávněná nominace na sošku, rozhodně lepší kandidát než letošní vítěz.(26.3.2017)

Mel Gibson je späť! Zatiaľ čo prvá polka je o živote a tréningu mladého Desmonda Dossa ta druhá je až prekvapivo krvavo akčná. Gibson to ešte nezabudol a stále vie upútať krvavou akciou. Ale nie je to iba o tej krvavej akcii, predovšetkým dokáže aj dosť dobre pracovať s postavami a na to, že Garfielda moc nemusím, tu mi pod dohľadom Gibsonsa celkom sedel. Hacksaw Ridge je film kde proste Američania sú stále za najväčších machrov vo vojne, ale je to natočené fakt dobre a hlavne záver mňa osobne celkom potešil a presvedčil aspoň trošku, že to tak naozaj bolo. Za zmienku stojí aj dobrá hudba, ktorá pridáva na hlbke a emóciách. Obľúbený soundtrack: Praying. 85% - 4*(7.4.2017)

V Dublinu měl Hacksaw Ridge premiéru až včera a jsem rád, že jsem si ho mohl užít na velkém plátně. Film vtáhne diváka od samého začátku, kde zaujme hodně netradiční výkon Andrewa Garfielda, podle mě ten chlapec má v sobě kus talentu a bude předvádět ještě zajímavé věci v budoucnu. První hodina je hodně emocionální, krásně romantická a psychologicky nátlaková. Výcvikový tréning je snad nejlepší, co jsem kdy zhlédl ( Vince Vaughn překvapil) dojde i na můj oblíbený soud, takže paráda po všech stránkách. Jakmile se film přesouvá na bojiště začíná nejsyrovější válečné peklo, které kdy bylo natočeno. Mel Gibson se absolutně utrhl z řetězů a servíruje hodně brutální, násilnou, realistickou, strhující, napínavou a podmanivě natočenou akci, která mi vyrážela dech a zařval jsem si v kině sprostě nahlas jak už dlouho ne. Málem mě trefil šlak z toho jak perfektní to bylo. Neskutečný zážitek, kde lekačky fungují intenzivněji než u Conjuringu. Jestli oscara vyhraje romantická LALALA pro ženské a buz*ranty mi bude velkou záhadou. To že v kině seděli kolem mě samí senioři, kteří se mohli samotné války zúčastnit můj zážitek ještě umocňovalo. 100%(28.1.2017)

Niektoré momenty vyznejú zjednodušene a nedomyslene, ale emocionálne film funguje. A tak čistá práca s cukrlátkovo zlatohollywoodským vizuálom vždy poteší. Statočné srdce ale išlo hlbšie do konfliktu postáv, a rebélia hlavného hrdinu bola vášnivejšia. Hacksaw Ridge oproti nemu zostáva "iba" pekne uhladenou vojnovou drámou, pritvrdenou zakrvavenými vnútornosťami a stovkou drsných priestrelov. Garfield dobrý, zatiaľ jeho najlepšia rola.(30.11.2016)

Já na válečné filmy moc nejsem, proto jsem se bála, že 131 minut dlouhý válečný film mě doslova unudí k smrti. O to vic jsem pak byla příjemně překvapena první polovinou, která se zabývala Dossovým životem před válkou a pak jeho počátečním výcvikem, mělo to dokonce i vtip, takže jsem se sem tam i zasmála. Jakmile pak tedy nastala ona válečná část, tak, jako vždycky, jsem se úplně ztrácela v tom, kde, kdo a jak střílí, atd.. Stala se z toho naprosto běžně zmatená výplň plná výbuchů, střel a ječení. A pak nastala ta část, která z Desmonda Dosse udělala hrdinu. Nějak nedokážu vůbec pochopit, že je to natočené podle skutečného příběhu, protože aby někdo běhal v první linii bez pušky a ještě tam ve dne v noci zachraňoval vojáky mi přijde dost šílená. Natočení tomu taky moc nepomohlo, protože mi valná část scén přišla kompletně přitažená za vlasy. Nechci Desmondu Dossovi ubírat zásluhy za to, co udělal, ale ve svojí podstatě měl jen obrovskou kliku, valná většina lidí by totiž bez pušky nepřežila ani pět minut. Dobrá no, podle skutečného příběhu to je, a líbilo se mi to, takže 4*. Aspoň teď vím, kde (a kdy) vznikl ten prototyp neprůstřelného amerického hrdiny.(31.1.2017)