Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí...

Film vznikl podle románu Anne Holdenové Svědkové. Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika - režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora.

Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. Svůj herecký talent pak prokázal například ve filmech Bistro, Zámotek, Tři muži a nemluvně, Číslo 5 žije. (oficiální text distributora)

Malarkey

Už z názvu je znát, že tenhle film silně odkazuje na slavný Hitchcockův film Okno do dvora. Ani příběhem se nijak závratně neodlišuje. Původní myšlenka je jasná. Přesto její průběh se postupně proměňuje a zachází až za krajnost, která je dobrá pro klasický americký film, ale s realitou toho moc společného nemá. Nicméně právě takové momenty jsou pro film dobrý a nejenom, že napíná, ještě vytváří nadšení z dobře odvedené kriminálky. Popravdě vůbec nechápu, proč se Guttenberg v devadesátých letech tak sejmul. Přitom měl výbornej náběh na suprové filmy. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,640,385Tržby Celosvetovo $-║ Šikovný thriller z 80.rokov je vidieť že v danom žánre bol režisér Curtis Hanson proste skvelý. Vedel si pekne pohrať s témou a vedel si medzi scénami nahrávať, tak aby správne gradoval príbeh a nechýbalo napätie. Milo prekvapuje aj herec Steve Guttenberg v nečakane vážnejšej úlohe, ktorá mu sedí. /90%/ ()

kleopatra

Tenhle film mám jednoduše ráda. Detektivka, kde chlapík v návalu euforie zaskočí jako očitý svědek místo své vdané milenky, která TO viděla, ale nechce se kompromitovat, mě, když si ji čas od času pustím, i přestože znám dopředu každý krok, znovu příjemně rozechvěje svojí atmosférou a vystupňováním. Bohužel, Steve Guttenberg, který měl v té době tak dobře našlápnuto, se poztrácel už někde na cestě do propadliště dějin. ()

Djkoma

Lehce mrazivé překvapení. Steve Guttenberg na vlastní kůži pozná, že bohaté milenky nejsou zrovna dobré ženy a že policii se nemá lhát. Právě Mahoneyho je příjemné vidět v civilní roli bez zbytečných příkras. Dobrá režie Curtise Hansona filmu také dost přidává a vcelku rychle se žene do očekávaného finále. ()

Tosim

Napínavý thriller, který vůbec nevypadá na to, jak vypadá: má dvě hlavní ženské představitelky, jejichž charaktery jsou správně rozvržené ;-) Guttenbergovo úsporné herectví jenom podtrhuje kvalitu tohoto díla. A co ještě? Elizabeth McGovern přehrvává Isabelle Huppert svým (skoro) odhaleným tělem :-D ()

• Hneď na začiatku, popritom ako ide Terry (Steve Guttenberg) otvoriť dvere Silvii (Isabelle Huppert), vypína svetlo, no po otvorení dverí a následnom zábere na Terryho svetlo opäť svieti. (zoot3r)