Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

Sten2

"Gordouuu Wierdouuuu". Krásné překvapení, na které jsem se těšil od prvního traileru. Mám hrozně rád, když si zajdu na něco, co se aspoň trošku vymyká dnešnímu (dosti podprůměrnému) standardu. Dárek je chytrý, na nic si nehraje. Používá stále stejné kulisy a prostředí, což prohlubuje pocit stísněnosti. Má krásně vystavěnou atmosféru. Edgerton je "supr creepy", ale já jsem hltal Batemana. Fakt se mi tam ten chlap líbil. Co mi brání dát absolutní hodnocení je poněkud kolísající tempo a klasické béčkové lekačky, které ve filmu působí jako pěst na oko. ()

maddy

V prvom rade, The Gift nie je vzhľadom na očakávania a prezentácii v upútavkách znepokojivým, nervydrásajúcim thrillerom, ale výhradne psychologickou drámou, ktorá rozohráva dusnú hru s postavami a pozvoľne odhaľuje ich tajomstvá na minimálnom priestore jedného susedstva. Joel Edgerton je rozhodne veľmi schopný tvorca na to, že sa jedná o jeho celovečerný debut, ktorý si sám zrežíroval podľa vlastného scenára a navyše aj zahral jednu z hlavných úloh. Akurát na môj vkus možno až príliš podceňuje diváka. Faktom totiž je, že celú túto jeho hru som ani nie v polovici odhadol, vrátane celého záverečného vyústenia ktoré skôr naznačovalo, než by bolo jednoznačné a s tým mám pri The Gift aj ten najväčší problém. Jeho film sa tak stáva iba fajn žánrovkou, než prekvapivým, svojským alebo akokoľvek odlišným filmom od žánrovo podobnej konkurencie. A od podobných žánroviek predsa len očakávam o niečo viac, že má akokoľvek prekvapia, zastihnú aspoň raz nepripraveného, než predvídateľné vyústenie každej príbehovej línie. Síce poctivá, ale nijako strhujúca alebo výnimočná prácička. CELKOVO: 3* (6/10) ()

NinonL

Částečně thriller, částečně psychologické drama s neobvyklým závěrem. Mladý pár se přistěhuje z Chicaga do Los Angeles a náhodou v obchodě je osloví bývalý spolužák manžela. Snaží se s nimi spřátelit a oni nechtějí být nezdvořilí, proto se s ním párkrát sejdou. Ale čeho je moc, toho je příliš. Gord stále na Robyn zvoní, zvláště když je sama doma. To se Simonovi samozřejmě nelíbí. Proto dochází k prvním konfliktům mezi Simonem a Gordem i mezi Simonem a Robyn. Závěr, jak jsem psala, příjemně překvapil. ()

agentmiky

Že by překvapení roku 2015?Už od úvodních trailerů jsem si myslel,že se z tohoto snímku ještě něco vyklube.Film si sám zrežíroval Edgerton a sám si v něm také zahrál.Kdybych měl shrnout jeho postavu (psychologicky narušený jedinec,od kterého nevíte,co máte čekat),tak byla jedním slovem skvělá.Ostatní herci zahráli neskutečně dobře taktéž.Psychologické thrillery sice nejsou mým šálkem kávy,ale možná se na ně více zaměřím.Konec byl tak dobře vymyšlený,že jsem se filmu rozhodl dát 90% ()

selfesteem

Pokud tady někdo píše, že film je nepředvídatelný, tím je myšleno jeho závěrečné odhalení, tak si dovolím nesouhlasit. Bylo to sice riskantní od scénáristy i režiséra v jedné osobě, ale SPOILER když někdo někde v bezvědomí upadne, měl by se na tom samém místě i probudit, nebo ne? SPOILER. Za to jednu hvězdu ubírám. Pro mě film tudíž předvídatelný byl. Až na tu parádní lekačku, při které jsem příšerně zařvala a pak se sama sobě dlouho musela smát. To se opravdu povedlo! Je pravdou, že v závěru člověk možná trochu tápe, jak, že to bylo, i když je to v podstatě vysvětleno jasně. A budu se inspirovat jedním uživatelem tady: Můj názor na celou tu situaci je také “NE”. Skvělý film, který k bubákování nevyužívá žádné nadpřirozeno, ale jen lidské chybování a křivdy, které nesmí zůstat nepotrestány. ()

SaNcHeZ_cz

Po dlouhé době debut, který se zapíše do historie. Nenápadná novinka od Joela Edgertona příjemně kombinuje drama a thriller do podoby pomalu ale zato pečlivě vrstveného příběhu s naprosto strhujícím finále. Velice příjemné, slušně zahrané i natočené. Zkrátka debut, který si s chutí dám znovu. [80%] ()

kareen

Dobrou hodinu jsem na to koukala s pocitem, že jde o další z řady nikterak inovativních tajemných thrillerů a zkoušela bez velkého nadšení uhodnout tu „překvapivou“ pointu, aby mě nakonec Joel Edgerton svým tak trochu jiným vyzněním celého snímku chválihodně vyvedl z omylu. A ještě k tomu mě vždy potěší, když si to hajzlík, kterému v životě všechno prochází, pro jednou pořádně vyžere až do dna. ()

Praxis

Perfektní psychárna o jednom Gordí Wirdí, která se první půlku tváří jako klasický thriller s jasným šílencem a předem nastavenými pravidly, aby se v půlce druhé zvrhla v něco přinejmenším nepříjemného až provokativního. Ten Dárek má spoustu významů, ale přesně ten nejdůležitější a nejjasnější vám dojde v závěrečné pětiminutovce, která vás rozemele napadrť. Jo a je tam jedna lekačka, která je tak silná, že jsem si málem ustřík do gatí, jak jsem se lekl...a přitom holywoodské klišé. Moc fajn herci a i ve zdánlivě televizním looku jsem se nádherně zabavil, až mě zamrazilo. Psychologický thriller s prvky detektivky o jednom (dvou) psychopatech... 82% ()

golfoxovox1

Nebojte, bez spoilerů. Když si jeden člověk vezme scénář, režii i nejzajímavější roli ve filmu, už dopředu lze očekávat nějaké sdělení... Jako vždy netušíc na co jdu, vydal jsem se právě z tohoto důvodu na Dárek a po konci jsem docela zíral. Z počátku se jedná o standardně vypadající thriller, kdy jsou jasně rozdané role a vypadá to, že půjde jen o další film s narušeným psychopatem. Následně ale zjišťujeme, že se (opět) koukáme na narušení jen z jednoho pohledu. Na filmu je geniální, že respektuje příčinné souvislosti, ukazuje zlo v našich nitrech a je poměrně spravedlivý... Řeší problematiku lhaní a ukazuje, že i malá lež může mít fatální důsledky a dále že není možné v životě lží rozpoznat pravdu. Pointa je natočena skvěle otevřeně a teprve na konci dochází smysl názvu snímku - Dárek. Chválím rovněž skvělé výkony ústředního tria, myslím že pochopíte proč, za 5 a doporučuji vyrazit do kin ;-) ()

kaylin

Dobře velmi vystavěný příběh, který se opírá o to, že vlastně celou dobu není jasné, kdo je tady hajzlem, a kdo nikoli. A ani na konci to neplatí. Dobrá gradace, která nejde do extrémů, ale především povedená psychologická hra, která ukazuje, že Edgerton je nadaný ve více směrech. Jen při pohledu na něj vás bude mrazit. A co teprve překvapivě Bateman. ()

Kaluž

Po dlouhé době zase thriller, který se obejde bez překombinovaných scenáristických berliček. Stačí jeden Joel Edgerton s creepy bradkou, plíživě budované drámo a je vymalováno. ()

italka63

Velmi slušný film se zchrtlým Joelem Engertonem a sympatickým Jasonem Batemanem a Rebeccou Hallovou. Kam až nás zavedou lži a podvody z mládí, jak se nás nepouští a hledají svoji odplatu. Můžete mít luxusní prosklený dům, výborné lukrativní zaměstnání a krásnou manželku, která konečně otěhotní. Jen ten muž, co se jí znenadání zjeví v životě a nabourá se do soukromí, je trošku zvláštní a manžel začíná být též. Oni dva se totiž znají...vystavěné napětí dávkováno v postupných porcích, dobře se na to dívalo. ()

Remedy

Joel Edgerton určitě není vůbec špatným režisérem, protože svou celovečerní prvotinu dokázal uřídit skoro na jedničku. Problémem je vyústění příběhu, které je prachsprostou kopií několika jiných filmů, jak zde již bylo zmíněno. Za atmosféru, herecké výkony a místy solidní napětí ale tleskám. Celkově jsou to takové průměrně 3*. ()

de_FACTO

Ze zaujatého koutku: ačkoliv jsem si to vyhajpoval sám pro sebe, ačkoliv jsem předem četl verdikty, ačkoliv jsem předem nečetl text distributora (a vy to taky nedělejte) a ačkoliv jsem i zapomněl, že tam hraje má oblíbená Rebecca Hall, tak: režie nepřekvapila jen proto, že dle ohlasů jsem na ni byl připravenej; ale že Edgerton I HRAJE vysokej nadprůměr, na to už jsem připravenej nebyl, a že kolonka "Mystický" dost zavádí, poněvadž v tomto případě znamená namísto "jemně nadpřirozený" hlavně "dost dobře možný" už vůbec ne. Z toho všeho plynou potenciální plusy i potenciální mínusy. Nicméně mě ten film donutil napsat komentář. A já píšu komentář tak jednou za čtvrt roku. Respekt Edgertonovi: jako herci obzvlášť a jako režiséru a scénáristovi taktéž. ()

Kačulína

The Gift nebyl špatný film, docela se mi na něj dobře koukalo, byla jsem napjatá a už od začátku čekala, co, že to za tajemství skrývá GORDO WEIRDO. Co mě, ale skutečně štvalo byla Robyn. Taková ukňučená, protivná a všechno a všechny milující "skromná" ženská. Fakt mě celý ten film neskutečně štvala. Musím říct, že kdyby nebylo tohohle, dávám alespoň 4*. Takhle prostě, ač to třeba byl záměr.. nemůžu jinak. ()

stration

Velice chytrý film, který si s divákem hraje do poslední chvilky. Teda pokud se vám nepodaří odhalit pointu dřív, což není až zas takový problém. Ústřední trio hraje výborně a hlavně Edgerton je teda spolužák za všechny prachy. Jako režisér se za svoji prvotinu vůbec nemusí stydět. Jen mohl trochu více přitlačit na pilu a nebýt až tak doslovný. Ale jinak opravdu povedený dárek! ()

dawe04

Debut australského herce Joela Edgertona se nenápadně dostal do kin a nedostává se mu moc pozornosti. Přitom jde o dobře napsaný mrazivý thriller, kde se béčkový námět každou chvíli převrací naruby, obsahuje skvěle napsané a zahrané postavy, které nejsou pro tento žánr typicky černobílé. Jenže zas taky taková pecka to není, i přes překvapivé zvraty se bohužel pracuje se zavedenými proprietami až moc často. ()

runner85

"Vidíš, co se stane, když lidem otrávíš jejich myšlenky lží?" V skutku naozaj veľmi parádny film. Ktorý ponecháva veľa vecí na divákovi aby si sám utvoril svoju verziu konca ... ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 25.7 2016 | 71% | Jako revenge film je to opravdu úchvatné a zajímavě promyšlené, bez násilí či mrdání (I když se to tak nezdá). Opět mám smíšené pocity. Je to jeden z těch mála snímku, které jsem nedokázal předpovědět, a tak jsem furt netrpělivě čekal, co bude, jak to dopadne atd.. Jako Thriller to působí spíše rozpačitě, přičemž ve stylu Drama, jako zajímavá a vcelku průměrná podívaná s celkem slušným obsazením a zajímavou zápletkou.. Ovšem bych dal čtyři hvězdy, nebýt tak divného zakončení, které jsem zkrátka moc nepochopil, no co už.. Třeba až se na to jednou podívám znova, udělám si lepší pohled a více se nad tím zamyslím.. Za mě je to spíše áčkový film, ale já prostě nemůžu dát lepší hodnocení z vlastních důvodů... ()