Alvin

Skvěle zahrané, nečekané a odzbrojující. Zase po dlouhé době jeden z těch filmů, co zůstanou v hlavě a donutí člověka přemýšlet. ()

thorax65

Sice se zpožděním, ale stálo to za to. Výborná road movie pána (kterýmu furt něco krade ten Němec) za pomstou. Staří pardálové hrají jak o život, chvíli vesele, chvíli vážně. A ten konec jsem čekal fakt jiný, paráda překvápko. Filmů, který mají myšlenku, v poslední době moc není. To se jednou daly dohromady bráchové proton s neutronem a jejich kámoš elektron a udělaly parádní biják. Jen houšť. 80/100 ()

Mark1983

Musím konstatovat, že mě film vážně zaujal, už jenom kvůli samotnému tématu, abych se přiznal. A vážně jsem čekal celou dobu až hlavní postava toho nácka vypátrá a navždycky eliminuje z povrchu zemského. Jenomže pak přišlo rozuzlení s velkým "Z" a já se nestačil divit. Zpočátku bych dal tři hvězdy, avšak koneckonců si tenhle film zaslouží víc než jen tři hvězdičky. Souhlasím, že rozuzlení je vážně PSYCHO. ()

malle_babbe

Při čtení popisu filmu: to je ale dobrý nápad! Při vyprávění filmu po skončení: to byl ale dobrý nápad! Během sledování filmu: to je tak strašná nuda! A proč si scénáristé během natáčení scén (chraň bůh kritizovat, že staršímu člověku trvají běžné úkony akčního hrdiny o něco déle) nepřečetli alespoň něco o nacismu, díky čemuž by pak nemuseli používat nejbéčkovější klišé? Odpředstavit postavu jako nacistu pomocí toho, že má ve skříni SS-uniformu a na nočním stolku Mein Kampf si může dovolit politická satira (skvěle funkční například ve Familie Braun), ale ne vážně míněné drama. ()

pichta

Až do poslednech chvíle neboli "všetky karty odkryté". Veľmi sa mi páčilo ako to režisér schoval a veľké vyvrcholenie prišlo až na koniec. Vyeskalvané do dokonalosti, akoby podľa skutočnej udalosti. Už od začiatku film niesol známky dobrého deja. Gradácia, jemne predvídateľný a ten záver? Krása. Herci a kostýmy boli na jednotku, prevedenie filmu tiež. Všetko šlapalo a hralo v tomto snímku. ()

kyblik2

Vynikajúci počin. Dean Norris svoju krátku rolu zvládol bravúrne. Role šerifov mu proste idú :) (Under the dome) A Christopher Plummer na svoj vek unikátny výkon. Uveriteľné na všetky strany a koniec ma zaklincoval. Nečakal som že to môže dopadnúť takto a to viac lebo väčšinou viem ako tak odhadnúť koniec filmu :) Za mňa super. ()

gizi

Plummer odvedl parádní výkon, je to absolutně přesvědčivé, reálné. Ale i bez toho jde o výborný film po všech stránkách. Člověk je připoután po celou dobu k obrazovce a jen čeká, co bude dál. A závěr - to je parádní vyvrcholení. 80%. ()

Vlkopec

Komorní road movie, která je po všech stránkách výborně natočená. Začíná to u skvělého scénáře a končí u vynikajících herců (i těch v malých rolích). Silným příběhem se očividně inspirovali autoři filmu Staříci, kteří ale podle mne film jako celek nezvládli. Tady všechno sedí. I když ze zpětného pohledu ne všechno působí uvěřitelně, na působivosti to filmu vůbec neubírá. ()

harmonikar

Podľa mňa by tento film fungoval iba vtedy,ak by ho režisér poňal ako čiernu komédiu.Takto,keď to všetko berú tvorcovia filmu úplne vážne,mi to pripadá o to smiešnejšie a hlúpejšie.Už len tá samotná predstava,že by 90 ročný človek trpiaci demenciou dokázal sám absolvovať takú strastiplnú cestu zdá úplne nezmyselná.Je to typický film s nasilu vykonštruovaným scenárom,ktorý je založený na ,,šokujúcom" závere,ktorý prevráti celý príbeh naruby.Najviac sa čudujem,že Christopher Plummer venoval svoj nesporný talent do takéhoto nezmyselného príbehu,postrádajúceho akúkoľvek logiku ! Po tom ako som predtým videl Egoyanov nepríliš vydarený film Chloe,som mu chcel dať ešte šancu,aby ma presvedčil,že dokáže natočiť aj dobrý film.Nestalo sa.Už nechcem vidieť žiadny z jeho filmov.Tieto dva mi úplne stačili na to,aby som si vytvoril názor na jeho režisérske schopnosti. ()

Nechic

Myslím, že film neumím dostatečně ocenit, protože je pro dost specifické publikum. Příběh na pozadí celého filmu je skvělý, vykreslit válku bez jediného historického záběru si zaslouží nějakou prestižní cenu. Celé se to ale odehrává hrozně pomalu a je až takové docela nepříjemné to sledovat, což asi byl v určitém smyslu i záměr autorů. Jak obtížně se starý pán pohybuje, tak obtížně se dějová linka překlápí dál a dál. Kdo se umí lépe vcítit do hlavních postav a zajímá se o osudy a příběhy účastníků druhé světové války, může si hvězdu, možná i dvě přidat. ()

agentkenny

Děj se celou dobu nejeví jako něco extra, zkrátka taková průměrná pomstychtivá cesta za pomstou, což naprosto změní fenomenální konec, který vás oddělá. ()

Klot

Čas od času se objeví film tak jednoduchý, chytrý a přitom fungující bez pomocných berliček, že se divák až ptá, proč trvalo tak dlouho, než někdo něco podobného natočil. Remember mezi takové filmy patří. Jeho hlavní síla je ukryta tak nenápadně pod povrchem, že si ji většina diváků možná v první chvíli ani neuvědomí. Jé chvályhodné, že se autoři rozhodli (a dokázali) obejít bez flashbacků, které se u tohoto druhu příběhu přímo vnucují. Zde jsou však nahrazeny tu lehce čitelnými asociacemi (sprcha v koupelně), nebo skoro až podprahově působícími dojmy (tlampač na autobusovém nádraží). Při bližším pohledu je zřejmé, že příběh je tak jednoduchý, že by mohlo jít o divadelní hru, nic to však nemění na skvěle vybudované atmosféře, která s pomalou naléhavostí spěje k závěrečné katarzi. ()

Necrophobic

Musím uznat ,že Vzpomeň si se hodně povedlo.Sice jsem měl lehké tušení ,ale nevsadil bych ani korunu na to ,že to tak dopadne.Opravdu pro mě se lehce otřelo o pátou hvězdu.87% ()

Clareeta

Po skončení filmu jsem si připadala jak ta koala z jednoho internetového memes, která visí na stromě, ústa dokořán plná eukalyptového listí a velkým nápisem nad hlavou - WOW! Filmů jsem za život viděla mraky a někdy sama sebe nesnáším, když mi pointa a rozuzlení dojde dřív, než to měl možná v plánu sám scénárista. Ale tady? Tady jsem neměla ponětí takřka do poslední minuty. Prostě velké koalí WOW, palec hore, pět hvězd bez diskuzí a film na disku do složky "nemazat, jinak budu střílet". ()

hujerita

Nebyť Plummera a scény v dome policajta, tak by to nevidalo na štyri hviezdy, ale Plummer je viac ako presvedčivý a scéna ako táto, bola ako z rozprávky. Jednoducho sila na N-tú a čakal som ten výbuch aj keď vlastne to nebol výbuch, ale len reakcia na akciu. ()