PamelaJJK

Luxusní drama s překvapivým a nečekaným finále. Skvěle vygradovaná atmosféra, která vás pohltí od samého začátku. Dokonalému Plummerovi skvěle sekunduje (škoda, že ne delší dobu) Dean Norris. Fajn kamera, střih i hudba. Nevidím jedinou chybu. Ukázkově vystavěné drama s precizně vystupňovaným dějem. Současně je to celé takové normální, civilní a o to více uvěřitelné. Excelentní kousek. ()

Mamutol

Parádní film na jehož začátku nic zvláštního nečekáte, ale od chvíle, kdy Zev dorazí do domu policajta, už vás to nepustí. A to nečekaný finále to pasuje na plný počet. ()

Rhod

Zaujímavý film o demencii 90. ročného starčeka, ktorého hrá Christopher Plummer (pričom sám už má dosť vysoký vek), ale zahral to výborne. Páčil sa mi námet, niečo podobné ako film Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol spojený s motívom koncentračného tábora v Auschwitz. Je zaujímavé sledovať, ako starček zabúda kde je, čo robí a čo má vlastne urobiť, pretože po každom spánku zabúda. Poctivo si však ide za tým, čo si zaumienil až sa dostaneme ku koncu, ktorý mal pre mňa osobne veľmi prekvapivý záver, ale o to lepší. V jednej časti si tam zahrá aj Dean Norris, ktorý to trochu "okorení". S filmom som určite spokojný a presne takto nejako si predstavujem žáner thriller. ()

axcris

Zatiaľ najlepší film, aký som v roku 2016 videl. Pred chvíľou som ho dopozeral, a poviem Vám. Neviem či mám plakať, hnevať sa, alebo byť prekvapený. Remember rozpráva o najtragickejšej udalosti aká sa na zemi stala. Teda je to ešte tá, na ktorú si pamätá naša staršia generácia. Druhá svetová vojna- Koncentračné tábory. Dej nie je zasadený do minulosti. Je tu aktuálna prítomnosť, kde je nám predaný odkaz: „Nezabudnite na to, čo sa stalo.“ Stále si musíme pripomínať čo sa robilo židom počas doby Hitlera a ako s nimi bolo zachádzane v táboroch smrti. Na hlavného protagonistu Zeva len tak ľahko nezabudnem, ani nechcem. Christopher Plummer tu s demeciou hrá dedka pomstiteľa, musí dokončiť čo sľúbil. Tomuto sa povie Pán herec, hádam jeden z najlepších výkonov ľudí nad 55 rokov akých som videl. Jeho priateľ z domova dôchodcov mu napíše presný postup, čo má urobiť preto aby sa pomstil nacistovi, ktorý zabil ich rodiny v Auchswitze. Detaily Vám opisovať nebudem. Toto sú posledné slová ktoré vo mne film vyvolal. Krehkosť s ľudskosťou. Ešte stále cítim trasenie rúk po jeho dopozeraní. A to už prešla ďalšia polhodina. Nádhera, perfektné, navždy zapamätateľné ()

hony23

Asi hodinu sledujeme dědka v pokročilém stádiu demence, jak se belhá napříč státy, aby našel jiného dědka, kterého 70 let neviděl. A ve chvíli, kdy už se usilovně modlíte, ať ho trefí šlak a to trápení skončí, přijde skvělé finále. Tak skvělé, že ty nudou okousané nehty jsou rázem zapomenuty. ()

wick

Vynikající drama...o pomstě za holocaust, která se sice trochu odvíjí jak chce scénář, ale to nic nemění na poutavosti, dobré režii, přesvědčivém Christopherovi P. (doufám, že demenci jen hrál) a se skvělým závěrečným zvratem. ()

rigby

Zajímavý road movie, kdy stařec pátrá po údajném vrahovi své rodiny. V podstatě se nejedná o nijak náročný film, ani náklady určitě nebyly nijak vysoké. Nicméně po celou dobu si dovede udržet napětí, které zajímavým způsobem vygraduje v závěrečné scéně, která může být pro někoho trochu nečekaná. Pro Američany se může jednat o kandidáta na Oscara, ale Evropan to asi tak vážně nepojme. I když se jedná o vážné téma, které je sice celkem zajímavě zpracováno, zase takový zázrak to není a film tak nenadchne, ani nepřinutí k hlubšímu zamyšlení. 3+ ()

Fajung

Veľmi zaujimavý námet, aj dobré spracovaný. Do konca filmu som nevedel ako to skončí, ale ten záver ma dostal. 75% ()

tomino28

Tradiční cesta za vykonáním pomsty, ovšem v podání senilních seniorů. Ač se to může zdát na první pohled utahané a divácky neatraktivní, tak právě ona pomsta na stará kolena je hlavní devizou filmu. Nebudu prozrazovat více, ale musím alespoň napsat, že konec je naprosto nečekaný a šokující a už jen proto stojí za to snímek Remember zařadit do svého watch listu. ()

pold

Tradičně skvělý Plummer - čím je starší tím je lepší. Rozuzlení je sice víceméně jasné tak od poloviny filmu, ale to rozhodně neubírá na celkovém vyznění, i tak má konec naprosto skvělý spád. Zpětně, některé scénu jsou ještě lepší než se napoprvé zdály. P.S. český překlad názvu je chyba v časování. Plný počet. ()

kamals

Tak to je skoda, protoze to fakt vypadalo velmi dobre. Za ten zaver jsem chtel dat**, takhle to zazdit. Pozor spoiler. Bohuzel ten zaver se hodne, ale hodne nepovedl, byt na poprve to samozrejme dava, ale za chvilku jste zpet a uvedomite si, ze je to uplne mimo jakoukoliv logickou linii, to by musel mit Plummer parkinsna uz od valky. Skoda, ze to proste neskoncilo, drzic se dane proste linie - tak jak by to starym panum nejlepe odpovidalo, tedy plan, postupne oddeleni zrni od plev, eliminace, safisfakce ... ()

J.Bakhita

Naprosto neskutečné! Neuvěřitelné! Šokující! Kdyby ten film byl jenom o minutu delší, tak sežvýkám kompletně všechno polstrování z gauče! Herci, hudba, režie, scénář, příběh - všechno skvělé! Speciálně scéna se psem a jeho majitelem... Máte pocit, že už není film, který vás překvapí, že už neexistuje film, u kterého byste se nenudili? Že už jste všechno viděli? Tak tohle... dámy a pánové...jste ještě neviděli. ()

kolly13

Dlouho jsem překousával pomalé tempo, které, ale v závěru vydá své plody, spolu s překvapením a akcí nečekanou. Pojďte se s námi ponořit do filmu o starých pro mladé. ()

bonovox

Silný filmový príbeh s perfektným záverečným zvratom. Plummer predvádza výborný koncentrovaný výkon a je veľmi uveriteľný. Téma holokaustu nebude nikdy vyčerpaná. ()

Kozlowski8

Zev je starý muž, trpící demencí, často zapomínající kde je, proč tam je a vlastně i kým vůbec je. Přesto odchází (utíká) ze starobince, aby našel vraha své židovské rodiny v Osvětimi a pomstil se... Nesporně je třeba ocenit výkon především Christophera Plummera, ale i dalších herců. Samotný příběh je ale velice plochý a vlastně se nic neděje až do poloviny filmu, kdy se to začne vyhrocovat a potom famózně vyvrcholí v samotném závěru. Děj je ale po většinu času tak pomalý, jako jeho hlavní - 90. letý aktér. 65%. ()