Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brigádnice z biofarmy se záhadně ztrácejí a zůstávají nezvěstné. Plzeňské kriminalistické oddělení vedené plukovníkem Drtinou se je snaží vypátrat. Na biofarmu je jako brigádnice vyslána kapitánka Ondrová. Milena je již druhou brigádnicí, která se po svém odchodu z biofarmy podezřele ztratila. Z plzeňské kriminálky je do „terénu" vyslán nejdříve mladý kriminalista Jakub Lepší, ale kromě podezřelých momentů nic zásadního neobjeví. Po něm se do Lhoty vypraví jeho kolegyně Mirka Ondrová, aby se v utajení na biofarmě zaměstnala. V obci i na samotné biofarmě se potká s řadou lidí s tajemným osudem. Patří mezi ně zejména majitel biofarmy Klas. Místní šlechtic Rohan Mirku Ondrovou seznamuje s historií Lhoty i s příběhy jejích obyvatel. Nakonec ji pozve i do svého podivného domu, kde jí láskyplně vypráví o své dceři Leoně žijící na farmě v Německu. Paralelně s pátráním Mirky Ondrové se odvíjí příběh záhadné ženy věznící brigádnice ve svém sklepě. Skončí Mirka Ondrová v tomto panoptikálním vězení?

Smrt na biofarmě je závěrečným dílem šestidílného kriminálního seriálu Místo zločinu Plzeň. Ani událostí ve Lhotě nevybočují z řady záhad tohoto seriálu, kdy nároky na jednotlivé kriminalisty jsou extrémní. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šlechtic (Ivan Urbánek) se jmenuje Rohan. Rohanové jsou bretaňský, respektive francouzský šlechtický rod, jehož jméno je odvozeno od Rohanu v Morbihanu. Jméno rodu nese dodnes v Praze třeba Rohanský ostrov či Rohanské nábřeží. Pánové Hapka a Horáček složili píseň "Jako kníže Rohan". Jako inspirace posloužil Horáčkovi Kamil Rohan (1900-1982) jenž byl lidumil a mecenáš, který žil na zámku Sychrov. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slušné ukončení nic moc série. Vaculíkově kamarádce se ztratí dcera za slušně podivných okolností a případ je na světě. Na místo je vyslána mladá Kohoutová, která však také sedne na lep pachateli. Ještě že je tu místní blbeček, který má nakonec víc všech pět pohromady než všichni policajti dohromady. Závěr série přinesl místy opravdu psycho podívanou. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Až budeš dělat tendr na bílou paní, taky se ti do toho nebudu motat." Když někdo zmizí, je zmizelej a přesto posílá esemesky, tak bych si asi nechal lokalizovat jeho mobil, ale to by pro plzeňské kriminalisty asi bylo moc snadné. Místo toho posílají do akce bez krytí nejhloupější kapitánku v dějinách kriminalistiky a ta odvážně zapátrá mezi biofarmářem, bigamistou, knížetem, bláznem a dvěma divoženkami. No fajn, byla to blbost, ale to už k těm plzeňským zločinům tak nějak patří. ()

KM Phoenix odpad!

všechny recenze uživatele

V obsahu se sice píše, že "nároky na jednotlivé kriminalisty jsou extrémní." Já kontruji, že nároky na přijmutí příběhu pro diváka jsou mnohonásobně větší. Biofarma, nezvěstné brigádnice, undercover kapitánka, šlechtic Rohan a to je jen pár neskutečných haluzí, které se v tomto mimořádně bizarním díle vyskytují. Většinu času jsem nemohl uvěřit, že něco takového se dostane do televize a ještě je to servírováno jako kriminálka. ()

rt12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po příšerné jedničce (nedokoukala), jsem dala na zdejší hodnocení a podívala se na dva ,,nejlepší" ze seriálu. Vezmu to zkrátka scénář 0, režie 0 , akce na úrovni leklé ryby. Chudáci herci byli donuceni vystupovat v postavách, které podstoupili lobotomii mozku. U Červené Karkulky jsem se klepala strachy víc a hlavně dávala smysl. Nemám ráda odpady tak dám 1 hvězdu z útrpnosti. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Filmová biofarma se nachází v objektu Trojanův mlýn v Praze–Suchdole. Vodní mlýn stojí na historické stezce, která spojovala hradiště na Levém Hradci s Pražským hradem. Protéká jím Únětický potok. V místech mlýna se mlelo obilí již v polovině 12. století. Objekt si lze pronajmout pro filmování nebo pořádání společenských akcí jako jsou firemní oslavy nebo třeba svatby. (sator)
  • Rohan (Ivan Urbánek) bydlí na filmovém zámku, který je ve skutečnosti Mrázkova Vila na adrese Lichoceves 28, poblíž Roztok. Vilu postavil v roce 1936 místní velkostatkář Josef Mrázek. Rodina si ji ale bohužel dlouho neužila. Týkala se jich už první vlna znárodnění podniků hospodařících na více než padesáti hektarech. Ve vile poté sídlil místní státní statek a od 90. let chátrala. V roce 2017 se ale dočkala nového majitele a prošla kompletní rekonstrukcí. (sator)
  • Šlechtic (Ivan Urbánek) se jmenuje Rohan. Rohanové jsou bretaňský, respektive francouzský šlechtický rod, jehož jméno je odvozeno od Rohanu v Morbihanu. Jméno rodu nese dodnes v Praze třeba Rohanský ostrov či Rohanské nábřeží. Pánové Petr Hapka a Michal Horáček složili píseň „Jako kníže Rohan“. Jako inspirace posloužil Horáčkovi Kamil Rohan (1900–1982), jenž byl lidumil a mecenáš, který žil na zámku Sychrov. (sator)

Reklama

Reklama