Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

matestlust

Povedená jednohubka ze závodního prostředí, kterou silně vede dvojka Sly a Til Schweiger. Dostatečně napínavé a klasicky, americky, citově pomíchané, tak, aby to nenudilo. Povedlo se. Za mě zaslouženě 4* . ()

Gary

Slyho časy skončily.Tenhle filmeček je poměrně nudný a herecky kyčovitý.Kdyby tam nehrál Stallone, je to šeredné videové béčko.Ale dá se na to dívat. ()

Tommassi3

"Pěknej příběh, ne ?! Škoda, že je o mně !!" ;) Tak jsem si dal s mým milovaným Slyem, tentokrát coby scénáristou, další kolo hry hop na špek..;) Ale tentokrát jsem se prostě nedal strhnout a nenechal se ani opít rohlíkem !! Formule! disponuje naprosto geniálním soundtrackem, neodpustím si slovíčko kupodivu, vzhledem ke jménu Briana Transeaua, který jí tímto svým počinem mocně přidává na svižnosti, co se týká kamery skvělého Maura Fioreho, ano, to je ten, co točil Avatar, a trikově akční stránky věci také není příliš co vytýkat, protože zejména ta veliká spousta bouraček mě prostě bavila, ačkoliv mě jinak formule, rychlá auta či motorky absolutně neoslovují, silně nevyrovnanýRenny Harlin už byl dobrých osm let pod vlivem madam Geeny Davis, přičemž svatba s ní se stala mezníkem ústupu či spíše skoku ze slávy tohoto talentovaného režiséra, ale v tomto případě se opravdu vytáhnul, když z poněkud naivního filmu s pitomým scénářem udělal velmi příjemný kousek, který rozhodně nenudí a nikoho neurazí, byť srovnávání s famózními Rivaly Rona Howarda nemá naprosto žádný význam, ti totiž Formuli poráží o několik kol !! Nicméně se přiznám, že v souvislosti s tímto dvanáct let starým filmem se maximálně bavím faktem, kolik z Vás Slye Stallona posílá předčasně do důchodu..;) ()

Lacike odpad!

Mam rad formulove zavody akejkolvek kategorie. Z tych americkych som sice videl len par zavodov, ale ani v nich sa nediali take totalne prehnané kokotiny ako v tomto filme. Necudujem sa, ze s tym zdrapom papiera, ktory Sly velkolepo nazval scenar, ho Bernie Ecclestone poslal do riti, aby nespinil meno Formuly 1. Ale podla komentarov niektorych ludi, ktori si myslia, ze to je o F1, tak sa snazil Bernie neuspesne. No ale k filmu. Zo scenara som mal pocit, ze ho napisalo nejake 8 rocne decko, ktore videlo par starych zavodov z nejakych 70tych rokov a zaroven nema ani sajnu ako funguje cele zakulisie zavodov. Takze sa film sustredi na co najsialenejsie havarie a karamboly na x spôsobov, ktore este viac zvyrazni do absurdna a fyziku alebo logicku trajektoriu letu monopostov prilis neriesi. No a medzitym nam dopraje samoucelne sceny ako nahanacka formuli v uliciach alebo zbieranie minci, ktore nemaju ziadny zmysel. Takze to, ze je Sly stary a prilis tucny na zavodnika je uz najmensi problem. Napriek tomu, ze je film o zavodeni, tak v nom nie je skoro ziadny poriadny predbiehaci manever. Len same kolizie a blokovacie manevre za ktore by dostali zavodnici poriadny trest. Po rezijnej stranke to tiez nie je ziadna slava. Harlin toci zavodne sceny casto v detailoch v ktorych dost striha, takze si ziadny manever nemate sancu vychutnat. Jediny prekvapivy klad filmu je, ze ustredny super v podani Tila Schweigera je normalny čestny zavodnik a nie nejaky zakerny zaporak, ktoreho by nepustili ani na trat. Co sa tyka zapletky ohladom postav, tak v tomto smere to bola tiez dost nuda. Vsetko to su nesympaticke jednorozmerne figurky a paradoxne som fandil iba Schweigerovi. Ako seriozny film to vôbec nefunguje a ked som ho videl prvykrat, tak som bol z neho strasne sklamany. Teraz som ho videl druhykrat a uz som vedel aku absurdnu volovinu od neho ocakavat. Ale aj ked ho budem brat ako tupy a prehnany nerealny film pri ktorom mam vypnut mozog a bavit sa havariami, tak to tiez nie je velka zabava. Havarii tu zas tak vela nie je a zvysne sceny pôsobia WTF dojmom ale zabava to nie je. Nakoniec spomeniem agresivny soundtrack, ktory ma strasne iritoval. Mozno by sa dal z filmu zostrihat parminutovy cool videoklip, ale v celovecernej stopazi to je asi najdebilnejsi a najneznesitelnejsi film aky Sly natocil. 1/10. ()

bouncer

Film, který je hodně o ničem a nevím, čím by mohl upoutat (Sly Stallone to rozhodně není). Některé scény jsou nereálné a dosti zbytečné. Zvláštní, kdo by řekl, že ty formule v jednom závodě tolik létají do vzduchu - tolik bouraček se ve Formuli 1 nenadělá za celý ročník... ()

Terva

V jednom z interwiev se ptali Sylvestera Stallona, který svůj film by si přál nikdy nenatočit. Zmínil tento. ()

moviesfan

,,Formule!" je pro mě dobrým akčním filmem, který má dobré honičky i závody. Děj příliš nezaostává. Stalloneovi tuto roli příliš nevěřím, ale jako ,,veterán" nezklamal. Takže ok. ()

Jakubisko

Děj nestojí vůbec za řeč, něco tak banálního musel scénárista vymyslet během ranní stolice, ale ty triky při bouračkách nemají chybu a úplně sem se u nich zalykal. :) ()

Falcor

Tento "film" se skutečně nedá brát vážně, jak by Vám řeklo každé pětileté dítě, které již někdy vidělo cokoliv s formulkami (stačí autodráha od ježíška), hrálo pc hru s auty a lepšími animacemi než zde a nechápavě kroutilo hlavou nad "jesličkoidními" hláškami těch dospěláků zde. ()

corpsy

Dosť nudná veľkorozpočtová reklama na závody monopostov. Film sa prvoplánovane snaží byť strašne cool, ale bohužiaľ schádza do trápnosti. Zopár pekných báb a efektne natočených deštrukcií nič nezachráni. Renny Harlin vedel niekedy točiť akciu, toto však nieje ten prípad. Herci skôr pózujú ako hrajú. Film mohol byť lepši nebyť snahy sa tváriť v niečo čo nieje a vsadiť na čistokrvný adrenalín bez zbytočnej rádoby romantiky. ()

fannah

Perfektně natočený film, bohužel trošku divný scénář. Sylvester Stallone se možná do všeho až moc pletl :-D ale to dělá celý život. Myslím že Renny Harlin se opět nemá za co stydět. Tenhle film má docela docela docela dobré efekty, a líbil se mi střih. Ten byl naprosto originální. Hvězdičky dávám za Ginu Gershon, Burta Reynoldse, Rennyho Harlina a za Formule... ()

nigga

2 hvězdičky za Stallonea a Harlina, nebýt jeho skvělého a přehnaně akčního režíjního přístupu k samotným závodům, tak nevím. Jinak scénář je tupej, okoukanej, nudnej a o ničem. 40% ()

zdepapepa

Já osobně kvůli drama mimo tratě nikdy na formule nekoukal, vždycky šlo o napínavé závody na tratích pro to určené. Američani si to bohužel museli vyšperkovat blbostmi jako triky, přemíra střihů, vztahová dramata. Vypadá to tak jako standardní, run-of-the-mill závodní film, kde ani v originálním názvu pro jistotu Formule nejsou vůbec zmíněné. ()

MikO_NR_1909

K športovým filmom mám zvláštny osobitý citový vzťah a ku Stallonovi úzke puto. Tento film nemá ale ani základné myšienkové korene. Disponuje plejádou hustých zvratov a hlučných "cool-how" efektov, ale tie iba kazia akúkoľvek snahu priniesť divákovi tú pravú jazdu. A "výkony" 90-tich% "hercov" je kapitala sama, takisto ako umelohmotný rukopis režiséra. ()

gogos

Další průměrný film. Formule mám rád, ale postavit na nich film.... no nevím. Plusem snad je, že Sly tu není nějaký akční hrdina a že tu hraje kanadská kráska Estella Warren. To je tak bohužel vše.... Slabší průměr... Dal bych 2,5, ale přikloním se výš.... ()

Tony.cs

Solidní akční jízda. Mě se to líbilo. A to dokonce hodně moc. I přes tu spoustu chyb. Neptejte se, nevím proč. ()