Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

Allien.9

Průměrný film, který nikoho neurazí (a to ani fanouška F1 - vím podle sebe). Největšími pozitivy jsou herci a poměrně dobře zvládnuté závodní scény, největším negativem je zbytečně tichý (přesto dobře zvolený) hudební doprovod... ()

Peytl odpad!

Schumacher mě netrestej, aneb variace na dvoustopé Ohnivé koule. Pokud si Sly takhle nějak představuje závody, pak je nad kokpit jasné, kde před léty získal tak bezvadnou a propracovanou boxerskou techniku, při které Kličko bledne závistí. Chyběl tam už jen kokotský závod městem...ne, kurva, ten tam vlastně taky byl, tak snad už jen Žán Klód, který by díky své buzerantské votočce a imbusem (šestkou) ve své vrásčité hnátě šteloval klukům podvozky, no jéje. Kdybych neočekával za tři týdny konec světa, asi bych již plánoval nekompromisní pomstu...vraždu, smrt zabitím, Silvestře. ()

mzss1

Dost dobré sportovní drama. A opět nízké hodnocení pravděpodobně zapříčiněné tím, že lidé Stallona mají nejvíce v oblibě v akci. Přesto mě tenhle film bavil. Hlavním hrdinou byl ale Kip Pardue, který mi moc nesedl, ale nevadí. Nejlepšími scénami ve filmu jsou závody formulí + jeden zběsilý závod na ulici. Hudba se mi líbila, hlavně závěrečná písnička při finálovém zápasu. Hodnotím celkově film 81% = **** ()

kingik

Efektní rozměr nechyběl, ale k realitě to mělo hodně daleko. Renny Harlin není typem režiséra, který by usiloval o zachycení autentické atmosféry při závodech F1. Zřejmě by asi neobohatil diváka, který tomuto sportu věnuje pozornost jen okrajově. A ta okrajovost se promítla do celého tohoto filmu. Jako by formule a závodění v nich bylo nějakou delší reklamou natočenou na objednávku nějakého monopostu, než nějakým skutečně hodnotným náhledem do dění motorizovaného sportu. Stejně tak je diskutabilní obsazení hlavních rolí. Stallone se do role závodníka svojí muskulaturou moc nehodí. Kdo se trochu zajímá o technické záležitosti kolem formulí, asi moc dobře ví, že do kokpitu by se takovýto závodník asi těžko vlezl. Celý film chce vyznívat maximálně efektně a technická stránka filmu je z celého filmu nejzdařilejší. Kamera umístěná v různých úhlech snímající jízdu z pohledu řidiče je dobrý nápad a divák má často nutkavý pocit stát se na chvíli pilotem. Jenže příběh je dost tuctový a stárnoucí hvězda proti nastupující mladé hvězdě je prvek, se kterým se ve filmech se sportovní tematikou setkáváme poměrně často. Harlin je typ technicky zdatného režiséra a podle toho taky tento film vypadá. Pěkně nasnímaný s burácivými motory rychlých aut, ale s nerealistickým pojetím. 60% ()

Legas

Kdo má rád ryhlá kola nebo (snad přímo formule), neměl by si tento sportovní film nechat ujít. Je ovšem třeba ho brát s rezervou. Scénář je standardní, nevyhne se klišé ve finále, ale na druhou stranu se nemá Stallone za co stydět. Perlou filmu je ovšem režisér Renny Harlin, který to všechn bravurně natočil. Klidně by mohl suplovat Michaela Baye. ()

Anderton

Bolo to farebné, stále to hučalo, hrala k tomu debilná hlasná hudba a bol to asi film. Formula je fajn oddychovka, pokiaľ ste práve po nejakom ťažkom psychickom vypätí a nemáte na nič náročnejšie chuť. Tak som ju vnímal aj ja a s tým asi písal scenár aj Sylvester. Asi si toho k téme predtým aj dosť naštudoval. Harlin občas príde s pekným vizuálnym nápadom, aby ho vzápätí zabil absolútne prehnanou kolíziou na dráhe. Ak niekto niekedy videl v televízii prenos z F1, určite sa na tom pobavil. Jeho hrdinovia si riešia osobné problémy tým, že nasadnú do monopostu a naháňajú sa po mestských uliciach. Bohužiaľ v závere došlo k tomu najprevarenejšiemu a najsmiešnejšiemu klišé, aké sa vôbec dá v športovom filme nakrútiť, takže pôjdem pri zaokrúhľovaní hodnotenia smerom nadol. Čo je škoda, pretože točiť Harlin vie. ()

Slarque

Poslední skvělý Stalloneův film je Cliffhanger, proto není divu, že se se svým šablonovitě jednoduchým scénářem obrátil na Rennyho Harlina. Akční scény jsou opravdu povedené, ale honička v ulicích vypadá jako z komedie a kolize na závodní dráze jsou poněkud přehnané a připomínají spíše efekty z počítačové hry. Prostě průměr. ()

klerik

ROCKY+DNI HROMU Režisér sa vážne baví. Formule lietajú v divokom strihu, všetko, v rátane ženských tiel, je nablýskané... A Stallone to myslí smrteľne vážne. Ponúka nám zaujímavý scenár, kde vidno, že pero (klávesnicu) od dôb Rockyho používať nezabudol. Dokonca aj svoj výkon podriadil snahe o comeback do prvej ligy a ešte aj hlavnú úlohu prenechal mladšiemu... Takže Stallone sa snaží a na plátne pôsobí príjemne, dej je napínavý... A Harlin sa baví, a všetko lieta... Videoklip+dráma= nie pre každého... ()

SeBig

Některý scény mě bavily, některý zase vůbec. Hudba byla super a za tu přidávám tu třetí hvězdu. Myslím ale, že formule nejsou Stalloneho parketa. ()

Chrustyn

Filmů z prostředí automobilových závodů je poměrně málo (těch kvalitních ještě méně) tudíž jsem se na tuto podívanou celkem těšil. Bohužel jsem docela na rozpacích. Ne tím, že film absolutně postrádá realitu (bouračky jsou ve většině připadů totálně nereálné) ale spíše tím, že jsem se docela nudil a těch pár efektních "crashů" to nezachrání. Závodů tu podle mě bylo méně než by si takový film zasloužil. Takže snad příště, ale pořád ještě koukatelné. ()

bassator odpad!

Jestli tohle měla být pocta formuli 1 tak fakt nevím... Příšerně vymyšlený film, otřesný scénář, herecké výkony. To co se ve filmu odehrávalo je tak nepravděpodobné, scény jak z nějakých fantasy filmů - postavené na hlavu... Pro člověka který formuli 1 sleduje to musí být otřesný zážitek... - Viděno 1x + 31. 1. 2010 - PŘEHODNOCENO - z ** na odpad - 5% ()

korbitch22

Tak tomu se říká slušný fail! :-) Scénaristicky naprosto prázdné,unylé a bezduché.Postavy mají neskutečne idiotské dialogy a neskutečně si svým jednáním protiřečí.Naprosto nezvládutelná dramaturgie,za boha nemůžete sympatizovat ani sjednou postavou,jelikož sou každou chvíli,na jiné dějové straně,chvílí stím,chvíli zase stím.Neexistuje tady žádný náboj rivality a Kip Pardue,je snad nejhorší herec na planetě :-( Tohle je teda Stallonova veliká ostuda a co se týče Harlina,ten to zachránil aspoň trošičku dobrou akcí a velice tomu pomohl úžasný hudební výběr.Jenže to stačí tak na 108 minut dlouhý videoklip a né celovečerní film.Opravdu mizerný kus filmové práce... 10%. ()

honajz

Formule! těží z jedné tajné klukovské vášně pro auta a závody formule 1. Ve filmu sice ve skutečnosti nejde o tyto nejprestižnější závody, ale o jiné, známé jako Indy Car Racing a v Americe více populárnější, ale určitá podobnost se nedá upřít. Příběh vypráví poněkud volně jak o partnerských vztazích jednotlivých závodníků, tak se soustředí i na poměry na závodní dráze. Ústředním motivem pak je souboj nováčka závodů Jimmyho Blye a loňského šampióna Beaua Brandenburga. Do týmu přichází řešit napjaté vztahy zkušený veterán Joe Tanto, který se nejen snaží na závodní dráze, ale i v soukromých rozmluvách pomoci jak nadějnému mladíkovi, tak starému kamarádovi. Děj však slouží spíše k možnosti neustále zásobit diváky dalšími a dalšími závodními sekvencemi, s větším či menším využitím trikových efektů, a výše zmíněnému klukovskému nadšení tak učinit zadost. Žádné větší ambice si snímek neklade, a pokud byste skutečně toužili po filmařsky dobrém filmu z prostředí automobilových závodů, s prokreslenou psychologií postav, sežeňte si raději někde tituly jako Bobby Deerfield, Grand Prix režiséra Johna Frankenheimera či Le Mans. ()

SOLOM.

Popravdě jde o jeden z těch slabších filmů, ve kterých se objevil Sylvester Stallone, ale rozhodně se na něj dalo dívat. Scénář samotný není žádný zázrak a Renny Harlin je slušný režisér, ovšem tady hrály jasný prim scény ze závodů. Ještě donedávna jsem byl velkým fandou F1 – teď už ne, ale o to víc jsem si tento kousek dokázal vychutnat. Nebo snad jen proto, protože samotný příběh na mě moc velký dojem neudělal. No a dámy, tak ty zde byly opravdu luxusní… ()

Xeelee

Hudba byla vybrána dobře a líbila se mi, i když zakomponování do filmu poněkud skřípalo. Scénář je příšerný a dění na dráze naprosto nereálné. Pokud jste viděli aspoň jeden závod F1, tak se na okruzích fakt zasmějete. Monoposty vypadají úplně jinak, a jak psal choze, film je plochý jako závodní dráha. Až na jednu nakloněnou část, která tam nemá co dělat. Že by NASCAR? Při jízdě městem praská sklo, stánkaři se rozletí časopisy na všechny strany, po přejetí kanálu odletí litinový poklop. To vše při minimální váze, rychlosti nepřevyšující 120 km/h a výborné aerodynamice vozu. Nechci ani domýšlet, co by normální silnice udělala s přilnavostí pneumatik. Zkuste si na Škodovku dát sliky. Na dráze se mince po přejetí (asi parním válcem) vmáčkne do asfaltu. Zábavné. ()

kajda.l

Slyi, chlape proboha, očekával jsem, že když si vezmeš na paškál sport tvrdejch chlapů s prohnilími zákulisními intrikami, jako je F1, že to podle toho bude vypadat. Jenže místo tvrdých soubojů, sledujeme jen nekonečnou, uslzenou holčičí frašku, která ovšem, kromě emocí postrádá i hlavu a patu. Naopak je ovšem prošpikovaná příšernými patetickými dialogy a předvídatelností tak okatou, že ji bez problémů odhadne i chovanec zvláštní školy o absenci jakékoliv logiky (záběry ze závodní dráhy a karamboly) raději pomlčím. 40% ()

ARI50

Příjemný život ve formuli jedna, dostal jsem i slušné drama a zajímavý příběh takže celkem chválím. ()

Bauer

Sylvester Stallone se vrátil v docela povedeném filmu.Mladí herci Kip Pardue a Til Schweiger jsou ( a asi budou ) dobří herci.Tento film nikoho neurazí. ()