The Assignment

(festivalový název)

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2016, 95 min

• Wacoslav1

Hill býval solidní režisér, ale to je zjevně pryč. Stupidní hovadina s absurdní zápletkou jo a akce stojí za prd.10%(17.3.2017)

• Visáč

Generický thriller s neotrelou zápletkou, ktorej potenciál zostal nevyužitý. Akcia skratkovitá a nezaujímavá. Michelle Rodriguez typovo skvele obsadená, ale to je asi tak všetko. Inak je to čistá straight-to-video šmíra, vhodná ako záplata do nočného vysielania káblovky. Dve veci upomínajú na filmársky jazyk Waltera Hilla: titulok "A Lone Wolf film" a komiksovo štylizované prestrihy á la obnovená verzia Warriors.(14.3.2017)

• Britney75

Ježiši!!!! Slátanina hovna s ničim !(25.3.2017)

• Morholt

Když mi na začátku ukázali fousatou Michelle Rodriguez s ochlupenou plochou hrudí a přilepenym pérem, vyprsknul jsem smíchy a přestal brát film vážně. Prostě to nešlo. Pochechtával jsem se pak prakticky po celou stopáž. Ostatně ono mi ani nic jinýho nezbejvalo, protože akce stojí za prd a všechno ostatní taky. Že se Michelle párkát ukázala nahoře bez je asi to jediný, co stojí za zmínku. 10%(20.3.2017)

• Lacike

Ustredny netradicny koncept o nasilnej zmene pohlavia mi pripomenul tieto 2 filmy. The Skin I Live In, ktory temu pojal ako psychologicku dramu a Victim, ktory to pojal ako horor. Tentoraz to natocili ako revenge film a to rovno na druhu, kedze sa mstia hned obidve hlavne postavy. Cely film je podany ako paralelna spoved obidvoch postav v com vidim najväcsi problem. Pôsobi to strasne sterilne bez akejkolvek gradacie. A hlavne predvidatelne. Maximalne do pol hodiny si viete dopodrobna domysliet ako to bude pokracovat dalej a pritom vas caka este cela hodina filmu. Cely cas to na mna pôsobilo akokeby si tvorcovia mysleli, ze vymysleli neskutocne originalny a sokujuci namet a tak sa namiesto strhujuceho deju venuju v jednej linii premene hlavneho hrdinu a v druhej rozoberaju stav a motivaciu doktorky, ktora ho operovala. Pritom vsetky detaile divak pozna uz z traileru. A o nejakej prepracovanej psychologii sa tiez neda hovorit. Je to strasne povrchne az to pôsobi komicky. Namiesto poriadneho hereckeho vykonu Michelle Rodriguez, ktory tema ponukala sa reziser sustredil na trikove znazornenie jej premeny. Takze film sa naplno uziju iba ludia, ktory tuzili vidiet full frontal Michelle Rodriguez s chlpatou muzskou hrudou a hompalajucim sa penisom. Neviem kolko sa takych najde, ale ja medzi nich rozhodne nepatrim. P.S: akcie tu je uplne minimum. Parkrat tu Michelle po niekom vystreli a to je vsetko. 1/10.(20.3.2017)

Michelle Rodriguez hraje chlapa, zabijáka, který se jednoho dne probudí jako žena. Chce vědět, co bylo příčinou operace, která ho změnila a jestli je možné změnu obrátit. Už tohle samo o sobě je tak krásně šílené, že jsem prostě musel snímek vidět. V konečném důsledku to není nic skvělého, ale ten nápad je dobrý.(27.3.2017)

• bourec

Film bez smyslu,trapně natočenej,ale s prvotřídním obsazením,což nechápu,že to dopadlo takhle mizerně????????10%.(18.6.2017)

• Jane18CZ

Bylo to ještě horší, než jsem očekávala.. Po prvních 20 minutách jsem věděla, že horší už to být nemůže - fajn, alespoň jsme si to nejhorší odbyli hned na začátku :-D Film měl zajímavou myšlenku, ale naprosto příšerné zpracování!! Michelle miluju, ale tohle bylo bolestné utrpení. Maskování naprosto příšerný, dialogy o ničem, příběh neskutečně plytký! Do čeho se to prboha Michelle a Sigourney namočily??? Doufám, že na vousatou Michelle brzy zapomenu.... Tenhle člověk že točil Vetřelce? Nemám slov...(18.3.2017)

• Hapretor

To nalíčení Michelle bylo velmi nechutné. To nemohli spíš dát do role chlápka, co má společné rysy v ksichtě jako Michelle ? Pokud by tento tvor doopravdy existoval, byl by to ten nejhnusnější chlápek na světě. Dějově to ušlo. Na uspání ok. Ale čekal jsem větší nářez.(28.3.2017)

• intro

Nechápu jak mohl Walter Hill natočit takovou blbost, a ani nechápu jak mohla Sigourney souhlasit na účast v tomhle braku. No samostatnou kapitolou je scénář. Rozhodně nedoporučuji.(25.3.2017)

• Kingjiri

Transsexuální peklo. Postavit příběh na tom, že někdo hlavního hrdinu předělá z chlapa na ženskou chce hodně odvahy i v béčkovym žánru. S už tak debilnim námětem se dramaturgicky pracuje dost bídně a většinu stopáže se hlavně střídaj pasáže, kdy dokotorka Kay nezáživně čelí pohovoru ve cvokhausu a Frank vypráví o životě transsexuála, přičemž se svěřuje s myšlenkama, jak se chce lidem, co mu tak ublížili, pomstít. Akce bylo fakt málo a její kvalita korespondovala s podprůměrnou filmařinou celýho bijáku, která působila televiznim dojmem a smrděla nízkym rozpočtem (včetně hudby). Jedna hvězda za casting, ačkoliv Michelle Rodriguez vypadala jako chlap hned v úvodu dost creepy.(21.7.2017)

Vidět Michelle Rodriguez s plnovousem se nenaskytá zase až tak často. Role nájemného zabijáka k ní pasuje, jen je to tu po dějové stránce krapet složitější. Na samém počátku je chlap. Michelle je i přes ty fousy samozřejmě poznat, ale největší problém je úplně jinde. Postava. Ano, tady to maskéři tedy setsakramentsky odflákli a nepomůže tomu ani scéna, kdy vychází ze sprchy a je nám ukázáno i nádobíčko mezi nohama. Křivky těla jsou každým záběrem ženské a když je ve scéně vybalování brašny v záběru v pozadí pas a boky, na to jaké má nádobíčko, jsou na určitém místě kalhoty nějak splasklé. Zkrátka tam stojí ženská a ne chlap. Příběh je odvyprávěn retrospektivně. Začne chirurg Rachel Kay toho času zavřená někde na psychiatrii a později se videodeníkem přidá hlavní postava Frank již v ženském těle. Mimochodem, ve scéně, kdy na změnu pohlaví Frank přijde, se Michelle ve své roli ukáže jak ji pánbůh stvořil, což si což byla naprostá pecka pro bulvár. Akční jízda se podle zřejmého očekávání nekoná. Děj je tak jednoduchý, že to vypadá na zfilmovanou povídku uměle natahovanou jak to jen šlo. Dramatizace téměř žádná a několik stříleček podtrhnuté komiksovým obrázkem akčnost nijak nevytrhne. Jedná se tedy nenáročný thriller jen tak k odpočinku a snad i na usnutí.(21.3.2017)

• TyNikdy

Michelle Rodriguez natočila svoj životný projekt. Nie kvôli tomu, že je kvalitný ( nedá sa to pozerať, len tak mimochodom), ale kvôli tomu čo jej (zatiaľ) nedovolili v Rýchle a zbesilo a to hrať muža, vec o ktorú sa chtiac-nechtiac pokúša celú svoju kariéru. A teraz niečo k filmu. Vo filme sa objavujú pomerne známe mená, nato o aký projekt sa jedná. Príbeh je zle napísaný, snaží sa pôsobiť strašne chytro, ale po skončení titulkov viete iba to, že Michelle na začiatku hrá muža a pár krát sa tam zjaví Ripleyová a Monk.(14.5.2017)

• ciapok

bolo mi trápne za Sigourney, pretože je bolo trápne, to som si istý. Odpad nedám už len preto, že si ju vážim. Michelle ani nie je hviezdou "veľkých" filmov, ale vždy ma jej prítomnosť potešila. Tu nie. Jediný benefit, ktorý tu mohol byť, som si (idiot) vymazal guglením, či jej krásny bobrík bol pravý ...samozrejme že nebol(12.3.2017)

Docela jsem čekal více. Na jedno zhlédnutí film stačí. Třetí hvězda je za moji Sigourney Weaver (ona byla hlavní důvod proč jsem se na film podíval). Michelle je dobrá a mám ji rád, ale herecky se tady moc nepředvedla. Škoda.(12.4.2017)

• pestak

Walter Hill má v režisérském křesle, už svá nejlepší léta za sebou. Tento počin tomu zjevně napovídá, nedalo se to dokoukat.(28.7.2017)

• Kushina

Film nebyl špatný, bohužel ale působil i dost laciným dojmem, což se i nakonec potvrdilo. Příběh byl dost neucelený i čitelný. Režisér bere asi slušný matroš, protože to bylo hrozný. Ačkoliv bylo ve filmu více než dost nedostatků, tak se na to dalo koukal hlavně díky akčním scénám. Mohlo to být každopádně lepší a konec mohl být také zajímavější, ale co vzniklo to vzniklo. 45%(13.10.2017)