Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Od začátku úsměvné a nevěřil bych, že se z toho vyklube tak zábavná screwball komedie. Sice stojí na náhodách, ale čert to vem. Duo Grant, Hepburn válí a ostatní postavy taky. Lži a nedorozumění jsou perfektní. Dokonce nemám Katharine co vytknout, a to je co říct. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 6 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(24.7.2012)

Šílené . Výstřední. Místy dost nesmyslné . Většinu času sledujete výměny mezi úžasně zahraným vědátorem Caryho, ( ó ano, již mu tykám, přeci jen jsem překročil desítku filmů s ním viděných , tak si troufám) a bláznivou impulsivní neteří, které se to nevěří , zahranou taktéž skvěle Katharine Hepburn ( tady si ještě netroufám) . Ovšem jako situační komedie to obstojí na výbornou, protože zápletka je sice směs podivností, ale ve světě těch dvou se může stát cokoliv.(23.8.2016)

• duddek

Nemyslel jsem si, že Katharine Hepburnová dokáže být tak nesnesitelná... až si jeden přeje, aby byl už rychle konec. Za pozornost ovšem stojí, jak rychle (teprve pět let po narození) se Dášeňka (zde v roli George) propracovala do Hollywoodu – a hned si troufla popasovat se s leopardem!(27.2.2009)

Po výtečné úvodní dvacetiminutovce následuje poměrně bídný dojezd. Největší vadou je absurdní scénář. Od chvíle, kdy se objeví leopard už scénárista jako by nevěděl, co by ještě vymýšlel a tak nechá leoparda ztratit, pak se objeví pejsek, taky se ztratí, tak je hledají, při tom srandovně padají... Je to škoda, protože Grantovi s Hepburnovou to dohromady ladilo náramně a ten začátek je opravdu vynikající (hlavně scéna společného odchodu z hotelu)(25.1.2010)

S KH nebudu asi kamarad nikdy. Vzdy se poctive snazim, ale nejde to. Nesympatie k teto herecce pak kazi dojem z celeho filmecku. Smula...(7.9.2008)

Film, který nemá hluchého místa... doslova! Výborný Grant s Hepburnovou, kteří se celým filmém prokonverzují s neuvěřitelnou slovní kadencí a s příléhavým šarmem prožijí všechna nedorozumění a leopardí záměny až ke zdárnému konci a likvidaci brontosaura :-) Pěkná ukázka klasického amerického filmu s vtipným scénářem, jistou režií a výbornými hereckými výkony.(11.9.2008)

Na poli crazy komedií je pro mě pouze jeden král (What's Up, Doc), ale tohle je bezesporu pecka. Hlavní zásluhu na tom má kromě fakt ujetého scénáře neodolatelný Grant, který se role roztržitého vědce zhostil s neskutečným šarmem (asi ostatně jako všech rolí :) Katharine taky super, celkově velká spokojenost.(10.9.2013)

Ta čtvrtá hvězdička je za to, že si to z dětství pamatuji jako dobrou zábavu, nyní tomu hodně ubral nový dabing (ČT 2008). Protože slyšet CG jak o sobě prohlašuje, že je děvkař je fakt hrůza, nemluvě o dalších slovech jako je srab, magor, pitomec, které se vůbec nehodí. Celkový dojem byl, že hlasy a jejich výroky vůbec nepasují k postavám. Ach kde že loňské sněhy jsou? v tom to případě zlatý český dabing.(8.9.2008)

Hawksovo ztřeštěné ztvárnění souboje pohlaví skrze rychlé dialogy a výrazný situační humor. I když v tomto žánru v obecném slova smyslu nemám emancipované potrhlé dědičky zrovna v lásce (přijdou mi až neskutečně protivné), Leopardí ženě to jsem ochoten odpustit díky Hawksově citu pro komedii a také díky skvělému páru Grant - Hepburn. 75%(21.6.2010)

Lepší než vychvalovanější Philadephia story (I když samozřejmě tyto filmy vyjma herců nic nespojuje). Více zábavy. Více Caryho i Katharine. Plus leopard (nikdy jsem si nemyslel, že bych chtěl mít leoparda jako mazlíčka, ale odteď bych si to moc přál). Prostě bezva ztřeštěná jízda až do konce.(11.2.2013)

Neslýchané, tenhle film, že má na kotouči přes sedm křížků? Některé hlášky si nechám pro vlastní použití... Katharine Hepburn předvedla, jak okouzlující a krásná může být žena po třicítce a já jí za to moc děkuji :-)(2.5.2009)

• Milodar

Na této "veselohře" je hezké, že je tak stará. Kromě toho je užvaněná, protivná, trapná a nevtipná. K. Hepburnová je krajně nesympatická svým projevem rozmazlené paničky, kdy neustále skáče ostatním do řeči, což je patrně patent na "vtipnost". Někdy žvaní i 3 osoby najednou. Jediný zde vtipný Charles Ruggles (Horace Applegate) to se svým malým prostorem na plátně nezachrání. Hovad Hawks patrně strčil nos do "sněhu" pořádně hluboko.(31.12.2011)

Roztrzity profesor, bohata slecinka a leopard. Verim ze na tu dobu to bola prvotriedna situacna komedia. Zial v dnesnej dobre je to skorej nostalgicky mile. 6/10(18.11.2012)

Vezmu-li v úvahu rok vzniku a kadenci dialogů, kterou jsem snad jinde neviděl, musím dát 90%(9.1.2013)

Ukričaná komédia s pojašenou Katharine a flegmatickým Carym. Má to zopár dobrých gagov, avšak pre mňa je to príliš bláznivé. A je to naozaj veľmi rýchle, postavy v jednom kuse niečo hovoria, alebo sa hýbu. Niečo ako groteska so zvukom. "Babe má rád psy... len teraz neviem, či ich žerie, alebo ich má rád..."(13.7.2015)

• willis

Příliš užvaněný a lehce předvídatelný pokus o konverzační crazy komedii.(7.9.2008)

• Cassandra

Autoři si zřejmě očekávali, že Hepburnová bude v hlavní ženské roli působit roztomile praštěně, ale je pouze nesnesitelně protivná (vinou scénáře, nikoli výkonu). Jestli vám připadne vtipná například situace, kdy si Hepburnová omylem sedne do Grantova auta, ten jí stoje na stupátku u dveří několikrát tuto skutečnost sdělí, ale ona díky svému neustálému žvanění tuto prostou skutečnost nepochopí a odjede, tak se vám možná bude tato komedie líbit, jelikož takových "vtipných" omylů plná. Ještěže je tu leopard, který je tam má všechny na háku. Zde zmíněná Eva tropí hlouposti je asi tak stokrát lepší.(13.9.2008)

• Mikino00

Hrůza, trapnost střídá trapnost, přehrávání herců a neuvěřitelně špatná režie. I Chaplin v roce 1915 byl vtipnější. Hepburn hraje příšerně, celou dobu jsi ji chtěl jednu vrazit. Nedivím se, že tohle byl finanční propadák, já bych po návštěvě kina chtěl vrátit peníze.(15.6.2011)

Naprosto božská Katharine Hepburn, zdatně sekundující a nahláškovaný Cary Grant a dva leopardi k tomu. Skoro se nechce věřit, že něco takovýho vzniklo v roce 1938.. Tohle ještě v budoucnu uvidím nespočetněkrát.(2.4.2013)

Grant a Hepburnová podruhé v zatím nejbláznivější a nejabsurdnější komedii, kterou jsem v 30. letech viděl. A recept je prostý - stačí dát dohromady potrhlou ženskou s šílenými nápady a váženého uťáplého profesora, přihodit jednoho psa s kostí, dva leopardy, plejádu vedlejších postav a spoustu zběsilého konverzačního a situačního humoru a je vymalováno. Těch situací, do kterých se dostanou je tolik, že se to na první shlédnutí ani nedá všechno pobrat. Nejlepší je, jak se nakonec všichni střetnou ve vězení :)(6.6.2016)

Tomuhle filmu sluší jedině Katharine Hepburne, je opravdu roztomile ulítlá a předvádí tak jednu z ženských zbraní. Hlavně je přirozená. Děj je ale vcelku nudný, i když zajisté ve své době exotický. Momenty, kdy se tam všichni dohadovali a jeden druhého nepustili ke slovu, čímž se celá situace ještě zkomplikovala a došlo k další zápletce, mě pak už dost unavovaly a nudily.(7.9.2008)