Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

janvanicek

Snímek, který se bohužel nevyrovná nejnovějším akčním filmům. Hlavní oponentem je rozhodně akční snímek John Wick 2. Film Atomic Blonde se odehrává během studené války v Berlíně, kam je poslána agentka MI6, Lorraine Broughton, která má za úkol vyšetřit vraždu kolegy. Film se snaží nabídnout propracovanější a složitější strukturu děje, ale stává se tím nevyváženým. Konec filmu plný zvratů je překombinovaný a scény jsou divákovi často uváděny nepřehledně. I přesto musím říct, že snímek stojí za zhlédnutí, neboť podobných filmů je málo a herecký výkon Lorraine Broughton byl výtečný. ()

BStone

Skvělá a nadprůměrná Charlize v průměrnějším snímku s geniální rvačkou a mírně zamotaným dějem. Kdo je dvojitý agent jsem zjistil až nepříjemně brzo. Dívalo se na to ale dobře ,výborné exteriéry, soundtrack i vizuál 65% ()

GeneveLake

Už jen kvůli té jedné scéně to stojí za to vidět. Guilty pleasure. Celkově ve skutečnosti moc snaživě efektní, než opravdu dobré, ale člověk nemůže všemu měřit stejným metrem. ()

Rorkr

Kvalitní špionážní jízda. Charakter Charlize je neuvěřitelný a má to grády. Peckový film, u kterého jsem neměl nutkání šahat po mobilu a to je co říct !!! **** ()

mdf

Charlize Theron, sexy agent v sukni.Akční špionážní thriller z rozděleného Berlína z doby Studené války.Věrohodné kulisy Východního a Západního Berlína,pokud to vezmete s nadhledem,tak akční scény a souboje,soundtrack 80.léta....(Nena,Depeche Mode,Falco,Peter Schilling,David Bowie atd.),prostě velká spokojenost........ ()

Amant

nemůžu říct že se na to nedalo podívat bylo to fajn akce tam byla některé songy se mi líbily ale kdybych to měl pořádně pochopit tak bych se na to musel podívat 2x jinak za mě 3z5 některé scény mohly udělat lépe ()

im8

Kvůli Berlínu jsem se těšil na cool nářez ve stylu Krycí jméno U.N.C.L.E., ale dostal kulový. Teda nečitelný, překombinovaný devadesátkový vizuál, okořeněný smrtelně vážnou a věčně otlučenou Charlize Theron a ďábelským Jamesem McAvoyem. Škoda. Zřejmě daň za fixaci na původní komiks. Za super soundtrack zvedám hodnocení alespoň na 3 hvězdy, jinam bych za zahozenou šanci šel níž. ()

pRaY_882

Film som si pozrel len za účelom zabitia času. Po 15 minútach ma ale akosi film vtiahol do deja a držal až do úplného konca. Sexi Charlize Theron a Sofia Boutella potešili oko a vituálne spracovanie východného a západného Berlína vo mne vyvolalo súcit s Nemcami žijúcimi v tej dobe v Berlíne. Zašlé farby osvetlené miestami farebným neónovým svetlom zvyšovali pocit undergroundu v ktorom sa postavy pohybovali. A nakoniec som bol prekvapený vydarenosťou akčných scien z jedného pohľadu resp. jedným strihom. Divák mal možnosť zoznámiť sa s prostredím v ktorom sa akčná scéna odohrala a neprišlo tak k dezorientácii. Nehovorím že je to najlepší film aký som kedy videl ale rozhodne stojí za to si ho pozrieť. Za mňa 7.5/10. ()

majorzeman13

"John Wick v ženském provedení se nekoná,ale i tak jde o příjemné,milé překvapení tohoto roku . Parádní herci Charlize Theron,James Mc Avoy,John Goodman..Choreografie soubojů je fakt dost dobrá,přehledná,působivá jest ! Sexy hrátky se Sofií Boutela jsou fajn. ()

Gmisiycs

Když jsem to napotřetí dokoukal, neb dvakráte jsem usnul, potřetí jsem musel zůstat střízliv a přehrát to mé staré, přišlo mi to jako dobrý film. Tedy dvakrát mne to uspalo, jednou ne, to je 60%-ní uspávač, tedy 3 hvězdy. Třetina z 60% byla skutečně nuda jako ... takže to máme za dvě, nesympatýcká blondýna to je hvězda dolů a film má konec, to je hvězda nahoru... a tak by se dalo pokračovat. Za dvě z milosti, protože miluji spánek. ()

ZionelloSVK

Hlavnú rolu zvládla Charlize bravúrne a bojové scény sú priam famózne a už niekoľkonásobne nižšie či vyššie spomenutá bojová scéna na schodoch o tom hovorí sama za seba. Som tak isto zástancom, už povedzme si, faktu, že táto scéna je jednou z najlepších aké tento žáner mohol stretnúť a bol som unesený uveriteľnosťou, strihom ale aj udržateľnosťou napätia tak dlhej bojovej scény. Za mňa je Atomic Blonde rozhodne silný súper Johna Wicka aj keď si myslím že z čisto subjektívneho pohľadu sa tieto dva filmy porovnať nedajú a o to viac ma presviedča fakt, že prostredie bolo v Atomic Blonde zvládnuté skvelo a úplne inak. Dejovosť je na žáner skvelá. Nechýba dostatok akcie a zvratov, ale rozhodne k 5* chýba lepšie spracovanie digitálnej post-produkcie, kde ale narážam len na určité časti filmu, hlavne scéna kde čierne Lady naháňajú Charlize a snažia sa zabiť zásielku ktorú Charlize, resp. Lorraine preváža. Inak som mimo tohto maximálne spokojný a so zavretými očami v tejto posledne spomenutej scéne dávam 5*, škoda, že pre objektívnosť, aspoň nejakú, musím reálne odkliknúť 4. / Mrzí ma, že si v tejto veľkej komunite akčňáky nenašli dôstojnejšiu pozíciu v očiach filmových nadšencov. Myslím, že by si Atomic Blonde, ako aj mnoho ďalších skvelých snímkov, zaslúžilo lepšie finálne hodnotenie ako je bledomodrá, resp. len tak-tak červená. ()

L.O.T.R

Ženská verzia Johna Wicka, akurát bez hĺbky. Charlize Theron je fajn, je sakra fajn. Nemám najmenší problém uveriť jej drsnú akčnú hrdinku, pretože je skrátka cool. Čo však postráda samotný film je väčšia razantnosť deja a lepšie uchopenie hlavnej postavy. Aj keď motív Johna Wicka bol pre niekoho z prvého dielu príliš slabí a zvláštny, tuto je ten motív na bode mrazu. Aj napriek tomu sa jedná o slušné akčné béčko s fantastickými súbojmi telo na telo ale do budúcna to chce lepšie spracovať celý príbeh. 70% ()

Ariaan

Poslední minuta to úplně celý zazdila. Chvíli to vypadalo na překvapivý závěr. Nečekaný, originální. Jenže to nenatočili ani Britové ani Francouzi ani Rusové. Je to AMERICKÝ film. Takže jen jedni jsou ti nejchytřejší a všichni ostatní pitomci. Jak jinak. Škoda. ()

Duffson

Film ma tempo, dobre a propracovane sceny, prostredi NDR je taky realisticke, perfektni hudba 80tek a hlavne nechutne sexy Charlize...to vse za lepsi 3* Na ctyri mi nestacil ten dej a vcelku zdlouhavy zacatek. Dle meho by prospela kratsi stopaz...ale na dlouhy zimni vecer cajk;) ()

Bacuska

Dávám jednu hvězdičku, a to jen pro Charlize Theron, jinak film nic moc, úplně o ničem. Těšila jsem se na něj a zklamal. Čekala jsem víc. Zaujala mne jen jedna vtipná scéna a to jak James McAvoy řekl, že jsou rusáci těžký jak hovno, toď vše. Děj o ničem prostě. V půlce filmu jsem ho vypla. ()

sun.eagle

Příběh plný klišé, rádoby efektních podrazů, a her na 8 stran je jedna věc, a parádní akční scény a zejména jedna která tu od dob Old boye nebyla a která je absolutní top co kdy v žánru vzniklo + Charlize Theron které bych odevzdal vše bez přemlouvání tvoří efektní akční jízdu kterou by si už kvůli té scéně neměl nechat nikdo kdo má rád akční filmy ujít. Dobová hudba příjemně dokresluje atmosféru filmu. ()

bul

Nejdříve jsem si myslel, že hlavním tahounem děje bude James McAvoy, ale to bylo ještě tak v polovině filmu. Poté se ukázalo, že skutečně hlavní hvězdou filmu je Charlize Theron, navíc v tomto filmu opět silně charizmatická. V průběhu filmu jsem nepocítil jediný moment, který by nebyl nezáživný a i když má film 115 minut, děj se odehrával tak skvěle a svižně, že jsem měl pocit, že má necelých 90 minut. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017