Pitbull: Nové pořádky

(festivalový název)
  • Polsko Pitbull. Nowe porządki (více)

"Stane se vražda. A já u toho budu. A říkám ti to jen proto, že mi to nebudeš moci dokázat." S těmito slovy se Boguslaw Linda, v roli gangstera zlomeného minulostí, vrací na plátna kin. Ve filmu Patricka Vegy Pitbull. Nové pořádky se takto vysmívá policistovi přezdívanému Majami z mokotowského (čtvrť ve Varšavě) policejního oddělení. Když Majami začíná rozpracovávat skupinu gangsterů, jeho cesta se protne s policisty z předchozího Pitbulla - Gebelsem, Igorem a Barszczykiem. Ukazuje se, že oddělení vražd z paláce Mostowskich (zde sídlí Ředitelství policie hlavního města) vyšetřuje mokotowskou skupinu v případu "Gangu sekáčů prstů", který je zodpovědný za sérii únosů a zabíjení. Policisté z obou oddělení začínají chápat, že narazili na jednu z nejsilnějších kriminálních organizací v Polsku, a pokud chtějí uspět, musí spolupracovat. (kamals)

a0001

Drsné, kvalitné, výborne zahrané, výborné výkony všetkých hercov, dokonca aj toho besného psa. Čo viac chcete? Prestrielané kolená, odrezané prsty, zabité deti, korupcia, charakter, rozbité držky, špinavé prostitútky, bdsm škrtenie. 80% ()

kamals

Obsah ctverce nad preponou (Linda) je roven souctu obsahu ctvercu nad jeho odvesnami (Stramowski + Grabowski) = zakladni obsazeni je velmi dobre, vcetne Maji Ostaszewske a Tomasze Oswiecinskeho (Strach) ;-), stejne tak pribeh je velmi slusny, dobra kamera, vyborna muzika, slusna scenografie, etc., ale je tam zase tolik zbytecnych serepeticek / scen, ktere film neuzitecne prodluzuji, ubiraji na primocarosti a odsejpani a tim trochu degraduji. V kazdem pripade, opet zopakuji, tohle ma American Sex Appeal a Cesi podobny spektakl nenatoci hodne dlouho, bohuzel. ()

Saxos

Čekalo se dlouho, ale zas mě ty kluci polský vytřeli zrak. Tvrdý, surový, násilný, hnusný, pravdivý. Ano pravdivý. Pár chyb přehlížím. ()

hony23

Poláci nám názorně předvedli, že se dá i ve střední Evropě natočit zábavná gandsterka. Děj tedy zrovna není moc duchaplný, ale vše vynahrazují skvěle napsané postavy. Na jedné straně pokérovanej polda s čírem, kterej se s předpisy zrovna moc nesere, na druhé skvělí záporáci a jejich roztomile tupé gorily. Škoda jen, že kameraman při každé brutálnější řežbě zvedal oči i kameru v sloup a odříkával Otčenáše, aby mu silně náboženští pšonkové veškeré to násilí odpustili. ()

kolly13

Akční thriler z Polska, který má nespornou kvalitu a snadno ubíhající děj, no to mě podrž. Nezakrytě fandím snímku, který je tak blízký naše prostředí, kombinuje více dějových linií a nebojí se přitvrdit. Nebýt místy až okatě průhledný, vynechat jakože úvodní bitku buzerantů a mít lépe propracovaný scénář, dal bych rád za pět. ()

moorks

Z mého pohledu jasný film roku! Je to pořádná jízda a slabší pasažéři by neměli ani nasedat! Vega je velký talent a příslib i do budoucna, pokud udrží laťku, kterou si sám dal hodně vysoko! No uvidíme. Navíc na tomhle filmu, ale i mnoha dalších je vidět, jak obrovská propast je mezi českou a polskou kinematografií. Česká zoufale ztrácí, jako by nám docházel dech a chyběly témata, přitom rozjezd v novém tisíciletí nebyl vůbec špatný, ale dnes je situaci úplně jiná...snad se začne blýskat na lepší časy...Poláci každopádně jedou! ()

frenkie

No to mě poser nohu! Pitbull atd. je naprosto bezskurpulózní jízda plná pšonkovních šraček (myšleno všude přítomná korupce, kriminalita na úrovni mezinárodních gangů atd.) a mezi tím několik , slovy pár morálně čistej poldů, kteří se v tom bordelu snaží udělat jakžtakž pořádek. Jedná se o vysoce koukatelnou akčně zábavnou podívanou se spoustou humoru, podrazů, špíny, kriminality a dalších chuťovek polské reatity šou. Patryk Vega se s tím vůbec nemazlí, předkladá nám pseudorealitu s takovou samozřejmostí, že by jeden skoro uvěřil, že to u těch našich severních sousedů opravdu tak chodí. Každopádně jsem se královsky bavil a doufám, že Pitbull ještě neřekl své poslední slovo. Pro mě plný počet a nějaké srovnávání s naší kinematografií je úplně mimo mísu. Tohle je prostě úplně jiná liga....ne tohle je úplně jiný sport. Snad možná, s tím trošku snese srovnání Gangster K, ale jenom trošku.....jsem unešen, plný počet *. ()

Ja.Malachi

síce som videl najprv ten najnovší a tento až spätne ale oba sú výborné..ale treba to pozerať v polštine...niektoré hlášky sú geniálne.:D. ()

redme

Poláci vždycky uměli natočit dobré kriminálky a tenhle film to jen potvrzuje. A hraje v něm můj favorit Bohouš Linda :-) ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (více)