Reklama

Reklama

"Stane se vražda. A já u toho budu. A říkám ti to jen proto, že mi to nebudeš moci dokázat." S těmito slovy se Boguslaw Linda, v roli gangstera zlomeného minulostí, vrací na plátna kin. Ve filmu Patricka Vegy Pitbull. Nové pořádky se takto vysmívá policistovi přezdívanému Majami z mokotowského (čtvrť ve Varšavě) policejního oddělení. Když Majami začíná rozpracovávat skupinu gangsterů, jeho cesta se protne s policisty z předchozího Pitbulla - Gebelsem, Igorem a Barszczykiem. Ukazuje se, že oddělení vražd z paláce Mostowskich (zde sídlí Ředitelství policie hlavního města) vyšetřuje mokotowskou skupinu v případu "Gangu sekáčů prstů", který je zodpovědný za sérii únosů a zabíjení. Policisté z obou oddělení začínají chápat, že narazili na jednu z nejsilnějších kriminálních organizací v Polsku, a pokud chtějí uspět, musí spolupracovat. (kamals)

(více)

Videa (1)

Recenze (52)

verbal 

všechny recenze uživatele

Nowy Pitbul gryzie jak rozpierdolony kutas. A kinematografia państwowa mě poslední dobou nějak překvapivě ukájí. Tyhle syrové trampoty Lindina gangu pronásledovaného pokerovaným panklicajtem jsou více než důstojnou variací Sametových pšontků, mistrovstvím světa v jadrném piedoleniu a kulantním exkurzem mezi polskou spodinu, plnou bezskrupulózních zmrdů, psychopatů, kurev, zhovadilých úplatných beng a mimořádně vtipných tupých goril. Jen je trochu škoda, že katolická cenzura vždy otočila kameru nebo střihla, když bylo násilí v nejlepším, kozy těsně před tasením, či se nedejsatan rozjížděl se nějaký ten nemotorný impičment. A taky by mohl Patryk před dalším dílem ubrat trochu pseudoefedrinu, sysluplnost a dotažení některých scén hraničí s intoxikací C6H5CH3. Nicméně i tak je to dost hustá výprava do kulturního, kultivovaného a nesmírně intelektuálně bohatého světa našich denaturovaných sousedů a Linda je zase uhrančívě slizká, i když zrovna nehraje Segala. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Radek, Radek, tu Jarek. Przyjechaj do Polski, prosze bardzo! Mame dużo problemów! Przyjechaj! A Radeček v klídku odpovídá - s krimošema? Stejný, jak u nás, nekňučte. Ale kinematografii jste dostali úplně jinam, speciálně v této trilogii na téma ,,jak bojovat se zločinem, systémem a libidem". Takže gratuluji a naserte si, uraženě budeme dělat zagorky. (Za úvodní vsuvku děkuji Těžkému Pokondru. Těm čurákům.) ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Patryk Vega je režisér, od kterého by se Češi mohli učit. Poláci válí a natočili brutálně syrovou gangsterku, která připomíná stylem natočení Francii či Itálii. Stramowski jako hlavní hrdina super a Linda jako záporák taky povedený. Potěší i pěkné ženy, které se nebojí nahoty či slušná porce násilí. 80% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoct, ale Polákům tu pětihvězdu dám i když to tam zavonělo amerikánsky a masakrálně korejsky. Piotr byl od začátku do konce sympatický polda i s tím svým kohoutkem, ale i přístupem k pátrání a podobně. Zaručeně se podívám na pokračování. Drsný, ale mě to chytlo a to se cení. Jen ta babča na konci s pytlíkem na hlavě mně byla krajně proti mysli....neobsazovat do žádného filmu, brr. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Poľsko konzervatívne. Poľsko ultra katolícke. Poľsko protipotratové a Poľsko anti LGBT. Takéto Poľsko zároveň zaviedlo cez film nové poriadky. Znamenajú asi toľko, že potlačovaná sloboda sa vybíja v chuligánskych futbalových bitkách, násilnej trestnej činnosti a návšteve nevestincov. Zvrátiť sa to snaží punkovo vyzerajúci policajt. Spleť systému, kde každý drží s každým, je narušiť len veľmi ťažké. Poctivá brutálna vybíjačka a slušná kriminálka, v ktorej by som uvítal rozvinutie scenára na úkor vŕšenia miestami samoúčelných násilných scén. . ()

Galerie (86)

Reklama

Reklama