Pitbull: Nové pořádky (festivalový název)

• Polsko

Pitbull. Nowe porządki

Pitbull. New Orders

Akční / Drama / Krimi

Polsko, 2016, 133 min

Nowy Pitbul gryzie jak rozpierdolony kutas. A kinematografia państwowa mě poslední dobou nějak překvapivě ukájí. Tyhle syrové trampoty Lindina gangu pronásledovaného pokerovaným panklicajtem jsou více než důstojnou variací Sametových pšontků, mistrovstvím světa v jadrném piedoleniu a kulantním exkurzem mezi polskou spodinu, plnou bezskrupulózních zmrdů, psychopatů, kurev, zhovadilých úplatných beng a mimořádně vtipných tupých goril. Jen je trochu škoda, že katolická cenzura vždy otočila kameru nebo střihla, když bylo násilí v nejlepším, kozy těsně před tasením, či se nedejsatan rozjížděl se nějaký ten nemotorný impičment. A taky by mohl Patryk před dalším dílem ubrat trochu pseudoefedrinu, sysluplnost a dotažení některých scén hraničí s intoxikací C6H5CH3. Nicméně i tak je to dost hustá výprava do kulturního, kultivovaného a nesmírně intelektuálně bohatého světa našich denaturovaných sousedů a Linda je zase uhrančívě slizká, i když zrovna nehraje Segala.(31.3.2017)

• Hapretor

Místy to působilo spíš jako parodie. Asi nechtěně. Však pobavilo. Takový hnusný a divný ksichty a postavy museli hledat pečlivě ... Jinak jsem myslel, že to bude mnohem lepší, bylo to spíš stupidní, nedávalo to moc smysl, něktreré scény byly vyloženě trapné, v detektivním žánru - thrilleru - působili přepáleně a nereálně, tedy rušivě. Tohle se fakt moc nepovedlo. Na zabití času ok. Jinak kokotina. Přiznávám, že místy vtipná.(13.5.2017)

Výborná "zábava" po všetkých stránkach počas celej dĺžky stopáže!! Keby "Patryk Vega" nezaspal dobu, "umiestnil" by tento príbeh do zlatej mafiánskej doby 90´ rokov, dokázal by som to bez problémov prežrať, a svietila by tu po mne čistá 5-ťka. Lenže doba obdobnej kriminality už dávno pominula, a tak tento divoký západ vo východnom Poľsku, nemá takmer žiadny reálny základ. Pokiaľ niekto naozaj túži poznať svet opačnej strany zákona - odporúčam slovenský dokument "Mafiáni".(29.4.2017)

Pecka! Vega stvořil nekompromisně brutální akční jízdu, která si v ničem nezadá s tou nejšpičkovější západní produkcí. Už úvod s vykopanými mrtvolami a rvačkou mezi Legií a Lechem hodně navnadil a neutuchající tempo nepolevilo ani v následujících dvou hodinách plných vydírání, střílení, mlácení či bodání. Šťastná ruka zafungovala i v případě castingu, protože dokonalejší parchant než Linda by se v Polsku těžko našel a nedovedu si představit, že by šel po něm někdo jiný než Stramowski. No a na té Maje Ostaszewske něco je i v tomhle věku. To, že se vše odehrávalo v Polsku, tedy v reáliích nám blízkých, už bylo jen tou pomyslnou třešní. 90%(1.5.2017)

Z mého pohledu jasný film roku! Je to pořádná jízda a slabší pasažéři by neměli ani nasedat! Vega je velký talent a příslib i do budoucna, pokud udrží laťku, kterou si sám dal hodně vysoko! No uvidíme. Navíc na tomhle filmu, ale i mnoha dalších je vidět, jak obrovská propast je mezi českou a polskou kinematografií. Česká zoufale ztrácí, jako by nám docházel dech a chyběly témata, přitom rozjezd v novém tisíciletí nebyl vůbec špatný, ale dnes je situaci úplně jiná...snad se začne blýskat na lepší časy...Poláci každopádně jedou!(18.9.2016)