poster

Pitbull: Nové pořádky (festivalový název)

 • Polsko

  Pitbull. Nowe porządki

 • anglický

  Pitbull. New Orders

Akční / Drama / Krimi

Polsko, 2016, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  ****

  Nowy Pitbul gryzie jak rozpierdolony kutas. A kinematografia państwowa mě poslední dobou nějak překvapivě ukájí. Tyhle syrové trampoty Lindina gangu pronásledovaného pokerovaným panklicajtem jsou více než důstojnou variací Sametových pšontků, mistrovstvím světa v jadrném piedoleniu a kulantním exkurzem mezi polskou spodinu, plnou bezskrupulózních zmrdů, psychopatů, kurev, zhovadilých úplatných beng a mimořádně vtipných tupých goril. Jen je trochu škoda, že katolická cenzura vždy otočila kameru nebo střihla, když bylo násilí v nejlepším, kozy těsně před tasením, či se nedejsatan rozjížděl se nějaký ten nemotorný impičment. A taky by mohl Patryk před dalším dílem ubrat trochu pseudoefedrinu, sysluplnost a dotažení některých scén hraničí s intoxikací C6H5CH3. Nicméně i tak je to dost hustá výprava do kulturního, kultivovaného a nesmírně intelektuálně bohatého světa našich denaturovaných sousedů a Linda je zase uhrančívě slizká, i když zrovna nehraje Segala.(31.3.2017)

 • Hapretor
  **

  Místy to působilo spíš jako parodie. Asi nechtěně. Však pobavilo. Takový hnusný a divný ksichty a postavy museli hledat pečlivě ... Jinak jsem myslel, že to bude mnohem lepší, bylo to spíš stupidní, nedávalo to moc smysl, něktreré scény byly vyloženě trapné, v detektivním žánru - thrilleru - působili přepáleně a nereálně, tedy rušivě. Tohle se fakt moc nepovedlo. Na zabití času ok. Jinak kokotina. Přiznávám, že místy vtipná.(13.5.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Výborná "zábava" po všetkých stránkach počas celej dĺžky stopáže!! Keby "Patryk Vega" nezaspal dobu, "umiestnil" by tento príbeh do zlatej mafiánskej doby 90´ rokov, dokázal by som to bez problémov prežrať, a svietila by tu po mne čistá 5-ťka. Lenže doba obdobnej kriminality už dávno pominula, a tak tento divoký západ vo východnom Poľsku, nemá takmer žiadny reálny základ. Pokiaľ niekto naozaj túži poznať svet opačnej strany zákona - odporúčam slovenský dokument "Mafiáni".(29.4.2017)

 • Morholt
  *****

  Pecka! Vega stvořil nekompromisně brutální akční jízdu, která si v ničem nezadá s tou nejšpičkovější západní produkcí. Už úvod s vykopanými mrtvolami a rvačkou mezi Legií a Lechem hodně navnadil a neutuchající tempo nepolevilo ani v následujících dvou hodinách plných vydírání, střílení, mlácení či bodání. Šťastná ruka zafungovala i v případě castingu, protože dokonalejší parchant než Linda by se v Polsku těžko našel a nedovedu si představit, že by šel po něm někdo jiný než Stramowski. No a na té Maje Ostaszewske něco je i v tomhle věku. To, že se vše odehrávalo v Polsku, tedy v reáliích nám blízkých, už bylo jen tou pomyslnou třešní. 90%(1.5.2017)

 • moorks
  *****

  Z mého pohledu jasný film roku! Je to pořádná jízda a slabší pasažéři by neměli ani nasedat! Vega je velký talent a příslib i do budoucna, pokud udrží laťku, kterou si sám dal hodně vysoko! No uvidíme. Navíc na tomhle filmu, ale i mnoha dalších je vidět, jak obrovská propast je mezi českou a polskou kinematografií. Česká zoufale ztrácí, jako by nám docházel dech a chyběly témata, přitom rozjezd v novém tisíciletí nebyl vůbec špatný, ale dnes je situaci úplně jiná...snad se začne blýskat na lepší časy...Poláci každopádně jedou!(18.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace