Pitbull: Nové pořádky

(festivalový název)
  • Polsko Pitbull. Nowe porządki (více)

"Stane se vražda. A já u toho budu. A říkám ti to jen proto, že mi to nebudeš moci dokázat." S těmito slovy se Boguslaw Linda, v roli gangstera zlomeného minulostí, vrací na plátna kin. Ve filmu Patricka Vegy Pitbull. Nové pořádky se takto vysmívá policistovi přezdívanému Majami z mokotowského (čtvrť ve Varšavě) policejního oddělení. Když Majami začíná rozpracovávat skupinu gangsterů, jeho cesta se protne s policisty z předchozího Pitbulla - Gebelsem, Igorem a Barszczykiem. Ukazuje se, že oddělení vražd z paláce Mostowskich (zde sídlí Ředitelství policie hlavního města) vyšetřuje mokotowskou skupinu v případu "Gangu sekáčů prstů", který je zodpovědný za sérii únosů a zabíjení. Policisté z obou oddělení začínají chápat, že narazili na jednu z nejsilnějších kriminálních organizací v Polsku, a pokud chtějí uspět, musí spolupracovat. (kamals)

kulyk

Radek, Radek, tu Jarek. Przyjechaj do Polski, prosze bardzo! Mame dużo problemów! Przyjechaj! A Radeček v klídku odpovídá - s krimošema? Stejný, jak u nás, nekňučte. Ale kinematografii jste dostali úplně jinam, speciálně v této trilogii na téma ,,jak bojovat se zločinem, systémem a libidem". Takže gratuluji a naserte si, uraženě budeme dělat zagorky. (Za úvodní vsuvku děkuji Těžkému Pokondru. Těm čurákům.) ()

Martin741

ten smell of US films tam rozhodne je. Patryk Vega ako reziser v klude svojho obyvaku pozeral US gangster filmy a evidentne rozmyslal, ako to pretransformovat do realii Rzeczpospolitej. A pretransformoval to tak, ze genialne. Brutalny, tvrdy film, kde mafia prerasta s polskou policiou a do toho ide dalsi gang. Extra brutalny a tvrdy. Vega ako reziser ukazal velky rezisersky talent, to sa neda popriet. Opat humor tu nebude, s humorom treba opatrne, a jednak nemal som vtipnu kasu, nechcelo sa mi ju robit. Tu humor nebude, ne, ne. Ten jeden uzivatel, ktoreho nemam rad /Radko/ blaboli cosi v tom zmysle, ze nasilne sceny boli samoucelne. Mozna ze i jo, ale jebal pes. Teda zase pardon, ja sa ospravedlnujem a filmovo teoreticky som chcel napisat ze ambivalentna determinacia je ad hoc na mieste : 85 % ()

luka4615

Nesmírně vtahující a vrstevnatá záležitost z Polska, vedle níž tuzemské počiny stejného žánru vypadají jako pořady pro děti předškolního věku. Pitbull. Nowe porządki Vás především zaujme svým příběhem a neuvěřitelnou plejádou postav, v nichž se ale díky svižnému a přehlednému scénáři nebudete ztrácet. Rovněž zde musím zmínit i kameru a nekompromisní akční stránku, která je zde dotažena téměř k absolutní dokonalosti. Ve finále tedy zamrzí pouze občasná hluchá místa, které už tak dlouhou stopáž ještě více natahují. Až na tento detail se ale jedná o povedené a syrové dílo, které byste rozhodně neměli minout. Skvělá práce! ()

ghatos

Rozporuplný nářez, kde je dost pozitiv i negativ. Pozitiva - surové, někdy i dost temné, polští chuligáni, negativa - zkratkovité, přepálená stopáž i tempo, některé slabší herecké výkony. Kdyby se více vypiloval přespeedovaný scénář, občas se zpomalilo a šlo se na věc trpělivěji mohlo to být fakt skvělé. Každopádně svěží počin s potenciálem. 69%. ()

PetrPan

S prvním Pitbullem neexistuje vlastně žádná souvislost, kromě existence několika stejných postav a že tu máme další drsnou police story po polsku. Parádní akční krimi ovšem bez mainstreamové vyprázdněnosti.  Syrové a kruté, ale až příště i  naturalistické.  Linda opět dokazuje, že pro role hajzlů se zkrátka narodil stejně jako třeba náš pan Přeučil.  Ale není to jen o něm, pro mě zatím neznámí herci tu sehrávají nepočítaně malých či větších, krutých, absurdních a mnohdy i směšných (obrovský trotl přezdívaný Strach je k nezaplacení) etud, které dohromady dávají až ohromující mozaiku drsného kriminálního příběhu o cajtech a gangsterech. A hranice mezi nimi je velmi tenká.   Cztery, kurwa. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (více)