Pitbull: Nové pořádky (festivalový název)

• Polsko

Pitbull. Nowe porządki

Pitbull. New Orders

Akční / Drama / Krimi

Polsko, 2016, 133 min

Z Vegovy mafiánské "pitbullské" trilogie zřejmě nejucelenější a nejsevřenější film. Není to takový chaos a celé to jakž takž drží pohromadě. Syrové, drsné a nelítostné jak od Tarantina. Ani ten humor tu nechybí a stará se o něj hlavně pořez zvaný Strach. Namakaný hromotluk, kterému to zrovna moc nepálí. Ale v hlavních rolích jsou tu jiní. Někdejší fotbalový fanoušek, ze kterého se stal šéf mafie a jeho pronásledovatel z čírem na hlavě zvaný Majami. Hodně dobrý triller.(3.10.2018)

Nemohu si pomoct, ale Polákům tu pětihvězdu dám i když to tam zavonělo amerikánsky a masakrálně korejsky. Piotr byl od začátku do konce sympatický polda i s tím svým kohoutkem, ale i přístupem k pátrání a podobně. Zaručeně se podívám na pokračování. Drsný, ale mě to chytlo a to se cení. Jen ta babča na konci s pytlíkem na hlavě mně byla krajně proti mysli....neobsazovat do žádného filmu, brr.(14.8.2017)

• Hapretor

Místy to působilo spíš jako parodie. Asi nechtěně. Však pobavilo. Takový hnusný a divný ksichty a postavy museli hledat pečlivě ... Jinak jsem myslel, že to bude mnohem lepší, bylo to spíš stupidní, nedávalo to moc smysl, něktreré scény byly vyloženě trapné, v detektivním žánru - thrilleru - působili přepáleně a nereálně, tedy rušivě. Tohle se fakt moc nepovedlo. Na zabití času ok. Jinak kokotina. Přiznávám, že místy vtipná.(13.5.2017)

Poľský Pusher?:) Nie, ani nahodou, ale v niečom mi ho Pitbull pripominal. Výborná hlavná postava, prestrelené scény, poľština(!), úplne divné karikaturistické postavy, ktoré sa niekedy tvária absurdne vážne... Skrátka akčný absurdistan, ktorý v správnej nálade funguje, keď to celé človek neberie vážne.(7.9.2017)

Toto bylo veliký překvapení pro mě. Polský filmy nepatří do nějakýho klasickýho mainstreamu, takže možná i právě proto to bylo jaksi jiný. V dobrým slova smyslu. Je to drsný, tvrdý, nekompromisní a chladnokrevný, což tomuhle žánru hodně sluší. Navíc hlavní vyšetřovatel / punkáč je fakt týpek k pohledání, úplnej badass motherfucker - kdyby hrál člena gangu, vůbec bych se nedivil. A to ani nemluvím o tom, že tolikrát za dvě hodiny jsem slovo kurva, resp. kurwa (s tou jejich drsnou výslovností), asi ještě neslyšel! :D(27.5.2017)