Pitbull: Nové pořádky (festivalový název)

• Polsko

Pitbull. Nowe porządki

Pitbull. New Orders

Akční / Drama / Krimi

Polsko, 2016, 133 min

Toto bylo veliký překvapení pro mě. Polský filmy nepatří do nějakýho klasickýho mainstreamu, takže možná i právě proto to bylo jaksi jiný. V dobrým slova smyslu. Je to drsný, tvrdý, nekompromisní a chladnokrevný, což tomuhle žánru hodně sluší. Navíc hlavní vyšetřovatel / punkáč je fakt týpek k pohledání, úplnej badass motherfucker - kdyby hrál člena gangu, vůbec bych se nedivil. A to ani nemluvím o tom, že tolikrát za dvě hodiny jsem slovo kurva, resp. kurwa (s tou jejich drsnou výslovností), asi ještě neslyšel! :D(27.5.2017)

Pecka! Vega stvořil nekompromisně brutální akční jízdu, která si v ničem nezadá s tou nejšpičkovější západní produkcí. Už úvod s vykopanými mrtvolami a rvačkou mezi Legií a Lechem hodně navnadil a neutuchající tempo nepolevilo ani v následujících dvou hodinách plných vydírání, střílení, mlácení či bodání. Šťastná ruka zafungovala i v případě castingu, protože dokonalejší parchant než Linda by se v Polsku těžko našel a nedovedu si představit, že by šel po něm někdo jiný než Stramowski. No a na té Maje Ostaszewske něco je i v tomhle věku. To, že se vše odehrávalo v Polsku, tedy v reáliích nám blízkých, už bylo jen tou pomyslnou třešní. 90%(1.5.2017)

Nowy Pitbul gryzie jak rozpierdolony kutas. A kinematografia państwowa mě poslední dobou nějak překvapivě ukájí. Tyhle syrové trampoty Lindina gangu pronásledovaného pokerovaným panklicajtem jsou více než důstojnou variací Sametových pšontků, mistrovstvím světa v jadrném piedoleniu a kulantním exkurzem mezi polskou spodinu, plnou bezskrupulózních zmrdů, psychopatů, kurev, zhovadilých úplatných beng a mimořádně vtipných tupých goril. Jen je trochu škoda, že katolická cenzura vždy otočila kameru nebo střihla, když bylo násilí v nejlepším, kozy těsně před tasením, či se nedejsatan rozjížděl se nějaký ten nemotorný impičment. A taky by mohl Patryk před dalším dílem ubrat trochu pseudoefedrinu, sysluplnost a dotažení některých scén hraničí s intoxikací C6H5CH3. Nicméně i tak je to dost hustá výprava do kulturního, kultivovaného a nesmírně intelektuálně bohatého světa našich denaturovaných sousedů a Linda je zase uhrančívě slizká, i když zrovna nehraje Segala.(31.3.2017)

Radek, Radek, tu Jarek. Przyjechaj do Polski, prosze bardzo! Mame dużo problemów! Przyjechaj! A Radeček v klídku odpovídá - s krimošema? Stejný, jak u nás, nekňučte. Ale kinematografii jste dostali úplně jinam, speciálně v této trilogii na téma ,,jak bojovat se zločinem, systémem a libidem". Takže gratuluji a naserte si, uraženě budeme dělat zagorky. (Za úvodní vsuvku děkuji Těžkému Pokondru. Těm čurákům.)(23.5.2017)

Nemohu si pomoct, ale Polákům tu pětihvězdu dám i když to tam zavonělo amerikánsky a masakrálně korejsky. Piotr byl od začátku do konce sympatický polda i s tím svým kohoutkem, ale i přístupem k pátrání a podobně. Zaručeně se podívám na pokračování. Drsný, ale mě to chytlo a to se cení. Jen ta babča na konci s pytlíkem na hlavě mně byla krajně proti mysli....neobsazovat do žádného filmu, brr.(14.8.2017)