Pitbull: Nové pořádky

(festivalový název)
  • Polsko Pitbull. Nowe porządki (více)

"Stane se vražda. A já u toho budu. A říkám ti to jen proto, že mi to nebudeš moci dokázat." S těmito slovy se Boguslaw Linda, v roli gangstera zlomeného minulostí, vrací na plátna kin. Ve filmu Patricka Vegy Pitbull. Nové pořádky se takto vysmívá policistovi přezdívanému Majami z mokotowského (čtvrť ve Varšavě) policejního oddělení. Když Majami začíná rozpracovávat skupinu gangsterů, jeho cesta se protne s policisty z předchozího Pitbulla - Gebelsem, Igorem a Barszczykiem. Ukazuje se, že oddělení vražd z paláce Mostowskich (zde sídlí Ředitelství policie hlavního města) vyšetřuje mokotowskou skupinu v případu "Gangu sekáčů prstů", který je zodpovědný za sérii únosů a zabíjení. Policisté z obou oddělení začínají chápat, že narazili na jednu z nejsilnějších kriminálních organizací v Polsku, a pokud chtějí uspět, musí spolupracovat. (kamals)

Martin741

ten smell of US films tam rozhodne je. Patryk Vega ako reziser v klude svojho obyvaku pozeral US gangster filmy a evidentne rozmyslal, ako to pretransformovat do realii Rzeczpospolitej. A pretransformoval to tak, ze genialne. Brutalny, tvrdy film, kde mafia prerasta s polskou policiou a do toho ide dalsi gang. Extra brutalny a tvrdy. Vega ako reziser ukazal velky rezisersky talent, to sa neda popriet. Opat humor tu nebude, s humorom treba opatrne, a jednak nemal som vtipnu kasu, nechcelo sa mi ju robit. Tu humor nebude, ne, ne. Ten jeden uzivatel, ktoreho nemam rad /Radko/ blaboli cosi v tom zmysle, ze nasilne sceny boli samoucelne. Mozna ze i jo, ale jebal pes. Teda zase pardon, ja sa ospravedlnujem a filmovo teoreticky som chcel napisat ze ambivalentna determinacia je ad hoc na mieste : 85 % ()

C0r0ner

18+ rating, scénář co se nesere jak s postavami, tak s civilisty, ukázka zasraného zkorumpovaného systému, neobvyklý děj... Nebýt přetažené stopáže, bylo by to jednoznačně na plnou palbu, ale na rozdíl od Kobiety mafii ubylo fórů, takže těch 130 minut nebylo tak záživných. I tak ale moc pěkné. 85% ()

Skeksis

Poľský humor stojí kurwa za to! V podstate to, čo všade - steroidy, zbrane, drogy, výpalníctvo, sem-tam krv, ale v poľskom podaní. Určite odporúčam sledovať v pôvodnom znení! ()

cpt.Lynch

Hardcore jízda kdy proti sobě stojí badass gangsteři proti ještě větším badass fízlům. Nemá nic společného s aktuální situací v Polsku a jede se hodně na efekt. Celkový dojem z filmu dobrý. Zmatenost vyprávění, řada scén které jsem vůbec nepobral a nejasná motivace postav celkové hodnocení srážejí. ()

ghatos

Rozporuplný nářez, kde je dost pozitiv i negativ. Pozitiva - surové, někdy i dost temné, polští chuligáni, negativa - zkratkovité, přepálená stopáž i tempo, některé slabší herecké výkony. Kdyby se více vypiloval přespeedovaný scénář, občas se zpomalilo a šlo se na věc trpělivěji mohlo to být fakt skvělé. Každopádně svěží počin s potenciálem. 69%. ()

Maynard.

Tihleti poláci, to je panečku národ :o). Tohle je můj 4.kousek, kterej sem viděl od tohodle rejži a musím teda uznat, že na něj se bohužel hrabe jen málokterej českej rejža. Takle vyrovnanou kvalitu filmů, to se unás prostě nevidí. Ano, je to tak trošku na jedno brdo, jako, že to sou takový detektivky, ale to vůbec nevadí. Hlavní hrdina je tady sympaťák. Jen mi přišlo krapet zmatečný to, že se tady mluví o hodně lidech a je tady celkem dost postaf, takže je krapet problém se v tom torientovat. Ale nechá se to . Jo a je to tady samozřejmě samá kurva, páč to pšóni používaj jako my "vole" :o) ()

Lukoboss

Toto bylo veliký překvapení pro mě. Polský filmy nepatří do nějakýho klasickýho mainstreamu, takže možná i právě proto to bylo jaksi jiný. V dobrým slova smyslu. Je to drsný, tvrdý, nekompromisní a chladnokrevný, což tomuhle žánru hodně sluší. Navíc hlavní vyšetřovatel / punkáč je fakt týpek k pohledání, úplnej badass motherfucker - kdyby hrál člena gangu, vůbec bych se nedivil. A to ani nemluvím o tom, že tolikrát za dvě hodiny jsem slovo kurva, resp. kurwa (s tou jejich drsnou výslovností), asi ještě neslyšel! :D ()

klukluka

U polských krimi thrillerů je potřeba přečkat první čtvrthodinu. Vystříkají se a pak přece jenom trochu zvolní. Nepřehlednou akci nahradí děj a pak už si v tom rochním. Běda ale, kdybych od toho na pět minut utekl, nevěděl bych, kdo je kdo. I tak je těžký se v té záplavě postav spolehlivě vyznat, občas musím trochu fantazírovat a věřit, že jsem to trefil. Znovu jsem se ale utvrdil v tom, že česká kinematografie kouká té polské na záda. Pokud na ni tedy vůbec dohlédne. ()

Hanys_

Pár dnů po nejnovější Vegově pecce mi přišel první Pitbul jako lehčí zklamání. Pořád ale dobrá žánrovka, jen už ne o parník před těmi tuzemskými. ()

Kovaja

Vega po Kobietách napráskal na diváka další obrovskou nálož. Hlavní vyšetřovatel je pořádný Mačo a trošku jsem si na něj musel zvykat ale mooc se povedl jeho obézní kolega který je hodně uvěřitelný polda ze staré školy. V porovnán s Kobiety je to trošku slabší ale pořád mooc hezká podívaná která se s divákem nemazlí:-)) ()

mira007

Asi nejlepší Vegův gansterský film z řady Pitbull, Policajt Miami ( Piotr Stramowski ) přichází do města zaméct s výpalnictvím Boguslawa Lindy ( záporáka z Je třeba zabít Sekala) Polská akční jízda, které vždy přidávám na hodnocení, když porovnám jaké filmy se točí u nás a v kterých jsem neviděl nic tak produkčně dospělého - Vegův rukopis je zřejmý: sporťáky, jachty, hromadné bitky, bouračky a kotrmelce aut, přestřelky první ligy, uřezávání prstů a o třídu odvážnější erotika a všechny svoje filmy točí s jednou partou herců. Sice se to trochu opakuje ale s každým dalším jeho filmem se jedou vyšší obrátky ( letos má premiéru pokračování Kobiety Mafii , který se točil i v Kolumbii a Maroku a jezdí se tam v dražších jachtách a autech - proboha poslední akční český film točený v exotickém zahraničí byl snad major zeman... GangsterKa na Kanárech nepočítám ) ()

petikacka

Poláci točí fuckt dobré krimi...Je tam masakr...sympatickej polda s šošonem ...celkem dobrá zápletka...A hlavně se s tím teda moc neserou...Dobře koukatelný film...Za mě 85% ()

Hapretor

Místy to působilo spíš jako parodie. Asi nechtěně. Však pobavilo. Takový hnusný a divný ksichty a postavy museli hledat pečlivě ... Jinak jsem myslel, že to bude mnohem lepší, bylo to spíš stupidní, nedávalo to moc smysl, něktreré scény byly vyloženě trapné, v detektivním žánru - thrilleru - působili přepáleně a nereálně, tedy rušivě. Tohle se fakt moc nepovedlo. Na zabití času ok. Jinak kokotina. Přiznávám, že místy vtipná. ()

agassi68

V poľštine vulgarizmy znejú tak milo a exoticky :). Linda vie týchto záporných zmrdov dokonale. Severní bratia idú rýchlym cinematografickým krokom vpred.. ()

Rockerman

Z Vegovy mafiánské "pitbullské" trilogie zřejmě nejucelenější a nejsevřenější film. Není to takový chaos a celé to jakž takž drží pohromadě. Syrové, drsné a nelítostné jak od Tarantina. Ani ten humor tu nechybí a stará se o něj hlavně pořez zvaný Strach. Namakaný hromotluk, kterému to zrovna moc nepálí. Ale v hlavních rolích jsou tu jiní. Někdejší fotbalový fanoušek, ze kterého se stal šéf mafie a jeho pronásledovatel z čírem na hlavě zvaný Majami. Hodně dobrý triller. ()

anemoon

To jako fakt? Jsem snad jediná, kdo se mohl z tohoto díla každou chvíli potrhat smíchy? Ovšem jako parodie dobrý. :) ()

bakeero

Poláci umí. Umí natočit stylovou evropskou kriminálku. Sice jim u toho taky hapruje příběh a vůbec celý vyprávění, jenže ten look si vaší pozornost udrží. Více na Filmfanatic.cz. ()

kwaicheng

Všeci pitbullové byly sice blbost ale mi se to nějak vlastně líbilo. Asi že maj Poláci odvahu natočit něco takového. A též mě rajcovala ta přítelkyně poldy s čírem, to byla taková správná trochu štětka a trochu máma. ()

Shitonit

No ty moja pšonska piča. Jest tu ktoš po polsky rozumie, to dobre počumiť originalnu versiu bez titulkow panstwa. Jest tu tolka kurwa, piča i tak, vszak jestli tu ktoš nerozumie, to bardzo dobre, to pak prosze wersiu s titlukami v jazice czeskem, bo to pak dostawa smyslu, i dal bych i 5 hvězd, ale za trest že to nenakroutili češi..to by asi fakt nešlo, nebo holivůdi, tak jen for stars. Jedná se o film který je na první pohled slepencem vícero menších příběhů, ale přežijeme li to, že jsou pšoni fakt příšerný, pšonsko je kurwa debilní land, a přeběhneme li takový to zvláštní žití našich sousedů který z toho teče.. dost kecců. Je to (a fakt to píšu nerad..) je to fakt dobrej, hodně dobře natočenej film o fakt dobrým týpkovi. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (více)