Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

bourec

Flanagan točí divně,tady má parádně krátkou stopáž,ale nuda je to dost velká,prostě to v tomhle vokoralym subžánru to chce buď nějakou inovaci,nebo neskutečnej zvrat.Nic takovýho tady neni,a tak to jako všechny podobný filmy plyne podle šablony,prostě průměr nad průměry.A ani to závěrečný vypořádání nemá ale vůbec koule.Zatim se ti to pořádně nedaří,Mikeu.50%. ()

dubinak

Flanagan si během obědové pauzy zatímco natáčel Before I Wake, střihnul tento jednohubkový naháněcí home invasion a nemůžu říct, že by mě tím nějak otrávil. Ba naopak. Je to mnohem lepší počin, než ten druhý zmiňovaný. Je to sice hodně konzumní výtvor, ale nic mi na něm extra nevadilo. Chování hlavní hrdinky až tak nevázlo a řemeslně se taky nemusíme téměř o ničem bavit. Vše bylo v podstatě tak, jak má. Až na to, že máme vraha bez motivu a okolní omáčku jen velmi řídkou, nemůžu si na nic stěžovat. Jako rutinní záležitost opravdu fajn. Jen ten plakát je hnus. ()

Lenka.Vilka

Zajímavý pocit. Vidět tenhle film až po Midnight Mass. Ten úvod byl fakt vtipnej. Ale na Geraldovu hru se musím kouknout znovu, asi jsem po tom tehdy nekoukala. Nebyl důvod, že? :D (Mmch Kate Siegel je spoluautor scénáře, byť to tady není vedené. Ale moje zkušenost je špatná, nebudu to nikam hlasit.) ***** Mám podobné filmy ráda, přestože je u nich šance 50/50, že to bude průšvih. Vždy mě o to víc totiž potěší, když to průšvih není. A tady se začalo vážně slibně. Hluchouněmou myš chce dostat kočka, ale nejdřív si pohraje. Takže hlavní děj je o těch dvou postavách. Otázkou je, jak dlouho to zůstane dobré. Stopáž "klasická devadesátka" je naštěstí dobrý pomocník. Ale nebylo to tak špatný. Sice mi borka ke konci přišla zdatná skoro jako ten slepej psychopat z Don't Breathe ale ta neměla nic ve sklepě, takže cajk. Ale kolem hodiny to začalo být dlouhé a nelogické. Ohlížení se ve tmě na střeše, jestli už nejde? Vždyť tam ani nemohla dohlédnout. Na reflex to nejde vztáhnout, když se ani neotočila při první vraždě s pocitem "že tam někdo je". Ale když přišel ten její "hlas", přitáhla jsem si deku pod bradu a myslela jsem, že se strachy tamto. Ale jinde nic. Škoda. Takovej rodinnej horor  ;) ()

Juto

Film Mika Flanagana je dokonalým príkladom toho, čo môžete robiť s peknými výkonmi, dobrým príbehom a kreatívnou réžiou. Film má určite niekoľko chýb, ale väčšinou je to mimoriadne účinný thriller, ktorý využíva kreativitu na lacné efekty CGI alebo nepríjemné hluky, aby sa nás pokúsil vystrašiť. Najviac na mňa zapôsobil jednoduchý dej a to, ako ho režisér Flanagan dokázal využiť na perfektný efekt. Najväčším problémom našej ženskej predstaviteľky je, že vraha nepočuje a vrahova najlepšia ochrana je, že ju môže počuť. Tu to vytvára veľké napätie kvôli scénam, ako napríklad kde vrah stojí za ňou a klope na okno, ale ona nevie, že je tam. Existuje niekoľko scén, v ktorých vrah práve vydáva hluk, ale náš nepočujúci ho nepočuje, a to vyvoláva napätie. 6/10 ()

Sludger

Hluchonemá spisovateľka žije osamote v lese a stretáva sa len so susedkou. Jednej noci zabije jej susedku vrah v maske a so spisovateľkou sa začne hrať na mačku a myš. Originálny námet v slasher/home invasion horore, kde sa slušne narába s napätím a atmosférou, no je mi ľúto, že nápadom s hluchonemou nešli hlbšie. Mohli to poňať z jej pohľadu a my by sme počuli stále len ticho a nejaký šum. To by mohlo byť zaujímavé. Trošku mi vadilo, že hlúpejšiemu vrahovi režisér držal palce a občas mu pomáhal nad mieru jeho schopností (zbytočne veľa náhodných scén). Slušný kúsok, ale u mňa nefungoval na plno. Povedzme, na takých 60%. ()

HorrFi

Za mě je taky Hush příjemným překvapením.. home invasion se svižným tempem u kterýho jsem se vůbec nenudil a fandil jsem hlavní hrdince, aby vyhrála tenhle těžkej boj.. bylo by to těžký pro ženskou co má sluch v pořádku natož pro hluchoněmou ženskou.. ()

Nivenx

Dá se říci klasický home slasher s přídavkem originality Flanaganova nápadu, že hrdinka je hluchoněmá a osamocena v domě. Tím, že se moc nemluví dochází k výborné atmosféře a je slyšet úplně každý krok a hrdinka nemůže ječet jak píchlá svině. Sice o hrdince nic víc nevíme, ale co nám bylo dáno to stačí, aby se jí dalo fandit a tiše s ní několikrát trpět. Tento film zkrátka nějak výrazně nevyčnívá s konkurencí, ale rozhodně nenudí a na jedno skouknutí stačí. // 65% ()

Avathar

Dobre natočená, priamočiara home invasion jednohubka. Jednoduché, bez nejakého väčšieho napätia. Nápad s nepočujúcou hlavnou hrdinkou dobrý, ale IMHO nevyužitý. Psychopat neschopný lúzer (prečo si sakra dal dole tú masku tak skoro?). Ako celok prežiteľné, ale to je asi tak všetko. ()

viperDavid

Celkem slušný thriller i když postrádal víc napětí. Ale atmosféra byla dobrá a líbila se mi Kate Siegel. Určitě stojí za vidění. ()

Sfinkter

Rozjezd velmi slibný, čím dál více však snímek zapadá do hlubiny normálu. Mám rád Flanaganův styl, Oculus byl ale pouze jeden. ()

uiu

Vyvražďovačky vážně nejsou mým oblíbeným žánrem hororu, ale tenhle se dal přežít, protože hlavní hrdinka je hluchoněmá a s tím se váže i pár fajn využitých momentů. Milovníci Purge a jiných podobných si klidně přidejte ještě hvězdu navíc. ()

Yoshimitsu

Hluchoněmost tu měla velká sílu a ta dívčina překvapila, ale taky nedala nic zadarmo. Až na to, že ho mohla několikrát sejmout, ale chtěla mu ukázat celý svůj barák, aby jí ho zhodnotil. Málo dialogů mi vůbec nevadilo, pač jsem se na to díval výjimečně na mobilu jenom ta temná noc mi trochu kazila. Dávám 60% ()

elanius

(35/2018) / Štandardný "home invasion" dostal poriadný víchor do plachiet hluchonemou hlavnou postavou. Tým si Flanagan otvoril dvere pre podľa mňa doteraz nevídané možnosti (v rámci low budget home invasion samozrejme:). Skvelá Kate Siegel to len zaklincovala. Vydarená práca s tempom, originálne vymyslené scény a konečne aj obeť ukázala akú takú snahu o logiku v konaní. (8/10) ()

BROKEN_

První půlka filmu je dost dobrá. Napětí se stupňuje. Hlavní hrdinka je uzavřená v domě a nemá kam jít. A ještě k tomu je hluchoněmá. To se mi líbí, dobrý námět k filmu. Jenže tohle všechno se potom režisérovi v závěrečných 30 minutách láme pod nohama. Hlavní hrdinka má možnost zabít záporáka nejmíň 5x možná víckrát. Jenže ona ho bodne a vždycky uteče. Bože. To nikoho nenapadne ho dorazit. :(. A záporák mi přišel taky neschopný. Ale jako film na večer neuškodí. Hodnocení lepší 3. ()

MikeZ

Premisa je super - slepci jsou terorizováni už od dob Čekej do tmy, teď nadešel čas, aby se o život báli i hluchoněmí! Hlavní hrdinka je k sežrání a v rámci žánru se chová vcelku logicky (no dobře, ta střecha byl fail). Flanagan efektivně buduje bezvýchodnou atmosféru a příjemně kličkuje mezi slasherovými klišé - vždycky, když už jsem se začínal chytat za hlavu, přeřadil na jinou rychlost nebo se vytasil s originálním nápadem (spisovatelská mysl!). Za mě dobrý. 7/10. ()

hroubek

Mike Flanagan je pro mě známé jméno, které neustále zapomínám a přitom bych si ho měl pamatovat. Jeho novinka Hush, k tomu přímo vybízí. Hush je ten typ filmu, který má sice jednoduchou premisu, ale na druhou stranu jí má alespoň něčím okořeněnou, takže působí zajímavě. A to Flanaganovi povedlo. Budování atmosféry a napětí, využívání handicapu hlavní hrdinky v několika scénách a jistá surovost. A ono to funguje. Minimum dialogů tomu také dost pomáhá. Co naopak vůbec filmu nepomáhá, je to, že nic moc nevíme o hrdince, takže jí fandíme už jen z principu. Motivace útočníka jsou asi, že ho to baví a tím to hasne. Mít to propracovanější postavy, tak by to bylo mnohem lepší a v půlce filmu by to nenudilo. John Gallagher Jr. je sice fajn, přesto je herecký výkon nenabízí nic nového. Naopak Kate Siegel, ta toho k hrání má dost, a to ať už jde o fyzický handicap nebo vystrašenou racionálně uvažující postavu, která nechce zemřít. Ano pořád se pohybuje v území béčkových hororů, to ale neznamená, že to nějaké postavě nemůže pálit. Hush je fajn snímek, který je místy nudnější, ale jeho okořeněná premisa je dost zajímavá, na to abyste film zkusili. ()

lykan9

Pro mě je Hush velkým překvapením. Sympatické postavy ztvárněné velmi dobrými herci, zajímavé prostředí a téma a hlavně atmosféra by se dala napětím krájet. Hush byl nejsilnějším hlavně na začátku dokud padouch používal masku. Od doby, co jí sundal, se sice hororová atmosféra vytratila, ale jako thriller vše stále fungovalo. Pro fanoušky žánru je Hush výborná volba. ()

Brain-D

Hluchoněmá a sadistický vrach, který zde na začátku provede z jednu nejvíce ukájivého ubodání, které jsem kdy viděl. Rozhodně to má na víc než aktuálních 61%. Za mě 80% ()