Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

mclenin

S hodnotením balansujem na pomedzí 3* a 4*, napokon sa však subjektívne prikláňam k o kúsok vyššiemu hodnoteniu. Príbeh ako taký v podstate nie je ničím originálny a prekvapivý, divákovi poskytne presne to čo očakáva od žánrového filmu, keď sa povie "neviditeľný". V tomto smere je to teda viacmenej priamočiara záležitosť. Druhá vec je už samotné spracovanie námetu, ktoré pomerne umne pracuje s prvkom prekvapenia práve vďaka motívu nevidenej / skrytej hrozby. Myslím, že presne to, vrátane výbornej hudby, je nosným prvkom tohto kúsku. Inak viac než horor ide o thriller, takže za mňa sa "horor roka" nekonal. Ja osobne by som bol spokojnejší ak by sa pritlačilo viac na mysterióznosť snímku a tvorcovia sa vyhrali s myšlienkou spochybnenia zdravého úsudku hlavnej protagonistky, kedy by sa skôr cielilo na zmätenie diváka vo vzťahu k zobrazenému, t.j. či je to nevidené skutočné alebo je to len fantázia psychicky labilnej ženy. Inak však ide o vcelku vydarenú záležitosť. ()

Jespi

Člověk je už tak zblblej z mindfucku ve stylu La Cara Oculta, že pořád čeká nějakej 180° plot twist, a když ho nedostane, tak je vlastně naštvanej, že dostal naservírováno přesně to, co se tam dělo. Řadím tak film mezi průměrnou popcornovku. ()

Marius_ss

Tak toto je jeden vynikajúci rýdzy thriller aky som už dlho nevidel. Presne takéto filmy mám rad. S inteligentným a dospelácky scenárom, brutálnou atmosférou a momentami, po ktorých zabudnem zavrieť ústa. A to všetko podčiarknuté skvelou hudbou a hereckými výkonmi (tu konkrétne výkonom Elisabeth Moss, ktorú moc nemusím, no tu bola tak dobrá, že nemôžem inak). ()

prezdivaka

Asi zdejší hodnotitelé nepoužívají logické myšlení a jedou jen na vlnách emocí. Třeba jim ale nevadí velké množství nelogičností příběhu. Samozřejmě neberu v potaz to, že někdo je pomocí obleku posetém kamerami neviditelný. ()

woodsman

yeees toto bola pecka paradny film ten jej chlap bol riadny zmrd ten konec najlepsi ale s tym som aj pocital ked sa isla upravit ()

Zombi

Parádní psycho horor vycházející z klasického příběhu, ale moderně pojatý. Hlavní hrdinka, ač není prototypem krásky v nesnázích, je na druhou stranu silně uvěřitelná a tu narušenou psychiku jí věříte. Film je postavený na napětí a tušení neviděného, lekačky jsou snad jen dvě, ale účelné a hutné. Film mohl skončit klidně dříve jako klasická béčková jednohubka a odpustit si dovětek, ale mě osobně nevadil. Silné 4 hvězdy a těším se na další film od Whannella. ()

filipvrbik

Docela povedený horor (no i když říkat tomu horor je asi lehce nadnesené), prostě takový psychologický thriller - škoda ale, že toto slibné téma nebylo jaksi vyždímáno víc.. Jako pobyt na detenci fajn, podříznutí taky fajn, ale co ten konec?! Čekal jsem něco na úrovní Shutter Isladnu a ono to tak nějak vyznělo do ztracena... Ale jinak atmoška dobrá, jen nevím proč je to R (a taky málo efektů, asi šetřili - Upgrade byl mnohem lepší)...70% ()

Oralfabet

Už v dobách, kdy se mluvilo o Neviditelném muži s Johnnym Deppem jakožto součásti tzv. Dark Universe (k tomu celému můžu říct jen: Lol!), nemohl jsem se ubránit myšlenkám typu: Jak by něco takovýho fungovalo? No... Tenhle film mi dal celkem uspokojivou odpověď. Jasně, jsou tam věci, co nedávaly smysl a tak, pár částí by taky šlo určitě zkrátit, ale nic co by mi úplně zabránilo v tom, abych si to užil. A Elisabeth Moss je fakt dobrá. Ale ten plakát není. 7/10 ()

Henry007

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi finále Neviditelného líbilo nebo ne. Každopádně první 2/3 je to parádní napínák. Na poměry levných hororů není laciný, a to jak po stránce příběhové, tak vizuální. Vyhýbá se zbytečným lekačkám a funguje dobře nejen v budování napětí a scénách brutálního násilí, ale také jako příběh ženy, která se dostala z toxického milostného vztahu. A vizuálně je patřičně chladně zahalen do šedých odstínů. V jiných filmech byste kroutili hlavou nad kamerovým švenky do prázdných pokojů, tady z nich jde mráz po zádech. Až na několik výhrad ke konci je pro mě Neviditelný parádní mrazivý thriller. ()

Gumrice

Masakr! Co se týče příběhu, mám ráda silný ženy, co se toho nebojí. Jen se divím Elisabeth, že jí z těch rolí ještě nehráblo. A film jako takovej? Neskutečný, jak to Whannell dokáže stupňovat - co stupňovat, napětí jede od prvních minut, ale kam až to dovede je neuvěřitelný. Klaním se, tohle jsem fakt nečekala. Po dlouhý době film, kterej mě dostal nápadem, vizuálem a podmanivou hudbou. ()

Garch

Nečekané. S použitím zcela minimalistických prostředků dosaženo cíle. Té ženě (skvělý casting, to není role pro Diaz nebo Aniston...), té ženě tísnivý pocit i vnitřní paniku věřím. Nejlepší zpracování námětu neviditelnosti, které jsem dosud viděl. Méně je mnohdy více. ()

Kacitr

Najít v dnešní době film, který skutečně zaujme se zdá takřka nemožné. Neviditelný to dokázal. Už dlouho se mi nestalo, abych si z nějakého závěru sedla na zadek. Vymyšlené to bylo skvěle a moc se mi líbila ta pomalu budovaná atmosféra. První hodinka je taková příjemná seznamovačka s postavami. Ale když vydržíte, budete odměněni! ()

Caine

Extrémně nesympatická hlavní hrdinka a šílené oslí můstky, které nás měly dovést k finále, které ale snad nemohlo překvapit nikoho. To jsou mé hlavní a možná i jediné dojmy. Jedinci ve filmu by museli být všeci hluší a blbí, aby se někdo neviditelný mohl kolem nich takhle procházet a fungovat, mnohdy i na extrémně malém prostoru. Myslím že si rejža vymyslel svou zápletku velmi přitaženou za vlasy. *** Přečetl jsem si to po sobě a musel jsem následně snížit ze 3* na 2. :-( ()

DavidHolub

Skvělý film, napínavý skvělá atmosféra, skvělý výkon Elisabeth Moss v hlavní roli, vlastně tomu nemám, co vytknout. 100% (viděl v kině) ()

Thomas_xxxxx

Celé to zbehne veľmi rýchlo a dobre sa na to pozerá. Aj keď si myslíte niekedy v druhej polovici, že to začína naberať už miernu sci-fi podobu, tak sa to až do konca napriek tomu drží pevne nohami na zemi. Perfektné žánrové lavírovanie medzi všetkými troma žánrami, kde z každého jedného to má niečo. A na konci sa to nesnaží byť zbytočne zamotané. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy