Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

blackkocour

Možná i na bubáky věřit budu, když jsem viděl Elizabeth Moss ve sprše. No nic, jdu si navléct neviditelný plášť, pokud mi ho Harry půjčí a nešpehuje zrovna Hermionu. ()

fiLLthe3DD

Jeden z nejlepších remaků - s originálem ze 30. let jej totiž spojuje pouze téma "neviditelnosti", tudíž se nejedná o bezduché kopírování a navíc se snímek zaobírá i problematikou dnešní doby (domácí násilí), což v záplavě sra**k typu "Conjuring" vyloženě potěší. ()

Sheffield

Zajímavý námět přetavený do dvě hodiny dlouhé epizody Scooby-Doo. Ačkoliv mám Elisabeth Moss rád a uznávám ji jako schopnou herečku, vzhledem k zápletce filmu bohužel totální miscast. ()

jefff

Děsivý horor, který diváka trápí všudypřítomným neznámem. Solidní filmařina a horšími hereckými výkony, ale se silným příběhem. ()

BMAJTZ

Tak blbé na tom je to, že samotný název filmu je značný spoiler, takže vlastně celý film je jenom o formě terroru nikoli o mystery jak by to asi udělal. Jinak si to atmosféru buduje sakra dobře a i ty herecké výkony mi tam vcelku seděly. ()

Reanimated

Už to tady napsali jiní, takže to nebudu hrotit. Po závěru jsem myslel, že tam je nějaký skrytý twist, protože finální úšklebek hrdinky mi přišel, že se konečně totálně pomátla a ve dvojce se utrhne ze řetězů, jako Daenerys při spálení King's Landing. Ale ono ne. Autoři to opravdu (dle rozhovorů) mysleli doslovně: muž zlý, žena obět. Nebylo by dobré v rámci "subverze očekávání" tahle už teď také klišé postavit na hlavu? Jinak oceňuji úvodní escape, tísnivou kameru a dobrý zvuk. Ale ty postavy! Jejich chování bylo totálně na pěst (a takovéto věci u filmu řeším pouze pokud scénář opravdu skřípe). Takže dávám lepší 2 stars. ()

Sdoom

Dobrý nápad od tvůrce, který mě zaujal svým předchozím počinem Upgrade. Tam mi to ale přišlo celé takové promyšlenější a zajímavější. Tady je pointa odhalena poměrně brzy (určitě šlo napětí budovat o něco déle) a pak už je to celkem předvídatelné. Elisabeth Moss moc nemusím, pořád se tak divně ksichtí, ale tady k tomuhle filmu to docela sedělo. V kině s atmosem ale zážitek dobrej. (kino Premiere Cinemas, orig.) ()

Soweek

Do Whannella vkládali všichni po Upgradu velké naděje a i když asi nepřekonal svůj předešlý film, určitě nezklamal. Ač jsem to vůbec nečekal, Invisible Man mi ze všeho nejvíce připomíná T2 Judgement day a troufám si říct, že i když téma je esenciálně jiné, tak se mu přiblížil nejvíc ze všech filmů, které jsem kdy viděl. Určitě nečekejte horor, uváděný žánr je zavádějící. ()

xLIGHTx

Film, ktorý sprevádzal dosť hype (ten pôvodný film z 30. rokov som nevidel), nejeden bol v očakávaní… Napokon, nie je to zlé, ale asi sa čakalo viacej. L. Whannell tieto veci ovláda, no mne pripadá o niečo lepší snáď Verhoevenov Muž bez tieňa. E. Moss – z jej prítomnosti sa mohlo skúsiť vyťažiť viac. Škoda. ()

netahlo

Prisernej casting, ta obluda v hlavni roli byla teda fakt neco. Prepalena stopaz a celkova neverehodnost. Cervena cisla jsou nesmysl. ()

kenkaku

Film běžel deset minut a už mě sral. A) To slepice neumí zavřít ani tašku? B) Slepice #2 vyzvedne slepici #1 uprosřed noci v lese a neví proč? C) Pipka se převlíká a kamera najednou uhne na prázdnou chodbu kde nic neni a nic se ani nestane (pruderní trapnost). D) Ubohost s miskou. E) Ubohost na druhou s alarmem na autě. F) Hlavní postava je vošklivá a to extrémně... a to bylo jen 10% filmu. Následuje spoooousta dlouhých záběrů na nic nebo (a to je horší) na ksicht v detailu té vošklivé ropuchy... ona je fuj uplně v každém záběru. Výsledkem není napětí, ale otrava a nuda. Když se nad tím zamyslím, pokud bych byl neviditelný a nutně potřeboval někoho terorizovat, proč si vybírat zrovna tohle??? ()

sedm.1

Leigh Whannell si jak režijně, tak především scénáristicky vybral s The Invisible Man zatraceně slabou chvilku, neboť je až neuvěřitelné, že tvůrce, který stojí za takovými peckami, jako série Saw, Insidious, či Upgrade, tedy vše naprosto strhující, napínavé a především zatraceně nápadité a vypointované podívané, pak napíše a zároveň natočí takhle mdlou a nevýraznou story, postrádající prakticky vše výše zmiňované, co doposud v jeho pracích tak fungovalo, až dominovalo, a to ani nezmiňuji, kolik možností navíc zrovna téma Neviditelného nabízí. Já jsem z tohoto jeho výsledného projektu prostě opravdu zklamaný, jelikož zde nemohu vlastně ani zmínit cokoliv, co by mě vážně alespoň trochu oslovilo, zato těch negativ, těch je víc než dost. Ústřední zápletka mi přijde vážně bez výrazné, nápadité ústřední myšlenky, její spád je mizerný, napětí prakticky žádné, emoce vymazány, využití postavy „Neviditelného“ zoufale promarněné, atmosféra naprosto nepůsobivá, hororových prvků nula, absence gradace nepochopitelná, pointa nevídaně nudná, a vrcholem budiž Elisabeth Moss v ústřední roli, hnusná, nesympatická a fakt divná herečka, která nemá ani na druholigové vedlejší role, natož pak aby utáhla takovýto film, s jejím obsazením se tvůrci zkrátka totálně sekli a filmu tak ublížili ještě víc. Já jsem zkrátka přesvědčen, že téma Neviditelného nabízelo opravdu nepřeberné množství možností, ovšem ta, kterou nakonec Whannell představil filmovému světu, je skutečně nepovedená, nezábavná, nezajímavá a nevýrazná, takže hlavně kvůli té promarněné šanci jsem při hodnocení přísnější, než kdy jindy, a za mě tak jasný palec dolu. ()

666Carnage

Tady musím říct, že jsem zvolil kino a film si užil na velkém plátně se super zvukem. Film má nápad a modernizace klasického díla a padoucha do 21. století se opravdu povedla. A sám musím přiznat, že dvě lekačky proběhly. Zvratové situace trošku předvídatelné ale to ničemu neškodí a snímek se nese opravu v duchu nejistoty a má atmosféru a díky tomu, že je hlavní postava opravu neviditelná nevíte odkud co přijde a proto honíte oči po celém plátně snažíte se připravit odkud, co a jak. Za mě první hororový snímek tohohle roku a hned docela dobrá trefa. S klidným srdcem doporučuji kino ale popkorn vynechejte pokud jste poněkud neklidní. 85% ()

iXtr3m3

Dosť dobré psycho. Horor spočiatku, sci-fi od určitého momentu. Určite nie lepšie ako Upgrade, ale to je dosť subjektívne zrovnanie, ja som jednoducho fanúšik sci-fi, kyberpunku, Deus Ex-u atď., takže preto bol pre mňa Upgrade jasná pecka. Takže film odporúčam. Čo však neodporúčam, tak sledovať drísty "zdejšího hororového debila" https://www.csfd.cz/film/425894-neviditelny/komentare/?comment=11365477, ktorý je taký imbecilný narcis, že si to už fakt že vôbec neuvedomuje. Napísať o sebe, citujem "Jakožto zdejší hororový expert pochopitelně dokážu vnímat detaily, které obyčejný návštěvník kina nepostřehne", pritom expert je len kvôli počtu komentárov a svojmu egu, inak je to evidentne nula, to je fakt že moc. To si už budem čítať radšej komentáre od Verbala, ako tohto namysleného tupého egomaniaka, ktorý sa povyšuje nad každého, svoje chabé myšlienky obaľuje slovníkom "fundovaného" člena filmovej kritickej obce z Holéhoúdu, ale zabúda na to, že aj hovno zabalené v celofáne je stále len hovno, aj keď v celofáne. Toľko k nemu. Keby bolo možné dávať minúsové body, tak mu ich navalím toľko, až ho jeho ego pri následnej reakcii prizabije. Kedysi som jeho pár komentárov uznával, ale čo predvádza v poslednej dobe, to je ukážkový prípad egomaniactva a narcizmu ako z učebnice. Keby som aj bol niečo viac ako ostatní, tak to nebudem každému stále predhadzovať pred oči, na toto hodnotenie sú predsa iní, ktorí by mali vyjadriť uznanie. Ale tento jednotlivec superlatíva na svoju osobu počúva a číta len sám od seba. ()

Kienast

Leigh Whanell dokazuje, že Upgrade nebyla žádná náhoda a že tu máme "rejžu" co umí natočit jak vizuálně skvělou akci, plíživý záběr na prázdný kout v místnosti, který je napínavější jak půlka hororů co k nám ze zámoří přistane. Neviditelný není ničím originální, ale je to poctivá práce s atmosférou, které vypomáhá plíživá hudba a v hlavní roli výborná Elisabeth Moss. Tak jen jedinou výtku mám k délce filmu, přeci jen to mohlo být kratší. Spokojenost a rád doporučím dál. 8/10 ()

Wally

Parádní psycho! Asi si několik dnů budu muset nechat v noci svítit na chodbě a pro jistotu podlahu posypu moukou... Moc jsem se bavil! ()

Michelle75

Trailer mě hodně navnadil,ale film celkově a jeho zpracování mě nebavilo. Když jsem se měla bát, bylo mi do smíchu. Možná je chyba ve mě,ale mě se celkově na Elisabeth Moss moc hezky nekouká. ()

bari68

Film má dobrý námet, šikovne pracuje s dejom a zápletkou, a to vlastne od začiatku dokonca, kedy sa dozviedame ,,ako a prečo,,. Ale bohužiaľ nedokázal som sa viac ponoriť a vtiahnuť do deja a atmosféry filmu, škoda. ()

Dallon

Tohle bylo super. Vyšťavený koncept udělal solidní otočku. Režisér Leigh Whannell přišel s příběhem, který po celičkou svou stopáž vyvolává intenzivní pocit znepokojení. Záběrování je každou další sekundou šťavnatější a nápaditost z celého snímku teče proudem. Jediné co trochu zamrzí, je nelogické chování postav. Ale jinak super jednohubka. 7/10 ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy