Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

MikyAff

Sledovat pronásledování někým, koho nemůžete vidět, nahání mnohem větší kůži, než kdejaká monstra nebo zmutovaní lidé. Atmosféra celou první polovinu graduje a v té druhé už to pomalu vybouchne. Elizabeth Moss celkem překvapila a i když jí ty role oběti moc nesedí, tak se dala sledovat. Uspokojující konec. Pro mě příjemný oddechový hororový počin. ()

mcvpn odpad!

Moja chyba bola, že som sa nechal zlákať vysokým hodnotením a nevšimol si obsadenie postáv. Adrian musel byť naozaj psychicky narušený, ak mal záujem o túto ženu. Doteraz som si myslel, že som celkom empatický aj s obeťami stalkerov, ale tu som držal palce zápornej postave. Ak chcete vidieť neviditeľného muža, Ba dum tsss, radšej si pozrite ten film s Chevy Chaseom. ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že když jsem viděla kdysi trailer - hned jsem to chtěla vidět :) A jsem ráda, že jsem si pro to vybrala temnou, teplou noc s vychlazeným pitím :) Pokud se pozorně díváte - vidíte na  začátku ty technologie, tudíž pokud jste aspoň trošku "bystří", dojde Vám to, co bude následovat ;) Nicméně - je to šílenost :D Scéna se sestrou byla pro mě extrémně šokující a pouštěla jsem si ji víckrát...trošku morbidní, já vím, ale je to excelentní. Chodit na půdu za vibrujícím telefonem taky není dobrý nápad, ale co už...nemáte co ztratit :D Tedy - vlastně v tu chvíli si to ještě myslela....ale ten záááááááááááávěr :) Epic ;) ()

noriaki

Mám s filmem tři problémy. Pointa byla odhalená moc brzo - v podstatě už v názvu, Elisabeth Moss si moje sympatie nezískala, a onen brilantní manipulativní sociopat se pro dobro scénáře choval jako vymaštěné pako. Leigh Whannell naštěstí udržel formu z Upgrade, takže jeho horor oplývá slušnou atmosférou a ponechal si napětí i v hluších pasážích. Paranoidní psychologické drama bych ocenil mnohem víc. Tohle bylo moc tuctové a pohříchu hloupé. ()

hroubek

Kvalitně natočený film. Volná adaptace klasické sc-fi knížky, převedená do psychologického thrilleru s prvky hororu. Režisér Leigh Whannell má řemeslo v ruce, a k Neviditelnému přistupuje zajímavě a celkově i dost progresivně. Moc dobře ví, co si může dovolit a co ne, a do poslední chvilky si hraje s divákem, a nechává ho v nejistotě, co se ve skutečnosti děje. Atmosféra je poctivě budovaná přes dlouhé a pomalejší záběry a hodně se taky soustředí na detaily, což zvýrazňuje napětí a pocit nejistoty. Problém je, že v určitém bodě se musí vyložit karty na stůl, a tady v tomto bodě se film láme. Jelikož se, Whannell už nemůže spoléhat jen na atmosféru a musí to nějak vygradovat. A bohužel v tomto momentě je film nejslabší. Naštěstí si pro nás Whannell schoval pěkné překvapení v podobě konce, a parádní pointy, která film tahá dost nahoru. Co se týče hereckých výkonů, tak je to koncert Elizabeth Moss. Moss podává hodně silný fyzický výkon, a místy jde na dřeň, a takový konec si ukradne pro sebe. Dost mě sedl Aldis Hodge, který je velmi dobrý a jeho výkon se mi líbil. Trochu mě vadilo, že chybí nějaký pořádný úvod, abychom viděli a pochopili, že je opravdu Adrien tím zlem, o kterém Cecile mluví. Tím se dostáváme do roviny o nespolehlivém vyprávěči, což podporuje i vývoj postavy Toma. V kině musel mít film mnohem lepší atmosféru a lépe využil pomalejší tempo, než doma v televizi. Neviditelný je dobrý film a kvalitní film, jen ho nebudu mít potřebu vidět víckrát. ()

LEGACY

Tohle je těžký případ. Chvíli sledujete jeden z nejlepších a nejtraumatizujících hororů vůbec, abychom jste se posléze znovu dostali do pasáže, která je nudná a pro diváka vysilující. Patrně výborně odvedená práce, věřím, že nebylo vůbec lehké tento film udělat, o to víc udělat ho uvěřitelně, každopádně celkový dojem je hodně nevyvážený. ()

Brain-D

Naprosto skvělá řemeslná práce, která jde svou cestou a neustále i přes název filmu, který prozrazuje kudy se snímek bude vyvíjet dokáže překvapit. Režisér i scénárista snímku Leigh Whannell, který napsal scénář k Saw: Hra o přežití" či k mému oblíbenému Insidiusovi krásně diváka uvede děsivými scénami, které postupně mutují v mix filmů o neviditelném a Terminátora. Psychologicky nepříjemné, hororově ledové a efektně akční. Elisabeth Moss je tak ošklivá a ubrečená, že bylo těžké ji něco nevěřit i ji současně odsoudit za psychopata. Prostě, zde do hlavní role casting seděl na výbornou i Aldis Hodge, který byl hrozný sympaťák. Bomba. Těším se na další snímky tohoto tvůrce. ()

Tomatáš

Ani relativně dobrá filmařina a výtečná atmosféra v první polovině filmu ho nezachrání od pádu k žánrovému odpadu v jeho druhé polovině...promarněný potenciál. Škoda. ()

VanTom

Schopná režie a skvělá kamera si rafinovaně, rozvážně pohrávají s tím, jak vytvářejí nepříjemný pocit další (neviditelné) osoby v místnosti (aby se pak utrhly ze řetězu v několika efektních bitkách). Psychologickému rozkladu hlavní hrdinky čitelnost jednorozměrného záporáka, jehož všudypřítomnost po (před)závěrečném twistu již nevypadá tak nemožně, neubližuje, nicméně jeho katarzní, chladnokrevná likvidace mi z morálního hlediska už přes čáru přišla. ()

lykan9

Obrovské překvapení. V první polovině jsem ani nedýchal. Neviditelný má výborné použití kamery s dlouhými a prostorovými záběry, které dávkují napětí na tu nejvyšší úroveň. Souboje mezi neviditelným a dalšími osobami jsou skvěle provedené a zábavné (výtku mám snad jen u toho úplně prvního s hlavní protagonistkou, kdy se mi zdálo, že máchá rukama úplně mimo). Herci sice nejsou v několika polohách bůhví jak sympatičtí, ale svou práci odvedli dost slušně. Opět musím, ale zdůraznit, že v tomto filmu jde hlavně o napětí a to je dávkováno vynikajícně a vzhledem k tomu, co dávkují současné vysokorozpočtové horory, tak jde v tomto případě o TOP. Film je ve výsledku až tak skvělý, že člověk odpustí i drobné nesrovnalosti. Přeju si, aby vznikalo víc takových filmů. ()

JohnSmith

Neskutečně předvídatelné. To je největší problém snímku. A pak nesympatičtí herci. Jinak atmosféra fajn, triky taky a občas sem tam napínavá scéna. ()

Jaro.Krafcik

Tak po hrozne slabom Cats, som si pustil aj horor. A sadol veľmi dobre. Byť lepšiej hlavnej herečky bol by to ešte lepší film. Bola dosť nesympatická, ale to je vec vkusu. Keďže je karanténa a chcel som si navnadiť atmosféru kina, film som tak pozeral kompletne po tme. Nevystrašil. Ale ako hororové sci-fi to bolo fajn. Niečo nové neviditeľný určite priniesol. Aj keď, mal pomaly rozbeh. Chcel by som dať aj lepšie hodnotenie ale nemôžem, záver bol ozaj suchý. Zaroveň tak ani nemrzí ze sme na to nešli so známymi do kina. 3* ()

Killda

The Invisible Man mohl být prvotřídní psychologický horror, k čemuž první půlka filmu i poměrně úspěšně nakračuje. Strach z doslovně neviděného je jeden z těch nejjednodušších a zároveň nejzajímavějších horrorových konceptů. Bohužel v půlce se víceméně vše vysvětlí a film se rázem mění na scifi s odfláknutým klimaxem. Promarněná příležitost, nicméně úctyhodná... 6/10 ()

drackula

Maximálna spokojnosť. Už miliónkrát natočený príbeh je tu uchopený inak a moderne. Desivá je prázdnota a zábery na priestor, kde môže niečo/niekto byť. Dlho som sa pri horore takto nebavil. 100% ()

Herzeleid

Dosti originální provedení, ale přesto mi chybělo něco, co by ve mě vzbudilo větší emoce. // Pár faktických poznámek: Viděna verze, kde zjevně pár scén chybí (scéna s křeslem, rukou ve sprše, střepy, svlékání se, záběr na mobil), jsou to detaily a jen asi pár sekund dohromady, ale obsah traileru celý ve filmu nebyl. ()

zigíš

Svižná a zábavná hra kočky s myší. Pravda, bylo by ku prospěchu věci, kdyby se Whannell (scénárista) rozhodl pouze pro jeden ze dvou přístupů jak ji hrát. Protože mu jde jak psychologický rozklad hlavní hrdinky, tak akční survival, jen pohromadě to moc nedrží. Jinak formu, tu dává s přehledem mistra. ()

ghatos

Taková technologicky racionálnější variace na neviditelnost s lepšími i horšími momenty. Byť to má áčkový vzhled, tak jsou tam i béčkové filmové postupy (když třeba hlavní hrdinka zkoumá, zda-li je něco vedle ní je). Má to slušný vizuál, solidní řemeslo, celkově průměr. 60%. ()

blackJag

"PŘEKVAPENÍ." Pár pěkných záběrů (vlastně si vybavím jen jeden, pohled z půdy), jinak průměrné ve všech podstatných směrech - scénář, režie i herecká práce. 55% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy