Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

Kredy

Nejde nesouhlasit s Verbalem, že sledovat Elisabeth Moss byl vážně horor, pokaždé když rozsvítila světlo, jsem se jí lekl. ()

borec999

Whannell po výbornom Upgrade potvrdzuje, že pri Wanovi nebol len tým druhým do počtu, ale že aj on sám je schopný natočiť kvalitný film a že si plne zaslúži pozornosť. Jeho Invisible Man je ukážkovým kino hororom, ktorý nie je až tak desivý a preplnený ľakačkami ako Conjuringy a Insidiousy, ale zato vsádza na atmosféru a divákovu predstavivosť (hľadanie, resp. tipovanie polohy Inivisible mana v atmosferických hororových pasážach) čo na mňa osobne spoľahlivo fungovalo. Palec hore za kasting- Elisabeth Moss bola do role utiahnutej a submisívnej manželky ideálnou voľbou (aj preto že to nie je žiadna typická kráska).Po technickej (efekty,kamera,strih,réžia) stránke je film na vysokej úrovni, záverečné rozuzlenie a záver relatívne okej. Jediné za čo strhávam 1* je dĺžka- film mal byť kratší o 20-25 minút a niekedy sa tiahne. Inak však viacmenej bez výhrad, ak majú byť aj ďalšie klasické Universal horory prevedené do modernej doby na takejto úrovni, tak sem s nimi. PS: najlepšia scéna bola tá v reštaurácii 85% ()

LEATHERFAC

Abychom si to shrnuli - všichni víme, že Wannell je jeden z geniálních scénáristů dneška. Když se pustí do režie, není to špatný, leč funguje to líp, když se režie chopí někdo jiný - například James Wan. Neviditelný je další skvěle napsaný kus, nicméně z té režie se dalo vykřesat určitě víc. Problematický casting tu zmiňuje hodně lidí a bohužel nezbývá než souhlasit. Ne každá ženská se jménem Moss musí bejt zrovna modelka, to by nevadilo, a špatně určitě nehraje - problém je spíš v tom, jestli je to áčková herečka, co dokáže utáhnout sama celý film. Jsou herečky, které by nikdo asi neoznačil za typické krásky jako třeba  Jodie Foster, Sally Hawkins, Lili Taylor nebo Charlotte Gainsbourg a další, jenže tyhle dámy jsou s herectvím o třídu výš a mají charisma na rozdávání. Nikdy jsem neměl problém na ně koukat dvě hodiny a koukal bych mnohem dýl. Tento dar bohužel Moss nemá. Obsadit ji do hlavní role filmu, co se točí jen kolem ní byla chyba podle mě. Třeba v roli její sestry by byla skvělá. Jinak má film napětí, zajímavé zvraty, jednu fakt skvělou lekačku (ano tu žebříkovou) a výborný závěr. Který mi bohužel opět pokazil nudný casting Adriana. Když celý film chlapa skoro nevidéte a líčí se vám jako démon všechch démonů a pak ho konečně vidíte a zjistíte, že je to jen takovej šulibrk, ztrácí to celé koule. Představte si v hlavní roli Jodie Foster a v roli Adriana třeba Cilliana Murphy nebo Christophera Walkena v dobách stejného věku - asi by to mělo jiné grády že? ()

Han22

Neviditelnost není zrovna obvyklý námět sci-fi či hororů. Když pominu prastaré horory z 30. let, komedii s Chevy Chasem a parádní sci-fi z konce devadesátek Muž bez stínu, tak jsem ji moc neviděl. Za originalitu tedy body nahoru a zároveň hned dolů. Námět je totiž naroubován na naprosto otravné klišé - manželka týraná manželem a nikdo ji nevěří. Díky tomu plyne film přinejlepším v první půlce v naprosto tradičním schématu "hrdince se dějí divné věci a nikdo ji nevěří". Nicméně pokud pominu tohle a fakt že neviditelný není zároveň ani slyšet, pak je to výborný film. Hrdinka měnící se v naprosto zoufalou trosku, psychopat přitvrzující svoji hru a izolující svoji oběť, pár nečekaně brutálních scén (restaurace, nemocnice) jeden slušný zvrat a naprosto parádní a uspokojivé finále. Navíc to v druhé půce výborně graduje a Elizabeth Moss ač opravdu nehezká hraje naprosto skvěle. Za mě hodně silné 4*. ()

Janega

Výborný atmosférický horor. Vždy keď čakáte nejakú ľakačku, ktorá by scénu utla, tak namiesto trápneho BAF!, sa napätá scéna ešte viac vygraduje. Koniec tvorí niekoľko prekvapivých dejových zvratov. Elisabeth Moss je skvelá. ()

HonzysKISS

Jedna z těch originálnějších hororovek. Má to rozhodně suprového záporáka. Hudba se poslouchala příjemně. Některé scénky byly docela napínavé a dokonce i nečekané. Přijde mi škoda, že to nebylo moc hororový. V jednu chvíli se z toho stane šílený akčňák. Ono to sice vypadá fakt dost hustě, ale čekal jsem to spíš strašidelnější. Trochu mi vadila hlavní hrdinka. Od pohledu je to taková hnusná a nesympatická blondýna, které bych dal nejradši po držce i já. Potom už to zkazil jenom závěr, který byl špatný a trapný. 6.5/10 ()

Hanys_

Po dlouhé době fakt dobrý thriller, který si navíc vystačí s málem. Whanell dokázal, že Upgrade nebyla náhoda, servíruje hutnou nepříjemnou atmosféru v každé druhé scéně a přitom nesklouzává k laciným lekačkám (tohle mají s Wanem společné). ()

kery-

Možná, že jako duchařina by to působilo mnohem víc sexy, ale i tak se mi film moc líbil. Moss je tak divná, až z ní nemůžete spustit oči, což se během těch nekonečných záběrů i hodí. Nápad byl originální a docela se divím, že se šlo právě cestou sci-fi thrilleru, protože to bylo o dost větší sousto, které mohlo velice rychle skončit průserem. To se naštěstí nestalo. ()

aquiver

Jako nedopečený koláč. Po scénáristicky povedeném Upgrade přišel tvůrce s dalším sci-fi thrillerem, ovšem tentokrát svůj scénář nedotáhl do potřebné kvality. Selhává tu logika, uvěřitelnost i motivace postav, stopáž je zbytečně dlouhá, samotné napětí je pak budované poměrně lacině. Škoda, fandil jsem. 55 % ()

HArna

Leigh Whannell potvrdil, že se s ním musí počítat jako s velmi šikovným režisérem. Líbí se mi, jak vytváří napětí, jak si hraje s diváky šikovně s kamerou. Bohužel film je na můj vkus v poslední části zbytečně natahovanej a scénaristicky směřuje do béčka. Pak ještě nechápu jednu poměrně zásadní věc, proč miliardář - užasný vědec touží po takové nesympatické "dámě"jakou je Elizabeth Moss. Jako hraje dobře, většina lidí by s ní nechtěla mít nic společného. ()

SpaceOdyseus

Skvele! Paradne to slape, je to chytre napsane, emoce funguji a i par hodne slusnych trumfu Whannell z rukavu vytahne! Zadne levne lekacky, jen houstnouci atmosfera, skvela herecka a hodne vygradovane emoce? Proc se toto v thrillerech/hororech vidi tak malo. Puvodne me tohle vubec nezajimalo, ale nakonec to je jeden z nejlepsich filmu roku (no jo, je teprve duben, ale i tak). ()

Eraserhead

Z Leigha Whannella se stává šikovný režisér. Bohužel na to, kolik se toho ve filmu děje, to mělo mít o půl hodiny míň. A Elisabeth Moss není moc sympatická. ()

Corpsegrinder

Ten koncept byl zpracovanej tak dobře že by si člověk snad přál aby tam těch kurvárniček bylo o dost víc, takhle poslední třetina filmu vygraduje možná až moc rychle a závěr s pomstou byl tak trochu trapnej. Rád bych ještě zmínil super zvukový a hudební efekty vždy když je neviditelník na scéně. V budoucnu možná díky zábavnosti zvolim radši verzi s Kevinem Slaninou ale tohle si rozhodně zaslouží chválu i tak. ()

AdamesWWE

[6/10] Narazil som na tento film, dobré hodnotenie na csfd, zaujímavý príbeh, pre mňa známy chlapík Leigh Whannell zo SAW za kamerou aj scénarom filmu, tak to vyzeralo dosť solídne. Prvá hodina filmu sa uberá skvelým tempom, dobrým rozprávaním príbehu, kedy sa človek vie zžiť s hlavnou postavou ženy. Celkom pár dobrých hororových momentov, kde funguje dobrá atmosféra a napätia, bohužiaľ toto sa po cca hodine zmení a uberá sa to iným smerom, kde už sa väčšinou pozeráme na thriller s prvkami sci-fi a občasnými akčnými scénami, pri ktorých nechýba slušná dávka krvi. Kombinácia hororových prvkov, thrilleru a mierneho sci-fi znie zaujímavo, popravde sa nato pozeralo dosť dobre, aj ked už tá druhá polka filmu mi neprišla dosť zaujímavá, čakal som už iba na rozuzlenie. Napriek tomu hodnotím film celkom dobre, bolo to zaujímavých 125 minút ktoré ubehli bez nudných pasáži, lepšie momenty-horšie momenty, miestami fakt vydarená hororová atmosféra atd´. Film ako celok hodnotím "iba" 3 dobrými hviezdičkami*. Čas strávený s filmom neľutujem, ale je otázne, či si tento film ešte niekedy pozriem. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Ma'am, you are briliant, you are black, and you are a woman, which means you are high fashion. You know what I'm talking about? Horory s neviditelným hrdinou mi vždy připadaly jako následky neporozumění pravidlu o efektivitě hrůzy z neviděného. Nenalákala mě klasika ani devadesátkový Verhoevenův hit s Baconem. Důvodné podezření, že žijeme v panotikonu, pozbylo ztrátou zájmu o individuum na pocitu naléhavosti. (Sama hrdinka vše vyřeší tím, že přelepí objektiv zabudované web-kamery - ale výhradně kvůli obávám z manžela.) K produkci studia Blumhouse jsem se nechal zlákat nadějí, že téma někdo pojme zajímavě. Nestalo se. Nevadila by povinná woke kvalita snímku, podtržená rezervací kladných charakterových rysů pro ženské postavy (a jednoho Afroameričana); nevadilo by ani to, že neviditelná měla být představitelka hlavní role, ostentativně nehezká Elisabeth Moss - jde o vážně skvělou herečku. Vadí, že je to prostě blbé. Hlavní otazník levituje nad nepravděpodobným plýtváním času, energie a prostředků, které investuje záporák do ovládnutí nevábné ženy - jde o podobně účelový blud jako v 50 Shades Of Gray (why me?, ptá se hrdinka a odpovědi neuspokojí). Zápletka působí jako chatrná záminka k pohybování rekvizitami ve scéně, na němž je postavená stupidní, ale férově upřímná série Paranormal Activity. Akční scény s neviditelným protivníkem jako by vypadly z Klubu rváčů, kde hraje trapnost důležitou roli. Hypotetická funkčnost prezentované 'neviditelné' technologie má tolik háčků, že se mi nechce je zkoušet vyjmenovávat. Za jiné: Kam chodí postava na toaletu, jak spí a stravuje se, když tráví čas s ohyzdou v cele psychiatrické léčebny? Pookřál jsem vlastně jen v okamžiku, kdy mi došlo, že tvůrci znají Rosemary's Baby a pravděpodobně jsou si vědomi, kolik na Polanskiho klasiku (která vlastně i ta současná ženská témata zpracovávají nesrovnatelně elegantněji) ztrácejí. ()

Adramelech

Proč byla po většinu filmu k vidění černá nebo skoro černá obrazovka? Předpokládám, že proto, aby ta šereda, co hrála hlavní roli, byla co nejmíň vidět. ()

mclenin

S hodnotením balansujem na pomedzí 3* a 4*, napokon sa však subjektívne prikláňam k o kúsok vyššiemu hodnoteniu. Príbeh ako taký v podstate nie je ničím originálny a prekvapivý, divákovi poskytne presne to čo očakáva od žánrového filmu, keď sa povie "neviditeľný". V tomto smere je to teda viacmenej priamočiara záležitosť. Druhá vec je už samotné spracovanie námetu, ktoré pomerne umne pracuje s prvkom prekvapenia práve vďaka motívu nevidenej / skrytej hrozby. Myslím, že presne to, vrátane výbornej hudby, je nosným prvkom tohto kúsku. Inak viac než horor ide o thriller, takže za mňa sa "horor roka" nekonal. Ja osobne by som bol spokojnejší ak by sa pritlačilo viac na mysterióznosť snímku a tvorcovia sa vyhrali s myšlienkou spochybnenia zdravého úsudku hlavnej protagonistky, kedy by sa skôr cielilo na zmätenie diváka vo vzťahu k zobrazenému, t.j. či je to nevidené skutočné alebo je to len fantázia psychicky labilnej ženy. Inak však ide o vcelku vydarenú záležitosť. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy