Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

Soweek

3,5*. Tak už jsme tu měli moderní béčková zpracování Jeníčka a Mařenky, Červené karkulky, Sněhurky a mnoha dalších. Všechny poměrně slušně obstály divácky i komerčně, takže moc nerozumím tomu, proč je zrovna Robin takový propadák. Ano, všechno je to brutálně přepísklé, ale právě díky tomu film vůbec neberu vážně a zpracovávám ho jako popkorňák, což naštěstí dobře funguje. ()

Maynard.

Ajaj, tak tohle má proklatě nízký hodnocení. Asi se moc lidem nelíbí, že tam všici choděj v novodobejch košilích nebo čím to může bejt. Divácky je to podobnej propadák jako Král Artuš, kterýho beru jako jeden z tOP filmů minulýho rocku. Tohle teda není taková pecka. Ale za mě super zážitek. Nejen díky tomu, že mám rád hlavního hrdinu, kterej si svou cestu do Hoolywoodu vyšlapal jakožto Kingsman. Mám slabost pro originalitu, což tohle rozhodně je. Nejen, že lukostřelci postupují jako elitní jednotky SWAT, ale všechno je to vystajlovaný hodně do moderny, což je pro mě fajn. Rozhodně lepší než ta srágora, kterou natočil Ridley Scott s "Gladiátorem". Tohle má sice nedostatky, ale má to koule a nebojí se to :o) ()

kenkaku

Hlavně stylově, děsně cool a in... Ne nevadí mi “zapomeňte na historii, bylo to vlastně takhle” a dostat naservírovaný mix Zorra a Robina Hooda, také nebylo to nejhorší. Ale řikat Robinovi “Robe”, nechat šerifa chodit v koženém saku, jeho vojáky střilet z automatických kuší a z Marion udělat našminkovanou štětku.... to bylo fakt moc. Každopádně jsem si jist, že dětem se to bude líbit. ()

sedm.1

Nová verze Robina Hooda se zde stala neprávem jen dalším z mnoha terčů nesmyslného posměchu, neuctivého znehodnocování a vlny negativní kritiky od uživatelů, kteří již zřejmě zapomněli, že vznikají i filmy, jejichž hlavním cílem je především nenáročně pobavit a rozptýlit, a ne jen intelektuálně nudit a prudit. Jasně, nový Robin je ptákovina, ovšem v žádném případě se tentokrát neopakuje průser z megabordelu Guye Ritchieho o Králi Artuši, přestože by se zde jisté srovnání dalo najít, a to v moderním pojetí pro současného diváka. Zatímco ale výše zmiňovaná podívaná byla pouze šíleně přepálenou, efektní a nepůsobivou nudou, tak Robin Hood je fungující zábava, která si z originálu vypůjčila jen hlavní postavy a vzdáleně ústřední zápletku, ale ve zbytku si jde vlastní cestou, která není skutečně kdovíjak ohromující a má své chyby, ovšem její zpracování je jednoduše výtečné, dynamické, nápadité, atmosférické, stylové, akční a zábavné. V mnoha momentech se tvůrci samozřejmě uchýlili i k až nesoudně tuctovým a naivním scénám, nicméně k tomuto typu filmů to prostě asi patří, každopádně svižné dialogy a zápletka diváka řádně nabudí a nuda zde rozhodně nehrozí. Velkým plusem je i obsazení, kdy především Taron Egerton je neskutečný sympaťák a ve své roli opravdu dominuje, stejně tak jako Ben Mendelsohn, který svého šerifa též vystihl na výbornou. Mě tento nový Robin Hood zkrátka upřímně oslovil, a pokud do toho divák půjde s nadhledem a s pocitem, že se chce bavit, tak v tom případě jsem přesvědčen, že bude s výsledkem jistě spokojen, stejně jako já. A hlavně opakuji, není to umění, je to fungující zábava. ()

Lukoboss

Proč má neustále někdo potřebu dělat nějaký remaky? Navíc, když tomuhle fiasku dávají na frak staří zbojníci K. Costner nebo R. Crowe, a to k tomu ani nepotřebovali nějakej digitál. Středověk byl tvrdej, drsnej, krvavej a špinavej, takže když tady hned na úvod vyběhne mladíček s hladkou tváří a padnoucím sestřihem, chtělo se mně smát. Pak přijdou akční scény, kde se mimo jiné střílí z jakýchsi "šípometů", následně se tam objeví ještě vystajlovanej J. Foxx (vůbec nechápu, proč do toho lezl) a vy byste byli rádi, aby to skončilo. Má tam být taky romantická linka, která ale vůbec nefunguje, jejich lásku jsem jim nevěřil od první scény, bohužel. A to, že J. Foxx je tam jedinej černoch, přičemž nikomu nepřijde divný, že všechny ty akce, loupeže atd. se dějou kolem něj, to je úsměvný. Jestli tohle má být prezentace klasiky mladým generacím, ta jdeme přímo do.... no víme kam. ()

666Carnage

Ten snímek dostal hroznou nálož od kritiků a já si nemyslím, že je to tak hrozný. Ano sice je to 100x přemítaný příběh ale na to, že je to první celovečerní snímek Otta Bathursta je to snesitelný. Zasazení do trošku steampunkové Anglie není špatné a taky se dobře koukalo na akční scény. Je to průměrná historická jednohubka se slušným tempem a akcí která rozhodně nenudila. Robin Hood a John baví a to je asi to hlavní. Není to tak dobré jako poslední předělávka Krále Artuše s Charlie Hunnamem od Guye Ritchiho, ale koukat se na to rozhodně dalo. Nějaký peníze se do toho nacpali, zda si to na sebe vydělá se dozvíme časem. Konec je udělaný tak, že se dá pokračovat ale to si myslím, že se asi nestane. Zavrženihodný snímek to určitě není a v klidu se na to dá podívat a vypnout hlavu a jen koukat, jak lítají šípy a sem tam nějaký vtipy. 55% ()

iXtr3m3

Lepšie tri alebo slabšie štyri? Lepšie tri hviezdy, nemôžem stále len nadhodnocovať. Film bol fajn blbinka, Taron a Jamie potešili, Ben si strihol podobnú pózu ako v Ready Player One a ostatní boli do počtu. Pekné spracovanie, ale až príliš urbanistické, chýbali tam scény z lesa, koniec sa neráta. ()

Silwer

To bylo strasny😊kazdej tam nosi saka,triky jsou hodne spatny a to co udelali z pribehu zlodeje ze sherwoodu,je na facku... ()

Loki_Six

"You're only powerless if you believe you're powerless." S históriou a skutočnosťou asi veľmi málo spoločné ale jedna vec určite. Tá sa nikdy nemenila ani nezmení. Cirkev a jej skutočné ciele. "Fear is the greatest weapon in God's arsenal. It is why the church created hell." ()

Finskej

Film z kategorie PC neboli "proč a co": proč to bylo natočeno a co se tím kdo snaží říct? Záhada. A ztráta času. ()

bloodline

Robin Flood disaster movie... Pokiaľ by išlo o adaptovanie komiksu (niečo na štýl 300) alebo iného pop kultúrneho fenoménu, rozmýšľal by som aj nad druhou hviezdou. Ale... za seriózne prznenie klasiky mám dočinenia s prepadákom roku a najhorším filmom (spolu s Maleficent) aký som kedy videl v kine. Tu nefungovalo NIČ! ()

Hanys_

Zhruba do půlky to ještě jde, pak se to ale začalo sypat. Pokusy o hlášky nefungují, ta romantika taky moc ne..přitom těmhle pokusům, natočit remake originálně docela fandím. Tady se to prostě ale moc nesešlo. ()

Fary

Čekal jsem od toho hloupou podívanou a první půlku filmu jsem si i myslel, že ji dostanu. Nechtěl jsem moc, ale ten film bohužel dokázal pos*at i to málo, co jsem od něj očekával. Egerton je sice super, ale jinak to vypadá v podstatě jako trailer k nějaký nepodařený počítačový hře. Přehánění bych ještě dokázal vzít jako součást tvůrčího záměru, ale někde už je to fakt až brutálně absurdní, celé to ještě totálně dehonestují kostýmy, choreografie a dialogy postav. ()

Janega

Úprimne, potreboval niekto ďalšieho Robina Hooda? Nový Robin je vyslovene cielený na mladšie publikum, ktoré však dnes uprednostňuje iný typ hrdinov s netopierými ušami či pavúčimi senzormi. Problém jej aj v hereckom kástingu. Taron nevyvoláva žiaden rešpekt, dlho som nevidel, tak nevýraznú herečku akou je Eve Hewson a Jamie Foxx si tú nomináciu na Zlatú malinu zaslúžil. Jediný kto to tam zvláda je Ben Mendelsohn, ktorý má už bohaté skúsenosti so záporákmi. Kostými si zrejme vypožičali z filmu Hunger games. Niežeby som mal niečo proti inovatívnosti, práve naopak, no tu mi to prišlo už také fashion. Nový Robin Hood bol zrejme prichystaný aj na počítačovú hru alá Princ z Perzie. Bolo to skrátka zbytočné. ()

Jespi

Ten pocit, když Robin Hood s francouzským přízvukem ze Shreka byl věrohodnější než celý tento film. ()

TheDude

Suverénně nejhloupější film loňského roku. Přes stylizaci, hvězdnou plejádu záporáků a ubíjející snahy zahrnout palčivé problémy dnešního světa tím nejnestydatějším a nejnaivnějším způsobem. Leo už byl zapleten v lecčems, ale kéž by se tohle nestalo... ()

Prochy38

Jako zklamání se u mě úplně nedostavilo. O to se taky ale zasloužilo zdejší hodnocení, to pak člověk nečeká nic :). Obecně R. Hooda mám hodně rád a táhla mě i k tomuto snímku především zvědavost. T. Egerton je sympaťák, ale myslím, že to není až takový frajer, jak z něj dělají. Role Robina mu ale sedla. Zklušenosti J. Foxxe zde byly hodně znát a filmu dost pomohly. Čekal jsem moderní pojetí, což jsem dostal. Především v podobě vymakaných zbraní, které teda už malinko hraničily, líbila se mi na začátku středověká variace na vojenské jednotky, to bylo fajné ale spíše vtipné. Ale užíval jsem si při honičkách a střelbách efekty a luxusní zpomalovačky. Vím, že ne vše je CGI, protože T. Egerton opravdu cvičil a makal u profesinoálního lukostřelce... Za mě lehký nadprůměr. Pohoda, zklamání určitě ne. Ale musím, i když nerad, to srovnat s předloňským Králem Artušem, a tomu to nesahá ani po kotníky... bohužel. Protože tak nějak jsem myslel, že by to mohlo vypadat. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády