Stanley Yelnats (LaBeouf), kterého pronásleduje smůla způsobená starou rodinnou kletbou, je poslán do tábora Zelené jezero, kde se jeho život ocitne v nebezpečí. V táboře je ale uvězněn a se svými spoluvězni - Squid, Armpit, ZigZag, Magnet, X-Ray a Zero - jsou přinuceni strážkyní tábora (Weaver) a jejími dvěma kumpány k tomu, aby zdánlivě bezdůvodně kopali jednu jámu za druhou. Ve skutečnosti však k tomu důvod existuje a Stanley musí spolu se svými spoluvězni držet pohromadě, pokusit se odhalit skryté tajemství a jednou provždy zlomit kletbu rodiny Yelnatsů. (oficiální text distributora)

cyright

Mám rád mysteriózní filmy, ale tenhle scénáristický propletenec absurdních vazeb a konstrukcí drží pohromadě jen silou režisérovy mimořádné vůle. Vypněte mozek a získáte docela neotřelý flashbackový film. ()

Dojemný příběh o kempu pro problémovou mládež. Rodina hlavního hrdiny je postihlá prastarou kletbou. Část filmu se odehrává právě v době, kdy byla ktetba uvalena. Zajímavé je pak sledovat, kdo je v přítomnosti čí příbuzný. Uklidňující a pohodový filmík. Asi se na něj podívám jěště jednou :-) ()

liberita

Fajn oddychová rodinná komédia, ktorá určite pobaví je tiež veľmi dobrou adaptáciou románu Louisa Sachara Diery. Sigourney Weaver je skvelá a ani Shia LaBeouf v jednej zo svojich prvých väčších rolí nikoho neurazí. Príbeh pôsobí miestami síce trochu umelo a nereálne, ale aj tak sa naň dobre pozerá. Okrem toho, ten, kto ho nevidel, by neveril, akú podstatnú rolu môže zohrať obyčajné prasa v histórii niekoľkých generácií dvoch rodín ani to, akou výbornou zbraňou môže byť pri styku s nepriateľom cibuľa. ()

Pitryx odpad!

On je to snad nějaký nový nešvar, nacpat do jednoho filmu spousty retrospektiv. Navíc mi nějak veselé nepřišly, jako ostatně skoro celých čtyřicet minut filmu, co jsem viděl. Pak jsem to vzdal. Neshledal jsem na snímku pranic komediálního a už vůbec ne fantasy, jak jsem někde četl. 201209064000/????/10235 ()

mirkath1

Tenhle film mě velmi mile překvapil. Pustila jsem si ho jen proto, že jsem se chtěla podívat jak Shia la Beouf hraje jako mladý chlapec, ale nakonec jsem sledovala jednoduchý a chytlavý příběh s dobrou náladou. Jednohubka :))) ()

Kackucka

Moc pěkná rodinná komedie, ráda se kouknu znova. Žádná slaďárna, žádný přihlouplý humor, prostě super od začátku do konce. ()

WeeLass

Rozhodně jeden z těch zvláštních filmů, kdy si většinu času říkáte what the fuck is happening, nebo máte pocit že jste přehlédli nějakou zásadní informaci, ale to filmu neubírá na kvalitě. Naopak mě ta vágnost přiměla sledovat každý detail a když do sebe všechny díly té skládačky zapadly, byl jsem možná trochu skleslý, že se za tím neskrývalo nic mimo běžné lidské chápání, ale obsazení bylo tak dokonalé a celkově to byla hrozně příjemná a neojedinělá komická podívaná, že nemůžu jinak než plný počet. ()

blekekeke

Až na ty špatně graficky zpracované útočící ještěry. Jinak bez problému jsem to zkousnul ... zase po době, kdy jsem viděl něco, kdy nikdo z herců nenudil, a celé to bylo koukatelné :o) ()

DaNvYto

Náhodně jsem to jako kluk viděl.. To vás tak nadchne, že by jste nejraději s těma klukama kopali vlastní jámu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Terman

Bohužel jsem film celou dobu podvědomě srovnávala s knihou, která byla ve výsledku o poznání lepší. Filmová verze je ale sympatická a když opomenu kýčovité efekty s ještěry, vcelku dobrá. ()

kokoschka

Mě se to líbilo. A jelikož jsem měl slabší chvilku, tak mě konec, dalo by se říct, naťukl. Shia LaBeouf mě pořád víc a víc utvrzuje v tom, že je a bude výborným hercem. ()

BR23

"Všechno je to vina tvího špinavého pradedečka co choval prasata" :D Akože veľmi voľný- pozrel som si to len tak pre zaujímavosť na HBO ani som najprv nevedel čo to vlastne pozerám, ani som predtým o tom nepočul- avšak zaujímavý- pútavosť a prepletanie dejových línii- a tak trocha nekonvenčný - žiaden blockbuster, žiaden vysokoškolský nepodarený experiment, žiaden film ktorý doslova musí pritiahnuť masy ľudí do kín... ani neviem či to vlastne bolo v kinách, film sa skrátka nesnažil divákovi zavdačiť. O to to mám radšej... ()