Stanley Yelnats (LaBeouf), kterého pronásleduje smůla způsobená starou rodinnou kletbou, je poslán do tábora Zelené jezero, kde se jeho život ocitne v nebezpečí. V táboře je ale uvězněn a se svými spoluvězni - Squid, Armpit, ZigZag, Magnet, X-Ray a Zero - jsou přinuceni strážkyní tábora (Weaver) a jejími dvěma kumpány k tomu, aby zdánlivě bezdůvodně kopali jednu jámu za druhou. Ve skutečnosti však k tomu důvod existuje a Stanley musí spolu se svými spoluvězni držet pohromadě, pokusit se odhalit skryté tajemství a jednou provždy zlomit kletbu rodiny Yelnatsů. (oficiální text distributora)

ARI50

Dobře na rodinný film velmi působivé a zajímavé ohledně námětu, ale rozhodně bych ty díry nechtěl kopat. ()

FFilipCZ

Naprosto souhlasím s komentářem GOLFISTY, lépe bych to nenapsal. Je to teda spíše lepší 3,5* hvězdy, ale už dlouho jsem neviděl starší rodinný film, který je navíc od Walta (což většinou automaticky znamená nějakou trapnou slátaninu pro děti), který by se mi tak líbil, takže zaokrouhluji nahoru. ()

Rosana

Tak mě tato pohádka opravdu nadchla. Zajímavý příběh, končící sice trochu stupidně, ale to tak u pohádek holt bývá. Bylo to napínavé, poetické i dobrodružné :) ()

slunicko2

Mišmaš všeho možného a nemožného v laciném třpytivém obalu. 1) Mám rád, když nevím, kudy se film bude dále ubírat, protože je dějová zápletka rafinovaná nebo alespoň složitá. Tady ovšem je všechno jasné hned na začátku, pokud tedy připustíte, že jde o dobrodružnou komediální westernově fantasijní romantickou pohádku pro děti i dospělé s nádechem dramatu a thrilleru. K tomuto poznání ovšem divák dospěje až někde přinejmenším v polovině filmu, protože až do té doby si říká, že to snad autoři nemyslí vážně a že pejsek s kočičkou už svůj dort upekli, tak proč tito američtí epigoni. 2) Když pak není jasný adresát, není divu, že výsledný dojem z filmu je přinejmenším rozporný. V podstatě zbytečná dvojkolejnost příběhu s historickými flashbacky vše jen zdržuje. 3) Film jsem shlédl vlastně kvůli mému oblíbenci, tehdy 17letému Shia LaBeoufovi. Ani bych ho v jeho nevýrazném hereckém projevu snad nepoznal (ono taky nebylo moc, co hrát). Vetřelkyně Weawerová tomu taky moc nedala, ani ty pomalované australské ještěrky si moc nezahrály, takže jediný zajímavý výkon jsem zaznamenal u Jona Voighta. ()

..Lucas..

Čekal jsem blbost a dostal jsem celkem milý, fajn film. Někdo tu píše, že by film byl lepší bez flashbacků, ale pro mě je to to, co se mi na filmu líbilo nejvíc. Sigourney mě svoji účastí překvapila, vůbec jsem nevěděl, že tu hraje. Ale nejvíc se mi tu líbila Patricia Arquette. ()

Desperado

Riskantný pokus skĺbiť niekoľko žánrov do jedného celovečerného filmu. A pravdupovediac, neviem do akej kategórie by som tento film zaradil najviac. Skôr by sa mi hodil - rodinný. Aj keď aj to len preto, lebo vzniklo u Disneyovcov, a príbeh ktorý sa nám snaží podsunúť rozpráva detsky nostalgicky, pravda skutočnosť je taká , že to nie je ani vyslovene detský film a pravda je tiež taká , že je najmä o nich. Triky sa tu využili konečne aj na niečo iné než len na bezduchý samoúčel. Mladí a neokukaní herci, veľmi zaujímavý príbeh obalený skvelou réžiou a bohtou výpravou. Ja som sa pri jeho pozeraní cítil skvele, a myslím si, že podobne na tom bude i väčšina z vás. Pretože tento Disneyho tak trochu netradičný projekt je prakvapujúco skvelý aj bez toho , aby sa násilne vtieral, ako napríklad ich pravidelné kreslené celovečeráky. ()

Martin741

Hodne sympaticka US komedia so slusnou Sigurny Weaver /Alien, Aliens neskor aj Avatar/ a Jonom Voightom /Kryci nazov Odessa/ a este aj vybornou Patriciou Arquette /True Romance/. V kinach sa filmu dobre darilo, nezhorel, to je + a dalsim plusom je priroda a ten fakt, ze je to slusna nenarocna oddychovka : 65 % ()

Streeper

Hodně povedený rodinný film, který i přes svou delší stopáž nenudí. Na začátku to vypadá na fajn komedii, pak se to ale překlene to lehkého tajemna. Napomáhají tomu i flashbacky, které hodně vysvětlí a díky kterým je to zajímavější a pak už prostě čekáte, co se z toho nakonec vyklube. Film, který si užijí, jak mladší, tak dospělí diváci a navíc i skvělé herecké obsazení. Sigourney Weaver překvapila, nečekala bych jí v něčem takovém, stejně jako Jona Voighta. ()

carly

už som videla aj horšie Disneyovki. tu boli super herci a celkom dosť ma aj zaujímalo, o čo tam vlastne ide. ako jednohubka na nedeľňajšie popoludnie ideálne ()

Juto

Je skvelé vidieť akčný dobrodružný rodinný film so srdcom aj humorom a pútavým rozprávaním. 6/10 ()

tom88

Pohodový filmík na doobedie, keď vstanem a nechce sa mi prepínať z programu na program. Prostý dej, dobré obsadenie. LaBeouf, Weaver, Voight, Arquette - to je myslím dosť lákavé. 55% ()

Radiq

Typická disneyovka pro celou rodinu, takže nečekejte žádnej pornofilm (podle názvu lehce zaměnitelné). Shia tímhle začínal a vydal ze sebe solidní ukázku herectví, ale ten scénář není nic zvláštního. Má to pár dobrejch nápadů, ale taky jde vidět, jak moc to je zaměřené na dětské diváky. Má to pár špatnejch nápadů. Ze záporáků pobavili hlavně vtipnej Mr. Sir v podání Jona Voighta, kterej ale místy působil až moc disneyovsky karikaturně. Sigourney Weaver herecky nic moc, ale jsem rád, že tuto roli dali zrovna jí. Spíš je to ale taková trapárna, než aby to stálo za to... ()

DivX

Jestli se chcete napravit ze všech svých špatností, chyb a chcete žít normální spokojený život, tak rozkopejte zahradu. 65% ()