Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

0kozel

Nápad je to dobrý, ale po chvíli mě začalo štvát jak to Denzelovi všechno vychází a všude je dřív než jeho tupí kolegové. S tímto zpracováním má film mnohem blíže ke komedii než dramatu nebo thrilleru, čekal bych, že v tom Denzela nechají víc vykoupat. ()

kishi_SO

od zaciatku rozbehnuta krimi v napinavom deji. Milostny trojuholnik na hrane zakona s agentkou, "detektivkou", (Eva Mendes je Mendes) vystrihnutou s intra kvalitneho porna. Riesenie serifa sem-tam obchadza logiku, ale je pravdou, ze sa som sa pri tom vobec nenudil. ()

Kozlowski8

Do velikého průšvihu se dostává šerif Matt Whitlock po tom, co si "vypůjčí" balík peněz z policejního sejfu. Navíc vycházejí na povrch skutečnosti, které z něj dělají hlavního podezřelého z dvojnásobné vraždy... Velmi dobře vystavěný příběh s rafinovanou zápletkou. Jenom musí člověk dost hodně chtít, aby tomu celému uvěřil. S vygradovanou zápletkou narůstá i chatrnost její logiky a důvěryhodnosti. Ten, kdo chtěl uvěřit a nad toto se povznesl, užil si výborného sympaťáka Denzela Washingtona ve svižném a napínavém thrilleru, který rozhodně nenudí. 65%. ()

Saxos

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Po začátku plném sexuálních her, sice s klasickým prostěradlem do písmene L, následných zmatků a přetvářek, přichází k Mattovi v černých bermudách, pěkná noční můra. Za vším hledej ženu. Hodně dávná doba a stejně už véčka zn. Motorola okupovala americký film. ()

veverysiak

Celkom obstojná krimoška so sympatickým a spoľahlivým komparzom, občas to síce pôsobí upachtene a akoby nasilu, beriem to však ako prostriedok na gradáciu akcie, dalo sa to urobiť aj realistickejšie pridaním dramatickej roviny, ale to by zas pokazilo mieru atraktívnosti, takže 55%. ()

PTuranyi

Spočiatku nudná zápletka s pletkami šéfa polície Whitlocka s týranou ženou sa však v polovici zlomí a pre Whitlocka sa z filmu stane tak trochu thriller, pretože lieta v niekoľkých problémoch zároveň. Produkcia je dobrá, ale spôsob akým sa Whitlock snaží celú situáciu vyriešiť nevyzerá veľmi dôveryhodne. Ani Denzel Washington, ktorý evidentne robí svoju prácu dobre, nevyzerá za daných okolností presvedčivo. Napätie tu je a aj určitý moment prekvapenia. V hoteli Costa Coral by som sa však už neubytoval. Ich zábradlia nestoja za nič. 65% ()

kacmi

Hoci má Prezumcia viny pomalší úvod, a nie práve originálnu zápletku, režisér Carl Franklin dokazuje svoju remeselnú zručnosť (opäť - jeho Ťažký zločin, či Jediná správna vec a Diabol v modrom sú toho tiež dôkazom), a po úvodnej tretine sa film dostane do veľmi svižného tempa. Mne to prišlo ako krimi s Denzelom Washingtonom, na ktorú som sa tešil, a ktorá má ešte aj prekvapila svojou zábavnosťou a padla mi vhod, takže sa rád prikloním k štyrom *. Naviac, okrem sympaťaka Denzela je tu i krásna Eva Mendes, na ktorú je radosť pozerať a myslím, že aj ex-Superman Dean Cain, ktorý zatiaľ na veľkom plátne veľa príležitostí nemal, odviedol solídnu robotu. ()

miko105

Celkom v pohode film, ak prežijete prvú polhodinu, poprípade zapnete až po prvej reklame vôbec o nič neprídete. Po polhodine, ale film naberie strhujúce tempo, ktoré trvá takmer až do konca filmu. ()

P@\/EL

Vydařený riminální thriller, který teží z dobré zápletku a zajímavého námětu. Film si obstojně udržuje slušnou dávku napětí. Sem tam se zde promítne nějaká ta akční scéna. Musím se přiznat, že jsem celou dobu cítil s hlavním hrdinou a fandil mu při zahlazování stop, které by ho mohly prozradit. Hodnocení filmu ovšem mírně sráží předvídatelné vyvrcholení. ()

Mark1983

Pohodová průměrná kriminálka s průměrným zpracováním ve stylu Vraždy na pobřeží,které mě nebavily.Ale tohle jsem shlédl v pohodě,takže nemám k tomu,co dodat. ()

raru

Pre mňa skvelý, jednoduchý, bez problémov odsýpajúci na nič sa nehrajúci thriller so skvelým Denzelom Washingtonom. ()

vlhkej

Ale da sa to prezit, len netreba cakat privela, miestami celkom zabavny nadpriemer, miestami nudny podpriemer. Vcelku sa na to da divat, ak nemate alebo nechcete robit nieco ine. ()

-ETIENNE-

Mám rád tieto inteligentné naháňačky, keď hlavný hrdina rieši veci za pochodu a s minimálnym časovým predstihom oproti svojim prenasledovateľom. Navyše Danzel Washington tu opäť raz HRÁ vo veľkom štýle a na Eve Mendes môžem aj oči nechať. Príjemné filmové prekvapenie. ()