Telepatické vize dovedou Eleven ke skupince nebezpečných odpadlíků a rozzlobené dívce s temnou minulostí. (Netflix)

Rocky88

Asi nejslabší epizoda (zkrátka je tu jen El), každopádně důležitá pro motivaci postavy a vsadím se, že o černé sestře ještě v dalších sériích uslyšíme. Nelámejme tedy nad tímto dílem hůl. ()

David.Darco

Keď som videl túto epizódu pred 3mi rokmi, jej nekompromisný odklon od deja ma neskutočne iritoval a vyrušoval. Bol som pripravený jej dať z recesie odpad. Veď keď si kúpite banán tak plod zjete a šupku čo je navyše vyhodíte do smetí. Na druhý krát ma však epizóda celkom upútala. Asi za to môže najmä jej dĺžka, ktorú som si predtým nevšimol, nevnímal. Je to jedna z najkratších, ak nie aj najkratšia. Zároveň si myslím, že naskycovaný problém by aj mal potenciál byť zaujímavý. Takto sme dostali predkrm, akurát že tvorcovia nás rovnako ako El pred hlavným chodom poslali naspäť domov. Aj tak som ale rád, že sme sa pozreli aj do mesta v osemdesiatych, aj keď sa z toho dalo vyťažiť ešte omnoho viac. Aj tak je to ale vzhľadom na negatívne spomienky milé prekvapenie. ()

bubun

Hrůza... Jasně, oni jsou ti "outcasti". "Freaks". Jasně. Ale jsou všichni vystajlovaní až na půdu. A samozřejmě, když narazí Eleven na takovouhle skupinku, tak to musí bejt samozřejmě skupinka tvořená "zástupci" různých vzhledů a stylů, nedejbože, aby tam třeba byly dva podobný typy. Takže tam musí bejt velkej černoch bouchač, černoška s afrem, jakási Indka (taky s vystajlovanym hárem), pak nějaká dívčina křehký konstituce s hadrama jakože "nedbale elegatníma" a trochu ztřeštěnýma ala Jana Kratochvílová plus pankáč, kterej je asi trochu metrosexuál, protože je taky jak ze škatulky (a herec svou roli ještě ke všemu pěkně přehrává). Hadry se jim lesknou novotou a ačkoliv jim v baráku funguje elektřina (lampičky svítěj! A není jich tam málo...), tak se v jedný z hal ohřívaj u zapálenýho barelu jak bezdomovci v Bronxu. Banda pozérů na první pohled, tyhle potkat, tak jim nevěřim ani slovo... Ať se tvůrci zajedou podívat do nějaký nádražní restaurace, aby viděli, jak vypadaj a chovaj se opravdoví "outcasti". Děj bohužel naprosto podružnej. Nevím, proč tam tahle epizoda vůbec je, ale třeba se to jednou dozvíme. Ať už ale má svoje opodstatnění, nebo ne, tak se dala zpracovat jinak, líp a autentičtěji. ()

Sany33

Príbeh: El zisťuje, že nie je na svete sama. Prevedenie: Partička miestnych vyvrheľov nijako neohúri. Zvláštne schopnosti už sú o niečom inom. Sestru mohla hrať trocha sympatickejšia herečka. Pocity: Nechápe! Príbeh maximálne graduje a všetci sú vo vytržení a oni zrazu dajú takýto sequel, ktorý nemá nijaký význam pre príbeh. Ale to nie je to najhoršie ale stráca sa aj nostalgická atmosféra a poberáme sa komerčným smerom modernej scifi. Jednoducho nechápem význam vzniku tejto časti. 32% ()

jarmik

Tak pro mě ani omylem nejslabší díl. To, že jsme jednou nesledovali 5 linií, ale jednu, vůbec nevnímám jako minus. A pro vývoj Jedenáctky byl tento díl důležitý a pro mě emotivní a po všech stránkách skvělý. Howgh. A Runaway od Bon Joviho příjemný bonus. :) ()

el.zapikano

nezvyknem komentovat samostatne casti nejakeho serialu, ale tu musim spravit vynimku. tato cast bola jednoducho hrozna. normalne som lutoval, ze som stratil hodinu zivota. ta banda pankacov, ci to vlastne malo byt, bola neskutocne trapna. clovek to nechce vypnut, lebo caka, ze sa to nejak kazdu chvilu prepoji s celkom, hlavnou dejovou liniou, ale houby. nic. naskocia titulky a vam napadne len: what the fuck? ()