• Belatris

Vetchý a Maximová mi přijdou naprosto prkenní, přitom v mnoha jiných rolích Vetchý prokázal, že umí lépe. Lámu si hlavu nad tím, která režijní koncepce vede herce takovým způsobem, zvláště když jde o dva hlavní charaktery v zápletce. Celkově po všech těch superlativech okolo mě první díl zklamal (hlavně tedy linií okolo otce - dcery). Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale nerada bych se opět smála křečovité snaze o drsné, úsečné herectví.(15.3.2017)

Jak jsem se dozvěděl, že běží nový kriminální trojdílný seriál, kde se v hlavní roli objevuje Ondřej Vetchý, tak jsem ani na moment nezaváhal a hned jsem se do něj pustil. Po prvním díle jsem snad nenašel ani jeden zápor. Příběh je dost odlišný od normálního typu kriminálek, protože vraha známe již od úvodu, ale je to příjemná změna od pořád stejného stereotypu. I zápletka má něco do sebe. Vetchý v hlavní roli září a zase ukazuje, proč je jedním z našich hereckých es. První díl přinesl i hodně vedlejších rozvětvených příběhů, tak doufám, že se jim to skloubí dát dohromady. Kamera je na české poměry skvělá, to stejné se dá říct i o hudbě, neboť takovou bych u tuzemského snímku nečekal. Těším se na druhý díl a doufám, že velmi nadějný rozjezd nezkazí nějakou zbytečnou chybou. Za mě dávám 88 %(19.3.2017)

Česká televize to rozjela ve velkém a tahá jedno seriálové eso za druhým. Spravedlnost je řemeslně velmi dobře odvedená práce, ale hlavním tahounem stejně zůstává Vetchý, který seriálu dodává šťávu. Hudba též dobrá, režie velmi slušná a příběh sice jednoduchý, ale s pěkně hutnou atmosférou. Hodně dobré!(20.3.2017)

Alibistické čtyři pecky pro případ, že by se to mělo nějak pokazit. Jinak to ale zatím funguje dobře, neobjektivní kriminalista Richard to může hodit asi na tři lidi, na druhou stranu si neumím představit, že by z toho měla jeho dcera tak lehce vyklouznout, nemluvě o tom, že to asi bylo jinak, než jak to chuděrka znásilňovaná popsala tatíčkovi. P.S.: Vynikající muzika!(20.3.2017)

Psychologické kriminální drama přináší něco, co tu už velmi dlouho nebylo. Pomalé, avšak temné kriminální drama, kde se do křížku se zákonem opět dostává policejní vyšetřovatel, neboť jeho dcera spáchala vraždu a ne ledajakou. Tady jde o hodně. Po nalezení těla se rozjíždí vyšetřování a okolnosti kolem případu se pomalu rozplétají. První díl ze třech představí veškeré postavy děje, jejich charaktery a jejich místa v příběhu. Na Ostravsko docela trefný šedivý obrazový filtr. Rozjezd dobrý, ale žánrově ne pro každého.(28.5.2017)