Blanka má potřebu říkat lidem pravdu. Hlavně těm v Chánově. Eda je k nepoznání. Roman se vrací a není sám. Chystá tvrdou pomstu Luďkovi a celé Severce. Nad Severkou se stahují mraky. (Česká televize)

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdá sa mi, že postupne sa zo seriálu vytráca originalita a tak prišli na rad zápletky ako z treťotriednych seriálov. Absurdné stretnutie skínov a následný únos korunuje groteskná bitka na konci. Zaujímavých momentov pomenej, ale trápnych o to viac. –––– Přesně tak, Luďane, je to otázka vkusu. ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl je doslova takovej přerod. Jak tvůrčí, kdy přecházíme od čisté komedie k v podstatě čistému sociálnímu dramatu, tak i charakterovému, kdy postavy definitivně poráží své předsudky a vlivem událostí si uvědomují to, co je pro ně opravdu důležité. Luďanovi chodí opravdu moc hezká pošta - "Neser se do našich dětý" ()

ForGump

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ty hlášky tam stále jsou, ale jak žijete s těma postavama už několik týdnů, tak je to spíš takový díl, ve kterém mi o ty postavy šlo, působil tak nějak naléhavě, obzvlášť se to týká postavy Luďana. Minochodem výborně zrežírovaný díl to je, opět má labužnicky využitou hudbu a celkově to bylo jako něco režírováné McDonaghem nebo Tarantinem. Navíc se objevuje bitka, kterou jsme naposled viděli v Nahotě na prodej, akorát zde to má svéráznou předehru. ()

Karp

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Upřímně mě fascinuje, že je někdo schopen v Mostu! vidět Tarantina nebo gangsterku... S takovou bych se nedivil ani volnému pokračování tentokráte s názvem ČSFD! Spoiler: Roman Vepřek se vrátil a i to je zjevně hodnoceno jako nevídaně duchaplný scenáristický počin. Nemohu si odpustit poznámku, že v tomto kontextu by mělo být navýšeno hodnocení klasického snímku Lassie se vrací. Pro skončenou epizodu je asi nejvýstižnější slovo předvídatelná a cokoliv, co je divákem očekáváno, zkrátka nemůže mít pět hvězdiček a to ani po konzumaci výběrového metanolového setu Likérky Drak. Tolik opěvované drama 7. dílu je pouhým slabým odvarem, které funguje podstatně hůře než jakýkoliv pokus o humor. Poslední díl bude potřebovat opravdu silné vyústění, aby se z Mostu! nestala úplná bramboračka. ()

Eire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

CITUJI : ..............Tenhle díl byl divný kočko-pes. Jestli tvůrci chtěli končící seriál překlopit do vážnější roviny, chtělo to jiný střih, vynechat nevěrohodnou (ne)romantickou vedlejší linku Tondy a Blanky a udržet napětí. Z bosohlavcu s benzínem šel opravdový strach, ale překlopené nudle na Frantově hlavě byly jak z mateřské školky. Trochu se zdá, že ke konci došly autorům nápady..................PRESNE TAK. JAM BYCH TO LIP NENAPSAL. ()

• Písnička, která hraje na začátku epizody, je „Mosty“ od Lenky Filipové & Karla Zicha. Ve 12. minutě hraje „Born This Way“ od Maria Aragon. Na konci epizody hraje „Run To The Hills“ od Iron Maiden. (Duoscop)
  • Když Tonda (Filip František Červenka) oznamuje své matce (Jitka Čvančarová), že se vrátí do učňáku, její manžel Gerd (Fred Müller) to okomentuje slovy: „Tschechen brauchen doch keine Ausbildung, die sind eh faul.“ Volně přeloženo: „Češi stejně žádné vzdělání nepotřebují, vždyť jsou líní.“ (JariR)