Boku no Hero Academia - Season 2

(série)
Japonsko, 2017, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(26)

V pokračování anime Boku no Hero Academia (2016) se opět setkáváme s mladým chlapcem jménem Izuku Midoriya, který pokračuje na své cestě za tím stát se největším hrdinou ze všech tak jako jeho vzor - statečný All Might. Poté, co se Midoriya dostal skrze těžký vstupní test na vysokou školu pro hrdiny, získal si první přátele a začal dělat pokroky v ovládání své nově získané síly, kterou mu předal právě jeho vzor All Might, se musel mladý chlapec poprvé postavit opravdovým zločincům a spolu s přáteli se pokusit zastavit strašlivý plán na likvidaci všech mladých budoucích hrdinů i jejich učitelů v čele s All Mightem. Od tohoto nečekaného a strašlivého útoku uplynulo pouze několik dní a na škole se chystá další velká akce - školní sportovní hry. Tyto hry jsou ve světě velmi sledovanou událostí, během které na sebe mohou budoucí hrdinové upozornit širokou veřejnost i různé profesionální hrdiny, kteří by si je mohli zvolit jako své partnery v boji proti zločinu. Je to i příležitost pro mladého Midoriyu ukázat, že se objevil nový velký hrdina, ochránce míru a bezbranných, a to dříve, než se společnost dozví, že All Might začíná stále rychleji ztrácet svou sílu... (Jeoffrey)

Gogo333

O proti první sérii velké zlepšení. Ubylo zbytečného natahování děje a konečně se taky něco dělo. Co se zpracování týče (animace, hudba), tak zůstalo stejně dobré jako u první série. Konečně můžu být spokojen. Určitě potěšilo oznámení o třetí sérii, které proběhlo ještě před koncem té druhé a tak už se těším na ty bitky v lesích, co budou následovat. Materiálu mají relativně dost, druhé série končila u kapitoly 70 a před pár dny zrovna vyšla kapitola 154. Tak tu s náma hrdinové snad ještě pár let pobudou. ()

Terezinka198

Jak jsem se vyhýbala BNHA pomalu jako čert kříži, protože jsem měla asi přehnaně vysoké nároky, i druhá série mě příjemně překvapila, když mé nároky splnila na jedničku. Konečně dostávají více prostoru i jiné postavy, které jsem si oblíbila, "nově objevené" postavy, které si mě mírně získaly, taky nezklamaly, náznak nových padouchů ( >:) do toho! Chci vás vidět v další akci, ma bois!). První část byla geniální (a hlavně bylo více Todorokiho :D ty bílé vlasy, sakra... a více vztekání se od Bakuga!), sice byla jako přes kopírák s jinými podobnými shounen animáky, ale co už. Když baví, tak baví. Gimme more of my sleepy Aizawa-sensei and I won't hurt anyone~! Druhá část možná trochu nudnější, ale třetí část ji hravě zastínila. Co dodat? Určitě zase brzy zkouknu během jednoho dne i třetí sérii, protože mě to fakt baví. ()

LeitoSE

Excelentná nadstavba prvej série a výborné rozvinutie charakterov postáv. Zápletka sa stáva temnejšou, no pozitivita a humor z toho stále srší na hony ďaleko. Je veľmi príjemné pozorovať, že aj s tým najotrepanejším námetom so superschopnosťami sa stále dá vytvoriť niečo tak originálne a zábavné. TOP 2 OP leto 2017. 25/25 – 90% ()

TomX2

Druhá séria sa kvalitatívne v ničom nezhoršila, naopak má stále podobnú úroveň ako prvá a u niektorých prvkoch nastalo zlepšenie (animácia). Bohužiaľ ma po emocionálnej stránke neupútala tak ako by mala, nezanechala vo mne ani kúsok napätia a v druhej polovici ma nanešťastie začala nudiť. Ono, školný turnaj bol naozaj fajn, trošičku nám priblížil vedľajšie postavy, ponúkol pestrý výber nových obľúbencov a zároveň dokázal potešiť po stránke súbojov, aj animácie či hudby. V polovici však už moje potešenie upadlo, začal som sa nudiť a prestal som sa o to akokoľvek zaujímať. Originalita síce stále ostala taká istá, no nebol tam žiadny silný moment, a keď už sa k nemu skutočne blížilo, nejaké skvelé vyvrcholenie sa neuskutočnilo. Po prvej polovici už to skrátka nemalo čo ponúknuť, nezanechalo to vo mne žiadny dojem a môj záujem úplne upadol, pričom som to dopozeral už len viacmenej z povinnosti. Druhá séria bola čisto priemerná a ja som bol opätovne sklamaný. ()

Furmi

25x25 ... Druhá séria sa niesla v podstate v duchu tej prvej. Až na malé odchýlky. Prišla mi byť viac detská, nudnejšia a rozťahanejšia. Nato že táto séria bola o polovicu dlhšia ako prvá bola hrozne pomalá a príbeh ide dopredu veľmi striedmo. Avšak stále sa jedná o jeden z lepších počinov ktorý sa snád do budúcna rozbehne lebo potenciál nato má veľký. ()