Reklama

Reklama

Boku no Hero Academia

(seriál)
  • Japonsko 僕のヒーローアカデミア (více)
Trailer 3
Japonsko, (2016–2024), 62 h 57 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scénář:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Hrají:

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura, Kóki Učijama (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(160)

Obsahy(1)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midoriya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

(více)

Recenze (39)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nemá to žádný drive, ve čtvrté epizodě to ještě vlastně nezačalo. Ještě chvíli počkám, protože námět je ok, ale byl bych rád, kdyby se to trochu zaprvé rozjelo a zadruhé to začalo volit víc než první očividné volby. Je vidět, že to je spíš pro děcka. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle šónen mi naprosto sedl a věřím, že v Šónen Jumpu splňuje přesně, co má manga splňovat - přátelství, usilovná práce a vítězství! Líbilo se mi, jsem ráda za druhou sérii a myslím si, že je opravdu jedná o velice kvalitní šónenovku. Lepší než všechny ty Titáni, SAO a Tokijští ghúlové dohromady. Mně se to líbilo hlavně z toho důvodu, že to velice dobře umělo přenést emoce. Ale chápu, že tohle není šálek pro každého. Samozřejmě to má své slabiny a určitě si lze povšimnou, že to jede podle vyšlapaného úspěšného mustru, ale pro mě to má tu správnou jiskru, kterou u šónenovek hledám. Slabší 5*. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Čirý destilát toho, co si představíte pod pojmem šónen, a to se všemi jeho plusy i mínusy. U komentářů k první řadě HeroAca často čtu či slyším, že její začátek je těžkopádný, nudný, pomalý, utahaný jak jelení říje a že Deku je otravný hlavní hrdina, přičemž postupně to naopak začne být zajímavé. Můj názor je přesně opačný: začátek si plně získal mou pozornost právě tím, jak příjemně civilně představuje alternativní svět superhrdinů a věnuje velkou pozornost psychologickému vývoji hlavního hrdiny, který si navíc své speciální schopnosti musí oproti mnohým jiným šónenovským hrdinům zasloužit a poctivě odedřít. V této části pro mě tkvěla největší síla tohoto anime a právě díky ní si HeroAca získalo mou plnou pozornost. Žel bohu, po nástupu na superhrdinskou školu se zprvu nadějný seriál zvrhne do stokrát viděného mustru „šónen hrdina na divné škole“, což neznamená nic jiného než interakci s divnými spolužáky a divnými učiteli, kteří jsou ztvárněni těmi nejprovařenějšími typy postav, které v generickém anime o divné škole prostě nesmí chybět – šikanátor, srdcař, chudák s mindrákem, grázl, postava tajemná jak hrad v Karpatech, premiant, třídní idol, obdivovatelka hlavního hrdiny a tak dále, inovace nula nula. Tyto postavy napsané jak přes kopírák se tak společně s hlavním hrdinou vrhají do stokrát viděných situací, jež si příběhová šablona o divné škole opět žádá, a tomu všemu vévodí zcela mdlé finále, z nějž si už kromě směšného hlavního záporáka nevybavuji žádný moment, žádný zajímavý souboj. Ze zvědavosti jsem se podíval i na prvních pár dílů druhé řady, které však bohužel jen potvrdily mé obavy, že se bude pokračovat ve stejném duchu jako druhá polovina první řady. Pokud si potrpíte na šónen jak řemen nebo jste jich naopak ještě moc neviděli, pak jste na správné adrese, ovšem pokud čekáte něco víc než jen generickou podívanou, doporučuji zalovit v jiných vodách. Neurazilo, nenadchlo. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Zajímavé anime se superhrdiny. Odehrává se to ve světě, kde 80% lidí má nějaké schopnosti. Náš hlavní hrdina je ale jeden z mála, kdo je nemá. a má díky tomu těžký život. Vše se změní, když potká svého oblíbeného hrdinu. Ten mu dodá sebevědomí a předurčí ho k velkým věcem. Dál se to dost rozjíždí. Mladý Midoriyo se dostanu na UA, školu superhrdinů, a to mu změní život. Společně se spolužáky trénují, bojují se zlem a zlepšují své schopnosti. Akce je tam opravdu hodně a dost schopností je poměrně originálních. Dost prostoru se tu věnuje i záporákům. Je jich hodně a mají zde důležitou roli. Zatím mám za sebou 5 sérií a hodně mě to baví. Uvidím dál. Je tam i dost zajímavých zvratů. "Stanu se největším hrdinou všech dob." ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Jak by to vypadalo kdyby Saitama chodili do školy.......tak asi takhle, sice né tak moc šíleně, ale furt dost nápaditě a napínavě. Příběh je ze začátku předvídatelný a i naivní, však od čtvrtého dílu, to nabere adrenalin a jede až do konce. Hlavně bravůrně se povedlo do třinácti dílů, vměstnat to co by jiní tvůrci roztáhli do nějakých dvaceti šesti dílů. V poslední době, se tahle bravůrní technika objevuje častěji a nutno uznat, že to svědčí, to člověk pak může za den zkouknout celý seriál a přitom vyhlížet druhou sérii. Která už, už aby se objevila, pač mně zajímají charaktery i jejich vývoj, tak i příběh samotný a neposlední řadě se těším i na akci. Jo hlavní hrdina svoji schopnost sice ještě tak úplně nezvládá, ale narozdíl od jiných hrdinů nefňuká a ani neskuhrá, co by měl dělat, jde prostě do akce, ale né bezmyšlenkovitě. I ostatní postavy, vypadají zajímavě, byť jim nebylo dáno tolik prostoru, ale vzhledem k počtu dílů a délky jednoho dílu, je to furt výborný, jak se to autorům povedlo, vykreslit ty hlavní charaktery. Místy mi animace připomínala tvorbu od Hiroyuki Imaishi, taková lehce potřeštěná až absurdní, pak to zase sklouzlo do normálu. Ze začátku hlavně dost legrační, od pátého dílu hlavně akční a zaměřené na hlavní postavu a jeho kámoše i rivala. Tak sem zvědavý, kam to až dojde, vypadá to lépe než sem čekal. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pomalý, optimistický, přehnaný a podivný rozjezd plný slz, nářků a křiku s doplněním o naivitu a pohádku... Nu, jsme u 9 EP a konečně to nabralo na zajímavosti. A to velmi hezky. Trochu mi to připomíná start One Piece, který jsem si zalíbil až u konce Arlong aku. 30-40 díl? Nějak tak. Ve chvíli, kdy už všechny jiné série 2x skončí. Tak nějak však pochybuji, že by měl Boku no Hero Academia naplánovaných 400 dílů.... ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Boku no Hero Academia je anime s vynikajúcim budovaním sveta a zo zaujímavými postavami, ktoré sa počas anime vyvíjajú a menia a nemenia sa len ich schopnosti. Svet v ktorom sa príbeh odohráva je zaujímavý tým, že väčšina ľudí na planéte má špeciálne schopnosti a tak teda nie sú to vyvolení čo majú tieto schopnosti, ale skoro každý a naopak kto schopnosť nemá je tak trocha vyvrheľ. Príbeh mladého Midoriyu teda prichádza vhod pretože on je istým spôsobom špecifický a iný. Recenziu píšem v dobe piatich sezón (113 dielov) a anime pokračuje svojráznym tempom a hrá sa síce na jednotlivé sezóny, ale doslova je lepšie tie diely pozerať všetky spolu a nie postupne sezóny, ale s tým sa nedá asi nič robiť. Od dôb Naruta a iných podobných Shounen anime sú tieto anime ako cez kopirák, proste je to stále o tom istom a v tomto prípade musím povedať, že to síce nemá na najlepšie Shounen anime, ale zas nie je to tak ďaleko, aby som tomu nedal plné hodnotenie aj keď hodnotenie rôznych sérii sa môže líšiť. Anime si razí filozofiu toho hlavného hrdinu Midoriyu ako obvyklú from zero to hero, to znamená, že hrdina začína ako absolútne nikto a postupne ho budete mať radšej a radšej a je to teda stará dobrá klasika v tomto ohľade. Takže čo je vlastne najlepšie na Boku no Hero Academia? Za mňa rozhodne budovanie sveta (world building) a na druhom mieste rozprávanie príbehu, kedy sústredenie nie je len na hlavnú postavu, ale všade vôkol, lebo dielov je dostatok, aby ste mali radi aj nejaké bočné postavy. Niekedy to môže byť pre niekoho kto chce rýchlo výsledok kontraproduktívne. ()

Akira777 

všechny recenze uživatele

Měl jsem to zpočátku rád, první i druhá série se mi líbili, jenže čím víc jsem na to koukal, tím víc mě to přestalo bavit, postavy se nějak povahově nemění, jsou furt stejný, Ženské postavy jsou všechny na úrovni Naruto ženských postav, takže jsou poměrně nudné a zbytečné. Dávám dvě hvězdičky za záporáky, kteří jako jediní se skutečně rozvíjí, Deka, Katsuki, Ochako a další jsme začal nesnášet a vedlejším postavám se autor moc nevěnuje, takže taková Tsuyu je prostě vyškrknutá. Nechápu jak tohle může mít lepší hodnocení než Black Clover, kde se postavy i příběh rozvíjí, je to smutné. ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ultimátní prototyp všech shounen příběhů typu from zero to hero a zároveň vtipná japonská odpověď na tradiční americké superhrdinské a x-menovské mýty. Obratně se tu balancuje na hranici mezi poctou a promyšlenou dekonstrukcí výše zmíněného, která spočívá především v tom, že hlavní hrdina, i jeho velký vzor, mají od začátku zásadní handicap. Který - jaké překvapení - překonávají šíleným odhodláním, neústupnou vytrvalostí a především naprostou absencí pudu sebezáchovy. My Hero Academia je ovšem víc než jen obvyklou poctivou náloží silných emocí, soubojů a urputného sebezlepšování. Je také skvěle propracovanou vztahovkou mnoha zajímavých postav, která se postupně během několika sérií rozprostře do neobvyklé šíře, aniž by při tom ztratila na kvalitě. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Manga se mi líbí, takže na anime sem se těšil. Bohužel mě ale zklamalo. Zbytečně roztahaný děj, kdyby šlo o nějakou 50 epizodní sérii tak neřeknu, ale při 13 epizodách, to byla hrůza. Druhá série je jasná, bohužel pokud to bude pokračovat stejnou rychlostí, tak se dočkáme jen turnaje a ten pořádný příběh se začne odvíjet až v případné třetí sérii. Uvidíme, co si pro nás tvůrci tedy připraví dál. První série 60%. ()

Blondsky 

všechny recenze uživatele

Miluji ten svět, hlavního hrdinu, zbylých 19 spolužáků, hrdiny i záporáky. Neskutečně chytlavé, zábavné a svým způsobem neoriginální anime, které ale až směsně lehce dře superhrdinský žánr na kost, ale takovým způsobem, že se vždy jen potíte u napínavosti jednotlivých scén, řvete nadšením u soubojů Izuky či All Mighta (nebo klidně i koholi jiného!) a culíte se od ucha k uchu, jak je to strašně lehce až sprostě podáno, ale tak briliantně. Každá ze sérií až na pátou (zatím) má minimálně 1 absolutně godlike story arch, který mě vždy vystřelil ze sedačky a nevěřil jsem tomu, co se děje (doteď se vlastně nemůžu rozhodnout, zda je lepší School Sport festival, All for one nebo Overhaul linka). Ano zbytky těch sérii už nemají tak silné archy, ale nepůsobí zbytečně a minimálně skvěle dokreslují postavy a svět. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že se ta pátá série jen rozehřívá, protože má extrémní potenciál a čekat týden na další díl, který uteče pocitově během minuty je fakt pain. Neskutečně si všechny highlighty užívám a to poselství je hrozně dobře zpracováno. A Izuku FTW! ()

LeitoSE 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Shounen pre najmenších. Je to plné energie, dej je síce predvídateľný, ale má spád a tvorcovia sa to nesnažia nijako umelo naťahovať. Tematicky aj kresbou, podobne ako Tiger & Bunny, oveľa bližšie západnému konzumu s komiksami o superhrdinoch, pričom sú ale stále zachované klasické východné hodnoty. Pri tak silno prefláknutej téme je celkom fajn, že schopnosti aj boje sú tu celkom nápadité, len hlavná postava nemusela preplakať každú jednu epizódu. 13/13 – 70% ()

baiskon108 

všechny recenze uživatele

Míchačka shounenů a superhrdinů – co lepšího si milovník obou žánrů vůbec může přát! Prvních pět dílů bylo takových rozjezdových, ale přesto velmi poutavých, hlavně díky animaci a sympatickému hlavnímu hrdinovi. Šlo v nich hlavně o zblížení All Mighta a Dekua, což se povedlo. No a poté už to začlo mít pořádné a permanentní grády! U tohoto anime jsem strašně rád, že je v něm vše, co si tento hero žánr zaslouží – zajímaví hrdinové a zločinci, celá ta UA akademie s učiteli, zlepšování superschopností, turnajová sága, hrdinské praxe… tohle všechno z tohoto anime dělá naprosto propracovaný superhrdinský svět. Ale hlavní je, že ty postavy mají emoce a že je dokáží přenést na diváka. ()

JamesConnorG 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

9,5/10 - Wow. Tenhle seriál, správněji "Anime" mě už od začátku děje chytlo a také hodně bavilo. Momentálně stále anime sleduji a kvalita či příběh u mě stále neklesnul a pořad mě strašně baví. Děj u všech sérii je chystali, napínavý a podle mě tvůrce seriálu udělali hodně slušnou práci. Chci poděkovat především tvůrci MHA (My Hero Academia nebo zda chcete, tak Boku No Hero Academia) co vytvořil mangy, díky kterým seriál vznikl. Slovo závěrem. Boku No Hero Academia (My Hero Academia) rozhodně doporučuji jak fanouškům anime, tak i lidem, co jim nejsou. Anime ode mě dostává plný počet hvězdiček a nelituji jeho shlédnutí. ()

fallanga 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obyčejný "dětský" šónen, který to co dělá, dělá velmi dobře. Jenom podle zasazení je vidět, že se to nesnaží lámat rekordy, nesnaží se to být něčím výjimečným, snaží se to jenom zabavit. A že to baví. Svět plný superhrdinů a superzloduchů, a jeden malý chlapec, který nemá žádnou schopnost. Chvíli jsem se bál, že později získá nějakou ultimátní schopnost a celé se to zvrhne, a přestože ultimátní schopnost získal asi ve třetím díle, tak to velmi dobře zpracovali a nestal se z něj overpowered týpek. Celé to má dobře vykreslené (i když archetypální) charaktery, které byste tam očekávali (akorát Eraserhead je trošičku specifičtější, a proto taky nejlepší). Je tam určitý charakterový vývoj. Občas je to i vtipné, na rozdíl od Fullmetal Alchemist, který má podobný typ humoru, ale tam nefunguje. Ale hlavní jsou bitky, to se od tohoto očekává asi nejvíce. A v tom to exceluje. Rvačky jsou dynamické, rychlé, ale zároveň taktické, mají šťávu. Naprosto nejlepší je rvačka AllMighta a toho ptačího týpka v intru (které má skvělou hudbu). Přímo z děje je rozhodně nejlépe provedená bitva Eraserheada s padouchy. Není dokonalá jenom z akčního hlediska, ale i z toho příběhového (nechci to dále nějak rozmazávat). Všechno je to navíc podtržené skvělým soundtrackem a animace, i když jednodušší, je taky pěkně zpracovaná. Celkově to asi ničím nepřekvapí, je to seriál sestávající hlavně z mlátiček, ale spoustu času dostávají i samotné charaktery. Pro děti je to dostatečně rychlé a barvené, pro starší publikum to má akci, která má koule a jednoduchý, přesto zábavný příběh. Za mě spokojenost. ()

RetroGamer 

všechny recenze uživatele

Videné prvé dve série seriálu, zatiaľ spokojnosť. Prvá séria 9/10, druhá séria 9/10 Hrdinovia si v prvých dvoch sériach moc nezabojovali proti skutočným záporákom (Tomura Shigaraki a Stain), tak uvidíme, ako dopadne tretia séria.    Edit 10/2018: Tretia séria 8/10 - prvá polovica bola emočne nadupaná, v strede sa opäť spomalilo tempo, aby ho postupne naberalo až do finále. Anime a aj jej postavy začínajú byť viac dospelejšie a uvedomujú si, že byť hrdinom nie je len také jednoduché. Teším sa na štvrtú sériu. Má to svoje epické momenty, ktoré diváka doslova prikovajú do kresla a zopár emotívnych. Parádny bol turnaj medzi študentami v druhej sérii. Od toho sa nedalo odtrhnúť. A parádnu hudbu, ktorá celú akciu umocňuje. Čím viac častí človek vidí, tým to viac žerie... Štvrtá séria ma nebavila, príbeh sa nikam neposunul a už tam nebolo toľko epických momentov... do piatej série sa mi moc nechce 5/10. Škoda ()

DominoTempus 

všechny recenze uživatele

Japonské shonen anime vypilované do prosté dokonalosti a milostný dopis americkému superhrdinskému komiksu. Tvůrci zkrátka superhrdiny chápou. A tak se nám, divákům, dostává do rukou tato neuvěřitelně slibná záležitost, která má před sebou jistě ještě mnoho sérií. Ale k věci - první série My Hero Academia je třináctidílný shonen, tedy chlapecké akční anime. Tento žánr s sebou ovšem přináší mnoho samozřejmých a v současnosti již k smrti otřepaných motivů. A My Hero Academia si tyto motivy bere k srdci, ale ukazuje je upřímně, zajímavě a takovým způsobem, že i to nejstarší klišé působí čerstvě. Jako světla nad rajčaty v supermarketu. Pomalý rozjezd nevadil, a to hlavně proto, že na rozdíl od běžného shonenu, kdy čekáte, až se něco začne dít, My Hero Academia zvládá bavit, i když se tam vlastně nic moc neděje. Velice silnou stránkou a hlavním důvodem, proč dát tomuto anime šanci, jsou postavy (způsob, jakým jsou napsané, ale i jejich design po všech stránkách) a akce. A v obou těchto věcech hrdinové excelují a je zkrátka radost to sledovat. Pokud bych měl mít výtku, je to rozhodně padouch. Ani by tolik nevadilo, že je většinu série nepřítomný. Ale všechno na něm je zatím generické. Čemuž nepomáhá fakt, že je to snad jediný design z mangy, který se nepodařilo přeložit úplně bezchybně z mangy do anime, tj. ztrácí faktor děsu a hrůzy, kterým v manze disponuje. Protože mimo to na něm skutečně nic moc není. To je ovšem jen drobný mušinec na stropě Sixtinské kaple. My Hero Academia je nový vrchol shonenu a skvělá ukázka toho, čeho je kvalitní superhrdinský příběh schopný. ()

Reklama

Reklama