Proslulý archeolog Robert Burns (STEVEN SEAGAL) najde ve starověkých ruinách východní Číny vzácné artefakty. Měly by být zrestaurovány, ale čínská mafie Tong má vlastní plány. Burns zjistí, že mafie využívá cenné památky jako schránky k pašování drog do zámoří. Od té chvíle si nemůže být jistý životem. Je falešně obviněn ze smrti svého asistenta a uvězněn. Po propuštění je zapojen do vládního plánu na likvidaci mafie a stává se návnadou v nastražené pasti... (oficiální text distributora)

humanbeing odpad!

Co mohlo teoreticky fungovat v osmdesátých letech, dnes už jen stěží někdo přijme za filmovou zábavu. Tahle "Seagalovka" měla prachbídný scénář a neuvěřitelně nezáživné zpracování - včetně velmi rutinně provedeného finálního souboje. O čem to bylo? Seagal cestuje po celém světě, aby našel místnost s největšími zločineckými bossy světového podsvětí. Čím víc se místnosti přibližuje, tím víc z ní ubývá číňanů. Na konci se ukáže, že není jen mistr bojových umění, když se mu podaří vyřešit jednu čínsky psanou hádanku. ()

agathon

Neuvěřitelně bezduchá a prázdná záležitost, která se ale všema svýma pohříchu nízkorozpočtovýma prostředkama snaží vypadat jako nějaký mix Matrixu a Mission Impossible. Jako by si někdo v produkci řekl, že ty digitální kulky dopadající v úvodní scéně na hrdinovo auto, naprosto otravný nájezdy kamery (asi mající vzbuzovat napětí) nebo lokalizující podtitulky a la JAG (po deseti minutách už jenom obtěžující) jsou fakt cool a když to umí jinde, tak mi to přeci zvládnem taky! Nic z toho pochopitelně cool není, nikdo to ani náznakem nezvládá a film je neuvěřitelně blbej. Tlustý Seagal, docela ucházející (i když pořád monotónní) hudba a neuvěřitelně komický (což rozhodně nemyslím jako pochvalu) bitky. Ale byly tam docela hezký holky a párkrát jsem se navíc od srdce zasmál. ()

Pajky3

Já to věděl, že se jednou musim dostat k těm opravdu špatnejm Seagalovkám. Bože ty souboje jsou opravdu hrozný, to střihání a to strašlivé přehánění. Kamera je taky hrozná, ani nevim jak to popsat, ale prostě se mi to nelíbí, ta sekanost, ty nájezdy, ta roztřesenost. Na to dá jen stěží koukat. Příběh sice ještě není tak úplně hroznej. Tohle je zatím nejslabší část, ale bojim se, že bude ještě hůř. 20% ()

otík

Na začátku krvavá a nesmyslná vybíječka, pak zbytečné představování hlavních darebáku, pak boj a nic, boj a nic, nic, nic, nic a boj. A trapný konec trapného a ubohého filmu. Dialogy typu: "Je ti něco?" a Seagal odpoví: "Jdu na záchod" jsou typické, často nemají s dějem vůbec nic společného, děj je zmatečný, scény do sebe vůbec nezapadají, filmařsky je to céčkový film jako vyšitý (možná i hůř) a za jednu hvězdičku stojí pouze to, že Seagal ukazuje alespoň občas ve špatně sestříhaném a špatně nasnímaném i narežírovaném záběru trochu svého bojového umění a na rozdíl od svého předešlého filmu nefilmu Cizinec je těch akčních scén celkem dost. Nelogičnost typu "na pohřbu čínské dívky se pozůstalí modlí křesťanský Otče náš" hrají tomuto trapasu prim. Vezmu-li si poslední tři Seagalovi filmy (Cizinec, Na pokraji smrti, Zabiják), musím smutně konstatovat, že nejlepší bylo na Pokraji smrti - a to mluví samo za sebe. ()

SeanLSD

Ako sa vraví: neserte archeológov! O tom, ako jeden spravodlivo naštvaný, čo sa ako decko príliš díval na Indianu Jonesa, vykosí po polke sveta polku všetkých čínskych mafií. Ukazuje tak spolu s Indym, o aké drsné povolanie sa jedná, čo vedia iba tí, čo niekedy robili v daždi a mraze archeologickú sondu s rozpadajúcimi sa krompáčmi. Bez ohľadu na absolútnu nezmyselnosť filmu je ZABIJAK dostatočne svižný a poriadne tvrdý, SS je tu ako duch rozsievajúci skazu a preto mám tento kúsok napodiv ešte celkom rád. ()

Vecko99 odpad!

Horší akční film jsem nikdy neviděl. Příběh mě docela zaujal a proto jsem tento film viděl, ale po 15 minutách zpomalených záběrech a kašírovaném pozadí mě došlo, že jsem udělal chybu. Akční scény s obtloustlým, věčně stojícím Segalem tomu daly korunu. Tohle si nezaslouží ani jednu hvězdičku. ()

Khumbac

Ach jo...za posledni roky jedna z nejvíce hrozných chvil mého života. Takové mrhání času. A jen proto, že se mně nechtělo spát. Kdybych si raději dočetl tu knihu co mám na nočním stolku....říkal jsem si:"Kouknu na nějaké Segalovské finty v boji" a viděl jsem, jak proti sobě placají rukama jakoby zahàněli kupu much. NO A TEN VYGRADOVANÝ KONEC...zpuchloň hodil z okna samorajský meč a tímto přesekl nejslavnějšímu a nejhlavnejsimu mafiánovi hlavu. To byla teda pecka vážení. ()

žvanimírek

Stupidita nejde omluvit ani přitomností velkýho (a to doslova) Stevena, je to bezkonkurenčně jeden z jeho "nejsmutnějších" filmů. ()

lennyd

Jednoho čínského mafiána napadne skvělej nápad. Dá všechny čínské kartely dohromady, a pod svým vedením ovládne obchod s drogami po celém světě. Jako pašeráka z číny do zbytku světa (= amerika) využívá dobráckého (a kapku natvrdlého) profesora Burnse (Steven Seagall). Ale ten jednoho krásného dne objeví oč jde, tak mu zabijou asistentku, pak manželku a nakonec se snaží zabít i jeho. Ale to netuší, že náš dobrácký profesor je machr na bojová umění, a vrhá se do boje proti všem. A tak policajtům s DEA zbývá jen chodit v jeho stopách, a odškrtávat si mrtvoly .... Jojo, Steven už je v pěkných sra*kách, a z toho už se jen tak nevyhrabe. Další béčko (ehm, dá se tomu říkat ještě béčko?), kde velký Steven nakope zadnici všem padouchům světa (aspoň už si nehraje na ekologického aktivistu). Plno nelogičností, blbostí apod (př. pan profesor chce odeslat zásilku do ameriky. Pečlivě celou krabici zapečeťuje, a aby to bylo jasný, povídá své asistence (určitě to nedělali poprvé) : "Zásilku zapečetíme přesně podle celních předpisů").. A taktéž Steveno oblékání (jak už tu kdosi povídal), v luxusní restauraci všichni v oblecích, jen on v kožený bundě... magor. Ale co naplat, kopat umí :) ()

Iroquaise odpad!

"bude lepší, když počkáš tady" - " a proč ?" - "protože to je čínská prádelna!" nejlepší komentář - Pohrobek :) ()

Gazi odpad!

Varování: Těžký průser, hrozná sračka. Zabil jsem tím jenom čas, tak zachraňte si alespoň Váš! ()

manonfire odpad!

Tak toto je soda neskutečná. I Já, který od Seagala čekám jen to nejhorší, jsem se ocitl v jakémsi hodinu a půl trvajícím katatonickém stavu úžasu. To se nedalo nedokoukat. Víte....pokud mám být upřímný.....je to už několik let, ale já tomu dodnes neuvěřil. Dost možná nejhorší film co jsem viděl a to myslím naprosto vážně. 0% ()

ssfan

Na Seagala pouze podprůměrný film, přesto v rámci žánru ještě celkem slušné. Lepší než Cizinec a Černý úsvit. Příběh je sice obyčejný, ale díky velkému množství akce plyne rychle. Je tady několik bitek ve stylu hongkongských filmů, dále nechybí ani aikido techniky. Střílení také najdeme, takže to není tak strašné. Objektivně tak 45% ()

mikulem odpad!

Na rozdíl třeba od PATRIOTA není ani čemu se zasmát. Seagal jako archeolog je vtipný, to vystačí asi na úvodních 15 minut filmu a pak už jen čekám a čekám, kdy to sakra skončí. Zatímco na PATRIOTA se rád znovu podívám, tohle už opravdu nechci. ()