Proslulý archeolog Robert Burns (STEVEN SEAGAL) najde ve starověkých ruinách východní Číny vzácné artefakty. Měly by být zrestaurovány, ale čínská mafie Tong má vlastní plány. Burns zjistí, že mafie využívá cenné památky jako schránky k pašování drog do zámoří. Od té chvíle si nemůže být jistý životem. Je falešně obviněn ze smrti svého asistenta a uvězněn. Po propuštění je zapojen do vládního plánu na likvidaci mafie a stává se návnadou v nastražené pasti... (oficiální text distributora)

Zombi

Přiznám se, že jsem to ani neviděl celý, ale ten kus mi stačil, je to naprosto tragický, natáčený zase někde v Bulharsku? jen si tam dovezli pár číňanů. Bitky děs a bída, např. Seagal s nějakým maníkem proti sobě máchaj rukama a rejža tam hodí velkej detail jen na ty máchající ruce a zoomuje tak blízko až je to ještě celý mázlý. Přemejšlel jsem o odpadu, ale věřím, že někde tam venku je ještě něco horšího.. ()

Pajčus

Čekal jsem, že to bude trapný film, ale že bude točený téměř bez scénáře, to mě poněkud překvapilo. Umělecká kamera a novodobé trikové záběry (kamera sledující vystřelenou kulku) mě sice potěšily, ale do filmu mi jaksi nepasovaly. Celý film je tak nějak poslepovaný z puzzle kostiček, které k sobě nepasují. To se týká jak vizuální hodnoty, tak příběhu. Objemné tělo Stevena Seagala maskováno různými podivnými obleky a zřejmě snížená schopnost pohybu nutila filmaře, aby byly při bojových scénách vidět pouze detaily jeho těla. Většinou to byly zrychlené záběry na ruce, což byla opravdu nuda. Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale čím byl film dál ve svém průběhu, ztrácel dech. Nepočítám příběh, jeho hodnota byla nulová, mám na mysli spíš kameru a efekty. Dávám jednu hvězdičku za to, že jsem to dokoukal. :) ()

Hadati

Tento film je buď nepochopenou parodií na akční filmy nebo se Seagal už totálně zbláznil. Dokoukal jsem jej jenom proto, že mě zajímalo, co za kraviny tam ještě bude. "Matrixovské efekty" byli k pláči, příběh byl absolutně nereálný. Potom, co Seagalovi zabili manželku jsem čekal alespoň nějaké projevení citu - bez reakce. Velká čínská mafie měla zřejmě velký nedostatek personálu, protože veškerou špinavou práci vykonávali bossové. Hlavní boss se rozhodl Seagala zabít tím, že založil požár ve vlastním sídle. Požár byl však tak pomalý, že si hlavní hrdina mohl zapálit doutník, vykouřit ho a potom v klidu odejít hlavními dveřmi, aniž by se mu cokoliv stalo. To, že v jednom souboji použili čínský kung-fu styl (létající bojovníci) už přesahovalo jakoukoliv soudnost. Jak něco takového můžou dát do běžného akčního filmu? Takových zhovadilostí bych tu mohl vyjmenovat spoustu a spoustu, ale myslím si, že obrázek jste si už udělali. Jednu hvězdičku dávám za dvě pěkné Číňanky, protože to bylo to jediné, na co se tam dalo koukat. ()

Jeremiah

Připravili ho o práci, zabili mu manželku, zapálili dům - vzali mu vše a ještě se ho pokouší opakovaně zabít. A to neměli dělat, protože si zvolili špatného člověka a probudili v něm tygra zabijáka, známého dříve jako DUCH . Typický ničím neobvyklý film Stevena Seagala, kterému dávám své 2 * za scénáristický nápad, bojové akce a za pocity, které ve mě ten děj vyvolává ( např. hláškou - kdo krade málo, skončí na dlouho ve vězení, kdo krade ve velkém, stane se králem ) !! ()

boyd.

Tak tímto filmem začína šňura totálních kravin, které Seagal natočil a zatím se ji nepodařilo dodnes (14.6.2006) přetrhnout. Ty stupidní scény, když u stolu partička těžkých bossu řeší celý film to, že se potřebují zbavit Seagala jsou k smíchu! Když už podobná scéna hrála asi po osmé začal jsem se smát na celý kvartýr. Steven je alespoň jednoho po druhém likviduje a tak židle na konci filmu zejí prázdnotou a posledního padoucha smrt taky samozdřéjmě nemine. Seagal se snaží pomstít těm, kdo zabili jeho ženu, klasicky už již provařený příběh v bleděmodrém jsme mohli vidět i jinde a lépe. Steven Seagal už hold stárne a nedá se od něho čekat, že se bude bít jako zamlada, ale proč se o to pořád pokouší, když ví, že to takhle dopadne to opravdu netuším. Akce je lepší než v jeho minulém filmu (Cizinec), ale to rozhodně není žádné plus. Jedna* z nostalgie a protože jméno Steven Seagal pro mě má pořád nějakou váhu. ()

Mbeast odpad!

Dialogy :D, střih :D, režie :D, Seagal :D. Steven je pořád nejkoženější z kožených, ale jeho bojový fígle žeru! ()

t0ny odpad!

90% scén je postrádá logiku, nicneříkající kamera snímá vše nedůležité, a vrchol všeho představují výpovědi postav (vše v uvozovkách). Snímek tvoří tři scény. 1) Seagal vejde do náhodné budovy (ať už to je restaurace, holičství nebo stodola), a zmasakruje číňany, kteří ji okupují. 2) Seagal sedí a diskutuje s náhodnou postavou - tyto scény považuju za nejhorší. 3) Scéna u stolu, kde pár číňanů diskutuje o tom, jak musí zabít Seagala. Vynásobte pěti a výsledek vyšlete do světa. Další Seagalův "počin", který může fungovat jako parodie. ()

Deratizer

Je to ubohý, ale pořád lepší než jeho jiný filmy, kde nejsou vidět souboje v detailech, zde to má pořád ještě aspoň trošku úroveň, hlavně nejlepší scéna-bitka v baru. Proto za tři, je tam v soubojích i něco vidět :-) Jinak to v rámci kinematografie samozřejmě nestojí za rozebírání, jeden z tuctu akčních filmů Seagala, který nepřinese nic jiného a nového než kdykoliv jindy, Seagal je prostě jedna a ta samá postava ve všech svých filmech. Prakticky ničím jiným, než dobře natočenými souboji, už Seagalovy filmy nemůžou nalákat a bohužel je to s jeho novými filmy horší a horší. ()

Hapretor odpad!

Stupiditu snímku překoná jen povážlivý vzhled Stevena Fekála. Má mít nějakou soudnost a jít do důchodu. Na tohle se nedá už dívat. Jeho éra skončila. Už vypadá na akční žánr velmi nevhodně. ()

helloween93

Z tohoto filmu si vybavuji scény, kdy byl vždy záběr na zasedání čínské mafie u stolu. Čím víc se děj blížil ke konci, tím méně jich tam sedělo, protože byli eliminováni Seagalem. Nicméně jinak další podprůměrný Seagalův film, kterých poslední roky chrlí mraky a dopadá to tragicky. ()

MickeyStuma

Jeden by se až divil, jak také může vypadat archeolog a čeho všeho je schopný. Zkrátka a dobře, zabili mu ženu a to neměli dělat. Seagalovka se vším všudy bez bázně a hany. Tento příběh by mohl fungovat v komiksu. Ve filmu však ani omylem. Nezávislý akční film se všemi svými bizarními atributy v celé své kráse. Jakmile už na začátku vidíme Stevena Seagala v černém dlouhém koženém kabátě někde v poušti čistícího nalezené artefakty, při kterém je neustále ve střehu, jakoby se jednalo o agenta tajné služby, během čehož se mu zdá chování některých přítomných podezřelé, načež, dříve než stačí divák lusknout prstem, příčinu odhalí, je potřeba vypnout mozek v zájmu nemyšlení nad logikou a jen se bavit nad absolutním amatérismem filmového umění bez ohledu na žánr. Jedno opravdu malinkaté pozitivum tady však kupodivu přeci je. Steven nehraje bývalého agenta CIA či něco podobného. Vzhledem k tomu, čeho je právě jako obyčejný archeolog později schopný, jakoby to však ani neplatilo. Jeho drsná nátura a kamenná tvář se nikdy po celou stopáž snímku nezmění ve snaze docílit dojem, jak je nad věcí. I to však bortí viditelné jeho zastupování doublem v akčních bojových scénách. Něco takového kdyby bylo natočeno někdy na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy akčních videosnímků s bojovým uměním bez ohledu na kvalitu vzniklo skutečně přehršel, dalo by se ještě nad tím alespoň trošku polemizovat. Tady nelze jinak, než doporučit se tomuto snímku ohromným obloukem vyhnout. Naopak pro fanoušky Stevena Seagala samozřejmě nutnost. ()

BOURQUE

Lacná a podpriemerná „céčkovina“ od S. Segal. Slabé herecké a akčné výkony. A tu ani S. Segal nemal už takú kondičku. Každopádne nie je to jeho najhorší film. Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

Pořez odpad!

Kde jsou ty doby, kdy byly filmy se Segalem zárukou alespoň trochu zajímavé podívané a lákadlem k návštěvě kurzů bojových umění (především aikida)... Tak zoufalou slátaninu jsem již dlouho neviděl, skoro bych to přirovnal k "akčnímu Kameňáku": Kouknem, co letí, pak to slepíme dohromady a on se vždycky někdo chytne. Já přímo naletěl... Do mysli se mi začíná vkrádat památná věta: "Je třeba zabít Segala..." ()