Proslulý archeolog Robert Burns (STEVEN SEAGAL) najde ve starověkých ruinách východní Číny vzácné artefakty. Měly by být zrestaurovány, ale čínská mafie Tong má vlastní plány. Burns zjistí, že mafie využívá cenné památky jako schránky k pašování drog do zámoří. Od té chvíle si nemůže být jistý životem. Je falešně obviněn ze smrti svého asistenta a uvězněn. Po propuštění je zapojen do vládního plánu na likvidaci mafie a stává se návnadou v nastražené pasti... (oficiální text distributora)

Amarcord_1 odpad!

10% - Celý film je dokonalou ukázkou toho, že i na tak primitivní žánr, jako otřepaný mstitelský akční film, vyžaduje určité minimum filmařských a vypravěčských dovedností. Dokoukal jsem ho jen proto, abych obdivoval, co všechno se dá zbabrat. Roztomile dementní scénář je rozhodně hlavní pecka. V jeho stínu bledne i spíše poziční, než herecký výkon Stevena Seagala. Zabiják je několikrát recyklovaný odpad, jehož sběrem si žádný filmový fanda nepolepší. ()

Xmilden odpad!

Seagal jako archeolog s tajemnou minulostí dokáže sám zničit čínskou mafii. Je to velmi velmi špatný film. 0% ()

A_FISH

Nic netušící univerzitní profesor Steven Seagal se nevědomě podílel na kokainovém obchodu a byl uvězněn. Nezbývá mu než z vězení uprchnout, aby se pomstil a dokázal svou nevinu. ()

LiVentura odpad!

Hodnocení bych raději hodil do koše, neboť z tohoto nevím ani, kolik mám prstů na rukou...ta blbost neutěšitelná a věčná na nás všechny z Hollywoodu vesele působí stále intenzivněji...... ()

Fiftis

Aj napriek tomu, že mám filmy so Stevenom Seagalom rád, tento mi pripadal ako jeden z tých slabších, možno najslabší. Väčšinou je Seagal policajt obhajujúci zákony. Tu bol však človekom, ktorý vyvraždil celú mafiu, aby pomstil smrť svojej ženy a asistentky. Film plný krásneho bojového umenia, ktorým Seagal vyniká tentoraz nevyvážili dej. Filmy so Segalom sú horšie a horšie, snáď jediný, ktorý sa mu kedy podaril bolo Prepadnutie v Pacifiku (1992), tomu sa dalo veriť. Tu v úlohe archeológa je veľmi komický, dialógy totálne plytké, postavy majú IQ 50, keď človek sleduje ich nutkanie komentovať úplne evidentné veci. Film tak ľahkovážne vyplytval aspoň potenciál zaujímavých exotických lokácií. Škoda. Viem snáď len jedno - tento film už nikdy neuvidím .Začiatok sa mi vcelku páčil, potom to začalo byť zdĺhavé a furt dookola, škoda, z počiatku to nevyzeralo zle. ()

salahadin odpad!

"Silent! I will kill you!" (Achmed, the dead terrorist). To je tak, vše, co mě napadá po skončení další seagalovky, která mi čestně ubrala sil na podobné majstrštyky. Kurňa - proč si Seagal hraje na archeologa, ví vůbec, co to je? Ne ted vážně, Seagal má dvě výrazové polohy - jedna s nožem, druhá s nějakou gumovou pistolkou. Sly a Arnie byli aspoň zábavní (a to dost), Seagalovi schází ta správná hladina sebekritiky. ()

666teen odpad!

Film o archeologovi stiženém myxomatózou. Asi už je to s ním moc špatný, protože má hlavu jak Láďa Křížek....Poslední mistrovy kousky jsem vynechával a měl jsem to tak nechat. Fuj. ()

mzss1

Vynikající film s dobrým příběhem, výbornou hudbou a skvělou akcí. Je tu dost soubojů, nějaká přestřelka, typické akční propracované béčko. Film nemůže nudit, má svožné tempo hned od začátku. Postava Seagala je celkem zajímavá. Ostatní herci taky byli ok. 90% = ***** ()

kingik odpad!

Smůla Stevene.....máš odpad....A pokud chceš v budoucnu ještě zaperlit, tak se prosím vyhýbej režisérovi Oblowitzi. Neumí lautr nic. ()

MaedhRos odpad!

Čínská mafie sama proti Stevenu Seagalovi ve značně nesoudržném a sterilním sledu více či méně dýchavičných scén, nemastných neslaných soubojů a připitomělých dialogů. Opakované pokusy o noirovou stylizaci z toho místy dělají po čertech zábavnou taškařici. ()

Slartibarkfast

Jedna hvězda za ten potetovaný hrudník spoře oděné sympatické slečny, která se tam mihla zhruba v půlce filmu. Zbytek je bohapustá pitomost bez hlavy a paty. Forma viditelně vyžraného Štefana šla dolů a už tak mizerný scénář nebylo čím vylepšit, když akční scény byly spíš k smíchu. Promiň, Štefane, ale prsama to nejde zachránit vždy. Zvláště, když to není péčko, ale béčko. 10% ()

Rocky62 odpad!

Kdo to dokoukal do konce, tak riskoval zdraví. Já jsem to shlédl celé a od té doby se každý den modlím k Bohu, aby ochraňoval mé duševní zdraví a zabránil, aby se díky Zabijákovi ze mě nestal poslintanej chromej dement na kriplkáře. Ano tak je tento film nebezpečný. ()

klerik

Vidím, že tu je nejako málo znalcov :-) Tento film patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo po miléniu Steven natočil. Úvod okolo archeológie je síce absolútne dementný, ale potom začne pravá zábava. (Seagal sa naserie a ide po čínskej mafii). Kamera síce nie je bohviečo, ale akcie je požehnane. Zbytočne sa nekecia, zámienky na rozpútanie bitiek sú sympaticky triviálne a SS nemá problém poraziť ani lietajúcich protivníkov, či spôsobiť, aby protivníci od neho odlietali. Mimochodom do choreografií sú celkom dobre zakomponované Stevenove kopy. Mne to stačilo možno aj preto, že je to na hony vzdialené trápnosti POSLEDNEJ NOCI ako aj nude ČIERNEHO ÚSVITU. Páčilo sa mi to trochu viac ako KÓD SMRTI (Kill Switch). Jednotkou medzi filmami SS po roku 2000 je jednoznačne BEŠTIA... ()

SeBig

Seagal jde a láme vazy, ruce a nohy a chce pomstít svoji ženu a zabít šéfa Čínského drogového kartelu. Docela jsem se smál jak Seagal se všemi v tomhle filmu hází a jak nebyl ani jednou zraněný. No prostě obvyklá akční Seagalovka. ()

korbitch22

Opravdu smutné.Slušný nápad,bohužel příšerné dialogy,děsné akční scény,idiotský střih,nulová výprava...tohle je až nepochopitelné,kam mohl můj miláček z dětství klesnout.....10%...ale ani nevim za co...asi ze soucitu. ()

MM11

Seagalovy filmy, na ty se v poslední době dá koukat pouze na vlastní nebezpečí. Tenhle film je opravdu "zabiják" a můžu jen doufat, že se "kazič" Oblowitz se Seagalem už nikdy nespojí. Zabiják má zajímavou vlastnost, po celou dobu se zdá, že vidíte teprve začátek a snímek se ještě rozhoupe. Tenhle otravný pocit zmizí s naběhnutím titulků... Seagal se zřejmě rozhodl, že je mu všechno jedno a točí co mu pod ruku přijde. Tyhle shity jsou sice lepší než to co točí třeba Lundgren, ale porovnávat se s takovou nulou jako je Dolph, to dokazuje, že je na tom Steven bledě. ()

jonyyy

Je pravda, že ze Stevena se stal slušný řízek, a tento film byl docela slabý, ale našlo se pár záběrů, které mě nadchly hodně. A Saegala mám a vždycky budu mít rád!!! ()

Jenda

Připadá mi, že tento film má předlohu v nějaké hře na automatech (herních, ne výherních). Steven Seagal projde celým filmem přes x bossíků aby se nakonec střetl s velkým šéfem triády. Ostatní postavy jsou tu proto, aby buď umřely nebo se bezduše mátožily v Seagalově stínu. Na počítačových scénách pracoval nějaký fušer. Přesto na začátku filmu je jedna povedená scéna, která nevypadá jako z nějakého odpoledního seriálu na Nově (např. Ztracený svět), kdy profesor Seagal se svou kolegyní ujíždí před střelci k hranici. Programátor zřejmě pustil ke stroji svého malého synka a ten vytvořil celkem povedený Bullettime. O hudebním doprovodu se také nedá říci, že je hudební, až ne jednu písničku v titulkách (pokud do nich vydržíte nebo je nezaspíte). No a písnička s bullettimem nám dá dohromady jednu hvězdičku. ()