Extrémní předsudek

• Česko Extrémní prostředky (více)
TV spot

Jack Benteen, hrdina tohoto "moderního westernu" je mírumilovným, spravedlivým šerifem. Ale pak se v jeho městě objeví skupina dokonale vycvičených vojáků, kteří oficiálně neexistují. Z jeho nejlepšího přítele se stane úhlavní nepřítel. Žena, kterou miluje, ho zradí. A on musí znovu sáhnout po zbrani... (Guild Home Video)

helloween93

Zvláštní druh filmu, moderní western na téma obchodu s drogami v mexické oblasti. To vše za doprovodu elektrických bicí s nasamplovanými 80's zvuky. Do toho sledujeme upoceného Nolteho jak likviduje jednoho mexického pašeráka drog za druhým. Závěrečný masakr ala Rambo se mi hodně líbil. 3* ()

animario

Poctivá žánrová střílečka z osmdesátek s drsňáckým šerifem, který víc střílí než mluví a typickým kýčovitým VHS obalem. Pár westernových momentů se tam zaregistrovat dá, celkově na mě ale film nedýchal nějakým vysloveně westernovým feelingem. Spíš mi trochu evokoval Rodriguezovo Tenkrát v Mexiku- mexikáni, drogovej boss, zkorumpovanej agent/voják (samopal s tlumičem v rukou M.Ironsidea ve finálový přestřelce naprosto stejnej jako měl později Johnny Depp apod..) Označení jako klenot a podobný považuju ovšem za trochu nadsazený, i když se určitě nejedná o úplně klasickou osmdesátkovou produkci a tenhle biják za shlédnutí stojí, už kvůli nostalgii (3,5*). ()

MickeyStuma

Western odehrávající se v současné době se jen tak nevidí, a tak tento snímek považuji za filmový skvost, který stojí za vidění. Nick Nolte tu ztvárnil nekompromisního šerifa, který si nebere servítky a na straně zákona si jde tvrdě za svým. Režisér Walter Hill je u mne mistr svého oboru a dokázal, že westernový námět se nemusí odehrávat jen koncem 19. století. Scénář je vcelku kvalitní a akční scény mají svůj správný šmrnc. Snímek si drží svůj rytmus a nenechá diváka odpočinout. Byť už uplynula dlouhá doba od natáčení, zdá se, že vůbec nestárne, a má divákovi stále co zdělit. ()

bakeero

Akční film v tom pravém slova smyslu. Nick Nolte jako drsný Texaský Ranger (myslím, že Chuck Norris by se mohl třást o místo), komando “nemrtvých” příslušníků armády, co se snaží vykrást banku v zapadlém texaském městečku a v pozadí všeho obchod s drogami na americko-mexické hranici. Je jasné, že pár lidí u toho zařve. ()

Belmondicek

Druhý společný snímek oblíbeného režisérského veterána Waltera Hilla ( 48 hodin ) s Nickem Noltem. Tentokrát v roli texaského rangera bojujícího se zločinem na mexické hranici. Povedlo se taky obsazení dalších rolí- klasičtí záporáci- Powers Boothe ( padouch ve Van Dammově Náhlé smrti ), Michael Ironside (Total Recall ), Clancy Brown ( Highlander ), William Forsythe ( Nemilosrdná spravedlnost ) nebo Maria Conchita Alonso ( Běžící muž ). Jakési westernové finále mi připomnělo Peckinpahovu Divokou bandu a k tomu neselhávající hřmotný Goldsmithův soundtrack! ()

optimal

Nick Nolte ako drsný texaský ranger a Powers Boothe ako narkobarón sú vcelku presvedčiví, menej už Michael Ironside v svojej role záporáka. Dobre sa na to díva, až na ten schématický happy-end v závere. ()

gicous

Klasika, která se pyšní říznou hudbou Jerryho Goldsmitha, skvěle hláškujícím záporakem Powerse Boothe a akčním závěrem, který Hill natočil jako poctu akčnímu infernu v závěru Divoké bandy. Nedokázal jsem ale překousnout štíhlou figuru Nicka Nolteho v hlavní roli. Typově mi do role texaského rangera vůbec nesednul. Film jsem viděl s českým dabingem. Co si budeme povídat, ten filmu taky zrovna nepomohl. 6/10 ()

johnsnow

Toto je Hillovka jak sa patrí, síce koniec trolinku slabší ale inak naozaj podarený film a prepad banky plus následná autohonička, pičo to je masaker. ()

ostravak30

Extrémní předsudek nebo prostředky je film, který vypráví o šerifovi stojícím proti vícero protivníků. Film se rozjíždí pomaleji a své slabší tempo si udrží po většinu času. Máme tu skupinu, kterou jinak najímá vláda, pak jednoho mexického (jak originální) drogového bosse. A ty všechny Jack Benteen zvládne. Je to takový film na pomezí westernu, akčňáku a já nevím čeho ještě. Skoro víc by se tam hodil nejslavnější texaský ranger Cordell Walker. ()

majk_n

Velmi schopná akční střílečka s přesvědčivým N. Noltem, má spád a zajímavé ztvárnění moderního jako westernu ()

VanBradley89

Spousta známejch ksichtů, násilí a závěr připomínající Divokou bandu. Asi by to bylo na tři, ale za skvělou připomínku časů, kdy se problémy řešili soubojem a za atmosféru divokého západu si to ty čtyři nakonec zaslouží. Hodně pobavil dabing, ze začátku padlo pár čubčích synů a slovo "zatraceně" lítalo kadencí kulometu. Myslím, že snad bylo v každé druhé větě. ()

Chema4

Špeciálne vycvičená armádna jednotka, a armáda drogového baróna Casha Baileyho, proti jednému šerifovi s koltom, a s chladnými modrými očami, ktorý sa nebojí nikoho, a ničoho. V našich končinách neznámy filmový počin, ktorý s prehľadom strčí do vrecka väčšie akčné hity 80 rokov, a to ani nepotrebuje žiadne herecké hviezdy. Postačí si so sympatickými, spotenými a hláškujucími hercami, ktorí plnia svoj účel dokonale, či už sú to záporaci alebo klaďasi. Zdvihnutie hladiny testosterónu sa pri pozeraní filmu stáva zárukou, a to je podľa mňa jasný znak toho, že sa jedna o kvalitný akčný nárez, s poctivou  Hillovou réžiou. Ja som si film do posledného puntíku vychutnal a užil. ()

PTuranyi

Vydarený policajný thriller kombinujúci prostredie gangov pašerákov drog s westernom. Nick Nolte ako texaský ranger a tvrdý zástanca zákona je prototypom westernového šerifa. Oproti nemu však nestojí banda zlodejov koní ale gang pašujúci drogy z Mexika a zhodou okolností ho vedie jeho bývalý najlepší priateľ. Okrem toho medzi nimi stojí ich spoločná láska Sarita. A aby to nebolo až také jednoduché do príbehu sa ešte vpletie partia žoldákov, ktorí robia špinavú prácu pre vládu aby odstránili zopár nepohodlných informácií, ktoré s drogovým gangom súvisia. Kvalitná práca produkcie s obstojnými hereckými výkonmi  tvoria neprehliadnuteľnú atmosféru 80-tych rokov sprevádzanú hudbou Jerryho Goldsmitha, ktorý akoby sem tam opisoval od Vangelisa. 70% ()

Fajolo

Občas sa tam strieľalo, ale to asi len preto, aby viac vynikla tá nuda medzitým. Horúca atmosféra, t.j. všetci sa tam potili, ale inak nič zaujímavé. Tie dialógy akoby písala umelá inteligencia trénovaná na tých najprefláknutejších frázach z podobných filmov. A nechápem ani, prečo sa to volá Extrémny predsudok. ()

copstp

Komentář u mě po zkouknutí není třeba hledat.Prostě průměr.Holt takto nasnímaný žánr není nic pro mě. ()