Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Trailer

swamp

Přiznám se, že původní The Stepford wives jsem neviděl a rozhodně se to chystám napravit. Protože s tímto - sice trochu feministicky laděným - zajímavým tématem si Frank Oz ne zcela poradil. Udělat komedii nebyl zrovna ideální nápad..a nezachránila to ani Nicole Kidman. "'I'm going to use a pinecone as the baby Jesus this year.' 'And I'm going to attach a pinecone to my vibrator and have a really merry Christmas!'" ()

jahol

Film by měli dávat jako odstrašující příklad, jak scénárista ve spolupráci s režisérem dokáže pohřbít velmi zajímavý námět. Nesnáším paušalizující antiamerické kritiky, ale právě tohle je sirupová ucintaná americká limonáda, pokud nejde o parodii, která jakžtakž funguje v hezky naaranžových scénách panoramatických a davových, ale kterou okamžitě zabíjí první scéna, ve které se pokouší o vážný dialog mezi méně než pěti postavami. Jako kdyby režisér totálně zblbnul z kašírovaných exteriérů, které mu připravili, a styděl se za každou vteřinu filmu, která se jim vymyká. Jedna hvězdička navíc za prvních deset minut filmu odehrávajících se mimo Stepford, ty jsou vtipnou a vkusnou satirou. A jedna pomyslná za neúmyslnou ironii - film byl v televizi na dvou místech přerušen mezišoty uvádějící Novácké reklamy, u kterých mě vůbec nenapadlo, že jsou již mimo hlavní projekci - logickým závěrem je, že televize Nova je takový větší Stepford, logickou otázkou, jakou roli hrají její diváci.... ()

flanker.27 odpad!

Tak nějak nevim, co to u všech feministek mělo být. Nejdřív jakoby kritika reality shows, pak ambicioznosti matky na úkor rodiny, pak neschopných mužů žárlících na své ženy, či co. Absence kvalitních dialogů, které by k tématu sedly (třeba kdyby se k tomu dostal Woody Allen) a celková plytkost příběhu odsuzují film do zapomnění. Pikantní je, jak oproti předloze zde už mužům nezůstalo dokonce ani místo tvůrců Stepfordu, protože chlapi jsou fujky, áááno, ženy jsou bohyně, áááno, rodina je nástroj útlaku ženy, áááno. ()

B!shop

Tak tohle me hodne mile prekvapilo. Skoda, ze jsem nevidel puvodni film a nemuzu srovnavat. Pribeh sice neni nijak zvlast slozitej, ale par necekanejch zvratu tu je a nektere docela prekvapi. Jen je skoda, ze se zacalo s ukazovanim toho, ze je neco spatne moc brzo. Skoro po celou dobu filmu jsem se fakt dobre bavil, par situaci bylo hodne vtipnejch a dej svizne odsejpal. Cemuz taky napomohli herci, kteri i kdyz nejsou nijak vynikajici, predvadi prijemny vykony. Hlavne Jon Lovitz, Glenn Close, Christopher Walken a Nicole Kidman. Akorat Matthew Broderick vypada spis jak kluk, nez jako zastupce reditele. Bohuzel film ke konci ztraci tempo, prestava bejt vtipnej a zbytecne moc se soustredi na "sokujici" odhaleni. Skoda, takle to jsou jen 4*. ()

Brygmi

Tak tohle nemělo s předlohou absolutně nic společného. Ale nudný sobotní večer dokáží Stepfordské paničky docela zpestřit. Tedy žádné veledílo to není, ale dá se to vydržet¨. Hlavně asi kvůli skvělým hereckým výkonům - hlavně "trio" Nicole Kidman, Bette Midler a Roger Bart dokázalo pobavit. A líbila se mi i hudba, která jako kdyby vypadla z dílny Dannyho Elfmana... Jen toho patosu na konci možná bylo příliš. ()

• Na začiatku filmu, keď ženy cvičia, zaznieva pieseň "1975", čo je odkaz na rok vydania pôvodnej verzie Stepfordských paničiek. (misterz)