Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Trailer

kingik

V jednom zapadákově v Connecticutu jménem Stepford se dějí podivné věci. Atraktivní ženy zde připomínají dokonale naprogramované roboty. Manželská dvojice, která sem přijíždí začít nový život, zde rovněž nenalezne klid. Je totiž velké riziko, že se jednoho dne manžel probudí vedle bytosti, která to s ním myslí jinak, než by chtěl. České babičky dobíjejte přesně mají konkurenci a tenhle remake starého filmu s prvky hororu, tak úplně nedopadl ok. Klady: Nicole Kidman to sluší jako blondýnce a film táhne, tajemná atmosféra a nervozní napětí vydrží jen v první polovině, plejáda herců ve vedlejších rolích, zajímavá Bette Midler,a Roger Bart, působivá kamera, první polovina filmu je lepší než ta druhá. Zápory: pointa není příliš překvapivá, film postupem času hloupne a zhoršuje se, herci ve vedlejších rolí do svých postav mnoho nedali, nevyužitý démonický Christopher Walken, tradičně nanicovatý Matthew Broderick, film vyznívá až nehororově, režisér Frank Oz nebyl dostatečně adekvátní volbou, podruhé se to vidět nedá. Mé hodnocení: 50% ()

Terva

Nikdy bych nechtěla svému muži ublížit.....ale já mám na víc !!! Láska není hračka. CITÁT - Vítejte ve Stepfordu. Růžovoučký svět za zdí, ale párek šedých ovcí může udělat pěkný zmatek. Kdo vyhraje ? Něco tady totiž nehraje. Rozesmálo mě pořekadlo "teplej republikán". Tohle městečko, tenhle život, tenhle klub - to je jako sen. CITÁT - Lásko, potřebuju dvacku, znáš můj PIN ? Že to ale Joanně (Nicole Kidman) seklo okolo 70 minuty, co ? CITÁT - Město je jako obrázek............ Kdo je tady víc dokonalý - ženy nebo muži ? Bavil jsem se, bylo to zajímavé, ale něco tomu chybělo a tak dávám za tři, protože film není dokonalý. CITÁT - Dokonalost neexistuje........... Film slavného režiséra a (loutko) herce Franka Oze je spíše komediálním přepisem thrilleru z roku 1975 natočeném podle knižní předlohy mistra děsivých příběhů Iry Levina. ()

B!shop

Tak tohle me hodne mile prekvapilo. Skoda, ze jsem nevidel puvodni film a nemuzu srovnavat. Pribeh sice neni nijak zvlast slozitej, ale par necekanejch zvratu tu je a nektere docela prekvapi. Jen je skoda, ze se zacalo s ukazovanim toho, ze je neco spatne moc brzo. Skoro po celou dobu filmu jsem se fakt dobre bavil, par situaci bylo hodne vtipnejch a dej svizne odsejpal. Cemuz taky napomohli herci, kteri i kdyz nejsou nijak vynikajici, predvadi prijemny vykony. Hlavne Jon Lovitz, Glenn Close, Christopher Walken a Nicole Kidman. Akorat Matthew Broderick vypada spis jak kluk, nez jako zastupce reditele. Bohuzel film ke konci ztraci tempo, prestava bejt vtipnej a zbytecne moc se soustredi na "sokujici" odhaleni. Skoda, takle to jsou jen 4*. ()

LaciLC

Od Franka Oza sa mi páčila napr. komédia Trhák pána Bowfingera, Stepfordské paničky však jeho kvalitu nedosahujú, dokonca si nie som istý či sa vôbec jednalo o komédiu. Malo to pekné obsadenie, peknú vizuálnu stránku, proste to bolo na pohľad veľmi pekné. Inak je však film nudný, s tým kombinovaním žánrov to režisérovi moc nevyšlo a film je veľmi roztrieštený. Absurdné žánrové spojenia jednoducho nie sú mojou šálkou kávy. ()

Tsuki

Za zklamání dávám ještě o hvězdu míň, než by si tento film možná zasloužil. Sice jsem nečetla knižní předlohu, ani jsem neviděla původní film z roku 1975, ale něco mi říká, že tento moderní remake svým předchůdcům jen kazí reputaci. První polovina byla sice slušná, ale konečné rozuzlení bylo až příliš hloupé, odehrálo se moc rychle a jako konec se to zkrátka nedalo nějak pobrat, takže celý film vyzněl tak nějak do ztracena. Nakonec mi zbylo jen zklamání a neurčitý zamlžený pocit z celého filmu, který mohl být o hodně lepší, s propracovanějším příběhem, ale bohužel nebyl. ~(1,6)~ ()

• V roli Sarah Sanders si svůj herecký debut užila velmi slavná americká country zpěvačka Faith Hill, která nazpívala titulní píseň "There You´ll Be" k filmu Pearl Harbor (2001). (Dixieboy)
  • Když Mike (Christopher Walken) v pánském klubu předvádí animovanou reklamu na Stepfordské paničky, jedna pasáž pojednává o ingrediencích, které se tu přidávají ženám do mozku. Tyto ingredience jsou: „Sugar, Spice and Everything nice.“ Tato pasáž je převzatá z intra seriálu Powerpuff Girls (od r. 1998), kde takto byly stvořeny jeho hlavní hrdinky. (Stejšn)