Stepfordské paničky

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 90 min

V jednom zapadákově v Connecticutu jménem Stepford se dějí podivné věci. Atraktivní ženy zde připomínají dokonale naprogramované roboty. Manželská dvojice, která sem přijíždí začít nový život, zde rovněž nenalezne klid. Je totiž velké riziko, že se jednoho dne manžel probudí vedle bytosti, která to s ním myslí jinak, než by chtěl. České babičky dobíjejte přesně mají konkurenci a tenhle remake starého filmu s prvky hororu, tak úplně nedopadl ok. Klady: Nicole Kidman to sluší jako blondýnce a film táhne, tajemná atmosféra a nervozní napětí vydrží jen v první polovině, plejáda herců ve vedlejších rolích, zajímavá Bette Midler,a Roger Bart, působivá kamera, první polovina filmu je lepší než ta druhá. Zápory: pointa není příliš překvapivá, film postupem času hloupne a zhoršuje se, herci ve vedlejších rolí do svých postav mnoho nedali, nevyužitý démonický Christopher Walken, tradičně nanicovatý Matthew Broderick, film vyznívá až nehororově, režisér Frank Oz nebyl dostatečně adekvátní volbou, podruhé se to vidět nedá. Mé hodnocení: 50%(6.2.2013)

• Gilmour93

„Já nepeču, protože mám penis.“ To si musím zapamatovat a použít někdy doma v kuchyni.. Režisér ze země Oz přetransformoval satirický thriller na poťouchlou komedii, obsadil slaboučkého Brodericka, který vedle N.Kidman vypadá jako její mladší brácha a definitivně vše zazdil do věže zapomnění přídavkem imbecilního konce. Naprosto zbytečný film.. Mnozí muži by jistě ocenili mít doma na jeden den v týdnu drahou polovičku na dálkové ovládání s tlačítky jako: Uvař, Přines, Nafouknout prsa, Nadržená nálada, Orální sex, Bankomat, Tichý režim a měli by tak vše důležité snáze pod kontrolou (možná i dva dny by nebyly k zahození).. V opačném případě by ženám nejspíš stačilo na ovladači vlastního muže prosté tlačítko OFF, či v krajních případech "Zahájení odpočítávání sebedestrukce…"(31.8.2010)

Nic moc jsem nečekala, jen Nicole Kidman v nějaké trošku střelené komedii ve stylu Smrt jí sluší nebo tak, a očekávání se naplnila :). Trošku ulítlá komedie s Nicole Kidman to byla, ale jinak jsem nic moc nedostala :). Prostě je to asi jak film na odpoledne po obědě, žádná velká sláva, ale ani žádná tragédie. Chvílemi je to vtipné, je to i zajímavé a celé je to tak nějak příjemně absurdní, ale jindy to zase moc tlačí na pilu a je to tak trochu trapně absurdní a hlavně celé to vypadá hrozně Burtonovsky a přitom je to na druhé straně dost neburtonovské a výsledek je tím pádem takový nedopečený prostě :). Je to úplně jak scénky z městečka, kde bydlel Střihoruký Edward, ale přitom se tam vlastně nic moc neděje a celou dobu se jen čeká, kdy se teda odhalí to slavné stepfordské tajemství. Právě do té vaty by Burton alespoň nacpal něco bizarního, aby odpoutal pozornost nebo něco, ale takhle vždycky jen přijde něco zajímavého a následuje něco nezajímavého a takhle pořád dokola až se film prostě pořád drží v takovém průměru. Není to zas taková bída jak to tu někteří popisují, protože se přinejmenším dá s očekáváním sledovat život v tom městečku a je to zajímavé, ale rozhodně se to nemůže vytáhnout výš než na trojku, protože je na tom strašně vidět jak je to celé nedotažené a takové napůl cesty, prostě trojka jak vyšitá :). Prostě to chce MORE COWBELL!!!!(30.7.2011)

Přiznám se, že původní The Stepford wives jsem neviděl a rozhodně se to chystám napravit. Protože s tímto - sice trochu feministicky laděným - zajímavým tématem si Frank Oz ne zcela poradil. Udělat komedii nebyl zrovna ideální nápad..a nezachránila to ani Nicole Kidman. "'I'm going to use a pinecone as the baby Jesus this year.' 'And I'm going to attach a pinecone to my vibrator and have a really merry Christmas!'"(21.5.2007)

S tímto filmem mám jeden zásadní problém. Četla jsem totiž knižní předlohu, která se žánrově nachází někde mezi hororem a satirou, kdežto film zcela postrádá onu mrazivou atmosféru a tím i celý náboj. Dílo Ira Levina kritizuje éru amerických paniček povedeným způsobem, ale toto zpracování původní myšlenku pouze opisuje a film nakonec vyšumí do prázdna. Nepovedený konec Paničky odsoudil do hodnocení průměrné. Škoda....a vůbec, přečtete si knihu.(10.1.2008)

• Nicole Kidman

• - Na začiatku filmu, keď ženy cvičia, zaznieva pieseň "1975", čo je odkaz na rok vydania pôvodnej verzie Stepfordských paničiek. (misterz)

• - O režii se jistou dobu zajímal Tim Burton. (imro)

• - Nicole Kidman souhlasila s účastí ve filmu teprve když slyšela jméno režiséra Franka Oze. (Petr23)