Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. (CinemArt)

SAINTS

Matka je rozporuplny film ktory polarizuje divakov aj kritikov.Matka ma tažko uchopitelny dej a vela veci vo filme nedava zmysel.Medzi pozitiva filmu patri herecky vykon Jennifer Lawrence ktora v ulohe matky exeluje a aj vedlajšie postavy Harris a Pfeiffer su dobry ,hoci prva polovica filmu nikam nevedie okrem starozakonneho podobenska na Kaina a Abela.Divak si može udalosti vo filme interpretovat ako len chce (vyhodu maju ty čo poznaju stary zakon).Posledna polhodina sa zmeni na prejavy totalneho nasilia a na rôzne parafrazi stareho zakona ,nechyba ani drasticky pôrod a nasledny kruty osud novorodenca ktoreho sfanatizovany dav roztrha a zje.Atmosfera filmu je artova,surrealisticka a na konci naturakisticka ale o horor v žiadnom pripade nejde.Filmu by možno pomohlo keby Aronofsky nebol tak do seba zahladeny a nesnažil sa toho vo filme tak vela povedat a prave matky vzhladom na to čo sa vo filme deje môže znechutit a nie len ich.7/10 ()

XXXXXXXX odpad!

Film očividně rozděluje diváky na dva tábory: na ty co mají zkušenost s návykovými látkami a na ten druhý, který tvoří příčetní lidé. Nevím, co Aronovský hulí za matroš, ale dokud ho nezačnu hulit taky, asi nebudeme na stejné myšlenkové vlně! ()

Fujtajksl

Ve státech je asi normální si jen tak pustit do kvartýru cizí lidi a nechat je, aby si dělali co chtěli... Já to zkrátka nepochopil, takže zhruba do hodinky to letělo do košíku! Ani Jennifer to nezachránila. ()

Mamlas odpad!

Díky vytřepané ruční kameře se můžete hodinu a půl v detailu dívat, jak žena chodí po domě. Neuvěřitelná kravina. ()

WolfIssen

Pozvolna stupňující se dramatický thriller, poukazující na nebezpečný novodobý kult osobnosti. Jde v podstatě o to, jak bezpečný, romantický a na evropské poměry nenápadný, rukou manželky nebo přítelkyně nově z popela zrekonstruovaný dům proměnit vinou naivního manžela či přítele v hotové chaózní anarchisticko - sektářské inferno. Vše okořeněné lehkou dávkou tajemna v podobě neprobádaného podzemí a krvavého otvoru v parketách. No, klobouk dolů a 4 **** za originalitu. A co z toho všeho tedy plyne? Nikdy nepomáhejte coby žena obnovit život i domácí materiální zázemí protoschizoidnímu umělci (v tomto případě básníkovi), protože vás to na základě jeho naivity a aktivity ve jméně (ne)pokrytého mesiášství jeho sektářských přívrženců může stát jak vytoužený, byť nudný blahobyt života na samotě, tak i holý a dosud poklidný život váš i vašich ratolestí. ()

Mr.Ward

Tak to byla pecka. Minimálně první 3/4 filmu. Napětí se dalo krájet. Posledních 20 minut je neskutečně vyhrocených a nebýt toho, že jsem znal (pravděpodobnou) pointu, tak se možná trochu po vzoru Jennifer zblázním. Film je opravdu zajímavý a lehké vysvětlení pro diváky by to ke konci chtělo - nedivím se, že spoustě lidí to přišlo fakt moc. ()

J.Cobra

Jakože WTF? Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Natočeno to bylo s grácií, připoutalo mě to do gauče (křeslo nemám) a při představě, že se něco takového děje u mě doma, mi zvedalo žaludek až k obočí. A to bylo v době, kdy situace byla ještě celkem klidná a i když o facku si říkající, tak stále uvěřitelná. Už jsem to chtěl mít celé za sebou a konečně odhalit pointu. Bohužel čím více jsem se blížil konci, tím více jsem byl v prd... na začátku. Tuž to jsem z toho hňup a musím si to nechat celé ještě párkrát projít hlavou. Matko! pomoz mi!! ()

freedom3112

Tak jsem si tady načetla tolik hlubokomyslných komentářů, až se divím, že je mezi námi tolik básníků. Fakt nevím, jak jste přišli k podobenství a jiným filozofickým závěrům. Jsem normální žena, koukající se na svět hodně střízlivě a vidím, vidím... :) Pošahaný chlap a pošahaná sekta a ženská, která trpí těhotenským šílenstvím. Na toto téma připomenu Rosemary má děťátko. A mimochodem, bylo to vynikající !!! Za 5*. ()

Maniax

Typ filmu, u kterýho, když přijdete na jednu jedinou věc, tak si řeknete "no jó vlastně, to sem ale nevzdělanej debil". Hodně zvláštní kus, pro mě nehodnotitelnej, protože bych tomu nakouřil plnej knedlík i odpad zároveň. Aronofsky si jede tu svojí, ale já ho stejně měl nejradši jako týpka, co dělal Requiem a Wrestlera. Jediný, co musim vypíchnout, je Jeniffer. Jak jí nemam jako herečku rád, tak tady mě přesvedčila, že přeci jen svý řemeslo umí. Rozhodně stojí za zkouknutí, třeba vám to sedne. ()

uodevr

Chápu, proč hodně lidí tenhle film těžce hejtuje, a nikomu to nemám za zlé. Je to nezábavná, obtížná podívaná, plná hnusných obrazů a extrémně odporných scén, a nadbytečně zamotaného děje, který kombinuje biblický jinotaj s historií času. Je to film plný filozofie, teologie, a špetky kvantové fyziky. Tedy přesně ten druh anti-relaxační, intelektuálsky stimulující hovadiny, která zrovna Aronofskymu jde náramně od ruky. Jedna Hawkingovic (nechť je mu zem lehká) teorie času praví, že vesmír se neustále zvětšuje a rozšiřuje až do bodu BÉ, kdy se zredukuje zpátky do částice nekonečné hmotnosti a hustoty, což zase vede k velkému třesku a celá sranda začíná nanovo. Zkombinujte tuto teorii s Biblí a aktuální dobou, ve které seriózně můžeme být na pokraji apokalypsy, a dostanete matku! Takže opravdu ne pro každého, a i ti, pro které to bude, by si měli raději počkat na to správné, nadmíru specifické rozpoložení. Osobně doporučuji shlédnout v některé z těch chvil, kdy všechno a všechny nemůžete vystát. ()

LukeSharp

Nemůžu se rozhodnout, jestli je Aronofsky génius nebo šílený psychopat. Nepomůže mi ani to, že jsem vlastně vůbec nepochopil, na co se to sakra dívám (komorní drama? Mysteriózní horor? Totální psycho?!!). Jedno ale vím jistě. Nikdy jsem neviděl nic podobného tomu, co se děje posledních 30 minut filmu. ()

MyrnaAlec

WTF ??? Klasické drama nebo jakási alegorie ? Kritika mediálního průmyslu ? Či SF s Kostějem Nesmrtelným ? To možná ví/neví sám autor. To skleněné srdce bylo ale fakt působivé. Aronofsky točí čím dál slabší filmy, měl by si dát pauzu. ()

Daertelon

Souhlasím s tím, že je to nezapomenutelný film, ale chápu i to, proč většinu lidí nijak neoslovil. Je to dílo vyloženě artové, velice umělecky abstraktně surrealistické a řekl bych, dost absurdní. Ale o to přeci v tomhle živém obrazu jde. Málokdo asi umí pojmout celou tu scénu jako dílo mimořádně umělecké, zaměřené na svůj smysl a ne na svou formu. Není to asi film, na který se podíváte s popcornem v mezerách pohovky a budete se těšit na útočící strachopudy. Určitě se na to večer nemrknete s partou kamarádů u pivka. Měli byste se spíš snažit dívat se na to stejnou optikou, jako když v galerii obdivujete obraz a snažíte se ho pochopit. Z dálky, ale přesto v něm. Matka! je výtečný jinotaj, a když to víte, vše vám začne dávat smysl. Podívejte se několikrát, a i když vám to ani potom nic nedá, asi nejste ten správný artový typ. 95% ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson