Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. (CinemArt)

JerryPilsen

Prvotřídní debilita.Všemožné rádoby biblické odkazy byly k smíchu,už od půlky jsem se bál o pointu,a oprávněně.Zbytečně strávené dvě hodiny,chyběla hlava i pata. ()

Az_tec

Pre mňa asi najotravnejší film za posledné roky. A pre tých čo sa tu tvária ako rozumejú filmu, čo predstavuje a podobné nezmysly - jeho úlohou je hlavne šokovať, priniesť niečo iné čo tu možno ešte nebolo, zmysel je už len na tom akú máte fanáziu, nič viac. Ledva som čakal kedy to skončí. ()

Stalker85 odpad!

Co to sakra bylo?! Za svuj život jsem viděl asi dva a půl tisíce filmů, tohle bych zařadil do TOP 5 těch uplně nejvíc největších kravskejch zhovadilostí. jednim slovem : !!ODPAD!! ()

caj2014

Jenifer ***** Javier **** kamera **** výtvarné spracovanie ***** pointa * Režisér sa ponoril do biblických tém, ale vznikla z toho tak trochu až karikatúra. Myslím, že tu nemal nejaké relavantné zázemie, takže obsah pôsobí takmer ako naivné umenie. Je to škoda v každom prípade, vzhľadom na potenciál. ()

Gadzetina

Na tento film jsem se vzhledem k obsazení opravdu těšila. Avšak obrovské zklamání. Možná jsem ho správně nepochopila, ale ani nemám zájem jej blíže chápat, za mě překombinovaný rádobyhoror. Ze soucitu jedna hvězda. ()

Mermaidee

Tento film stojí za to vidět. Nejde o béčkový horor nebo plytkou vyprávěčku a komerční publikum s tím tedy může mít problém, ale pokud máte chuť na trochu artu, tentokrát nablýskaného díky slušnému rozpočtu, jděte do toho. V první půlce netušíte, co se děje, jen víte, že je něco špatně. Druhá půlka už je alegorickým ztvárněním dějin tak, jak nám je už přes 2000 let servíruje křesťanská církev. A přesto, že ty příběhy vlastně plus mínus znáte, takhle nahuštěně, v tísnivé atmosféře domu, dokážou překvapit. Neobyčejný film, místy s opravdu geniálními prvky, nemůžu dát jinak, než plný počet bodů. Velmi dobré byly i herecké výkony hlavních představitelů, dokonce ani Michelle Pfeiffer tady neruší tolik, jak je jejím zvykem. ()

maxs

Film začal jako příjemný napínák a gradoval až do úplného .... ničeho. Buď musím ze své osoby sejmout přízvisko "náročný" divák, protože jsem závěr filmu nepochopil, nebo je viníkem "blbec" na druhém konci drátu, obrazně myšleno režisér snímku. Bylo by to fajn, kdyby konec poskytl vysvětlení pro všechny absurdity, kterých jsme byli svědky. Ale ono nic. Prostě nic :( ()

BigJohn02

Asi jsem ignorant, ale na mě nějak nálepka "velký umělec", kterou nosí Aronofsky na čele a která znamená, že cokoli natočí, je úžasná perla artové kinematografie, nefunguje. Kdyby tuhle schizoidní slátaninu natočil někdo jiný (kromě Larse von Triera, samozřejmě), nepřelezlo by to tady 20 %. ()

MixlevPixle odpad!

Milý pane Aronofsky, tímto Vám posílám drobný obnos k zakoupení noční lampičky, aby Vás ti zlí bubáci tolik nestrašili. Pevně doufám, že Vám tento praktický dárek pomůže nasměrovat vaši kariéru jiným směrem. Moc prosím, už nic nepište, ani netočte! Nikdy!!! ()

MATTcz

A abych z toho řekl i nějaké své pocity, tak jsem nevěděl co od filmu čekat, celou dobu jsem nevěděl co příjde, napjatě jsem čekal co mi film nabídne. Z počátku se film zdá, že je to jen další obyčejný film, kde se přistěhuje do domu zamilovaný pár, a začnou se dít nějaké ty duchařské capoviny, ale naopak. Byl jsem v němém úžasu, celou dobu jsem si říkal v hlavě ,,Co to ku**a sleduju'' ale nakonec mě film nějakým způsobem oslovil. Na film se budu muset podívat ještě jednou, abych si vše na sto procent ujasnil, jestli jsem všechno pochopil správně. Tento film může poukazovat např. na to když jste slavná osobnost jak se můžou zachovat fanoušci, a nebo nebezpečí ilegálních imigrantů. Ano, zní to opravdu zvláštně a šíleně, ale takhle jsem to z filmu nějak pochopil. Film samozřejmě já osobně mohu doporučit, avšak film není pro každého. Kdo zná tvorbu od Darrena Aronovského, tak nečekejte žádnou ,,Černou labut´'' nebo ,,Requiem za sen'' toto je úplně jiný šálek čaje. Ve filmu je nechutně znázorněn kanibalismus, satanistické obřady, znásilnění, výtržnictví apod. Takže nedoporučuju se koukat slabším povahám, i pro mě jakožto pro hororového fanouška, toto byl kopanec do koulí. ()

walsidal

Už poměrně dlouho jsem nedal 5*, ale u „matky!“ prostě nemůžu jinak. Miluju totiž kategorii filmů, jako je tento. V čem? V tom, že nemají jednoznačnou myšlenku, obsah, děj ani interpretaci. Záleží na divákovi, jak si film vyloží, co si z něj vezme a čím se z něho nechá ovlivnit. Nad tímhle filmem jsem si mimo jiné uvědomil, jak relativní jsou nejrůznější filmová ocenění. Jennifer Lawrence si určitě po „matce!“ musela myslet, že za „Teripii láskou“ dostala Oscara takřka zadarmo. Jen se trochu proběhla. Naproti tomu v „matce!“ šla až na dřeň a …. nic. Ale to „nic“ je jen ohledně Oscarových nominací. Určitě existuje nezanedbatelná skupina filmových fanoušků, kterým „matka!“ přinesla filmový zážitek, na který se nezapomíná. Než napíšu něco k filmu samotnému, musím předeslat, že se jedná jenom o můj pohled a nemám tedy žádné ambice stylizovat se do pozice univerzálního „vykladače“. Tedy především to podle mě není horor. Je to alegorie nebo podobenství, ale nikoliv biblické. Není to primárně ani podobenství o uctívání celebrit, i když připouštím, že tahle rovina tu jistý význam má. Co však ve filmu vidím já, to je drama jedince, který se ocitne v prostředí absurdit, jejichž jednotlivé projevy jsou zdánlivě téměř normální, pochopitelné, vysvětlitelné i omluvitelné, ale on si začíná uvědomovat, že dohromady vytvářejí obludný, hrůzný celek. A pokud nečelíme takovým jednotlivostem v momentě, kdy v nich vycítíme zákeřnost absurdního celku, pak taková liknavost, shovívavost či nerozhodnost vede k apokalypse. To je moje vidění „matky!“ A zároveň hned musím dodat, že tenhle film je interesantní a vzrušující v tom, že někdo jiný pod ním může vidět něco naprosto jiného, například ono již zmíněné podobenství biblické. Nelze přitom říci, jaký výklad je správný. Nejlepší je ten výklad, který nás co nejvíce obohatí, který nám toho co nejvíce dá. Za sebe můžu říct, že toho rozhodně nebylo málo. ()

macherano odpad!

Jaka p akoze toto chcem vysvetlit od protagonistov na cele s reziserom ktoreho keby som stretol by som ho hned musel kladivom udret taky herci a v takejto chujovine esteze som nato nesiel do kina by som si vlasy trhal co nemam ()

majlika3

Celé to na mě působí, že režizér měl dobrý nápad, dobře to začal, pak se něčím neuvěřitelně sjel, pak zase pohodička, pak zase lajna , která vyprchává těsně před koncem. Film jsem dokoukala, jen abych zjistila, o co tedy šlo... No ze spoust věcí tam nejsem úplně moudrá. Ale možná na to nemám úplně ty správné mozkové buňky. Nechápu, jak se tenhle film mohl dostat mezi 100 ( tuším že horní příčky) mysteriozních filmů. Na tohle se už určitě nepodívám . ()

Marlowe

Darren dokázal v první půli skvěle pracovat s atmosférou a divákovým nepříjemným očekáváním. Jennifer má pro sebe mnoho záběrů, ale ani za tu dobu mě nedokázala přesvědčit o svém talentu tak jako Javier nebo Michelle, který stačilo opravdu jen pár pohledů. Hrozně zabolelo, co se z filmu stalo v druhé půlce. Já se úplně styděl za režisérovu nabubřelost. ()

MichalCZ30

Mohu říct, že mě do tohoto filmu svým rozsáhlým negativním a místy nesrozumitelným komentářem naverboval Verbal. Díky němu jsem po dlouhé době viděl opravdu film, na který se hnedtak nezapomíná. Ode mě v tom nejlepším slova smyslu, stejně tak se líbil i mé manželce. Verbal to zřejmě s tou perníkovou chaloupkou sjetou před psaním svého díla trochu přepísk. Ale pobavil jsem se při čtení jeho pojetí filmu, to je fakt a to zřejmě naladilo mé buňky k téměř plnému pochopení Darrenova Díla - záměrně s velkým D. Nebudu moc napovídat, ale všimněte si, že si hlavní hrdinové nikdy neřeknou jménem. Toho si člověk musí všimnout už na začátku filmu. Dál vše nádherně zapadá do sebe a Vám se otevírá celé, nádherné pojetí našeho života z jiného, neobvyklého pohledu. Jsou věci, na které jsem přišel až ráno - ano, ten film se mi opravdu i zdál... Obsah napsaný někým ze CinemaArtu, je opravdu odpudivý a film si zaslouží trochu lepší uvedení potenciálního diváka do světa filmu, alespoň malým náznakem. Ale tady nehodnotím popis Verbala, ani CinemaArt (Verbal by v tomto případě duel vyhrál). Hodnotím skvělou kameru, scénář i námět (pravda - místy jsem myslel, že mám déžavů, ale občas je to trochu vykradený jinde, neva), hudbu si neuvědomuji, to znamená zvukově super (nehledal jsem neustále DO k TV na ztlumení, či zvýšení hlasitosti). Přede mnou bylo napsáno 666 hodnocení, tak já to číslo teď posunu výše. Herecky věrohodné a dobré obsazení. Pro ty, co film nepochopí, doporučuji najít někde v internetu objasnění. Já ho našel na ruském sajtu v ruštině, v češtině bude snad také. Tam se mi poodkrylo ještě několik věcí, co mi utekly, například Potopa Světa... 10 hvězdiček z 5-ti. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson