Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

WScully

Jim Carrey v další ze svých skvělých rolí ve scénáristicky svěžím a svižném filmu. O tom, že hlavní představitel opravdu hrát umí, jsme se přesvědčili již ve snímcích jako např. Man on the Moon, Majestic a Truman Show, přičemž zde Carrey vytvořil opět poněkud odlišnou postavu než v jakémkoliv snímku předešlém. Carreyho Bruce Nolan je velmi impulsivní, cholerický a věčně nespokojený remcal, který si však ve skutečnosti nežije špatně životem reportéra kuriozit v živých vstupech do zpráv, navíc má příjemně starostlivou přítelkyni. Nic z toho tomuto na pohled vypadajícímu nevraživci nestačí. Jeho nespokojenost ho zavádí až do patologicky vyhrocených neuróz, ze kterých se však vyléčí díky svému daru-nedaru od Boha, čímž ukáže v samotném závěru svou skutečnou tvář, kdy se pod slupkou tohoto zdánlivého sobce ukrývá opravdový citlivý a zranitelný muž. Postava jak vystřižená ze života. Je to především zásluhou právě Carreyho a vedle něj až lidsky představeného Boha Morganem Freemanem, že film v sobě obsahuje inteligenci a jiskru. Komedie bláznivá, ale nikoliv bezduchá. Škoda pouze toho tak typického patosu a nepřekvapivého závěru. Silné čtyři hvězdy. ()

Talina

Jim Carrey je prostě borec! Rozesměje za každých okolností a tahle komedie není žádnou výjimkou! Není to sice nějaký extra trhák, ale ke zpříjemnění večera je ideální. ()

ilovebritain

Pokud zrovna nejste fandou Carreyho ksichtíků, sotva vás tento film něčím zaujme, protože krom Jimových naprosto typických a mnohokráte předvedených šíleností tu nic k vidění není. Scénář je asi tak celistvý, jako striptýzové kalhotky. Odpusťte mi prosím tuto terminologii, ale tak to prostě je. ()

Izz

Celé to až příliš stojí na jediném dobrém nápadu,který se po zábavném začátku začíná víc a víc rozmělňovat až k slabému závěru.Carrey je ale vtipný a u první poloviny jsem se až příliš bavila než abych mohla dát podprůměrné hodnocení. ()

Stanix

Jeden z nejJimovatějších počinů, scéna s "dabováním" Carella mě vždycky dostane. Z takovým scénářem může Jim udělat prakticky cokoliv. Role všemohoucího ho totiž teprve pořádně oprostila od všech dosavadních mantinelů z předchozích snímků. A že s tím naložil jaksepatří! ()

Jacccob

Skvěle jsem se bavil, a nemám problém s tím si to jednou za čas pustit znovu. Pozitivní a velice milá komedie. Morgan Freeman je samozřejmě bůh, až tady to ale potvrdil na 100%. :) ()

papadoce

Jimova klasika. Z tohto filmu poznám naspamäť spústu replík. Páči sa mi odľahčený spôsob na božiu tému. Jennifer je strašne sexi, Freeman ako pán je kúúúl, Jim zábavný a análna opička je skrátka doma. Pre mňa v prvej päťke medzi Carreyho filmami vôbec. Mnohonásobne videné. ()

TornadoETA

Aneb kdo by nechtěl být alespoň na chvíli bohem? Ten nejvyšší si chce dát pauzu a někdo to dělat musí. Je Jim Carrey ideální kandidát?  Na tento film jen tak nezapomenete. ()

zomb0

S lepšim scenárom by bol lepši aj Jim ale momety ked dostane moznosť zahrá tak ako vždy vinikajúco. Ale aj tak som názoru že mu sedia viac charakterové role. ()

HanSolo

První polovina je fantasticky komediální, ale ve druhé se Carrey (jak už to v amerických filmech bývá) stane dobrákem, který všecho zahodí a bude dělat jen zprávy o koláčích. To ale vůbec nechápu ()

Toustovač

V podstatě spokojenost. Jim Carrey se tentokrát drží relativně na uzdě a ač se několika typicky grimasovým situacím nevyhne, jeho herectví nestojí jen na nich. Námět je vcelku originální, z čehož pro mne ovšem vyplývá hlavní zápor. A sice že z něj bylo bezesporu možné vyrazit MNOHEM více. ()

JK77

Jim Carrey-ho nemam vobec rad, ale toto je jedna s tych pozeratelnejsich komedii v hlavnej ulohe s nim. Hlavne ze gro celeho filmu nebolo zalozene na jeho plastickom ksichte. ufff tak som sa mohol na tom aj zasmiat. ()

HarlanWade

Velice příjemně koukatelná a místy dokonce třeskutě zábavná komedie, která těží zejména z té slabší - komediální - herecké stránky Jima Carreyho. O to zbytečnější bylo taky ulítlé zjevení Morgana Freemana, coby boha a hysterické výlevy Jennifer Aniston. Zasmál jsem se, ale celkově jen lepší průměr. ()

Tuniak DF

Typická postupnosť amerických komédií... začiatok sa zoznamujeme, v prvej polke použijeme všetky vtipy, a potom tu riešime problém hlavného hrdinu (vždycky pompézne a pritom povrchne). Nehovoriac o tom, že už v tej prvej polke som sa smial len na pár veciach... Jim Carrey by mohol skúsiť niečo na štýl Truman Show alebo Večný svit nepoškrvnenej mysle, lebo tuto už prestáva byť vtipný... ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)