Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

MartinNDL

Kdo z Vás neměl v dětství (i pozdějc) přání stát se aspoň na chvíli Bohem? Ono by se to dalo krásně využít, když uméte dělat zázraky. Je to sranda, než si uvědomíte, že to není jen tak a má to tmavé stránky. Jim Carrey je skvělý a podceňovaný herec, Morgan Freeman je Morgan Freeman - toho má rád každý. Jenže scénář není dokonalý, má mezery. ()

Morloth

Čekal jsem daleko víc, přesněji daleko víc vtipných scén. Začátek je fajn, ale pak vše upadá k zaběhnutým klišé o nápravě a návratu a... No nic. Taky se tu na můj vkus strašně moc mluví o Bohu a já ho moc nemám rád, zkrátka mi ten čičmunda není zrovna nejsympatičtější, i když na druhou stranu Morgana Freemana bych jako Boha možná překousl. Jim Carrey hraje, hm, asi jako ve všech svých komediích, ale mám to rád, takže není co vytýkat, ale doboha Jennifer je... no nic, v Přátelých snad hrála lépe. Takže sečteno a podrtrženo. Jima mám rád, Morgana také, pár dobrých vtipů, zajímavý námět. Slabší tři hvězdičky, neboť i když je to na konci klasika, koukat se na to dá a nenudí, moc:) ()

HappySmile

Nápad "Bůh si chce dát pauzu, a tak předá svoje povinnosti někomu jinému" zní dost zajímavě a slibuje dobrou komedii. A taky že to je, ovšem pokud máte rádi typické vtípky a grimasy Jima Carreyho, což já mám. ()

peto12

Podarená komédia, v ktorej je Jennifer Aniston, známá zo seriálu "Přátelé". Neodolateľný herec Morgan Freeman spolu s Brucom. Bruce - Jim Carrey ma pobavil, keď robil pokusy s mesiacom a hviezdičkami. ()

Jino

Průměrná komedie, kterou se snaží být něčím víc, ale nejde to a nejde. Jim je skvělý, ale vždycky ho budu mít za Ace Venturu. ()

marcek

Tak jsem si rikal ze Jima Carreyho moc nemusim, že je to jenom prumernej komik co dela porad stejny xichty, ale tenhle film byl BOZSKY ()

Petoss1

Jedna z najlepší rolí Jima Carreyho. Taká pravá oddychovka pri ktorej si len ľahnete a sledujete dej ktorý je ľahký a nenudí ktomu ešte sympatická Aniston a Freeman v netradičnej úlohe. 80% ()

Attta

Pasáže, kdy jsem řval smíchy jsou zde v hojném množství, ale hlavně oceňuju že tato role Jimovi sedla a neznechutil mi ji.Na druhou stranu je to tuctová americká komedie. ()

Streeper

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. Jim Carrey v nejlepších letech a v nejlepší formě, navíc s úžasnou Jenn Aniston tvoří krásný pár. Morgan Freeman jako Bůh? Klidně i v reálném životě Morgane, dokázala bych si to představit. Krásně to utíká, stopáž není natolik dlouhá, abych se nudila a pár skvělých gagů se tam také najde. Super komedie k zasmání. ()

starbrejkr

Tak jsem právě dokoukal a musím říci, že jsem spokojen. Jima Carreyho jsem nikdy opravdu neměl rád a docela mě od tohoto filmu odrazoval. Nijak zvlášť mi ovšem nevadil, místy byl dokoncei opravdu vtipný:-)) No a Morgan Freeman v roli boha byl prostě k sežrání....konec byl sice typicky přeslazený, ale co jiného bysme u těchto filmů mohli čekat? Bylo tam hodně míst, u kterých jsem se královsky bavil a i jako celek podle mě film fungoval. ()

DruidKarel

Po Masce opět vynikající Jim Carrey a navíc hodně povedený námět na téma člověk a bůh. Hodně kvalitní herecké obsazení a fajn zápletky dělají z tohoto snímku dobré pokoukání, dejme tomu, na nějaký z volných odpolední... 4* jsou ale maximem a možná i přeceněním tohoto snímku, ale mě se fakt zdál jako zdařilý... 4* ()

C0r0ner

Kupodivu výjimečný komediální počin Jima Carreyho mezi jeho slavnými dramaty se celkem povedl. Jeho šaškování je prostě tak jedinečně vtipné, že se člověk musí divit, že je původem z Kanady. K tomu roztomilá Jennifer Aniston a samozřejmě Bůh v podání Morgana Freemana (což muselo nasrat půlku světa, že je černej). Veselá taškařice, která se dá sledovat i opakovaně. 80% ()

Wormboy

Priemerna mainstreamova komedia s par vynikajucimi napadmi a standartne kvalitnym, aj ked prehravajucim Jimom Carreym, ktora sice nerobi dieru do sveta, avsak na tych necelych 100 minut dokaze v celku zaujat aj pobavit. Ako to uz byva, verzia s dabingom ma o hviezdicku menej. ()

ic

Jak nemám rád některé herce, tak některé rád zase mám, a mezi ně patří i Jim Carrey, a stát se na pár dnů bohem vůbec není špatná představa... ()

Laputa

Jima Carreyho mám hodně rád myslím, že nejlepšího herce komedií vůbec. Proč, protože je tak potrhlý, že se to i vymyká představivosti. Má neskutečnou mimiku,představivost. Poměrně vysoké hodnocení, ale jak sem řekl jen díky Jimovy a Jennifer pro mě zase nejoblíbenější herečku (Krásná a skromná), touhle vlastností se nemůže pochlubit žádná jiná herečka dosahující její krásy a kvality. ()

Juto

Chlap, ktorý sa príliš často sťažuje na Boha, dostane všemohúce právomoci, aby ho naučil, aké ťažké je riadiť svet.Dobre napísaná a ešte lepšie zahratá je táto komédia a je zaradená medzi moje obľúbené. 7/10 ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)