Božský Bruce

• USA Bruce Almighty (více)

Bruce je oblíbeným reportérem televizního zpravodajství na 7. kanálu v Buffalu. Problém je v tom, že on svou práci nesnáší a viní Boha z nedostatku štěstí. Na dveře mu klepe čtyřicítka, on touží být moderátorem hlavních zpráv. Když se jeden z moderátorů chystá odejít do důchodu, Bruce vycítí svou šanci. Zdá se, že se jeho šťastná chvilka blíží, má poprvé vysílat živě z Niagarských vodopádů. Těsně před vstupem se ale dozví, že moderátorské křeslo bylo obsazeno, rozčílí se a všechno pokazí. Místo vavřínů dostane vyhazov. Aby toho nebylo málo, venku ho zmlátí parta chuligánů a zničí jeho auto. Bruce pak označí Boha za příčinu všeho zla a nespravedlnosti, co se dějí na Zemi. Ten jeho spílání vyslyší a dá mu na týden svou moc a vládu nad světem, aby mu mohl Bruce dokázat, jak se to dá dělat lépe a s humorem. (TV Nova)

Marius_ss

Príjemná komédia, ktorú si rád pozriem aj opakovane. Nie je to najvtipnejší film Jimma Carreyho (čo je u mňa spôsobené aj tým, že ho nedaboval geniálny Peter Šimun, ale Peter Sklár), ale určite jeden z najzábavnejších. A ak sa niekomu moja posledná vetu zdá čudná... vtipný = že sa smejem, zábavný = že sa bavím (vo všeobecnosti) :) ()

hacho

Prumerna komedie a prumernym humorem. S tematem slo dle meho trochu vic a ubrala bych "happyendu" a "pouceni". ()

Jacek

Božský Bruce je – krom toho, že je lehce nadprůměrnou komedií, založenou na dobrém nápadu a Carreyho explozivnosti – především lekcí protestantského indiviidualistického katechismu. Katolíci nechť přivřou oči. A bezvěrci nechť si dělají podrobné poznámky. ()

FunThomas

Mám rád Jima Carreyho, i když se v tomhler filmu může některým lidem zdát jeho výkon již okoukaný. Bavil jsem se od začátku až do konce. Skvělý výkon Jima i Morgana. Originální nápad. ()

Vronsky

Pokud se vám od bláznivěprávní komedie Liar Liar neobrátily spokojené bránice na smokingový humor, budete se dle zákona o vítězné sestavě bavit také u hodnoceného Bruce. S pozůstatkem kopírovací černě totiž převzal jak stejný typ základní idey, která uvolňuje scénaristovu ruku a hercův obličej, tak i hlasitost vážných tónů, ve kterých místy zaniká melodie dobré nálady. Náznakem zmíněná vlna obličejové exhibice páně Carreyho opět umrtvuje depresivní výraz lépe než zámořská dávka botoxu a přátelskou Rachel a se7mičkového Freemana dokonce smetla na pozici vedlejších nahrávačů. A to si Morgan od amerického prezidenta zase trochu polepšil! Bavící, bavící se aktéři nebo sprinterská délka (na podlaze střižny zůstala snad půlka filmu) jsou však jen několika poznávacími rysy oddychového příběhu, jehož první a poslední ambicí je spokojený divák. Závěrečnou otázku, zda je pro vás výše zmíněné dostatečnou protiváhou za lístek do kina či cenu půjčovného, si tak musí zodpovědět každý sám. ()

Yvan

Komédia by to určite bola na päť hviezdičiek, keby nebolo toho romantického konca. Dobrého humoru je tam dosť, ale to s tou opicou je najlepšie. ()

Emzet

Komedie s dobrým, leč poněkud nevyužitým nápadem a slabší druhou půlkou. A Carrey jako vždy skvělý (no zabte mě). Aniston...opravdu role Rachel slušela nejvíc, ale není to žádný průser. Bůh jako Morgan Freeman (nebo snad naopak) je dobrý. Skvělý pes. A toť asi tak vše. Škoda, mohlo to být lepší. ()

Sandeagle

Komedie která neurazí ani nenadchne. Jim Carrey to místy přehání a tytam jsou doby masky a dokonalé komiky. Jako rodinný film dobré, stejnětak jako odpočinková záležitost. 60% ()

Kratoc

Přijde mi, že Carrey vymyslel jednou dobrý koncept (Lhář, Lhář) a pak ho jenom recykluje a recykluje ve spoustě nových filmů. Sice předvede pár dobrých fórů, pár svých "ksichtů", ale celkově to není žádná extra bomba. Z mé strany je to určitě zklamání. ()

Bivoy

Ve většině rolí mě Jim Carrey irituje, ale tahle komedie mi - říkejte si, co chcete - prostě sedla. Možná někdo namítne, že je naivní a pohádková, ale romantické komedie takové přece vždycky aspoň trošku musí být. Pro mě je to zkrátka jeden z těch milých filmů, které si člověk pouští vždycky, když si chce zvednout náladu... A samozřejmě, Morgan Freeman je tu jako vždy boží :-) ()

Mortemiss

Jime, ty tvoje rypáky jsou světově uznávané a díky nim ses stal tím čím jsi! Klobouk dolů, tady je ukázka, že Hollywood nebere jen sexy pleyboye, ale i pošahané, méně okouzlující hošany. Jimík si zde zahrál muže, který získá nadlidskou sílu od Boha a začne ji využívat ve svůj prospěch. Zvětší prsa své přítelkyni, zmrví kariéru svému kolegovi atd...Kdo by si to nepřál? Já rozhodně ano, asi se také nechám řejet nákladním vozidlem a budu v očekávání, že se probudím jako superhrdina :) ()

IvcaSammet

Já vím, že bych asi Božského Bruce všema pěti hvězdičkama hodnotit neměla, protože mám k filmu pár výhrad, které by u jiných filmů neprošly, ale bohužel si nemůžu pomoct. Když jsem film viděla poprvé, ohodnotila jsem jej čtyřma hvězdičkama, hlavně proto, že některé scény byly moc už i na mě, jako byl třeba přímý přenos od vodopádů a jemu podobné ... Chemie Jennifer a Jima mě ale při druhém shlédnutí ale dokázala natolik "roztát", že jsem přece jen přivřela obě oči a hvězdičku filmu nakonec přidala ... A i když vůbec nemám ráda inspirativní kecy, kterých je v tomto filmu opravdu hodně, tady mě zas až tak nevadily, a to hlavně díky silnému poselství, které se v závěru filmu skrývalo ... ()

kaze

Normálny oddychový film, v ktorom sa sem-tam zasmejete a ja osobne musím obdivovať Jima Carreyho, že sa dokáže vždy tak spotvoriť :)Myslím, že na ňom celý film stál a vďačí mu za úspech. ()

Hadati

Průměrná rodinná zábava na jeden večer. Pár dobrých vtipů, Carrye jako vždy pobaví, ale za druhé skouknutí to už nestojí. ()

Berry

Zábavný a opravdu vtipný film, který ale bohužel ztratí kouzlo ve chvíli, kdy začne lid o něčem poučovat. Nebýt tohoto, tak je to skvělá zábava s Jimem Careym v hlavní roli. Takže tři a půl hvězdičky. ()

TaanStari

Jednoduchá komedie, mířená i na mladší diváky (nebo i ty hodně hloupé američany). Celý film se drží strašně při zemi a ani Carrey to nedokáže zachránit... ()

rusty09

Všichni tu píšou, že ve filmu jsou hluchá místa, nudné části, ale chtěl bych vidět komedii, která má 1 hod. a 36 min., kde každou minutu bude něco vtipnýho, jestli někdo takovou komedii znáte, tak mi jí řekněte. Nebo si jí natočte samy, když jste tak chytří. Je to dobrá komedii, ale Carrey má i lepší asi no. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

20.07.2007

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)