Martin, zvaný Prcek, je již patnáctiletý kluk a navíc se stal strejdou. A opět řeší problémy, vzniklé v rodině svého sourozence, kde mezi mladé manžele vstoupila žárlivost. A opět je jeho řešení osobité a netradiční… (Magic Box)

Armin82

Možná slabší pokračování,ale pro mě nepatrně...náš věčný řešitel Martin Pavelka má zase co na práci a pořád je to zábava--->60% ()

LuNaj

Ano, je to ideologické. Ale to mi ani náhodou nevadí. Mám rád starší české komedie. Připočte-li se k tomu vynikající herecké obsazení (tady u mě vede V. Menšík), tak není o čem diskutovat. ()

MillaJ

Kdo to byl? Zuzana. A co chtěla? Ale nic. Tak to je dobře že nám to řekla, člověk je hned takový klidnější. :D ()

subic

Jen odvar předchozího dílu. Ne já se už na to asi ani nikdy více dívat nechci, už jsem to viděl asi 3x a stačilo. ()

ostravak30

Druhý díl už táhnou pouze Vladimír Menšík a Josef Bláha a ani ti neudělají nic se slabším scénářem. Jednička byla více než povedená, dvojka už trochu ztrácí dech. Mimo jiné i proto, že se zde objevují přeci jen trochu agitky o stavu zemědělství v Čechách. Hlavní důvod je ovšem méně humorných situací a zápletek. S malým bráchou to tak nějak fungovalo, s větším příliš ne. Také Ivana Maříková mi pasovala k Romanu Čadovi víc než Magdalena Reifová. ()

javlapippi

"Když náš táta se vzteká pořád." "No jo, když ty taky za ním příjdeš, když má k večeři žemlovku." Normalizácia nám utešene postupuje, nikto netrpí hmotným nedostatkom, pracujúci aj študujúci majú na výber z množstva voľnočasových aktivít, už len jemne doladiť rodinné a citové záležitosti a zavládne raj na zemi. O to sa rovnako ako v prvom filme postará pubertiak Prcek s kamarátkou (Maříkovú vymenil za Reifovú), za hojnej pomoci dobrotivého súdruha ministra, obetavého lekára, ochotnej predavačky v drogérii aj chápavého esenbáka. Popri tom sa len tak mimochodom spropaguje vyspelé poľnohospodárstvo, kde sa družstevníci majú tak dobre, že môžu z fleku robiť zabíjačky kedy ich to napadne. Rovnako nerealistické aj rovnako pohodové a dobre zahrané ako prvý film. "My mu radíme, protože to s ním myslíme dobře a on se sebere a jde za ministrem!" ()

(fjw)

Průměrný český socialistický film. Z průměrnosti vás občas vyzvedne Menšík nebo Bláha svými vtipnými hláškami:) ()

pimp

Stejný marasmus jako v prvním díle, ovšem za vygradovaný minipříběh soudruha ministra jenž umravní přízemního otce, musím dát lepší hodnocení. ()

x_ander

Stejné jako jednička - sem tam povedená hláška nebo scénka, ale celkově se to absolutně nechytá na jiné komedie své doby. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()