• NinadeL
  *

  Normalizační pitomost za každou cenu. A prý Čada od prvního dílu nepřišel o svůj chlapecký šarm (jako by někdy nějaký měl), ale jeho partnerka ano (prý nedokázala zamezit růstu svých předností). Proto toto mutující a nehezké bidlo ponechali a přeobsadili k němu dětskou hvězdu Reifovou, která bohužel vypadala více jako kamarádka jeho neteře....(5.3.2009)

 • Boogeyman
  ***

  S minimálními úpravami zkopíruju svůj komentář k prvnímu dílu této televizní stálice, na změny ovšem důkladně upozorním. Klasika televizních obrazovek na víkendová odpoledne, která v mých očích dokonale zastává funkci vaty, tedy může to běžet, občas na to kouknu, sním o toho oběd, ale sledovat to nebudu ani omylem, na to je to totiž moc obyčejné a obehrané. První (zde je změna, v původním komentáři stálo „druhý“) díl to samé v bleděmodrém, jen minimálně detinštější (druhá změna, původně text obsahoval slovo „dospělejší“).(4.11.2008)

 • Autogram
  ***

  Prcek už nie je prcek a namiesto armády sa agituje za poľnohospodárstvo. Byť automechanikom je fuj-fuj, tam sa veľa zarába a berú úplatky. Ľudskú stránku opåť prejavuje súdruh minister, súdruh policajt a vlastne úplne všetci, aby bola idylka na konci dokonalá. Oproti prvému dielu nie je žiadny posun k horšiemu, len príbeh je o niečo banálnejší.(28.3.2015)

 • zdeny99
  ****

  Volné pokračování poklidné čsl. komedie pro nedělní odpoledne ještě tehdy s mladými herci Šafránková - Hrušínský. Tentokrát již jsou manželé a mají tak tříleté dítě. Mají před rozvodem a vše opět zachraňuje prcek (Hrušínského bratr). Nejlepší přesto na celém filmu je to, jak si prcek domluví u pana ministra zemědělství schůzku, že chce studovat střední hnojárnu a ten mu poté zajistí prohlídku JZD. [8785. hodnocení, 91. komentář, 59%](13.10.2019)

 • Radyo
  ***

  Nebýt toho seznámení s ministrem zemědělství, který se ve filmu chová jako "hodný strýček", ačkoliv ve skutečnosti tomu bylo často zcela jinak, řekl bych, že jde o příjemnou a pohodovou komedii. Tenhle podtón ji ale staví do mírně ideologického světla, a přestože to dnes už nemusíme brát vůbec vážně, sráží se tím "Brácha 2" trochu níže, než by si jinak zasloužil.(19.5.2003)

 • - Točilo se na Markétě, Pardubicích, Břevnově a v Praze. (M.B)

 • - Hlavní dětský představitel (Prcek) Roman Čada v dospělosti studoval elektrotechnologii na katedře ČVUT, dnes podniká ve fotovoltanickém oboru. (M.B)

 • - V čase 1:13:30, keď Martin Pavelka (Roman Cada) berie malej neterke z rúk lieky, je vidieť v pravom dolnom rohu obrazovky hlava člena štábu. (JurajKa)