Ano ano, opět se jedná o druhý díl, nastavovanou kaši, a opět se zde potvrdilo klasické pravidlo o dvojkách a pokračováních. Opět nenáročný film, ale to, že je to dvojka, tomu strašně ubírá, a proto hodnotím o deset procent méně než jedničku. Není to nejhorší, takové akorát na nedělní odpoledne, ale i když se mi to kdysi docela líbilo, dnes musím říct, že bych takový film už rozhodně dobrovolně nevyhledala...(26.6.2013)

Z dnešního pohledu asi celkem zbytečné pokračování, které se mi příliš nelíbilo. Především Roman Čada už tu není coby roztomilý rošťák, snažící se pro klid v rodině usmířit svého bratra s milenkou, ale obyčejný drzý puberťák, motající se do věcí, do kterých mu nic není a to i prostředky za hranicemi zákona (únos malé neteře). Nevím, jestli to byl záměr tvůrců, ale přesně takhle to na mně působí. No a opětovný zásah "hodného pana ministra," o tom už tady byla řeč, to je pošpinění rodinného filmu propagandou. Někde jsem si přečetl, že se v té době začala razantně prohlubovat propast mezi "politiky nahoře" a "lidmi dole". Tohle měl být asi jeden z kroků, jak tu propast měli odstranit. No nevím, jestli se to podařilo.(13.1.2013)

Není to už tak dobré jako Můj brácha má prima bráchu. Vyrostený "Prcek" není tak sympatický a scénář taky není nic moc. Navíc už to není tak romanticky naivní, je to vlastně takové dospělejší. A to vše tomu ubírá. Nicméně výstupy Josefa Bláhy a hlavně Vladímíra Menšíka (například opravování řetízku v koupelně) opět nemají chybu. Scéna, kdy Menšík přijde na návštěvu a Bláha hraje žárlivého manžela, je má oblíbená! Bohužel ti dva nejsou hlavními představitely. (70/100) (19.11.06)(19.11.2006)

Vynikající scénář, režie, hudba a herecké výkony. Výborná klasická československá rodinná komedie, která navazuje na úvodní předcházející díl Můj brácha má prima bráchu. Ve filmu opět exceluje herec v jedné z hlavních mužských rolí Roman Čada (Martina Pavelka – Prcek), který ihned promptně řeší veškeré vzniklé rodinné trable a neshody. A když si jeho zkušený starší bratr nerozumí v manželství se svou ženou a mělo by se to všechno podepsat na jeho neteři, ihned se chápe odpovědnosti a iniciativy a hledá řešení, jak vše urovnat a jak zase zpět spřátelit mezi tím znesvářené obě rodiny. Ve filmu opět nechybí zápletky, humorné chvíle i děj, který má spád. Opět ve filmu dále excelují další výborní herci Libuše Šafránková, Jan Hrušínský (mladší), Vladimír Menšík, Josef Bláha, Slávka Budínová, Blažena Holišová.(2.3.2014)

• NinadeL

Normalizační pitomost za každou cenu. A prý Čada od prvního dílu nepřišel o svůj chlapecký šarm (jako by někdy nějaký měl), ale jeho partnerka ano (prý nedokázala zamezit růstu svých předností). Proto toto mutující a nehezké bidlo ponechali a přeobsadili k němu dětskou hvězdu Reifovou, která bohužel vypadala více jako kamarádka jeho neteře....(5.3.2009)

• - V čase 1:13:30, keď Martin Pavelka (Roman Cada) berie malej neterke z rúk lieky, je vidieť v pravom dolnom rohu obrazovky hlava člena štábu. (JurajKa)

• - Hlavní dětský představitel (Prcek) Roman Čada v dospělosti studoval elektrotechnologii na katedře ČVUT, dnes podniká ve fotovoltanickém oboru. (M.B)

• - Točilo se na Markétě, Pardubicích, Břevnově a v Praze. (M.B)