Martin, zvaný Prcek, je již patnáctiletý kluk a navíc se stal strejdou. A opět řeší problémy, vzniklé v rodině svého sourozence, kde mezi mladé manžele vstoupila žárlivost. A opět je jeho řešení osobité a netradiční… (Magic Box)

nash.

Slabší než první film. Méně zábavné a zubem času ještě víc okousané pokračování, které už se svou naivitou dostalo na hranici pohádkové říše. Jinak Hrušínský a Čada opět protivní, Šafránková opět nevýrazná, jen Bláha s Menšíkem skvělí, což bohužel nestačí k tomu, abych se k "bráchům" ještě někdy vrátil a to ani z nostalgie. ()

vypravěč

Pokračování komedie o bratrech Pavelkových disponuje větším kouzlem nechtěného než opravdu zamýšleného, ale v tomhle případě to nejen ze sentimentu dokážu zkousnout. „Prckův“ boj o životní dráhu chovatele za asistence okupačního ministra sice nemůže nepřipomenout děti udávající své rodiče v čase pokročilého stalinismu, ale všechny ty vtipné dialogy mezi rodinami, zvláště mezi jejich hlavami (Bláhou a Menšíkem), rudou hvězdu přesvětlí. ()

javlapippi

"Když náš táta se vzteká pořád." "No jo, když ty taky za ním příjdeš, když má k večeři žemlovku." Normalizácia nám utešene postupuje, nikto netrpí hmotným nedostatkom, pracujúci aj študujúci majú na výber z množstva voľnočasových aktivít, už len jemne doladiť rodinné a citové záležitosti a zavládne raj na zemi. O to sa rovnako ako v prvom filme postará pubertiak Prcek s kamarátkou (Maříkovú vymenil za Reifovú), za hojnej pomoci dobrotivého súdruha ministra, obetavého lekára, ochotnej predavačky v drogérii aj chápavého esenbáka. Popri tom sa len tak mimochodom spropaguje vyspelé poľnohospodárstvo, kde sa družstevníci majú tak dobre, že môžu z fleku robiť zabíjačky kedy ich to napadne. Rovnako nerealistické aj rovnako pohodové a dobre zahrané ako prvý film. "My mu radíme, protože to s ním myslíme dobře a on se sebere a jde za ministrem!" ()

Zeek

Josef Bláha a Vladimír Menšík jsou v rolích otců těžko překonatelní, hlavně nikdy nezapomenu na scénu, kdy Bláha hraje žárlivého manžela, to je bomba. Tady mě příjěmně překvapuje, že pokračování je sice o tom stejném jako první díl, ale ve stejně kvalitním provedení, na rozdíl od pokračování u jiných filmů, kde kvalita druhých a dalších pokračování klesá. Jedna z těch lepších komedii tehdejší doby. Moje hodnocení: 70% ()

Aleee89

Ano ano, opět se jedná o druhý díl, nastavovanou kaši, a opět se zde potvrdilo klasické pravidlo o dvojkách a pokračováních. Opět nenáročný film, ale to, že je to dvojka, tomu strašně ubírá, a proto hodnotím o deset procent méně než jedničku. Není to nejhorší, takové akorát na nedělní odpoledne, ale i když se mi to kdysi docela líbilo, dnes musím říct, že bych takový film už rozhodně dobrovolně nevyhledala... ()

• Ve 12. minutě Zuzana (Libuše Šafránková) špatně zavěsí telefon. Když pan Vrána (Vladimír Menšík) v 16. minutě láteří, že „bylo furt obsazýno“ a že „takhle blbě se zavěšuje“ je opravdu špatně zavěšeno, ale o 90 stupňů obráceně než předtím. (Cesty timem)
  • Točilo se na Markétě, Pardubicích, Břevnově a v Praze. (M.B)
  • Hlavní dětský představitel (Prcek) Roman Čada v dospělosti studoval elektrotechnologii na katedře ČVUT, dnes podniká ve fotovoltanickém oboru. (M.B)