Příběh podle skutečné události, který vypráví o veliké lásce na pozadí největší jaderné katastrofy... Jaderná katastrofa v Černobylu roku 1986 ovlivnila osudy mnoha lidí. I přesto se zde mohla zrodit láska. Když mladá Alya v Pripjati potká vojáka Pavla, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Pavel však musí odklízet suť ze zasaženého reaktoru... (TV Prima)

zdeny99

Člověk by řekl, když film s názvem Černobyl točí Ukrajinci, tak se toho zhostí tak, jak to skutečně bylo. Ukáží nám pravou realitu, co se stalo po výbuchu, jak na tom město a lidé byli zle, ukáží nám pravou katastrofu. Na filmu si dají záležet a rozhodně jej neodfláknou. Jenže on se stal bohužel pravý opak. Výbuch jaderné elektrárny je ve filmu až v pozadí. Na prvním místě je románek mladé Alye s vojákem Pavlem. A to hlavní, proč se divák dívá na film s názvem Černobyl je totální nelogická sračka, která má s výbuchem pravdivých tak 20%. Na samém začátku dvě ženský stojí kousek od plotu u elektrárny, v tom bouchne reaktor a ony na to koukají jak na ohňostroj, jen vlasy se jim trošku pohnou vánkem. Za takových pět vteřin už tam jsou hasiči.... A evakuace rozhodně také nevypadá jako evakuace Černobylu. Filmařsky nejzajímavější scénou tak nakonec je podle mě úplně vymyšlená scéna, když vrtulník spadne nad elektrárnou. Bohužel kromě nudného romantického příběhu, tak ani příběh o Černobylu se nepovedl. Je to film jakoby z produkce filmového studia Alysum. Snad až na to, že tohle je ukrajinský film a dali si alespoň záležet na kameře a dobových věcech (oblečení, nábytek, auta, autobusy...). [230. hodnocení, 13. komentář, 34%] ()

geek.ondra

Ono vlastně to že ta katastrofa je tu pouze v pozadí a my sledujeme hlavně postavy kterých se tato katastrofa nějak dotýká není špatný nápad a kdyby to dělal někdo šikovnější než soudruh Vorobjov tak by to mohla být vlastně i pecka. Bohužel tohle provedení je špatně natočené, napsané a je neskutečně nezáživné. Hvězdu dávám za ten románek Alyi a Pavla který mě to donutil sledovat. 1/10 ()

Ceberus

Není to úplná tragédie, jak to asi z místního hodnocení vypadá, ale s místními komentáři se dá v zásadě souhlasit - například jak píše Lenulinka, člověk má skutečně až pocit, že kouká na Rosamunde Pilcher. Ruské herečky jsou tradičně krásné, ale hlavní postava je skutečně ztřeštěná, až otravná holka. Netušil jsem, že tenhle film je vlastně výsledek sestřihu ze čtyřdílného seriálu, ale už je mi jasné, odkud čerpal inspiraci mnohem lepší britský seriál natočený o šest let později - třeba scéna odklízení ze střechy nebo řešení psí otázky, ne každý by si vybral takové detaily. ()

janak.t odpad!

SPOILER:Pane bože,to fakt nenapadne žádného režiséra at to je u tohohle filmu nebo i u amerického že když se točí scéna a prší tam tak nemůže byt nad herci modrá obloha a sluníčko jak blázen :-DDDD,viděl jsem pouze scénu z pohřbu ale stačilo mě to víc vidět nepotřebuji. ()

dkas

No, podle skutečné události, to teda... Nedokážu říct, zda tento příběh je založený na pravdě, ale něco málo o Černobylské katastrofě vím a těch nesmyslů, co ten film obsahoval, to je fakt síla. Tak předně, pokud by holky byly u výbuchu hned vedle elektrárny (nevím, jak to tenkrát fungovalo, ale i dnes je okolí jaderných elektráren dost hlídaný), tak by to musely odnést obě. Další nesmysly jako například pád vrtulníku, nálety přímo nad reaktor, bioroboti, výhled z okna na reaktor a další, spíše naštvou. Celé to vypadá, jako když se s následky katastrofy potýká tak maximálně 50 lidí, zvláště to vyzní právě při scéně, kdy jdou na střechu. Zapálení herců je spíše úsměvné, nepůsobí to vůbec realisticky, ale trochu trapně. Takže jednu hvězdu za snahu a pár skutečných reálií z Pripjati, když třeba odjížděly autobusy. Ale jinak bída. ()

topi80

Někteří diskutující jsou zklamáni, že se nekonala žádná pompézní podívaná. Také jsem od toho filmu čekal víc, ale nakonec ve mně tato spíše komornější romance protivné puberťačky, která během katastrofy přichází o rodinu a hledá trochu iracionálním, zmateným a puberťácky nesmlouvavým způsobem pevný přístav v náruči poněkud zabržděného vojáka, dojem zanechala. I pro mě zřejmě první zkušenost s ukrajinským filmem. Podle ohlasů na tento film to vypadá, že nás před televizemi sedělo více, tak doufám, že peoplemetry inspirují televizní stanice k nákupu dalších filmů z východu. PS: Film se ve skutečnosti nejmenuje Černobyl, Prima se zřejmě chtěla svézt na vzedmutí zájmu o toto téma. ()

subic

Ukrajina udělala v roce 2013 4dílný seriál celkem na 200 minut a sestříhali to do televizního filmu. Ten milostný příběh, na jehož pozadí se děje černobylská katastrofa, ten se mohl stát fakt asi jen tam. Našinci může přijít přitažený za vlasy a hlavně to bylo v osmdesátkách. ALE vizuálně to mají docela dost dobře zmáknuté, kam se na to hrabe většina našich seriálů. Motylki mají na IMDB 76% a tu jen 36% ??? ()

riza-do

Bizarní až trapný, chvílemi dokonce směšný romantický příběh na pozadí jaderné katastrofy. Ukrajinci se snad už dočista zbláznili! Zvlášť od nich bych čekal trochu dospělejší podání jedné z nejhorších katastrof. Jednu hvězdičku jen za to, že přes to všechno jsem to dokázal dokoukat do konce. ()

janovrom

Po hodině filmu stále netuším, co se film pokouší sdělit. Prostě splacali dohromady historickou událost a romantiku a vůbec to dohromady nejde. Hudba se absolutně nehodí a interakce postav je naprosto nepřirozená. Možná je to českým dabingem, ale ty pauzy v mluvě jsou prostě hrozné a z postav dělají blbce. Jediný světlý prvek tam je, že ty dialogy jsou občas tak hloupé, až se člověk musí smát. Těžko říct jestli Alya je psychopat nebo prostě tak zlé hraje. ()

honzic

Snaha ne moc doladěný příběh lásky dvou spíše neherců zabudovat do tragické doby havárie Černobylu se nevydařil, laciné animace výbuchu elektrárny a další nesmysly hodně kazí na dojmu a celé je to značně nedopracované scénáristicky. Škoda. Hodnocení: 50 % ()

Martanecek007

Tenhle film je totální ztrátou času. V hlavní dějové linii se scénář pokouší o napínavé romantické drama, které já tedy hodnotím jako naprosto nereálné a postavy za dost podivné. A mě osobně hlavní ženská postava je silně nesympatická. Lidi se zde chovají opět hloupě, režisér se za pomoci scén a hudby snaží navodit napětí a vyvolat emoce z celého děje, ale u mě se mu to prostě nepovedlo. Spíš jsem spoustu času jen kroutila hlavou, proč na tu blbost vůbec koukám. Nemůžu si pomoct, ale mě prostě tenhle naivní románek s pozadím Černobylské katastrofy vůbec nechytl za srdce. ()

pafka

Dulezite je, videt tento film pred serialem z HBO. Protoze pokud to tak je, zjistite tam mnoho veci, kterre jste nikdy nevideli a nevedeli. Dokonce se domnivam, ze tvurci serialu velmi mirne z tohoto serialu cerpali realie. Plusem je do teto doby zasadit vztah dvou lidi, ovsem kteri se chovaji naprosto nelogicky, naivne, hloupe. Bohuzel na mnoha mistech se takhle chovaji vsichni a dej ma nekolk vyznamnych proc, pres ktere se nejde dost dobre preklenout. -30 minut by tomu skvele prospelo, trosku se zamyslet. Rozhodne ale plus, ze Ukrajinci neco takoveho natocili a skoda, ze trosku neukazali sve rude bratry ve spravnem svetle. ()

vika.evil odpad!

Tak tohle byl teda ,, pěkný" přešlap vedle. Herecký výkony podprůměrné a zcela nějak nevýrazné. Příběh mimo mísu, pokud to teda nebyla upřímná snaha režiséra, jen tak pro radost zasadit jej do této události. Navíc, aby toho nebylo málo, režisér opomíjí docela zásadní informace, co se týče černobylské havárie, vis. scéna s helikoptérou. Pro mě tedy naprostý odpad a zklamaní. ()