Příběh podle skutečné události, který vypráví o veliké lásce na pozadí největší jaderné katastrofy... Jaderná katastrofa v Černobylu roku 1986 ovlivnila osudy mnoha lidí. I přesto se zde mohla zrodit láska. Když mladá Alya v Pripjati potká vojáka Pavla, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Pavel však musí odklízet suť ze zasaženého reaktoru... (TV Prima)

ElisR

"Motylki" asi tak úplně nebude v překladu "Černobyl" a možná ten český název film snižuje v rámci celkového vnímání. Ale, pokud od filmu neočekáváte to co od série od HBO, tak není tak špatný. Trochu ho snižuje český dabing hlavní hrdinky..a její (někdy až dětské) chování. Naopak na Jurije se pěkně dívalo a celou tu dobu jsem mu herecký výkon věřila. Romantický příběh dvou lidí, kterým ukončí velkou lásku velká tragédie. Byl to můj první ukrajinský film a nenudila jsem se, proto dávám průměrné 3 hvězdy. ()

Chlo0opek

Romantické drama na pozadí (a to fakt hodně na pozadí) černobylské havárie fatk nefunguje. I na tv film je tohle slabý. Autoři v podstatě pouze jen parazitují na oné katastrofě, aby měl člověk důvod, proč se na film podívat. A co dostane? O nějakém vysvětlení či věnování se černobylské záležitosti (jak by napovídal název samotný) se divákovi může jen zdát, to je zde opravdu jen hodně okrajová záležitost (max. dostanete informaci, že za výbuch beztak můžou nějaké japonské komponenty na elektrárně), zato se však příběh rozvine do hloupoučké telenovele s naprosto praštěnou hlavní představitelkou, která nemá na práci nic jinýho, než si najít nějakýho chlapa a co nejdřív se za něj provdat. To vše za neustálého pobíhání po černobylském okolí a "navštěvování" cizích bytů. Naprosto promrhaný námět, film za podívání ani nestojí. ()

kodwin

Ukrajinci mají prostě slovanskou mentalitu a točí jinak. My jsme západní Slované a vlastně máme blíž k Němcům, takže proto ta rozporná hodnocení. Překvapilo mě, kolik scén je podobných seriálu Černobyl. Američani opisovali ...Přesto je atmosféra zcela jiná. Za mě zajímavý snímek. ()

Dechman

Dám dva za trochu iný pohľad na katastrofu, aj keď scenár je zase heroický a silne demagogický. V čase katastrofy ma čakali 12 narodeniny a keby nám to "švédi" nepovedali tak vlastne možno ani nevieme, následný nárast úmrtí na rakovinu je zarážajúci a na zamyslenie, osobne som sa staral o deti z Pripjati, narodené po katastrofe a z veľa z nich to dobre rozhodne nedopadlo. je to memento v akejkoľvek forme... ()

Peddro

Oba se chovají nelogicky. Celé město se evakuovalo, ale oni tam zůstanou? Bylo přece jasné, že se něco stalo, když i Sověti, kteří tutlali, co mohli, nařídili evakuaci. ()

charlie.sambora

Mě se to moc líbilo. Nečekala jsem od filmu dokument, což ani v popisu není. Čekala jsem romantický film na pozadí černobylské havárie a toho se mi dostalo. Každopádně herečka mi moc sympatická nebyla a vzhledem k tomu, že jsem film nesehnala v původním znění, na sympatičnosti herečky ubral i dost děsný dabing. Lépe řečeno hlasové projevy dabérky. ()

milaninoo odpad!

Tak tento film je totalní slátanina,která určitě není o jad.katastrofě.Děj filmu pojednává o velkém hovnu.scenárista i režiser určitě trpěli na nemoc z ozáření je to výsměch pro lidi,kteří to zažili.Jinak ve filmu si zahrálo asi 10 vojáku 2 doktorky 1 oška 2 vrtulníky 3 zlodějí jako raubíři a v hlavní roli totální kráva. ()

Tom10000

Dnes dávali tento film v televizi, a narozdíl od ostatních lidí, kteří asi nemohli správně pochopit ruskou kinematografii či trochu bláznivý příběh v prostředí pár dní od výbuchu jaderné elektrárny, se mi film velice líbil. Jistě, pro ty, kteří tu dobu zažili, to může být až urážlivé, ale když je to "podle skutečné události" (detaily k tomu prozatím nevím), nevidím důvod, proč. Maria Pojezžajeva zde předvedla skvělý herecký výkon, a je škoda, že po pohádkové romantice "Legenda o drakovi" a filmu "nápravná třída", na který se dívat nebudu z důvodu nezájmu, je to jedna z jejich tří známých rolí, kterou ve své herecké kariéře uskutečnila. Příběch vypráví o událostech chvíli před výbuchem elektrárny. Alya jede se svojí sestřenicí do Pripjaťi, kde se seznámí s pohledným vojákem Pavlem. A jelikož je Alya celkem bláznivá holka, která si nehodlá připouštět vážnost situace, okamžitě mezi nimi rychle vznikne vážný vztah. Neštěstím se stává fakt, že oba dva zůstávají po výbuchu právě v Pripjaťi. Záhadné je také to, že zatímco její sestřenice pomalu umírá v Moskevské nemocnici, sama Alya je zcela zdravá. Bohužel Pavel má povinnosti coby voják, a při odklízení sutin z povrchu zničeného reaktoru dostane silný zásah ozářením. I přesto žije dalších pár dní ve víru romantiky spolu s Alyou a jsou sami v celém městě. Bohužel na Pavla doléhá nemoc a postupně umírá. A ani zásah nemocnice, kam se vydá Alya spolu s Pavlem nepomůže. Sama Alya po jeho smrti čeká dítě, které si i přes nebezpečí nechá (...). Bláznivá Alya se mi moc líbí. Její panovačnost a výstřední chování mi k ní a její představitelce sedí. Zkrátka pěkná herečka, která dostane skvělý scénář a ten výborně zahraje. Doplňte muže v podání Jurije Borisova coby Pavla, dejte to do takového prostředí a máte film. Poté už nastává pouze těžký krok upoutat diváky, kteří nesnesou délku a menší prázdnotu mezi scénami. Ale pokud jste v tomto pohledu tzv. "jednodušší", tj. snesete i ruskou kinematografii, bude se vám to líbit. Vzhledem k originalitě a Rusku (teda Ukrajině, ale to je skoro to samé, když uvážíte, že je to východní styl filmů a také fakt, že příběh je ze Sovětského Svazu natočený právě postsovětskými ukrajinci) dávám 80 - 85 procent, neboli 4 hvězdy. Doporučuji vidět jednou či dvakrát, ale ponechat si ho v paměti a nezapomenout ho vidět i po čase! ()

Josef.Svejk

Titanic = Romeo a Julie na lodi, o které každý ví, že se potopí a většina lidí umře Černobyl = Romeo a Julie u jaderné elektrárny, o které každý ví, že vybouchne a většina lidí umře ... akorát Titanic byl lepší ()

gapa466

Naštěstí jsem předtím viděl stejně nazvaný seriál. Tam si člověk "prošel" tím, jak to celé proběhlo. Tento film byl takový doplněk o osudu dvou mladých lidí. Tragickém osudu. Film byl slaboučký a balancoval jsem na hraně vypnutí. Plus určitě za lokalitu natáčení. Přišlo mi to autentické. Jinak příběh prašťěný, jako hlavní hrdinka. Místama jsem jí to vůbec nevěřil. Jedna hvězda za lokace, druhá za to, že si člověk uvědomil, jak to měli "záklaďáci" těžké. A v podstatě neměli na výběr. ()

hypnos11

Náhodou jsem to zahlédl v TV programu, dkyž už to zhruba půlhodinu běželo. Trochu jsem se bál toho, aby to ukrajinci nepojali příliš hrdinsky a pateticky. A světe div se, ono to bylo ještě horší, než jsem očekával. Viděl jsem asi 10 minut. Mongol při odklízení sutin ze střechy letargicky čučí do blba, když před tím zahodil ochranné prvky (jakkoliv zbytečné), aby se pro něho hlavní postava (Pavel) vrátil, nasadil mu svou vlastní masku a snažil se ho odtáhnout do bezpečí, načež ho Mongol začne škrtit, Pavel ho poté shodí ze střechy, další záběr nám prozradí, že pouze o pár metrů níže, kde Mongol leží v bezvědomí, možná i mrtvý.. Člověk si říká, tohle je jedno velký WTF. Následně se po těchto dvou opozdilcích začne shánět hrdinný poručík, jenž, vědom si následků svého činu, vyběhně na střechu bez jakékoliv ochrany, aby uviděl, jak udatný moloděc Pavel leze po žebříku zpět na střechu i s tělem Mongola přehozeným přes rameno a následně padl vysílením na zem (to vše dělajíc bez ochrany obličeje, kterou obětavě daroval Mongolovi, jenž o to nestál). Dále jsem neměl sílu to sledovat, ale pravděpodobně si poručík, jistě zasloužilý matematik, dobře spočítal, že na 2 ramena se mu (jaká to náhoda!) akorát vejdou 2 tydýti, a jal se je zachraňovat taky. Tak tohle vážně ne, soudruzi z Ukrajiny. Nebudu hodnotit po shlédnutých 10 minutách, ale nebyl bych dalek udělení odpadu ()