• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Sčíhnuto dnes, v Kanadě, což tomu celému dodalo ještě větší grády a autentičnost. Film sám o s sobě dobrý, kvalitní a tudíž velmi podařené 4*(9.6.2018)

Taylor Sheridan je můj olíbený scénarista a DaViD´82 už podruhé okomentoval film podle jeho námětu tak, že se mi nechce nic dodávat :)(21.9.2017)

Skvělý film od kterého jsem podle ohlasů čekal hodně. A taky hodně dostal. Je to pomalý, má to skvělou atmosféru, také díky prostředí, ve kterém se děj odehrává. Na druhou stranu to není určitě průlomový film, nic neobvyklého pod sluncem. Kéž by to byl standart. Skvělý Jeremy Renner asi v jeho vůbec nejlepší roli. Přál bych mu víc takových to filmů. Dobrá byla i Olsenovka. Víc takových to filmů - 90%(22.9.2017)

Režisér Taylor Sheridan natočil film tak, jak si scénárista Taylor Sheridan přál, aby byly natočeny jeho scénáře. Pomalu, nekomplikovaně, ale o to efektněji s důrazem na postavy a atmosféru. Takovou, co zaleze za nehty stejně jako mráz, ve kterém chudák holka uběhla 6 mil, než jí ruply plíce. ⛄ 90%(24.9.2017)

Jedno je jisté, Sheridan je brilantní scénárista. A ještě jedna věc je jistá. Je lepší scénárista než režisér. Jeho prvotina má mezery, musí to cítit všichni, co viděli jeho předchozí scénáristické práce. Finále ovšem dává těmto jemným nedostatkům zapomenout a misky vah převáží na svou stranu. Civilní, minimalistické, úsporné, atmosférické. Jediným nedostatkem, ironicky, tak zůstává to, že pod jeho perem už vnikly o chlup (či dva) lepší režijní kusy.(1.10.2017)

Na todle jsem byl hodně zvědav, od režiséra co dal pecky Sicario a Hell or High Water. Oba kousky byla spokojenost, takže na Wind River byla nutnost kouknout. Na začátku se najde mrtvá indiánská dívka, přijede agentka FBI a ve spolupráci se stopařem/lovcem hledají vraha v drsné zasněžené krajině, kde nic není zadarmo a život je ku*va boj.. Hledání vraha, rozplétání co se stalo, není nijak moc složitě propletané-zamotané, jde tu hlavně o tu drsnou atmosféru, beznaděj, emoce a sníh všude kolem vás... Jo a opět "pěkné" umístění indiánů ve společnosti... Možná nebude pro každého, ale kdo viděl něco z těch dvou předešlých filmů, tak už viděl i toto :) 9/10(2.10.2017)

Melancholické, pomalé, s dokonalou atmosférou zimy, která chytne a nepustí. Stejně jako ti zoufalci odsouzeni žít v mrazivé pustině. Pátraní není náročné a není smyslem vyprávění. Pochopila jsem, proč to nenasadili multiplexy orientované na oddechového diváka. Nechtěli naštvat standardní publikum depresivním výběrem. Divák si odnese tísnivou náladu, nedotkne se ho však síla příběhu.(2.10.2017)

V daném žánru rozhodně jeden z nejlepších počinů posledních let. Strohá a dynamická dějová linka, zasazená do drsné romantické aljašské přírody, tvoří nesmírně působivou podívanou. Nemusíte zde rozkrývat složitou zápletku, spíše se necháte unášet mrazivou atmosférou filmu a podmanivými soundtracky Nicka Cave a Warrena Ellise.(5.10.2017)

Mrazivé, silné. Hutná atmosféra, jednoduchý příběh. Skvělé postavy, střet nekolika životů v jednom mnohočetném světě na jednom bezvýchodném místě, které každého sžírá jiným způsobem. Sníh a ticho. A parádní, velmi decentní hudba. Jistým způsobem WR připomene i Manchester by the Sea, že by za plný počet?(6.10.2017)

Atmoška vás tak vtáhne, že se od toho neodtrhnete ani na chcanec :D, pro mě jasná topovka a to i bez nějakejch extra super herců, žhavej kandidát na oscary. Hudba i kamera mazec...(11.10.2017)

Deprese v nejčištším provedení. Doslova jeho esence. Taylor Sheridan se od svého mentora, Denise Villeneuvea naučil to nejlepší co mohl. Wind River je opravdu hutný, mrazivý (někdy až doslovně) thriller s jednou výbornou přestřelkou a několika šokujícími momenty násilí, až mě to přikovalo k sedačce. Renner drží film pevně v rukou a Olsenka mu celkem solidně sekunduje. Tady jsou ale herci převálcováni obsahem. Příběh je velmi banální (jedna vražda, jedno vyšetřování) ale nakolik dobře zrežírovaný, že si hned po skončení uvědomíte, že by se tady mohli předávat Oscaři. Výborný těžký film mnoha rovinami.(11.10.2017)

Temná a studená kriminálka, v které ani tak nejde o případ ale o postavy s ním svázané. Přímočaré, úderné a hluboké. Cesta za štěstím a rovnováhou lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.(13.10.2017)

Silnější 4 hvězdičky. Jedná se opravdu o výborné dílo, které je poměrně depresivní a přináší i určitý morálně-filozofický přesah. Nemá cenu se více rozepisovat, když tak učinili mnozí přede mnou. Pouze se zmíním o skutečnosti, kterou nejsem schopen pobrat. Včera jsem byl na Sněhulákovi, který na ČSFD dostal docela pořádnou čočku. Často byl srovnáván právě s Wind River, která je sice ve výsledku lepší, ale i tak nad ním příliš nevyčnívá. Oba filmy spojuje zimní prostředí a především kriminální zápletka, jež je dle mého názoru v případě Wind River až trestuhodně jednoduchá. Tím ale nekritizuji recenzovaný film, ale přístup zdejších uživatelů, u nichž zkrátka nerozumím jejich vkusu.(13.10.2017)

Kdyby byl Renner méně "chytrý", tak by to byla bomba... Každopádně Taylor je po Denisovi další rejža v hledáčku!(15.10.2017)

80%(20.10.2017)

Precíznosť na všetky strany. Od striktne sa držiacej a priamočiarej dejovej línie, bez zbytočných odbočiek, ktoré by to spomaľovali (ak sa aj vyskytnú, sú na mieste), cez umravnené a citovo založené herecké výkony (Renner je už v prvej lige) a životné bolesti až po znamenite dráždivú atmosféru a celkové napätie. Chladný thriller z chladného prostredia, ktorý nepotrebuje veľkú akciu a ktorý sa aj bez veľkej reklamy a ohlasov dostane vysoko. Na minimálne zopár oscarových nominácií to určite je.(27.10.2017)

Film je často přirovnáván k Sněhulákovi, ale na rozdíl od něj je tohle aspoň kvalitní thriller a ne jen sračka co si na něco hraje. Akorát nechápu jaký smysl mělo dávat do toho hudbu ve stylu, že někdo jde třeba sněhem a do toho jakoby někdo říkal nějaké slova buď tam neměly dávat hudbu vůbec nebo tam dat třeba nějaký song celý takhle to vypadá divně. P.s. myšlenka roku vraždím jelikož žiji na místě kde se nedá co dělat je na oskara to je motiv jak prase.(27.10.2017)

Konečně po dlouhé době film, na který se dá koukat. Pro mě nejlepší film, co jsem viděl v tomto roce. Jeremy Renner svou roli zahrál skvěle. Naprosto jsem mu fandil. Naprosto jsem mu to uvěřil. A ta zima mi doslova lezla z obrazovky do pokoje a já se cítil v napětí a nepříjemně a zároveň strašně dobře ... protože ten film má neskutečněj "feeling", či jak to vyjádřit jedním slovem. Prostě skvěle atmosférické ... tu depku obyvatel a tu jejich otupělost, omezenost jsem cítil a litoval je ... sakra tohle se fakt povedlo ...(29.10.2017)

Ale jo, po dlouhé době zase kvalitní drsná krimi z drsné krajiny. Za 90%(5.11.2017)

Jeden z velmi silných filmů poslední doby. Částečně filozofický, ale hlavně thriller. Asi nejvýraznější a zároveň nejodpudivější scénou je znásilnění a vražda obou obětí, které jsou natočeny velmi syrově. Odplata, ač krutá, je spravedlivá. A přesto se zde najdou i humorné scény...(6.11.2017)