• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Dám 3* len kvôli obsadeniu a scenáru, ktorý zahŕňal aj sarkazmus. Inak sklamanie z nedoriešenej vraždy a zo spatlaneho vyvrcholenia zápletky.(9.10.2017)

Atmoška vás tak vtáhne, že se od toho neodtrhnete ani na chcanec :D, pro mě jasná topovka a to i bez nějakejch extra super herců, žhavej kandidát na oscary. Hudba i kamera mazec...(11.10.2017)

Silnější 4 hvězdičky. Jedná se opravdu o výborné dílo, které je poměrně depresivní a přináší i určitý morálně-filozofický přesah. Nemá cenu se více rozepisovat, když tak učinili mnozí přede mnou. Pouze se zmíním o skutečnosti, kterou nejsem schopen pobrat. Včera jsem byl na Sněhulákovi, který na ČSFD dostal docela pořádnou čočku. Často byl srovnáván právě s Wind River, která je sice ve výsledku lepší, ale i tak nad ním příliš nevyčnívá. Oba filmy spojuje zimní prostředí a především kriminální zápletka, jež je dle mého názoru v případě Wind River až trestuhodně jednoduchá. Tím ale nekritizuji recenzovaný film, ale přístup zdejších uživatelů, u nichž zkrátka nerozumím jejich vkusu.(13.10.2017)

Kdyby byl Renner méně "chytrý", tak by to byla bomba... Každopádně Taylor je po Denisovi další rejža v hledáčku!(15.10.2017)

80%(20.10.2017)

Precíznosť na všetky strany. Od striktne sa držiacej a priamočiarej dejovej línie, bez zbytočných odbočiek, ktoré by to spomaľovali (ak sa aj vyskytnú, sú na mieste), cez umravnené a citovo založené herecké výkony (Renner je už v prvej lige) a životné bolesti až po znamenite dráždivú atmosféru a celkové napätie. Chladný thriller z chladného prostredia, ktorý nepotrebuje veľkú akciu a ktorý sa aj bez veľkej reklamy a ohlasov dostane vysoko. Na minimálne zopár oscarových nominácií to určite je.(27.10.2017)

Film je často přirovnáván k Sněhulákovi, ale na rozdíl od něj je tohle aspoň kvalitní thriller a ne jen sračka co si na něco hraje. Akorát nechápu jaký smysl mělo dávat do toho hudbu ve stylu, že někdo jde třeba sněhem a do toho jakoby někdo říkal nějaké slova buď tam neměly dávat hudbu vůbec nebo tam dat třeba nějaký song celý takhle to vypadá divně. P.s. myšlenka roku vraždím jelikož žiji na místě kde se nedá co dělat je na oskara to je motiv jak prase.(27.10.2017)

Konečně po dlouhé době film, na který se dá koukat. Pro mě nejlepší film, co jsem viděl v tomto roce. Jeremy Renner svou roli zahrál skvěle. Naprosto jsem mu fandil. Naprosto jsem mu to uvěřil. A ta zima mi doslova lezla z obrazovky do pokoje a já se cítil v napětí a nepříjemně a zároveň strašně dobře ... protože ten film má neskutečněj "feeling", či jak to vyjádřit jedním slovem. Prostě skvěle atmosférické ... tu depku obyvatel a tu jejich otupělost, omezenost jsem cítil a litoval je ... sakra tohle se fakt povedlo ...(29.10.2017)

Ale jo, po dlouhé době zase kvalitní drsná krimi z drsné krajiny. Za 90%(5.11.2017)

Jeden z velmi silných filmů poslední doby. Částečně filozofický, ale hlavně thriller. Asi nejvýraznější a zároveň nejodpudivější scénou je znásilnění a vražda obou obětí, které jsou natočeny velmi syrově. Odplata, ač krutá, je spravedlivá. A přesto se zde najdou i humorné scény...(6.11.2017)

Dejová kostra je tak oholená, že podľa nej by bol problém natočiť jednu epizódu ľubovoľného kriminálneho seriálu. Pozadie vyšetrovanej vraždy je prosté ako bulharská prostitútka, no našťastie detektívne vyšetrovanie tvorí len pozadie hutnej atmosférickej exkurzie na mrazivý sever a do hláv ich obyvateľov. V tomto ohľade nutno vyzdvihnúť Rennerov výkon, lebo bravúrne zahral postavu, o ktorej som pochyboval či ju zvládne. Ktovie, možno keby Sheridan prenechal réžiu niekomu inému to mohlo celé fungovať lepšie, lebo Hell or High Water bolo kvalitou predsa len niekde inde. 7+/10(24.11.2017)

Super mysteriózno, maskování jako z Medal of honor, což miluju. 107 minut uteklo jak nic a pro mě to bylo lepší jak Revenant, kterej dostal loni Oscara, takže letos kdo?(23.12.2017)

Parádní neo-western, s čitelným podpisem Taylora Sheridana ve scénáři. Čili pokud se líbilo Hell or High Water (4****) tohle bude také… Silné herecké obsazení v čele s Jeremy Rennerem a Elizabeth Olsen tlačí atmosféru až na dřeň. Hlášky typu “I’m hunter. What a hell you think I’m doing.” přitápí pod kotlem napětí v očekávání výbuchů agrese každou vteřinku a za každým rohem. Syrová záležitost co si nebere servítky. Proto trochu zamrzí úplný závěr, kde se v urputné snaze o filosofický přesah a pozitivní vyznění zcela zbytečně ztrácí dlouho budována atmosféra. I tak jednoznačně 4****. Pochutina.(26.12.2017)

Na to že toto není můj oblíbený žánr musím uznat že šlo o parádní podívanou, napínavý příběh, výborně zahrané, dostatečně ponuré a syrové. Prostě ve svém žánru jedna z nejlepších věcí které jsem kdy viděl.(30.12.2017)

Veľmi nadhodnotená dráma z vlečúcim sa tempom ktorá smeruje do zývačky. Nie je tu nič čo by stálo za zmienku. Plný obsah filmu sa spokojne zmestí na jednu a5ku. Nepohorší no ani nezaujme, začínam už neznášať filmy ktoré patria do tej neutrálnej línie čo sa týka kvality. (60%)(30.12.2017)

Jáj bodaj by bolo takto úprimne natočených viac filmov. Čistý zásah. Ono nie že by človeka daný príbeh posadil na zadok, ani forma nie je až tak špeciálna. Avšak dokopy ako celok všetko pekne do seba zapadá, film sa nebojí byť drsný a zároveň si ide svoje tempo. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen excelentní, hudba, ktorú nahrali Nick Cave & Warren Ellis vytvára dobrú zádumčivú atmosféru, kamera kvalitná. A má to aj message, pretože naozaj sú zákony v Amerike značne obmedzené, keď sa jedná o vyšetrovanie zločinov v indiánskych rezerváciách. R-ko je citiť a dodáva správnu intenzitu celému snímku. Nie je to film roka, ale rozhodne jeden z tých čo hodne potešili. A Taylor Sheridan začína byť zárukou kvality. A teraz už aj režisérskej. Nakoniec Sheridan získal cenu za réžiu v sekcii Un Certain Regard v Cannes, film získal cenu divákov v Karlových Varoch a tam isto získal ocenenie aj Jeremy Renner za svoj parádny výkon. 9/10(3.1.2018)

Óda na americký pickupy a ukázka, proč Americkýho snipera nemohl hrát Renner. Nicméně to funguje, byť ta syrovost a surovost je taková nucená. Elizabeth Olsen, když zrovna nečaruje v {X-Men} oprava: Avengers, umí docela koukatelně hrát.(9.1.2018)

Parta zfetovanjch indošů s vobrovskym slzákem!(11.1.2018)

Po Wind River ostáva guča v hrdle a smutno na srdci. Film so zdrvujúcim odkazom pripomínajúcim absolútnu nemožnosť dosiahnutia rovnosti na tejto planéte. My ľudia sme tak tragicky nepoučiteľní a postupne ničíme všetko okolo, vrátane samých seba. Scéna odohrávajúca sa pred karavanom ma totálne rozsekala. Oči Jeremyho Rennera vždy povedali všetko potrebné. A tá nádherne smutná hudba, ktorá hrala v pozadí iba celkom tichučko, úplne nenápadne, aby na seba nestrhla príliš veľa pozornosti...no bola tak kúzelná a vždy dokonale zvolená, že deju nedokázala nijako ublížiť. Viac takýchto filmov poprosím.(12.1.2018)

Mrazivé a kruté až na dřeň. Takový mix mé milované komiksové série Scalped - kriminální drama z indiánské rezervace, a mého milovaného seriálu Fargo - kriminální drama plné sněhu a krve. Po herecké, režijní, scenáristické, vizuální, obecně filmařské stránce bezchybné. Řemeslně dokonalé. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen zde předvedli své životní výkony. Jeden z nejlepších filmů roku 2017, po Loganovi možná i nejlepší.(11.2.2018)