poster

Wind River

 • Velká Británie

  Wind River

 • Kanada

  Wind River

 • USA

  Wind River

 • Slovensko

  Wind River

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (846)

 • Kingjiri
  ***

  Atmosféra je díky výpravě, přesvědčivejm hercům, hudebnímu doprovodu a využitýmu Rkovýmu ratingu pořádně drsná i působivá. Jenže o co víc boduje Taylor Sheridan filmařinou, o to míň už zaujme příběhem. Utlačovaný indiáni působěj spíš pateticky než efektně, tempo vyprávění kolísá (pár zbytečnejch dialogů) a pátrání po vrahovi neni nakonec moc napínavý (SPOILER: na vraha se přijde bez nějakýho složitějšího vyšetřování hned při výpravě za druhym podezřelim KONEC SPOILERU). Možná to takhle opravdu ve skutečnosti bylo, ale divácky vděčnej příběh moc neni. Upřímně moc nechápu, proč má Wind River přes 80% a tolik nadšenejch recenzí. Za mě obyčejnej žánrovej příběh zabalenej do stylovýho kabátku s příměsí patosu (indiáni). Ale chápu, že bez nějakýho multikulti podtextu se dneska holt Zlatej plešoun těžko získává, tři silnější hvězdy.(10.10.2017)

 • Warlukyn
  *****

  Atmoška vás tak vtáhne, že se od toho neodtrhnete ani na chcanec :D, pro mě jasná topovka a to i bez nějakejch extra super herců, žhavej kandidát na oscary. Hudba i kamera mazec...(11.10.2017)

 • Likan7
  *****

  Deprese v nejčištším provedení. Doslova jeho esence. Taylor Sheridan se od svého mentora, Denise Villeneuvea naučil to nejlepší co mohl. Wind River je opravdu hutný, mrazivý (někdy až doslovně) thriller s jednou výbornou přestřelkou a několika šokujícími momenty násilí, až mě to přikovalo k sedačce. Renner drží film pevně v rukou a Olsenka mu celkem solidně sekunduje. Tady jsou ale herci převálcováni obsahem. Příběh je velmi banální (jedna vražda, jedno vyšetřování) ale nakolik dobře zrežírovaný, že si hned po skončení uvědomíte, že by se tady mohli předávat Oscaři. Výborný těžký film mnoha rovinami.(11.10.2017)

 • Saur.us
  ****

  Temná a studená kriminálka, v které ani tak nejde o případ ale o postavy s ním svázané. Přímočaré, úderné a hluboké. Cesta za štěstím a rovnováhou lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.(13.10.2017)

 • haWranka
  ****

  Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Rozhodovala jsem se i mezi třemi a čtyřmi. Ono vlastně na Wind River není vůbec nic špatného, je to herecky a filmařsky skvělý film. Ovšem na to, že je film o tak silném tématu, nějak to na mě působilo chladně. A ne tak, jak by mělo...(16.10.2017)

 • celticek
  ****

  Taková spíše komorní kriminálka s pár akčnějšími momenty. Chvílemi mi to připomnělo Fargo. Renner se mi o trochu více líbil v The Town. Škoda strašně jednoduché zápletky, mohlo to být o něco zasukovanější.(17.10.2017)

 • Rockerman
  *****

  Jeremy Renner svlékl svůj sporý oblek Avengra a hodně se přioděl, jako lovec predátorů a vrahů v mrazivém Wyomingu. Poklidné až pomalé tempo vyprávění vtahuje diváka do děje a nechává doslova cítit ten chlad, který panuje v tomto severním státě USA. Krásné, ale drsné prostředí a milí, ale i drsní lidé, kteří tu žijí. Šťavnatý závěr a dialog dvou smutných otců dovršuje nevšední zážitek. I já tipuji nejednoho Oscara pro tento film.(24.10.2017)

 • FreeDooM44
  **

  V podstatě jako jeden z dílu Colomba... Bez jediného překvapení, hlubšího zamyšlení, empatie. Zítra si na ten film ani nevzpomenu.(1.11.2017)

 • pekl
  ***

  70 %. Bohužel dokonalé to zdaleka není, ale snaha se cení.(5.11.2017)

 • petokucho
  *****

  Krystalovo cistych 5. Ako sneh v drsnych horach Wyomingu. Wyoming je srdcovka, dokonca aj Jackson Hole bol spomenuty. Ale naspat k filmu. Viac nez klasicka krimi je to psychologicka drama. Hlboka, atmosfericka, mrazivo uderna. Vyborne dialogy a zaujimave postavy, ktorym kraluje Jeremy Renner. Jeho rola stopara a lovca "dravcov" s pohnutym zivotnym pribehom ma chytila za srdce. Je to film o smutku a bolesti... ale zaroven ma v sebe akysi specificky pokoj a nadej. Pre mna film roku 2017.(17.11.2017)

 • simon84
  *****

  Luck don't live out here. Old Shatterhand s odstrelovackou. za me super.(11.12.2017)

 • Durgas
  *****

  Wau. Tak tento film ma ozaj dostal. Uchvátilo ma ako unikátne prostredie, tak aj mrazivá atmosféra a jednoduchý, avšak silný príbeh. Takto naturalisticky šokujúce zobrazenie ja môžem. Rennera som doteraz veľmi nepoznal, ale tu bol jednoducho skvelý - už si ho budem všímať pozornejšie. Pre mňa vo všetkých aspektoch plná paľba a film roka 2017.(21.12.2017)

 • Acrobat
  *****

  Definitívny horizont udalostí v indiánskom tichu, kde ničomu sa nedáva nadpozemská pridaná hodnota, a zároveň všetko má svoje miesto tu a teraz. Satisfakcia ako vyšitá. Bolestné za stratu spoločenskej dôstojnosti. (videné 17.12.2017, BDrip)(22.12.2017)

 • deLaFere
  ****

  Taylor Sheridan si nepochybně zaslouží pozornost, jeho úroveň schopnosti vytvářet atmosféru je v Hollywoodu naprosto ojedinělá. Jednoduchý příběh, napětí, scenáristická uvěřitelnost. Co mi chybělo oproti Sicariovi? Nic, právě přeci jen už něco přebývá. Ten pocit zmaru, deziluze a bezvýchodnosti už je tak silný, že je těžko uvěřitelný, v rezervaci všichni vypadají na kulku do hlavy z vlastní střelné zbraně. Dobře vím, že poměry v indiánských rezervacích nejsou dobré, tak jak ukazuje film, alkoholismus, drogy, zvýšená kriminalita. Ale přeci jen se mi nechce věřit, že by se tam nenašel aspoň jeden úsměv.(28.12.2017)

 • FanKalEl
  ***

  Veľmi nadhodnotená dráma z vlečúcim sa tempom ktorá smeruje do zývačky. Nie je tu nič čo by stálo za zmienku. Plný obsah filmu sa spokojne zmestí na jednu a5ku. Nepohorší no ani nezaujme, začínam už neznášať filmy ktoré patria do tej neutrálnej línie čo sa týka kvality. (60%)(30.12.2017)

 • PEZ
  *****

  Jáj bodaj by bolo takto úprimne natočených viac filmov. Čistý zásah. Ono nie že by človeka daný príbeh posadil na zadok, ani forma nie je až tak špeciálna. Avšak dokopy ako celok všetko pekne do seba zapadá, film sa nebojí byť drsný a zároveň si ide svoje tempo. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen excelentní, hudba, ktorú nahrali Nick Cave & Warren Ellis vytvára dobrú zádumčivú atmosféru, kamera kvalitná. A má to aj message, pretože naozaj sú zákony v Amerike značne obmedzené, keď sa jedná o vyšetrovanie zločinov v indiánskych rezerváciách. R-ko je citiť a dodáva správnu intenzitu celému snímku. Nie je to film roka, ale rozhodne jeden z tých čo hodne potešili. A Taylor Sheridan začína byť zárukou kvality. A teraz už aj režisérskej. Nakoniec Sheridan získal cenu za réžiu v sekcii Un Certain Regard v Cannes, film získal cenu divákov v Karlových Varoch a tam isto získal ocenenie aj Jeremy Renner za svoj parádny výkon. 9/10(3.1.2018)

 • E lan
  ****

  Temná podívaná, která překvapí v určitých momentech svou citovou hloubkou a v několika scénách neskutečnou až nepochopitelnou drsností. Ta ale překvapivě není samoúčelná a do filmu neskutečně sedí. Více takových thrillerů!(28.1.2018)

 • Gumby
  ***

  Obdobně jako předchozí filmy Sheridana mám rád taky Nicka Cava, kterej k nim dělá hudbu. A ze stejnýho důvodu jako nemůžu poslouchat jeho poslední album, mě nudí i tenhle film. Téma obou je ostatně stejný. Smutek. Nerozchoditelnej; když trochu popoběhneš, vybuchnou ti plíce. Dá se jen sedět - under fifteen feet of pure white snow...(31.1.2018)

 • Blowler
  ****

  Dvojice "Avengerů" spolu řeší případ vraždy v indiánské rezervaci. Těžko se to popisuje slovy, ale celé to působí tak hrozně opravdově. Nejopravdovější je lovec Cory, pohodovej chlap, se kterým prostě chceš jít na pivo. Za mě skoro 5*(1.3.2018)

 • martinkaziki
  *****

  Jednoduché, napínavé, uvěřitelné. Mírně nadsazuji, ale cítím to na plný počet.(8.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace