• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

To co odlišuje tento film od jemu podobných je jeho nezaměnitelná atmosféra. A přesně ta povyšuje víceméně průměrnou krimi (nebo spíš thriller) na nadprůměrný snímek. Mrazivé nejen počasím a prostředím.(17.12.2017)

V současném Vánočním období mně přišlo sledovat thriller ze zasněžené krajiny jako skvělý nápad, po shlédnutí jsem už tak nadšený nebyl. Za prvé, pokud někdo vymyslí demo film, zde bude první kandidát, který předběhl svou dobu. Přibližně 110 minut dlouhý film má v sobě půl hodiny „vaty“, přímočarý příběh by nenašel rozuzlení, tak autoři raději kousek před koncem filmu ukáží průběh zločinu a protagonisté si vše jen jakoby náhodou (asi proto je film i mysteriózní???) vše domyslí úplně přesně, jak se to stalo... Kromě toho přílišná jednoduchost zápletky podle mě způsobila příběh neuvěřitelným. Chápu, že autoři chtěli ukázat vážný společenský problém, nicméně tento film s klidným svědomím považuji za zbytečné sledovat.(24.12.2017)

Paradny krimi thriller, taky pomaly, s vybornou, doslova mrazivou atmosferou. Krasne prostredie, tiez zaujimava socialna tema domorodych indianov, cele to graduje z nenapadneho vysetrovania do celkom silneho, az neprijemne drsneho finale. S odstupom casu, 4,5 brmbolcov a jeden z highlightov roka. [#47/2017](31.12.2017)

Po Wind River ostáva guča v hrdle a smutno na srdci. Film so zdrvujúcim odkazom pripomínajúcim absolútnu nemožnosť dosiahnutia rovnosti na tejto planéte. My ľudia sme tak tragicky nepoučiteľní a postupne ničíme všetko okolo, vrátane samých seba. Scéna odohrávajúca sa pred karavanom ma totálne rozsekala. Oči Jeremyho Rennera vždy povedali všetko potrebné. A tá nádherne smutná hudba, ktorá hrala v pozadí iba celkom tichučko, úplne nenápadne, aby na seba nestrhla príliš veľa pozornosti...no bola tak kúzelná a vždy dokonale zvolená, že deju nedokázala nijako ublížiť. Viac takýchto filmov poprosím.(12.1.2018)

"Manchester by the Sea" s krimi zápletkou.(6.2.2018)

Kdybych napsal, že forma zde vítězí nad obsahem, zřejmě by to znělo spíš negativně. Oprostěme se tedy od toho negativního smyslu a vychutnejme si sice jednoduchou, ale za to atmosferickou, emocemi nabitou a řemeslně perfektně zvládnutou detektivku. Drsný sever, krásná ale vražedná příroda a spousta lidí, které ta podívaná přivádí k šílenství. Kdyby film nebyl zasazen do severozápadní ameriky, nazval bych ho klasickou severskou detektivkou se vším všudy - s mysteriózní zápletkou, drsnými podmínkami, strhanými postavami, depresivní a bezútěšnou atmosférou, minimem vtipu. Takový zkrátka Wind River je a nelze se divit velmi kladnému přijetí, protože si na nic nehraje. Jeremy Renner ukazuje, že jeho schopnosti nekončí Hawkeyem a Elizabeth Olsen zase dává najevo schopnost působit dospěleji, než Scarlet Witch. Za mě zasloužených pět.(11.2.2018)

Trojhviezdičková detektívka v krásnom prostredí amerických hôr sa rozbehne v poslednej tretine a to tak, že skoro udriete na päť. Renner až príliš sympatický, inak skvelý. Olsen sisters v jednočlennom prevedení tiež nesklamala a záporák v takmer cameo roli perfektný. Pokiaľ vydržíte prvú hodinu nebudete ľutovať..(10.3.2018)

Poslední třetina je až neuvěřitelně intenzivní. Zbytek je sice jenom fajn, ale pořád bavil dobře. Nakonec se páté hvězdičce nebudu bránit, protože lepší detektivku sem dlouho neviděl.(12.3.2018)

Suprově zrežírovaný a zahraný kousek s hodně temnou a neútěšnou atmosférou, který si jede pomalejším tempem a trpělivě buduje příběh a když to nejméně nečekáte, dojde na akci (pěkně udělaná a zajímavá - scéna na u ropného vrtu super). Jeremy si to krade všechno pro sebe, ale funguje to velice dobře. Není co řešit, plná palba 5*.(7.4.2018)

Sčíhnuto dnes, v Kanadě, což tomu celému dodalo ještě větší grády a autentičnost. Film sám o s sobě dobrý, kvalitní a tudíž velmi podařené 4*(9.6.2018)

Pro mě celkem zklamání. Komentáře tady beru vždycky s rezervou, ale tady v tomto případě jsem se nechal zlákat a očekávání byla hodně veliká. Blbý to není ale postrádal jsem větší napětí a atmosféru. Ústřední dvojice je prima a díky tomu to taky funguje. Zbytek je tak nějak průměrný a zpracování tako moc nic. Pro mě průměr…(16.10.2018)

Taylor Sheridan je můj olíbený scénarista a DaViD´82 už podruhé okomentoval film podle jeho námětu tak, že se mi nechce nic dodávat :)(21.9.2017)

Skvělý film od kterého jsem podle ohlasů čekal hodně. A taky hodně dostal. Je to pomalý, má to skvělou atmosféru, také díky prostředí, ve kterém se děj odehrává. Na druhou stranu to není určitě průlomový film, nic neobvyklého pod sluncem. Kéž by to byl standart. Skvělý Jeremy Renner asi v jeho vůbec nejlepší roli. Přál bych mu víc takových to filmů. Dobrá byla i Olsenovka. Víc takových to filmů - 90%(22.9.2017)

Režisér Taylor Sheridan natočil film tak, jak si scénárista Taylor Sheridan přál, aby byly natočeny jeho scénáře. Pomalu, nekomplikovaně, ale o to efektněji s důrazem na postavy a atmosféru. Takovou, co zaleze za nehty stejně jako mráz, ve kterém chudák holka uběhla 6 mil, než jí ruply plíce. ⛄ 90%(24.9.2017)

Strašná atmosferická pecka. Pár slov ve videokomentáři: https://youtu.be/9rRWN4kqDPU(29.9.2017)

Jedno je jisté, Sheridan je brilantní scénárista. A ještě jedna věc je jistá. Je lepší scénárista než režisér. Jeho prvotina má mezery, musí to cítit všichni, co viděli jeho předchozí scénáristické práce. Finále ovšem dává těmto jemným nedostatkům zapomenout a misky vah převáží na svou stranu. Civilní, minimalistické, úsporné, atmosférické. Jediným nedostatkem, ironicky, tak zůstává to, že pod jeho perem už vnikly o chlup (či dva) lepší režijní kusy.(1.10.2017)

Na todle jsem byl hodně zvědav, od režiséra co dal pecky Sicario a Hell or High Water. Oba kousky byla spokojenost, takže na Wind River byla nutnost kouknout. Na začátku se najde mrtvá indiánská dívka, přijede agentka FBI a ve spolupráci se stopařem/lovcem hledají vraha v drsné zasněžené krajině, kde nic není zadarmo a život je ku*va boj.. Hledání vraha, rozplétání co se stalo, není nijak moc složitě propletané-zamotané, jde tu hlavně o tu drsnou atmosféru, beznaděj, emoce a sníh všude kolem vás... Jo a opět "pěkné" umístění indiánů ve společnosti... Možná nebude pro každého, ale kdo viděl něco z těch dvou předešlých filmů, tak už viděl i toto :) 9/10(2.10.2017)

Melancholické, pomalé, s dokonalou atmosférou zimy, která chytne a nepustí. Stejně jako ti zoufalci odsouzeni žít v mrazivé pustině. Pátraní není náročné a není smyslem vyprávění. Pochopila jsem, proč to nenasadili multiplexy orientované na oddechového diváka. Nechtěli naštvat standardní publikum depresivním výběrem. Divák si odnese tísnivou náladu, nedotkne se ho však síla příběhu.(2.10.2017)

Mrazivé, silné. Hutná atmosféra, jednoduchý příběh. Skvělé postavy, střet nekolika životů v jednom mnohočetném světě na jednom bezvýchodném místě, které každého sžírá jiným způsobem. Sníh a ticho. A parádní, velmi decentní hudba. Jistým způsobem WR připomene i Manchester by the Sea, že by za plný počet?(6.10.2017)

Atmoška vás tak vtáhne, že se od toho neodtrhnete ani na chcanec :D, pro mě jasná topovka a to i bez nějakejch extra super herců, žhavej kandidát na oscary. Hudba i kamera mazec...(11.10.2017)