Slíbená princezna

(TV film)
  • Slovensko Prisľúbená princezná (více)
Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Jak byla zlatovlasá princezna Radost pirátovi přislíbena? Dokáže odvážný Jiřík splnit tři úkoly, porazit druhého nápadníka a přivézt Radost svému pánovi? A co když je láska silnější než všechny sliby? Na začátku příběhu vyprávěného na motivy oblíbené Zlatovlásky je kůže kouzelného hada. Kdo ji ochutná, porozumí řeči zvířat. Ochutná ji i zlý kníže Honorád. Ani to ho však neodradí od nesmyslné krutosti vůči všem a všemu. A když si potom usmyslí, že chce zlatovlasou nevěstu, vyšle svého čeledína Jiříka, aby se vypravil z rodné Božemie daleko do světa a zlatovlasou Radost mu přivedl. Po řadě dobrodružných situací se spolu se svou družinou Jiřík nakonec dostane až ke království, kde nejmladší ze dvanácti dcer je právě zlatovlasá princezna Radost. Jediná doposud neprovdaná. Zadarmo si ji ovšem Jiřík neodvede. Musí splnit nejen tři úkoly, ale především porazit svého soka, prohnaného piráta Za Bié Ocradé. Jiříkovi naštěstí pomáhají nejen zvířata a jeho družina Božemiánů, ale i sama princezna, jejíž lásku si dokázal získat. (Česká televize)

Schuebelbach

Aktualizuji po asi dvou letech: bylo-li by k dispozici hvězd šest, moc rád bych je udělil. Wes Anderson v českém provedení. Slíbená princezna je skvělý film. Jednu chybu ale má - chtělo to filmovější kameru. Trochu "ztupit" barvy a vyhnout se některým obrazovým klišé (zpomalené záběry ptáků v letu). Konec aktualizace. //  Dobře utajená perla! // Slíbenou princeznu jsem objevil až o letosnich Vanocich: na diskusních fórech byla mnohokrát skloňována v souvislosti s "Kouzelníkem Žitem". Prý - "Žito je odpad, ale na Slíbenou princeznu nemá!". To bylo vskutku velkým lákadlem - kdo by nechtěl shlédnout film, který všichni nenávidí a na ČSFD se pyšní celými 20 procenty! Staženo, shlédnuto a dostavil se ÚŽAS! Čirá radost! Kultovka snadno a rychle! Kultovka jako kráva! Perla hozená (růžovým?) sviním! Inu cesty zboží jsou nevyzpytatelné... // Tímto děkuji Zdeňku Zelenkovi! Bez jeho Žita bych Slíbenou nikdy nesklidil. Davam to v plny palbe: ratatatata, pet hvezd jako z kulometu! ()

Krtisko odpad!

Naprostý propadák. Nepřirozené kostýmy působí v kontrastu parného léta a idylického moře morbidně, příběh je umělou splácaninou prakticky neslučitelných motivů. Pohádku hodnotím jako nezdařilý pokus o originalitu. Nešťastná byla rovněž volba odvysílat ji v rámci vánočního programu. ()

CharlieX odpad!

Tragédií je, že podobných nekoukatelných skvostů poslední dobou vzniká více a více. Proč od nich odchází i publikum, pro které jsou primárně určené, tedy děti, to by bylo téma na sociologický průzkum. Jen mi vadí, jak se autoři plácají po ramenou a ohánějí sledovaností. ()

Dodge-I

Poněkud punková předělávka Zlatovlásky - ale proč ne, vždyť se tam dá najít tolik milých fórků a hlášek - zvláště od zvířátek... nemluvě o sexy dámském obsazení ()

milos.bradik

Velmi podivná pohádka. Jako když pejsek a kočička pekli dort. Nějak tam toho chtěli dostat víc než se dá. Horror, komedie, pohádka a sci-fi dohromady. Ty dvě hvězdy jsou ocenění pro ty herce, kteří dokázali něco zahrát, protože tady to byl nadlidský výkon. ()

KiR0 odpad!

Nevím proč, ale v některých scénách jsem měl dojem, že princeznu Radost hraje Simona Babčáková. Jinak, hrozná slátanina, kterou  může "trumfnout" snad jen "Kovář z Podlesí" či  "Když draka bolí hlava" ()

Tomgunses odpad!

Vydržel jsem do poloviny, musím se přiznat, že pak už jsem vytáhnul z pod stromečku nové důtky a do konce se trestal... :-) 10 % ()

Luluk

Jako milovník klasických českých pohádek jsem se musel oprostit od klasického pohledu na pohádku. Tohle není typická pohádka a kdoví, zda je dobré to pohádkou vůbec nazývat? Ale přináší to úplně jiný pohled , jak děj a význam pohádek ztvárnit a přenést před diváka. Přes zmatky v ději i jiné nedostatky, musím vidět hlavně odvahu to udělat jinak a přímočařeji, opravdověji. Když bych vzal jakoukoliv pohádku a ukázal, co se v ní doopravdy děje , každý by koukal. V Karkulce by vlk sežral babičku a pak Karkulku a myslivec by vzal kudlu a rozpáral břicho. Za mě zajímavý počin., ale nenazýval bych to vánoční pohádkou. ()

DiDu

Jste normální dát této perle české kinematografie jen 20%? Vždyť to bylo originální a maximálně zábavné navzdory všem podivnostem, co to obsahovalo. Furt všichni chtějí něco nového, ale jakmile se to objeví, tak to strháte? Já jsem viděla klasický pohádkový příběh o Zlatovlásce, krásné lokace, přesvědčivé herecké výkony, kreativní kostýmy a záporáci zhebli. Za mě ok a určitě si to zase někdy pustím, pirát byl nejlepší. ()

pujec

Že byla pohádka netradiční a moderněji pojatá by mi nevadilo. Ale že to byl tak strašný guláš, kde princezny vypadají jako šlapky a všichni plácají nudné hovadiny, to už je horší. Zajímalo by mě, na čem si autoři tak frčeli. Navíc... Sorry, potřebuju krásnou princeznu, bez toho to nejde. A tady to nešlo. Aspoň tam byla fešná královna, když už nic jiného. ()