Slíbená princezna (TV film)

Prisľúbená princezná

Pohádka

Česko / Slovensko, 2016, 106 min

• slunicko2

Zlatovláska, jak ji neznáte. 1) Četba adorujících i odsuzujících komentů dá dostatečný přehled o kladech i záporech díla. Já tedy dodám jen heslovitě, o čem se tu nikdo nezmiňoval. Černá a bílá voda! Zlatovlásčiny sestry oblečeny jako hejno papoušků! Kolem větrných mlýnů dojedou z Božemie (!) k jižnímu moři. Věru kultivovaná královna Jitka Čvančarová: Ta koruna je těžká jako kráva. 2) Je tu spousta pěkných kluků: 28letý Jan Cína (Jiřík), 38letý Jan Dolanský (pirát Za Bié Ocradé), 31letý Ondřej Novák (knížecí sluha Natotata), 34letý Jan Plouhar (knížecí střelec Trefa), Vít Hofmann (syn krále). 3) Přečetl jsem čtyř a pětihvězdičkové komenty a zjistil jsem, že mnoho lidí z této skupiny cítí potřebu vyjádřit své pohrdání nad těmi, kteří pohádku považují za odpad. O relevantnosti názorů těchto pisatelů svědčí bahunka (podobně i Fuego, Kozohlaf, xdomx, Mbeast, tom75p): Normálně bych dala tak 2-3 hvězdy, ale po té vlně kritiky musím dát plný počet. Kolik dalších komentátorů se chová stejně, i když svůj postoj explicitně nevyjádří? 4) Výstižný koment: Gilmour93, g.i.orge.(10.1.2017)

• Chrysopras

Člověče, oni tam maj figur jak na orloji :-) Snad to není až tak hrozný jak hodnocení naznačuje, ale povedený to není. Vede u mě stále Zlatovláska se Štěpánkem. Pokus o její oživení se moc nepovedl. Jestli to měla být reminiscence na Piráty... škoda mluvit. Doufal jsem, že aspoň Jorgu zastoupí sličnější princezna, ovšem toho jsem se taky nedočkal a ty paruky, fuj. Aspoň ta Božémie trochu pobavila. Obsazení průměrné, spíš slabší. Kníže, to musel být snad ochotník nebo sponzor. * za lokace a práci se zvířaty. P.S. Možná to měla být parodie a já se prostě nechytl. Ovšem srovnávat to s Hvězdným prachem, to si Stardust opravdu nezaslouží!(25.12.2016)

• Crocuta

Za jediné pozitivum této podivnosti lze snad považovat důslednou steampunkovou stylizaci - tvůrci si zřejmě spletli cosplay a profesionální televizní tvorbu určenou především dětem. V jiných ohledech se pak autoři utrhli ze řetězu už úplně. Přiznám se, že prostředí nevěstinců mi není tak docela cizí, ale v nové verzi Erbenovy Zlatovlásky považuji za mírně řečeno přehnané, že princezny vypadají - a co hůř, chovají se a mluví - do jedné jako soubor lehkých děv jejichž kuplířkou je jejich vlastní královská matka. Snůška bizarností pokračuje piráty střílejícími z kulometu Maxim, nelogickým a zmateným jednáním postav a vrcholí vzpomínkou na Costnerova "Pošťáka" - co dodat? Jen doufám, že si štáb za ty naše koncesionářské poplatky dovolenou při natáčení v Chorvatsku užil... Ahoooj!!!(25.12.2016)

• Vědma

"...cesty zboží jsou nevyzpytatelné..." Já chápu, že si tvůrci chtěli zkusit natočit svou verzi Hvězdného prachu, ale proč k tomu zneužili příběh věrného, laskavého a statečného Jiříka, to už nepochopím. Já nerada dávám odpady a kdyby scénáristka vymyslela příběh svůj, tak by mě možná ta stylizace post apo i bavila, ale za prvé určitě ne na Boží hod a za druhé bych to musela aspoň trochu čekat. Takhle jsem na to hleděla jako zjara, ta jedna hvězdička je za exteriéry. Levné to asi nebylo.(26.12.2016)

• hous.enka

Prabídná pohádka, která toho nabízí mnoho: parodii Jacka Sparrowa, opravdu ošklivé princezny (některé z nich jsou dokonce prostitutky), opravdu ošklivou hlavní princeznu (nic proti herečce samotné, ale ne všechny holky mohou hrát princezny), hnusné kostýmy, zbytečné kulisy chorvatského pobřeží. Všechny postavy se chovají naprosto podivně a neadekvátně situacím, ve kterých se nacházejí, a žádná z nich mi nebyla sympatická. Pohádkové peklo v té nejzvrácenější podobě. Zlatej Troška...(26.12.2016)

• - Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)

• - Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. (Teres)