Slíbená princezna

(TV film)
  • Slovensko Prisľúbená princezná (více)
Trailer
Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Jak byla zlatovlasá princezna Radost pirátovi přislíbena? Dokáže odvážný Jiřík splnit tři úkoly, porazit druhého nápadníka a přivézt Radost svému pánovi? A co když je láska silnější než všechny sliby? Na začátku příběhu vyprávěného na motivy oblíbené Zlatovlásky je kůže kouzelného hada. Kdo ji ochutná, porozumí řeči zvířat. Ochutná ji i zlý kníže Honorád. Ani to ho však neodradí od nesmyslné krutosti vůči všem a všemu. A když si potom usmyslí, že chce zlatovlasou nevěstu, vyšle svého čeledína Jiříka, aby se vypravil z rodné Božemie daleko do světa a zlatovlasou Radost mu přivedl. Po řadě dobrodružných situací se spolu se svou družinou Jiřík nakonec dostane až ke království, kde nejmladší ze dvanácti dcer je právě zlatovlasá princezna Radost. Jediná doposud neprovdaná. Zadarmo si ji ovšem Jiřík neodvede. Musí splnit nejen tři úkoly, ale především porazit svého soka, prohnaného piráta Za Bié Ocradé. Jiříkovi naštěstí pomáhají nejen zvířata a jeho družina Božemiánů, ale i sama princezna, jejíž lásku si dokázal získat. (Česká televize)

Trailer

Kimon odpad!

Když se někdo podívá na mé hodnocení filmů, všimne si, že hodnocení "odpad" používám jen velmi, velmi výjimečně a uváženě. Toto je ale bohužel opravdu nejenom především kostýmní a scénáristický odpad. Tuto neskutečnou slátaninu nám nabízí ČT1 na vánoční svátky? NEVKUSNÉ A AMATÉRSKÉ !!!!!!!!! Na redakci ČT se už opravdu zlobím. ()

triatlet odpad!

Přežil jsem úvodní královskou masáž (Čvančarová se Stránským jsou dalším z nepovedených královských párů), ale titulky vypadaly nadějně. Ovšem nesmyslný scénář pohřbil jakékoliv náznaky pohádkovosti. Strategie? Opít tvůrce, spoutat je a nechat odplout do nějaké hoooodně zapomenuté zátoky. ()

Vědma

"...cesty zboží jsou nevyzpytatelné..." Já chápu, že si tvůrci chtěli zkusit natočit svou verzi Hvězdného prachu, ale proč k tomu zneužili příběh věrného, laskavého a statečného Jiříka, to už nepochopím. Já nerada dávám odpady a kdyby scénáristka vymyslela příběh svůj, tak by mě možná ta stylizace post apo i bavila, ale za prvé určitě ne na Boží hod a za druhé bych to musela aspoň trochu čekat. Takhle jsem na to hleděla jako zjara, ta jedna hvězdička je za exteriéry. Levné to asi nebylo. ()

zdepapepa

Remake, který nebyl potřeba. Příliš mnoho postaviček, takže ve výsledku každá má scén jako prstů na jedné ruce a nedá se s nimi sžít. Království, které vůbec nevypadá jako království. Princezny, které nejsou oblečené jako klasické princezny, ani se jako klasické princezny nechovají. S tím se tady s lidmi shodnu. Nevím ale, co všichni mají za problém, mně se tato Zlatovláska líbila. Jak postava tak i film. Ale film ze špatných důvodů. Komicky natočeno, s komickou (možná až příliš moderní) mluvou, s komickým chováním postav. Doteď ani nevím, v jaké době se to má vlastně odehrávat, velká dávka steampunku, fotoaparát, ale i moderní oblečení a v jedné scéně dokonce i kulomet jak z 20. století. Soundtrack zřejmě dělaný na MIDI klávesách pohádkovosti také moc nepřidá. Ale všechno ostatní pohádkové tu je. Rozhodně si více cením takovéhoto zpracování 'So Bad It's Good' než případného 'So Okay It's Average'. ()

Radko

Prvé minúty som si hovoril - čo je to za ohavnú debilinu? Postupom času zvykol, ba dokonca naďabil na pár plus, ktoré kvetnatou záľahou prídavných mien ospieval v komentári užívateľ Adam Bernau. Ale ani tie nestačia na vyššie hodnotenie. Z jednoduchého dôvodu: na opakované pozretie nemám dôvod. Pretože rozprávku vnímam prioritne srdcom, a tu princezná žiadne srdceryvné emócie nevyvolala. Ani zjavom, ani jazykom. Och áno, ženy nikdy neboli len také, že kam ma postavíte, tam stojím. Ale ani takým spôsobom liberálne ako ukázala Prisľúbená princezná. Skôr im prináležala taká slovná šikovnosť a manipulácia a v z nej odvodené popustenie z pút. Príliš snahy priblížiť sa dnešnej realite je ďalší dôvod, prečo rozprávku neberiem. Princezkine osudy môžu byť plnohodnotné, aj keď ukazuje mravy a zvyky iné, než sú blízke dnešnej dobe. Z tej snahy priblížiť sa priveľmi čomusi súčasnému totiž ostala trpká pachuť na podnebí. ()

• „Slíbená princezna mi vyrazila dech. Co si má člověk myslet o pohádce, ve které královna prohlásí jako první větu: ,Koruna je těžká jako kráva!' Zlatovláska tam vypadala jako balkánská teroristka a ostatní princezny jako prostitutky z E55. Já si myslím, že pohádka má ctít věky prověřená pravidla, má být noblesní a elegantní. Ale ať si to točí, jak chtějí – já touhle cestou určitě nepůjdu,“ prohlásil známý režisér Zdeněk Troška. (Duoscop)
  • Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)