Slíbená princezna (TV film)

Prisľúbená princezná

• angličtina

The Promised Princess

Pohádka

Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Ivan Pokorný

Předloha:

Karel Jaromír Erben (kniha)

Iva Procházková

Jiří Hájek

Jan Cina, Marta Dancingerová, Ondrej Kovaľ, Petr Panzenberger, Václav Vydra nejml., Karel Čepek, Anna Kameníková, Samuel Mužík, Jakub Štefka, Miroslav Janek, Jan Španbauer, Lucie Hašková-Marková, Petr Stach, Ondřej Novák, Jan Plouhar, Jan Křivánek, Jakub Křivánek, Ladislav Dušek, Veronika Svojtková, Martin Stránský, Jitka Čadek Čvančarová, Týna Průchová, Vít Hofmann, Přemysl Rut, Ivan Pokorný, Hana Vagnerová, Lucia Priester, Petra Victoria Priester, Barbora Priester, Eliška Miláčková, Julie Šurková, Markéta Děrgelová, Zuzana Havrlantová, Leona Siswartonová, Zuzana Stavná, Zosia Burská, Mia Krejzková, Anna Hostinská, Beata Fiřtová, Alžběta Volhejnová, Anastasija Selyská, Klára Jílková, Zoe Lansu, Mariana Holomková, Johana Rejholcová, Bára Hoznauerová, Johana Fiřtová, Jan Dolanský, Tomáš Sukup, Petr Klimeš, Ladislav Ščurek, Evžen Hájek, Lubomír Holzer, Hanuš Axmann, Martin Kozák, Garip Oezdem, Jiří Matula, David Voborský, Radek Lehoučka, Zdeněk Kadlec, Vladimír Sluka, Jiří Severa, Jiří N. Jelínek, Sára Korbelová

Filip Issa

Scénografie:

David Voborský

Kostýmy:

Zuzana Krejzková
  • argenson

Na Stekníku jsem byl letos v létě a přísáhám, že tam dole pod zámkem není moře, ale rozkopaná silnice a chmelnice (fakt už mě vytáčejí ty přehnaný PC animace). Celoročně budovaná popularita Jana Ciny - byť ve formátu pochybném - tady jde celkem do hajzlu. Soft porno s nesmyslnou pirátskou vsuvkou a otřesným mluveným slovem. Takhle ne, soudruzi. Se běžte podívat k soudruhům z NDR, kteří to nedávno udělali výrazně líp (O bílém hadovi, 2015).(26.12.2016)

• troufalka

"Cesty zboží jsou nevyzpytatelné."                                                                                                                                         Vlastně to mohlo být dobré, vtipné a originální. Kdyby ... kdyby tvůrci počítali s konzervativním českým publikem, které si pod pojmem pohádka (navíc v nejzajímavějším vysílacím čase z celého roku) představuje něco docela jiného. Nevadí mi porušení žánrových zásad, pokud je to k dobru věci a vznikne zajímavý originální film. Jako "pohádkově laděný dobrodružný příběh" vysílaný někdy jindy to mohlo být přijatelné. Pokud by se tvůrci drželi svého pojetí a dosáhli čistého provedení bez rozbředlosti. S překombinovaným scénářem se dá stěží něco udělat, snad jen jedno jediné - netočit podle něj. Jinak vznikne nám dobře známá hatlapatla podobná kočičkopejskovskému dortu. Je v něm všechno a je z něj špatně. Nechci se stavět do role kritika, který sepsuje všechno, ponechám tedy stranou obsazení, vedení herců i dialogy. Ve snaze najít aspoň něco pozitivního mě napadá poučení tvůrců, že česká pohádka má dosud ve světě ohlas a s tímto žánrem nelze nakládat jako s pytlem brambor. Oceňuji specifický humor, byť je humopolácký a nápadně se podobá americkému stylu, který nemám ráda.(26.12.2016)

• Vědma

"...cesty zboží jsou nevyzpytatelné..." Já chápu, že si tvůrci chtěli zkusit natočit svou verzi Hvězdného prachu, ale proč k tomu zneužili příběh věrného, laskavého a statečného Jiříka, to už nepochopím. Já nerada dávám odpady a kdyby scénáristka vymyslela příběh svůj, tak by mě možná ta stylizace post apo i bavila, ale za prvé určitě ne na Boží hod a za druhé bych to musela aspoň trochu čekat. Takhle jsem na to hleděla jako zjara, ta jedna hvězdička je za exteriéry. Levné to asi nebylo.(26.12.2016)

• zdepapepa

Remake, který nebyl potřeba. Příliš mnoho postaviček, takže ve výsledku každá má scén jako prstů na jedné ruce a nedá se s nimi sžít. Království, které vůbec nevypadá jako království. Princezny, které nejsou oblečené jako klasické princezny, ani se jako klasické princezny nechovají. S tím se tady s lidmi shodnu. Nevím ale, co všichni mají za problém, mně se tato Zlatovláska líbila. Jak postava tak i film. Ale film ze špatných důvodů. Komicky natočeno, s komickou (možná až příliš moderní) mluvou, s komickým chováním postav. Doteď ani nevím, v jaké době se to má vlastně odehrávat, velká dávka steampunku, fotoaparát, ale i moderní oblečení a v jedné scéně dokonce i kulomet jak z 20. století. Soundtrack zřejmě dělaný na MIDI klávesách pohádkovosti také moc nepřidá. Ale všechno ostatní pohádkové tu je. Rozhodně si více cením takovéhoto zpracování 'So Bad It's Good' než případného 'So Okay It's Average'.(5.1.2017)

• hous.enka

Prabídná pohádka, která toho nabízí mnoho: parodii Jacka Sparrowa, opravdu ošklivé princezny (některé z nich jsou dokonce prostitutky), opravdu ošklivou hlavní princeznu (nic proti herečce samotné, ale ne všechny holky mohou hrát princezny), hnusné kostýmy, zbytečné kulisy chorvatského pobřeží. Všechny postavy se chovají naprosto podivně a neadekvátně situacím, ve kterých se nacházejí, a žádná z nich mi nebyla sympatická. Pohádkové peklo v té nejzvrácenější podobě. Zlatej Troška...(26.12.2016)

• - „Pan režisér si mě našel na škole. Přišel za mnou, že by mě chtěl do pohádky. Myslela jsem, že myslí nějakou zlou sestru nebo čarodějnici. A on na to, že to bude princezna, a rovnou Zlatovláska. Nechala jsem si poslat scénář a přišel mi takový neobvyklý. Ona ta Čirá Radost není moc typická princezna. Režisér si přál spíš obyčejnou holku. I království, ze kterého pochází, není nic honosného, spíš takový odrbaný zámeček. To se mi líbilo, ale na druhou stranu jsem se docela děsila té zlatovlasé vizáže,“ prozradila Marta Dancingerová. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)

• - Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)

• - Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. (Teres)