Slíbená princezna (TV film)

Prisľúbená princezná

Pohádka

Česko / Slovensko, 2016, 106 min

• troufalka

"Cesty zboží jsou nevyzpytatelné."                                                                                                                                         Vlastně to mohlo být dobré, vtipné a originální. Kdyby ... kdyby tvůrci počítali s konzervativním českým publikem, které si pod pojmem pohádka (navíc v nejzajímavějším vysílacím čase z celého roku) představuje něco docela jiného. Nevadí mi porušení žánrových zásad, pokud je to k dobru věci a vznikne zajímavý originální film. Jako "pohádkově laděný dobrodružný příběh" vysílaný někdy jindy to mohlo být přijatelné. Pokud by se tvůrci drželi svého pojetí a dosáhli čistého provedení bez rozbředlosti. S překombinovaným scénářem se dá stěží něco udělat, snad jen jedno jediné - netočit podle něj. Jinak vznikne nám dobře známá hatlapatla podobná kočičkopejskovskému dortu. Je v něm všechno a je z něj špatně. Nechci se stavět do role kritika, který sepsuje všechno, ponechám tedy stranou obsazení, vedení herců i dialogy. Ve snaze najít aspoň něco pozitivního mě napadá poučení tvůrců, že česká pohádka má dosud ve světě ohlas a s tímto žánrem nelze nakládat jako s pytlem brambor. Oceňuji specifický humor, byť je humopolácký a nápadně se podobá americkému stylu, který nemám ráda.(26.12.2016)

• Enšpígl

I toi-toi má lepší obsah než tahle "pohádka". Kdo proboha psal dialogy ? A ty kostýmy pro "princezny" jste vzali v jakým bordelu ? Já si nepřipadal jak v pohádce, ale jak ve 4. cennový.Casting princezny, bylo čí dílo ? Hudba jak z vesnický tancovačky. Při sledování týhle příšernosti jsem si připadal jak kdyby mě posrala smrt. Zkazilo mě to vánoční večer a já bych byl docela rád, kdyby za nasazení téhle zrůdnosti do prime time ČT na vánoční svátky nesl někdo odpovědnost. Nejhorší pohádka co jsem kdy viděl.(25.12.2016)

• Mia...

spoiler! To jako vážně?! Chce se mi blejt ... nic vzdálenějšího pohádce jsem snad ještě ani neviděla! Hnus největší. Všechny ženský nechutný, hrubý, zadkyukazující....jedna se ani učesat neumí .... všechny se oblékají jak kabaretový děv(k)y. Rozseknout ruce týpkům a být potřísněná krví s plnou hubou přiamerických hrdinských rádobyvtípků, to je asi tak jediné, co tam žena zvládne. Ale něha, ženskost, křehkost a vše, co by princezna měla aspoň z části mít, to tam nemá ani jedna. A to k tomu měli 12 pokusů. Nikdy více....je to naprostá urážka pohádek!(26.12.2016)

• Lukrecie

Zhrublá nepříjemná pohádka, plná podlosti, zla, sprostých slov, řevu, nepříjemných hlasů, falše, násilí, negativismu, neúcty, neupřímnosti tj. je nedůvěryhodná, téměř žádné dobro, bez lásky, žádná inteligence, nápad, nedá se na to dívat a navíc ta princezna.... přepínám na krásnou pohádku S čerty nejsou žerty, nedá se to vydržet, a navíc WTF co to má jako být? pohádková parodie na Piráty z Karibiku? fakt ubohé a trapné.. Nemám nic proti tomu dát modernější h á v klasice, ale musí to být důstojné a mít vkus! Tady opravdu říkám: chudák Karel Jaromír!(25.12.2016)

• Ev.D.

Jen pro začátek Erben se obrací v hrobě. Možná, že i znovu umírá dlouhou a bolestivou smrtí. Začínají první minuty našeho premiérového skvostu a obrazovku zaplní napěchovaný dekolt paní královny, která zrovna sedí na svém choti. Už to vypadá celkem zajímavě na pohádku. Zlatovláska se svojí parukou nevypadá velmi přirozeně a v souladu s její krásnou čepičkou a batohem princeznu zrovna nepřipomíná. Největší zážitek byl ale moment, kdy král pošle svých 11 dcer, velmi spoře oděných, aby šly zatancovat na klín partě pirátů. A to ani nemluvím o panu knížeti a jeho partě mafiánů. Vážně, toto je nejhorší pohádka jakou jsem kdy v životě viděla. A tento komentář je hlavně proto, že tento velmi nevkusný výtvor má být určen dětem. Upřímně kdybych to viděla v pěti letech, budu potřebovat dětského psychiatra. Děs a hrůza. Že něco takového vznikne, to už se stává, ale vydávat to za pohádku a ještě to označovat za premiérový večerní film, to už je vážně moc.(26.12.2016)

• - Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)

• - Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. (Teres)