Slíbená princezna (TV film)

Prisľúbená princezná

Pohádka

Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Zlatovláska se dočkala aktualizace o pirátský motiv. Bohužel to vypadá, že si tvůrci řekli, že se pohádky stejně dávno netočí pro děti, a rodiče ocení číslo jak z nočního klubu. Které právě z pohádky trčí jak vidle z hnoje. Princezna je naštěstí děvče akční, ne jen obvyklá trofej pro vítěze. Kamera je parádní, byť těch zeměpisných motivů tam bylo tolik, že to snad chtělo spíš trochu obrazově shodit. Hudba zcela nepohádková. Postav tolik, že jich většina nemá žádný prostor. Ale na poměry ČT pořád slušný průměr (50%).(26.12.2016)

• Stanislaus

Rok 2016 byl ve znamení špatných až velice špatných vánočních pohádek a Slíbená princezna patří bohužel k těm velice špatným kouskům. Nejvíce mě do očí bily nadmíru nesympatické postavy, plytký až hloupý scénář a kostýmy princezen alá gipsy sluts. Zkrátka hodně velké zklamání, které z odpadu zvedá obsazení Jana Ciny a několik málo trefných hlášek Jitky Čvančarové.(17.1.2017)

Bod už jen za odvahu zkusit něco jinak, což se u nás v monotónní vánoční pohádkové tvorbě neodpouští. Další bod za rychlý spád a ještě jeden za některé vtipné scény (fantasticky bojovná královna s konví). ALE měli tu šílenou jízdu udržet celou dobu, takhle pohádka spíš kodrcá, občas se rozběhne novým směrem, pak se ale zase kajícně vrací do obvyklých zatuchlých pohádkových vod.---- Bylo tam zbytečně moc postav, které sloužily jen k tomu, aby se ve finále s někým spárovaly, a jinak neměly žádný význam. Dvojitá linka, jedná s pirátem a druhá s Jiříkem, taky nebyla zapotřebí a jen uměle natahovala dej. Mnohé motivy nikam nevedou. A taky mě dost odpuzovala příšerná Zlatovlásčina paruka. Pokud byl záměr udělat ji tak lacině umělou, tak mělo být v pohádce podobných do očí bijících fakeů víc.(28.12.2016)

• Lukrecie

Zhrublá nepříjemná pohádka, plná podlosti, zla, sprostých slov, řevu, nepříjemných hlasů, falše, násilí, negativismu, neúcty, neupřímnosti tj. je nedůvěryhodná, téměř žádné dobro, bez lásky, žádná inteligence, nápad, nedá se na to dívat a navíc ta princezna.... přepínám na krásnou pohádku S čerty nejsou žerty, nedá se to vydržet, a navíc WTF co to má jako být? pohádková parodie na Piráty z Karibiku? fakt ubohé a trapné.. Nemám nic proti tomu dát modernější h á v klasice, ale musí to být důstojné a mít vkus! Tady opravdu říkám: chudák Karel Jaromír!(25.12.2016)

• flanker.27

A to jsem si včera myslel, že jsem viděl pohádkové dno. Ale proti dnešku to bylo ještě dno zlaté. Včerejší kousek ze mne vyrazil jen slzy, zato dnešek ve mně probudil agresivitu. ČT nám nabídla dílo, jaké bych pochopil u podřadného divadelního souboru, který se přemírou vulgarit, vyložených porno prvků, obhroublého humoru a příšerného češtinu snaží odvést pozornost od vlastní neschopnosti a ještě má tu drzost stavět na logice "jiný=lepší". Tady snad ani nemá cenu vypočítávat, co všechno je špatně, protože špatně je naprosto všechno a to na dosud nepoznané úrovni špatnosti. Snad jen jednu poznámku. Proč ten královský ansámbl vypadá a chová se jako poslední bordel! Velmi dobře by zapadl někam do ulice Ve Smečkách. A Čvančarová, které asi dávají role už jen za správné politické názory, by tam mohla dělat bordelmamá. To už šel veškerý vkus tak strašně do hajzlu? Vraťte mi koncesionářské poplatky, protože na takovou sračku vám nehodlám přispívat. Jestli chcete živit tu bandu fetek, neumětelů a amatérů, kteří stojí za zrodem tohoto zla a pohádku si pletou s experimentálním divadlem pro stejné lidské trosky, jakými jsou sami, tak ne z mých peněz. Update: Teď (1.3.2017) jsem si přečetl zajímavost: Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. Snažím se snažím, ale ve spojitosti s provedením pohádky to není překvapivé zjištění :)(25.12.2016)

• - Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)

• - Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. (Teres)