Slíbená princezna

(TV film)
  • Slovensko Prisľúbená princezná (více)

Jak byla zlatovlasá princezna Radost pirátovi přislíbena? Dokáže odvážný Jiřík splnit tři úkoly, porazit druhého nápadníka a přivézt Radost svému pánovi? A co když je láska silnější než všechny sliby? Na začátku příběhu vyprávěného na motivy oblíbené Zlatovlásky je kůže kouzelného hada. Kdo ji ochutná, porozumí řeči zvířat. Ochutná ji i zlý kníže Honorád. Ani to ho však neodradí od nesmyslné krutosti vůči všem a všemu. A když si potom usmyslí, že chce zlatovlasou nevěstu, vyšle svého čeledína Jiříka, aby se vypravil z rodné Božemie daleko do světa a zlatovlasou Radost mu přivedl. Po řadě dobrodružných situací se spolu se svou družinou Jiřík nakonec dostane až ke království, kde nejmladší ze dvanácti dcer je právě zlatovlasá princezna Radost. Jediná doposud neprovdaná. Zadarmo si ji ovšem Jiřík neodvede. Musí splnit nejen tři úkoly, ale především porazit svého soka, prohnaného piráta Za Bié Ocradé. Jiříkovi naštěstí pomáhají nejen zvířata a jeho družina Božemiánů, ale i sama princezna, jejíž lásku si dokázal získat. (Česká televize)

Asia_Power odpad!

Kuřbuřt Cina usiluje o lásku Zlatovlásky, která vypadá jako pouliční šlapka a jmenuje se Radost. Nechce jí pro sebe, ale pro svého pána, ultimátního kokota jménem HoMo-Rád Jeho největším sokem v souboji o Radost je strašlivej pirát jménem Ze Blijé Ob Chčijé. Cina, ale má rád věci falických symbolů a tak do sebe vsouká hadí kůži a může mluvit se zvířaty, které mu pomůžou s každou potřebou, co bude potřeba vykonat. Celé to stojí kolosálně za hovno či při nejlepším za vyliž prdel a má to 106 minut, které utíkají pomaleji než když čtyři hodiny koukáte jak vám rostou chlupy na nohou (pánům na koulích třeba) . Konec je óda na debilitu, když se Cina vrhá do vody, aby zachránil HoMo-ráda, jelikož mu určitě chtěl dát dýchání z úst do úst a nevadilo mu, že HoMo-Rád ho chtěl opíchat k smrti. Pak se konečně objeví titulky, člověk si přečte všechny ty pomrdaný jména jako Radost, Natotata, kunda , prdel, čurák atd a přepne na jinej program. Pohádka tak děsná, že i náš stromek se při sledování začal strachy chvět a ztratil minimálně desetinu veškerých jehliček, rozmrdal čtyři ozdoby, zkoušel se oběsit na jednom z řetězů a kymácel se ve stojánku v zoufalé snaze uniknout. Nikdy víc ()

Enšpígl odpad!

I toi-toi má lepší obsah než tahle "pohádka". Kdo proboha psal dialogy ? A ty kostýmy pro "princezny" jste vzali v jakým bordelu ? Já si nepřipadal jak v pohádce, ale jak ve 4. cennový.Casting princezny, bylo čí dílo ? Hudba jak z vesnický tancovačky. Při sledování týhle příšernosti jsem si připadal jak kdyby mě posrala smrt. Zkazilo mě to vánoční večer a já bych byl docela rád, kdyby za nasazení téhle zrůdnosti do prime time ČT na vánoční svátky nesl někdo odpovědnost. Nejhorší pohádka co jsem kdy viděl. ()

Gilmour93

Hypochondrický pasák a bordelmamá Čvančarová provozují na Jadranu laciný vykřičený dům a o jednu jejich kněžku lásky, jejíž nos je mimochodem největším útesem na ostrově, projeví zištný zájem dva...no dejme tomu muži. Dobro(slabo)myslný sluha rozumějící řeči zvířat a jakýsi klon hastrmana a Jacka Sparrowa. Do toho proběhne nějaká polní chirurgie, burácejí kytarové grify, piráti pálí z těžkých kulometů, rybářka má na sobě legíny z vietnamské tržnice a zvířata promlouvají jazykem youtuberů.. Dá se pochopit, že přetrvávající neschopnost stvořit klasickou poetickou pohádku vede k podobným experimentům s postmodernou (viz. Prušinovského Kdyby byly ryby), ale tohle byla prachsprostá, konsternující sračka. Dejme stranou, že Karel Jaromír v hrobě překonává rychlost částic v ženevském urychlovači a položme si otázku. Jaká kvalifikace je potřeba na místo kreativního producenta v ČT? Nedostatek kreativity? Vědět kdy a komu provést felaci? Závislost na psychotropních látkách? Lze se po takových dílech divit zoufalému pocitu koncesionáře, že jej každý měsíc navštěvuje pirát Ocradé..? ()

xxmartinxx

V rámci toho, co museli filmaři splnit, si vedli dobře. Ale já si prostě nemůžu pomoct a musím zpochybňovat už samotnou objednávku. Adekvátní režie, schopní herci, a své síly vloží do tohohle bezpohlavního mrtvého konstruktu? Je to plýtvání schopností i prostředků. A že dělá ČT rovnou tři pohádky najednou? Fakt k ničemu. Nevím, jak to mám ohodnotit. Oproti včerejšku to je vážně zázrak. (To hodnocení je, jaké je, právě ve vztahu k dalším výtvorům ČT a při maximální snaze akceptovat ten zmrvený žánr. Odpad bych tomu klidně dal, kdybych nevěděl, že dno je ještě níž.) PS: To, že se v pohádce mluví současnějším jazykem a sem tam padne expresivnější slovo, mně absolutně nevadilo a nepovažoval jsem to za potenciální problém, dokud se to všude nezačalo řešit. Proč by to mělo vadit? ()

flanker.27 odpad!

A to jsem si včera myslel, že jsem viděl pohádkové dno. Ale proti dnešku to bylo ještě dno zlaté. Včerejší kousek ze mne vyrazil jen slzy, zato dnešek ve mně probudil agresivitu. ČT nám nabídla dílo, jaké bych pochopil u podřadného divadelního souboru, který se přemírou vulgarit, vyložených porno prvků, obhroublého humoru a příšerného češtinu snaží odvést pozornost od vlastní neschopnosti a ještě má tu drzost stavět na logice "jiný=lepší". Tady snad ani nemá cenu vypočítávat, co všechno je špatně, protože špatně je naprosto všechno a to na dosud nepoznané úrovni špatnosti. Snad jen jednu poznámku. Proč ten královský ansámbl vypadá a chová se jako poslední bordel! Velmi dobře by zapadl někam do ulice Ve Smečkách. A Čvančarová, které asi dávají role už jen za správné politické názory, by tam mohla dělat bordelmamá. To už šel veškerý vkus tak strašně do hajzlu? Vraťte mi koncesionářské poplatky, protože na takovou sračku vám nehodlám přispívat. Jestli chcete živit tu bandu fetek, neumětelů a amatérů, kteří stojí za zrodem tohoto zla a pohádku si pletou s experimentálním divadlem pro stejné lidské trosky, jakými jsou sami, tak ne z mých peněz. Update: Teď (1.3.2017) jsem si přečetl zajímavost: Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. Snažím se snažím, ale ve spojitosti s provedením pohádky to není překvapivé zjištění :) ()

• Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)
  • „Pan režisér si mě našel na škole. Přišel za mnou, že by mě chtěl do pohádky. Myslela jsem, že myslí nějakou zlou sestru nebo čarodějnici. A on na to, že to bude princezna, a rovnou Zlatovláska. Nechala jsem si poslat scénář a přišel mi takový neobvyklý. Ona ta Čirá Radost není moc typická princezna. Režisér si přál spíš obyčejnou holku. I království, ze kterého pochází, není nic honosného, spíš takový odrbaný zámeček. To se mi líbilo, ale na druhou stranu jsem se docela děsila té zlatovlasé vizáže,“ prozradila Marta Dancingerová. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)