• Pierre

Musím přiznat, že z tohohle se asi jen tak neproberu. Ne vážně. Filmy málo kdy posílám do odpadu, ale tohle se nedalo. Kdybych se koukal sám, už bych to po čtvrthodině vypl. Příběh je splácaninou všeho možného (i nemožného) a postrádá místy jakoukoli logiku. Já jsem se v něm brzy ztratil, stejně jako v některých postavách. Ale není se čemu divit. Všechny postavy jsou zde napsány tak že si k nim divák nevytvoří absolutně žádný srdeční vztah. Všichni jenom řvou, vyhrožujou, střílej, řvou, utíkaj, jsou vulgární a do třetice řvou. Nejhorší ze všech je asi princezna. Kde jsou časy krásek typu Libušky Šafránkové? Dnes už může hrát princeznu kdekdo. Třeba i ochotnická nehezká herečka, co má hlas jak chlap. Ale vlastně jak mohou být postavy dobře napsané, když jsem měl celou dobu pocit jako kdyby scénář k této pohádce ani neexistoval. Opravdu jsem občas nabíral dojmu, že se zkrátka pustila kamera a herci dostali volný prostor k improvizaci. Zadání jenom znělo: dost ječte, lítejte, střílejte, mlaťte se. Zkrátka se chovejte, co nejdivněji. Lidi dneska nejsou nároční, ČT je ochotná pustit všechno a aspoň to bude sranda. Jak jinak si vysvětlit scény kde jsou princezny na lodi, kdy Jiřík zápasí s pirátem, kdy, kdy.... Ale počkat, vždyť takhle působí všechny scénky ve filmu. Opravdu jsem tam nenašel žádné dobré místo. Co mělo na této pohádce diváka zaujmout? Vulgarismy, uječenost, násilí, erotika? Já to vážně nechápu. Rád bych slyšel od ČT vysvětlení. Tohle je prostě takovej úlet, že nad tim zůstává až rozum stát. -100%(25.12.2016)

• Radko

Prvé minúty som si hovoril - čo je to za ohavnú debilinu? Postupom času zvykol, ba dokonca naďabil na pár plus, ktoré kvetnatou záľahou prídavných mien ospieval v komentári užívateľ Adam Bernau. Ale ani tie nestačia na vyššie hodnotenie. Z jednoduchého dôvodu: na opakované pozretie nemám dôvod. Pretože rozprávku vnímam prioritne srdcom, a tu princezná žiadne srdceryvné emócie nevyvolala. Ani zjavom, ani jazykom. Och áno, ženy nikdy neboli len také, že kam ma postavíte, tam stojím. Ale ani takým spôsobom liberálne ako ukázala Prisľúbená princezná. Skôr im prináležala taká slovná šikovnosť a manipulácia a v z nej odvodené popustenie z pút. Príliš snahy priblížiť sa dnešnej realite je ďalší dôvod, prečo rozprávku neberiem. Princezkine osudy môžu byť plnohodnotné, aj keď ukazuje mravy a zvyky iné, než sú blízke dnešnej dobe. Z tej snahy priblížiť sa priveľmi čomusi súčasnému totiž ostala trpká pachuť na podnebí.(28.12.2016)

• Crocuta

Za jediné pozitivum této podivnosti lze snad považovat důslednou steampunkovou stylizaci - tvůrci si zřejmě spletli cosplay a profesionální televizní tvorbu určenou především dětem. V jiných ohledech se pak autoři utrhli ze řetězu už úplně. Přiznám se, že prostředí nevěstinců mi není tak docela cizí, ale v nové verzi Erbenovy Zlatovlásky považuji za mírně řečeno přehnané, že princezny vypadají - a co hůř, chovají se a mluví - do jedné jako soubor lehkých děv jejichž kuplířkou je jejich vlastní královská matka. Snůška bizarností pokračuje piráty střílejícími z kulometu Maxim, nelogickým a zmateným jednáním postav a vrcholí vzpomínkou na Costnerova "Pošťáka" - co dodat? Jen doufám, že si štáb za ty naše koncesionářské poplatky dovolenou při natáčení v Chorvatsku užil... Ahoooj!!!(25.12.2016)

• hous.enka

Prabídná pohádka, která toho nabízí mnoho: parodii Jacka Sparrowa, opravdu ošklivé princezny (některé z nich jsou dokonce prostitutky), opravdu ošklivou hlavní princeznu (nic proti herečce samotné, ale ne všechny holky mohou hrát princezny), hnusné kostýmy, zbytečné kulisy chorvatského pobřeží. Všechny postavy se chovají naprosto podivně a neadekvátně situacím, ve kterých se nacházejí, a žádná z nich mi nebyla sympatická. Pohádkové peklo v té nejzvrácenější podobě. Zlatej Troška...(26.12.2016)

Anarchistická pohádka, vlastně přímo čistokrevná parodie příběhu o Zlatovlásce, které to pokazí až rozvleklý, osudový a naneštěstí smrtelně vážně míněný konec. Do té doby ovšem jde o jedinečnou pakárnu, jež míchá kdeco s kdečím a je jí to úplně jedno, protože díky tomu například nechává postavy přirozeně hovořit současným jazykem a dělat věci, které se jindy rozhodně nesluší. Rázná hippie princezna mě ohromně bavila stejně jako třeba gestapácké kožené kabáty steampunkových nohsledů zlého knížete, oražená mluvící zvířena nebo ostatní princezny zabavující piráty způsobem, který by se jejich manželům asi nelíbil. Absolutně netuším, co taková záležitost dělala na Vánoce v hlavním vysílacím čase a jaké následky budou mít děti, které ji viděly, ale já se namouduši - šíleně - pobavil. A abych nezapomněl, mělo to výbornou hudbu.(25.12.2016)

• - Představitelka Čiré radosti, Marta Dancingerová, zjistila v polovině natáčení, že je těhotná. (Teres)

• - Natáčeno na Žatecku, převážně na zámku Stekník. Natáčelo se také v Chorvatsku. (Frontie)